2024. Június 26. - 04:15:18
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Drog legalizálása vagy tiltása  (Megtekintve 53823 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

2013. Október 15. - 11:33:09
Válasz #150
Nem elérhető

Maszat


Mindent lehet normális keretek közt használni, legyen az alkohol, vagy fű, vagy mittomén. Én inkább attól tartanék, hogy az emberek nagyon barmok, és ha legálisan minden szarhoz hozzájutnának, tönkre vágnák magukat. Józsi bácsi se alkesz mert megiszik egy pohár bort az ebéd mellé..
Ezzel a mondattal ütötted az előtte írt másik két mondatodat.


Igen, pont erről van szó. Arról, hogy például az alkohol egy sokkal ártalmasabb, és adikívabb (bocs Triszó  ;D ) szer, és legális. Mégis helyén tudják kezelni az emberek. Mármint azok akik nem alkoholisták. Az alkoholisták meg alapjában véve gyenge emberek, akiket megvetek.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Október 15. - 13:02:25
Válasz #151
Nem elérhető

Maszat


" Ettol fuggetlenul Robin Williams mar megmondta, hogy "Isten a kokain segitsegevel jelzi neked, hogy tul sok penzed van." "  ;D ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Október 15. - 14:37:14
Válasz #152
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Azért is választottam külön és nyitottam egy külön témát ennek, mert egy fokkal magasabb szintre szerettem volna vinni a beszélgetést erről a témáról, már azok számára, akiket érdekel és képesek is követni és szétválasztani a lényeges, fontos dolgokat a nem lényeges dolgoktól a drogokat illetően. Már 10 oldalon át le lett írva és egyetérthetünk ilyen alapvető dolgokban és frázisokban, hogy egyértelmű például, hogy nem cukorkáról beszélünk, ha a drogokról van szó, vagy azt, hogy lehet élni és visszaélni ezekkel az anyagokkal, vagy azt, hogy vannak értelmes és nem értelemes felhasználói minden ilyen anyagnak, mint minden másnak is stb..., mivel senki nem annyira hülye itt szerintem, hogy ezeket ne tudná vagy gondolná így, legalábbis azok akik hozzászóltak.

Viszont a másik oldal az, hogy attól, hogy egy anyag nem legális, tiltott vagy esetleg brutális mértékben tiltott, ennek ellenére még mindig több száz millió ember használja a földön a drogokat az összes nyugati civilizált országban(beleértve ebbe Magyarországot is). A demagóg, kissé tényleg butának hangzó(legalábbis részemről) kijelentéseken túllépve viszont egy csomó fontos tény, adat megtalálható erről a témáról, pl ilyenek, hogy ahol engedélyezett pl. a marihuána birtoklás és fogyasztás, ott, azokban az országokban nem nőtt se a fogyasztási mennyiség(a helyi), se az ehhez kapcsolódó problémák mennyisége. Ez az egyik. A másik elég elszomorító tény az, hogy például Magyarországon az előző 20 évben folyamatosan szigorították a drogok birtoklására, terjesztésére(ráadásul már a fogyasztását is büntető) vonatkozó törvényket és itt jön a lényeg, hogy ennek ellenére a drogok fogyasztása nem csökkent az országban sőt..., a másik pedig az, hogy még az én időmben(20 éve) elsősorban az elég ártatlan fű ment, mint drog, ma már nagyon veszélyes!! szintetikus drogok vannak az utcán és a füvet legtöbben kinevetik. Szóval ide jutott a majdnem minden európai országot megszégyenítő szigor ezzel kapcsolatban ebben az országban és ez a probléma nem hogy nem kezelődött, de még sokkal súlyosabbá vált.

Ez a helyzet viszont abszolut kivált pár nagyon fontos kérdést, mint pl. hogy ezt a területet nem hozzáértő emberek nem hozzáértően és egyáltalán nem felelősen kezelik itt ebben az országban(azt gondolják az alpári nyomorultak, hogy a felelősség valaminek a tiltását jelenti csak), ráadásul a kérdés kezelésének az iránya is abszolut kérdéses. Emellett egy embert(politikusokat) nem vontak még felelősségre azért mert a drog helyzet ma Magyarországon sokkal súlyosabbá vált az előző 20 év alatt folyamatosan, mint 20 éve volt, több a haláleset és sokkal veszélyesebb anyagok vannak a fiatalok kezében ma az utcákon.

Hát ez lenne a következő szint bevezetése ebben a témában szerintem, de még van pár más éle is ennek, ami "az én nem szeretem, de te meg mé' szeretnéd a k..va anyádat...?" tipusú elég alacsony szinvonal felett van ezzel kapcsolatban.

Namost, hogy szintén előre megpróbáljam kezelni a troll tipusú beszólásokat és a téma komolyságát is bemutassam kicsivel jobban, ezért nem elég csak általánosságban a drogokról beszélni, hiszen ez a nagymértékű butaság az egyik oka annak, hogy ez a téma világszerte ott tart ahol.

Mindenképpen vannak enyhének számító drogok, amiket külön kellene választani, amiknek legálisnak kellene lenniük vagy enyhén szabályozottnak,  és vannak olyanok, amiknek kontrolláltnak, szabályozottnak és nagyon szigorúan szabályozottnak és büntetettnek.

Itt egy példa a Krokodil nevű utcai szintetikus drogról, ami ma nagyon népszerű bizonyos drogos körökben Oroszországban és max. kb. 3 éven belül megöli a felhasználóit szinte garantáltan, de mielőtt megöli a bőrt olyanná teszi mintha tényleg "krokodil" lenne a fogyasztója. 10 éve ilyesmi nem volt a piacon; és olcsó, teljesen legális alapanyagokból állítják elő, mint olaj, petróleum, foszfor és olcsó fájdalomcsillapítókból(kodein...stb...), amiknek a keveréke lesz a krokodil, ami ma már a második legnépszerűbb drog a heroin után Oroszországban(vannak hasonlóak Magyaroszágon is) és olcsóbb is, emellett több hónapra flashbe rakja a felhasználóit.



...és akinek az eszközén nem jelenne meg a video, annak itt a link:
http://bcove.me/bsx0wri8
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Október 15. - 14:42:19
Válasz #153
Nem elérhető

hopika


Azért is választottam külön és nyitottam egy külön témát ennek, mert egy fokkal magasabb szintre szerettem volna vinni a beszélgetést erről a témáról, már azok számára, akiket érdekel és képesek is követni és szétválasztani a lényeges, fontos dolgokat a nem lényeges dolgoktól a drogkokat illetően. Már 10 oldalon át le lett írva és egyetérhetünk ilyen alapvető dolgokban, hogy egyértelmű például, hogy nem cukorkáról beszélünk, ha a drogokról van szó, vagy azt, hogy lehet élni és visszaélni ezekkel az anyagokkal, vagy azt, hogy vannak értelmes és nem értelemes felhasználói minden ilyen anyagnak, mint minden másnak is stb..., mivel senki nem annyira hülye itt szerintem, hogy ezeket ne tudná vagy gondolná így, legalábbis azok akik hozzászóltak.

Viszont a másik oldal az, hogy attól, hogy egy anyag nem legális, tiltott vagy esetleg brutális mértékben tiltott, ennek ellenére még mindig több száz millió ember használja a földön a drogokat az összes nyugati civilizált országban(beleértve ebbe Magyarországot is). A demagóg, kissé tényleg butának hangzó(legalábbis részemről) kijelentéseken túllépve viszont egy csomó fontos tény, adat megtalálható erről a témáról, pl ilyenek, hogy ahol engedélyezett pl. a marihuána birtoklás és fogyasztás, ott, azokban az országokban nem nőtt se a fogyasztási mennyiség(a helyi), se az ehhez kapcsolódó problémák mennyisége. Ez az egyik. A másik elég elszomorító tény az, hogy például Magyarországon az előző 20 évben folyamatosan szigorították a drogok birtoklására, terjesztésére(ráadásul már a fogyasztását is büntető) vonatkozó törvényket és itt jön a lényeg, hogy ennek ellenére a drogok fogyasztása nem csökkent az országban sőt..., a másik pedig az, hogy még az én időmben(20 éve) elsősorban az elég ártatlan fű ment, mint drog, ma már nagyon veszélyes!! szintetikus drogok vannak az utcán és a füvet legtöbben kinevetik. Szóval ide jutott a majdnem minden európai országot megszégyenítő szigor ezzel kapcsolatban ebben az országban és ez a probléma nem hogy nem kezelődött, de még sokkal súlyosabbá vált.

Ez a helyzet viszont abszolut kivált pár nagyon fontos kérdést, mint pl. hogy ezt a területet nem hozzáértő emberek nem hozzáértően és egyáltalán nem felelősen kezelik itt ebben az országban(azt gondolják az alpári nyomorultak, hogy a felelősség valaminek a tiltását jelenti csak), ráadásul a kérdés kezelésének az iránya is abszolut kérdéses. Emellett egy embert(politikusokat) nem vontak még felelősségre azért mert a drog helyzet ma Magyarországon sokkal súlyosabbá vált az előző 20 év alatt folyamatosan, mint 20 éve volt, több a haláleset és sokkal veszélyesebb anyagok vannak a fiatalok kezében ma az utcákon.

Hát ez lenne a következő szint bevezetése ebben a témában szerintem, de még van pár más éle is ennek, ami "az én nem szeretem, de te meg mé' szeretnéd a k..va anyádat...?" tipusú elég alacsony szinvonal felett van ezzel kapcsolatban.

Namost, hogy szintén előre megpróbáljam kezelni a troll tipusú beszólásokat és a téma komolyságát is bemutassam kicsivel jobban, ezért nem elég csak általánosságban a drogokról beszélni, hiszen ez a nagymértékű butaság az egyik oka annak, hogy ez a téma világszerte ott tart ahol.

Mindenképpen vannak enyhének számító drogok, amiket külön kellene választani, amiknek legálisnak kellene lenniük vagy enyhén szabályozottnak,  és vannak olyanok, amiknek kontrolláltnak, szabályozottnak és nagyon szigorúan szabályozottnak és büntetettnek.

Itt egy példa a Krokodil nevű utcai szintetikus drogról, ami ma nagyon népszerű bizonyos drogos körökben Oroszországban és max. kb. 3 éven belül megöli a felhasználóit szinte garantáltan, de mielőtt megöli a bört olyanná teszi mintha tényleg krokodil lenne a fogyasztója. 10 éve ilyesmi nem volt a piacon és olcsó alapanyagokból állítják elő, mint olaj, petróleum, foszfor és olcsó fájdalomcsillapítókból(kodein...stb...), amiknek a keveréke lesz a krokodil, ami ma már a második legnépszerűbb drog a heroin után Oroszországban(vannak hasonlóak Magyaroszágon is) és olcsóbb is, emellett több hónapra flashbe rakja a felhasználóit.


és akinek az eszközén nem jelenne meg a video annak itt a link:
http://bcove.me/bsx0wri8

 :-){
Én nem mondom,hogy legyen legalizáció,csak azt kellene megérteni,hogy attól nem lesz kevesebb használó és díler,mert ennyire büntetik.
Ha valaki akarja a szigorítások ellenére is ugyanúgy megveszi,mint 20 éve.
Mondták.
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2013. Október 16. - 08:43:19
Válasz #154
Nem elérhető

Woodslave


lehet erről értelmes beszélgetést folytatni bármilyen fórumon, de sajnos egyszerű fekete-fehér politikai kérdés. Az szavazók nagy részét kitevő egydimenziós emberek szerint a drog fúj - tehát nem lehet szavazatot nyerni a drog legalizálásával (azaz szerencsétlenek bátorításával hogy megölje magát és bűnözzön). És amíg nem leszünk az 5 millió füvező országa addig nem lesz itt semmi... Pláne Mária országában.. ****)

2013. Október 16. - 10:43:55
Válasz #155
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Tudom, hogy ez egy nehéz téma, rengetegszer, nagyon sok helyen túl lett már ez beszélve. Sajnos igaz az is, hogy a politika(hatalom) szintjén ez csak egy ügy(szintén egy rosszul megoldott ügy) a sok közül, (most fontosabbak a devizahitelesek, vagy a 10-szeres fuvarozói útdíj bevezetése Magyarországon, vagy a nemzeti dohánybolt hálózat felállítása roppant fontos, szóval elfoglaltak a gyerekek nagyon, stb...)

folyt köv...   :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Október 16. - 14:58:01
Válasz #156
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Tudom, hogy ez egy nehéz téma, rengetegszer, nagyon sok helyen túl lett már ez beszélve. Sajnos igaz az is, hogy a politika(hatalom) szintjén ez csak egy ügy(szintén egy rosszul megoldott ügy) a sok közül, (most fontosabbak a devizahitelesek, vagy a 10-szeres útdíj bevezetése Magyarországon, vagy a nemzeti dohánybolt hálózat felállítása roppant fontos, szóval elfoglaltak a gyerekek nagyon, stb...)

folyt köv...   :D
Némi iróniát véltem fölfedezni......... ;D.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2013. Október 16. - 15:39:57
Válasz #157
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Tudom, hogy ez egy nehéz téma, rengetegszer, nagyon sok helyen túl lett már ez beszélve. Sajnos igaz az is, hogy a politika(hatalom) szintjén ez csak egy ügy(szintén egy rosszul megoldott ügy) a sok közül, (most fontosabbak a devizahitelesek, vagy a 10-szeres útdíj bevezetése Magyarországon, vagy a nemzeti dohánybolt hálózat felállítása roppant fontos, szóval elfoglaltak a gyerekek nagyon, stb...)

folyt köv...   :D
Némi iróniát véltem fölfedezni......... ;D.

hát igen, az irónia a magyarok(pesti emberek) éltető ereje, csak tegnap a fociban nem látszott... ;D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Október 16. - 15:49:56
Válasz #158
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
lehet erről értelmes beszélgetést folytatni bármilyen fórumon, de sajnos egyszerű fekete-fehér politikai kérdés. Az szavazók nagy részét kitevő egydimenziós emberek szerint a drog fúj - tehát nem lehet szavazatot nyerni a drog legalizálásával (azaz szerencsétlenek bátorításával hogy megölje magát és bűnözzön). És amíg nem leszünk az 5 millió füvező országa addig nem lesz itt semmi... Pláne Mária országában.. ****)

Ez így van! Ki merné felvállalni a politikusok vagy egyáltalán a felnőtt emberek közül, hogy pl. az enyhe drogok engedélyezése mellett kardoskodik vagy egyáltalán csak véleményt nyilvánít. Majd ha oda és ilyen témákhoz eljut ez az ország intelligenciában, akkor mondhatjuk azt, hogy Európához tartozik...

Könnyű azt mondani, hogy én vagyok a "drogmentes kapitány" meg "drogmentes maraton" meg ilyen PR dolgok, meg ilyen "...", de intelligensebb és az életet figyelembe vevő ésszerű emberekből kevesebb van. Szerencsére akad azért ellentét is és nem azt mondom, hogy hülye aki nem ért egyet, hanem azt mondom, amit leírtam tegnap, hogy a "szigorú tiltás és a büntetéssel fenyegetés" csak még súlyosabbá tette ezt a helyzetet és témát az előző 20 évben és a fiatalok ma sokkal nagyobb veszélyben vannak mint valaha is voltak ezen a területen. Ez utóbbi tény, nem vélemény.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Október 17. - 08:17:33
Válasz #159
Nem elérhető

Woodslave


valóban érdekes ez a dolog. Magamat a függő emberek csoportjába sorolom (annak ellenére hogy a bagóról leszoktam 5-6 éve azóta se gyújtottam rá, nem is akarok és nem is fogok, nem iszok, nem drogozok) tehát mindig kell valami amire rákattanok (gyúrás - főleg elméleti része, számítógép stb.) Mivel egy kisvárosi középxar átlagpolgár vagyok qrva unalmas és felelősségteljes élettel (két gyerek, munka - ahol nem torelálnák a törvénnyel összeütközést) és mivel tiltott a drog ezért nem is élek vele, pedig ahogy a paraszt bácsi mondaná igény volna rá  ***)))

De ha elmehetnék egy kultúrált coffe-shopba, és elmerenghetnék a zöld gyepen, majd qrva jót kajálhatnék utána (hallottam hogy tök éhes az ember utána és nagyon jó enni  ***)))), akkor lehet hogy megnőne a fogyasztásom. Szóval még egy érv (én, mint potenciális drogos) a tiltás mellett.  **:))))* ;D

2013. Október 17. - 09:13:30
Válasz #160
Nem elérhető

Maszat


Micsoda egy erkölcstelen, törvénybeütköző tett lenne. Már eleve a gondolatot is büntetném. Bilincset Woodslavere!  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Október 17. - 10:05:51
Válasz #161
Nem elérhető

Maszat


"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Október 17. - 10:38:37
Válasz #162
Nem elérhető

Woodslave


na ezért jó hogy tiltják/büntetik a drogokat. Először egy füves cigi, aztán kokain, kirabol az ember egy nemzeti dohányboltot, majd polgármester lesz  :-O Mi jöhet még? Országgyűlési képviselő?  :o

 ;D

2013. Október 17. - 11:07:27
Válasz #163
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Most csak egy rövidet, mert nincs sok időm:

Mondom egyik nap, pár éve, a szomszédomnak, egy kb. 60 éves nagyon jó fej fazon, szóval mondom neki, mivel mesélte, hogy a fiát elkapták füvesen, vagy valami ilyesmi, és az "ügyintézők" a barátai és beszélnie kell velük, szóval mondom neki, hogy  :D - mellékesen megjegyezném, hogy a fű jó a szexre.
Erre ő - tényleg?
Mondom - igen a fű kur.. jó a szexre.(persze attól is függ kivel)  
Erre azt mondja - akkor mondom má' a feleségemnek majd, hogy próbáljuk ki.

Kb. egy hét múlva megyek, állok ki a kocsimmal a kapun és elkap, - Te, mondtam én a feleségemnek, hogy ki kéne próbálnunk, amit javasoltál, de azt mondta, hogy - ááá, azért a kis örömért ő már nem...

Szóval nem drogozik a szomszéd egyáltalán.

...és nem God Vazzeg a szomszédom.  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Október 17. - 11:11:54
Válasz #164
Nem elérhető

Maszat


Jól lelombozta az öreget az asszony  :D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26