2024. Június 23. - 03:54:54
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 186756 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2008. Május 25. - 21:20:58
Válasz #75
Nem elérhető

Rencsi


Azthittem a csipesz jobb...de akkor én is megpróbálom hogy tejbe dugom az orrom.Vagy beleöntsem az orromba? Ez nem teljesen tiszta.  ˝=/ !+"% ;D
Inkább a halat áztasd a tejbe egy éjszakára (meg lehet bele fokhagyma is).  ;D  de citromot és kapribogyót is szoktak a halhoz tenni. (sőt, most az angolok újabban borsóval csinálják, majd próbálom és leírom a tapasztalataim, ha jó)  Majd jöhet a csipesz is az orra, hogy tuti ne legyen hal szag.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Május 25. - 21:46:26
Válasz #76
Nem elérhető

Rencsi


Most akkor nézzünk egy receptet is.   :D Hátha ezért nem kapok minuszt, mint a gombócért (arra azért kíváncsi lennék, hogy tényleg a recept miatt kaptam-e , vagy csak a stílusom miatt. Mert ha az előbbi, akkor érdekel, és tudni akarom, hogy nem ízlett, vagy hogy nem állt össze, vagy mi volt a gond a kajával, mert nekem fini lett.)

Diós csirkemell

A csirkemellet enyhén kikloffoljuk, megsózzuk, megborsozzuk (én színes borsot szeretem, vagy a frissen őröltet), kis kakukkfűvel főszerezzük. 2 ek. olivaolajon először hirtelen, majd közepes lángon készre sütjök. Kiszedjük, és letakarjuk. A serpenyőbe ~1dl tejszínt teszünk, így a finom húsmaradványokat fellazítjuk, 2 maréknyi diót (~10dkg) durvára összetörünk és a tejszínes öntethez adjuk. Ha túl hígnak találjuk 1-2 ek liszttel sűrítjük. Megkóstojuk, ha kell utó ízesítjük: só, bors. (Aki szereti az édes-sós ízeket és csaló kajálást akar, akkor miután elzárta a lángot, 1-2 ek mézzet tegyen bele. Nagyon jól meg a méz a dióval. )(A mézről fontos tudni, hogy 40°C felett sok értékes anyag lebomlik benne!)
Rizzsel tálaljuk.

Remélem ez már nem minuszt ér.  ))=/    :D
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Május 25. - 21:47:25
Válasz #77
Nem elérhető

Tus


Te Sztereo
Mit gondolsz a Nutella segitene az izen? ;D
Ha a hang a fejedben hangosabb, mint a velemnyek amik kornyezetedben korbevesznek, akkor mestere vagy az eletednek!

2008. Május 25. - 21:51:16
Válasz #78
Nem elérhető

Boresz


Rencsi!
Valami diétás pipihusi recepted nincs?Kicsit már uncsi a flekken,a párolt és a laposhusi.
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Május 25. - 21:51:51
Válasz #79
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
A Nutella mindenre megoldás. Kapaszkodj van Nutellás pizza is!  ;)

Sokan sós mogyoróval keverik...abszolút összeegyeztethető a sós íz az édessel. Én egyébként is szeretem kavarni. Dr Höhn Józsi versenyzőm,barátom egyik kedvenc szendvicsreceptje jut eszembe: zsömle+vaj+párizsi+sajt+lekvár.  @-o /7%

2008. Május 25. - 21:55:13
Válasz #80
Nem elérhető

endre66


Van két jó ismerősöm >:D >:D, az egyik mindenhez képes majonézt enni, mindenhez, hetente 2 dobozzal vesz/eszik meg  [:-o] a másik meg Nutellát...az egyikük Zsolti... :-OO   #:-)


2008. Május 25. - 22:00:16
Válasz #81
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Dr Höhn Józsi versenyzőm,barátom egyik kedvenc szendvicsreceptje jut eszembe: zsömle+vaj+párizsi+sajt+lekvár.  @-o /7%

Ez elég kemény!! Én régebben a mogyoróvajat szoktam áfonyalekvárral enni, de az asszony még azt is furcsállta...erre meg már nem tudott mit mondani!  ;D


2008. Május 25. - 22:00:41
Válasz #82

B1ll4

Vendég
Rencsi , panzióban lent van f*sza konyha , sztem hozzad a fél főzőberendezésed meg eszközöket és engem okíthatsz , vevő vagyok ezekre frankón :)

2008. Május 25. - 22:03:49
Válasz #83
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Dr Höhn Józsi versenyzőm,barátom egyik kedvenc szendvicsreceptje jut eszembe: zsömle+vaj+párizsi+sajt+lekvár.  @-o /7%

Ez elég kemény!! Én régebben a mogyoróvajat szoktam áfonyalekvárral enni, de az asszony még azt is furcsállta...erre meg már nem tudott mit mondani!  ;D




Mert az egy király kaja...nincs ebben semmi furcsa....de ha akarod tudományosan megmagyarázom azt is hogy a mascarpone mennyire jó a badisoknak...és lényegében bármit belekeverhetsz minden finom lesz!!!  /7% <:-)

Kiegészítés a mascarponéból is van light annak "csak" 22% a zsírtartalma.

2008. Május 25. - 22:24:28
Válasz #84
Nem elérhető

Rencsi


Rencsi!
Valami diétás pipihusi recepted nincs?Kicsit már uncsi a flekken,a párolt és a laposhusi.

Azokat ugyanúgy készítem, mint bárki más, ezért nem írogattam fel. Mivel most vizsgaidőszak van nekem, ezért rengeteg egyszrű tepsis kaját csinálok. Pl: csirkemell+só+bors, pici víz, esetleg olivaolaj, mediterrán fűszer. + brokkoli/ krumpi / egyéb zöldségek. Vagy csak natúr rizst eszek mellé.

Szoktam még töltött husit is csinálni, ekkor  a töltelék: összekockázott főtt tojás+só+bors+(+gomba)1 nyers tojás+petrezslyem zöld+1 db szikkadt vízbe áztatott kinyomkodott telejs kiörlésű zsömle+darált husi/máj. A husit felszúrom, beletültöm a tölteléket, fogvályóval lezárom, elősütöm serpenyőben, majd a sütőben készre sütöm.

Sajttal és reszelt fokhagymával is ugyanilyen módon megtöltöm a husit és megsütöm. Ebbe még csirkellsonkát is szoktam tenni.

Rántott szeletet is szoktam csinálni, szokásos módon: kikloffolt husi + só+bors , majd felvert tojásba mártom, zsemlemorzsában/ szerámmag/ dió (ekkor csak azonnali fogyasztásra)  megforgatom és kisütöm.

Mivel én nagyon leveses vagyok, ezért: húsos-tejszínes gombaleves, marhás lencseleves vagy nálunk fehér krumpilevesnek nevezett húsleves (stb) is van ám. (ezeket mondhatni egytálételként is készítem, nem kell mellé sem turmix, sem második hogy meglegyen a kellő fehérje)  Ha érdekel, akkor szólj és leírom.

Mikor nagyon sietek, akkor olajos halkonzervet (tonh.) kissé megpirítom, teszek bele pici citromot, kaprit, borsot ha kell és főtt tésztával összeforgatom.

Most hirtelen csak ezek jutottak eszembe, de akkor majd igyekszem az egyszerűbbeket is leírni. ha van valami extra kívánság, pl. kínai (nem mertem elkalandozni, még a végén elküldtök melegebb éghajlatra) csak írjátok meg,vevő vagyok minden újra.  ;)


"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Május 25. - 22:30:46
Válasz #85
Nem elérhető

Boresz


Rencsi!
Valami diétás pipihusi recepted nincs?Kicsit már uncsi a flekken,a párolt és a laposhusi.

Azokat ugyanúgy készítem, mint bárki más, ezért nem írogattam fel. Mivel most vizsgaidőszak van nekem, ezért rengeteg egyszrű tepsis kaját csinálok. Pl: csirkemell+só+bors, pici víz, esetleg olivaolaj, mediterrán fűszer. + brokkoli/ krumpi / egyéb zöldségek. Vagy csak natúr rizst eszek mellé.

Szoktam még töltött husit is csinálni, ekkor  a töltelék: összekockázott főtt tojás+só+bors+(+gomba)1 nyers tojás+petrezslyem zöld+1 db szikkadt vízbe áztatott kinyomkodott telejs kiörlésű zsömle+darált husi/máj. A husit felszúrom, beletültöm a tölteléket, fogvályóval lezárom, elősütöm serpenyőben, majd a sütőben készre sütöm.

Sajttal és reszelt fokhagymával is ugyanilyen módon megtöltöm a husit és megsütöm. Ebbe még csirkellsonkát is szoktam tenni.

Rántott szeletet is szoktam csinálni, szokásos módon: kikloffolt husi + só+bors , majd felvert tojásba mártom, zsemlemorzsában/ szerámmag/ dió (ekkor csak azonnali fogyasztásra)  megforgatom és kisütöm.

Mivel én nagyon leveses vagyok, ezért: húsos-tejszínes gombaleves, marhás lencseleves vagy nálunk fehér krumpilevesnek nevezett húsleves (stb) is van ám. (ezeket mondhatni egytálételként is készítem, nem kell mellé sem turmix, sem második hogy meglegyen a kellő fehérje)  Ha érdekel, akkor szólj és leírom.

Mikor nagyon sietek, akkor olajos halkonzervet (tonh.) kissé megpirítom, teszek bele pici citromot, kaprit, borsot ha kell és főtt tésztával összeforgatom.

Most hirtelen csak ezek jutottak eszembe, de akkor majd igyekszem az egyszerűbbeket is leírni. ha van valami extra kívánság, pl. kínai (nem mertem elkalandozni, még a végén elküldtök melegebb éghajlatra) csak írjátok meg,vevő vagyok minden újra.  ;)



köszönöm  :-){
a kíái kaját még nem próbáltam,,csak a rizst   ;D
a melegégövi utazásra meg vevő lennék ha van hely  @:-)
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Május 25. - 22:35:12
Válasz #86
Nem elérhető

Rencsi


A Nutella mindenre megoldás. Kapaszkodj van Nutellás pizza is!  ;)

 Dr Höhn Józsi versenyzőm,barátom egyik kedvenc szendvicsreceptje jut eszembe: zsömle+vaj+párizsi+sajt+lekvár.  @-o /7%
A kollégiumban gimis éveim alatt pár hanonló furcsaságot mi is kikísérleteztünk. Már csupán a konyhás nénik reakciója miatt is megérte  @-o :-O
pl: kenyér+vaj+felvágott+ketchup+savanyauborka+ banán+kakaópor (mert már ekkorra más már elfogyott), mellé pedig tejet/teát ittunk. És nem volt semmi gyomorgondunk! !+"%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Május 25. - 23:23:39
Válasz #87
Nem elérhető

Rencsi



a melegégövi utazásra meg vevő lennék ha van hely  @:-)
[/quote]

Ezt nem igazán értem, hogy mire gondolsz... ????...
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Május 25. - 23:25:40
Válasz #88
Nem elérhető

God Vazzeg


Ezt nem igazán értem, hogy mire gondolsz... ????...

"(nem mertem elkalandozni, még a végén elküldtök melegebb éghajlatra)"

2008. Május 25. - 23:34:47
Válasz #89
Nem elérhető

Rencsi


Ezt nem igazán értem, hogy mire gondolsz... ????...

"(nem mertem elkalandozni, még a végén elküldtök melegebb éghajlatra)"

 !+"% Köszi God! :D (akkor ezentúl majd bártabb leszek és felírok majd különlegességeket is, amikhez lehet társulni is!!  :D )
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/