2024. Szeptember 28. - 01:26:20
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Bodybuilding Chat  (Megtekintve 761752 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2010. Július 23. - 10:36:21
Válasz #3735
Nem elérhető

Szabi


Véleményetekre lennék kíváncsi a következő dologban:

Szerintetek diéta alatt lábedzésnél sok a 15-20 ismétlés(guggolás,combfeszítő gép,lábtoló gép vagy kitörés) és mindegyik 5 sorozattal.?

Vagy az elején csak 15 legyen és maximum a vége fele emelni, ha nincs még eléggé lepucolódva? Vagy szerintetek ennyi ismétlés már izomvesztéssel járna a diéta alatt?

Hozzáteszem, hogy 2008-ban csak 4 sorozatot csináltam ezekből a gyakorlatokból és 12-10-8-8 ismétléssel.


A saját példám az, hogy Én elég sokáig 4-8 as ismétlészszámot használtam majd, 14-10 közöttit és amikor egy pár  hétig átálltam a 20-25-30-as ismétlésre guggolásban az elég  hatásos volt. Diétában pedig azért sem egy rossz ötlet mert  a nagy súlyok használata az izületek rosszabb "kenése" mellett jóval kockázatosabb.

Mióta Dániellel edzek, azóta nálam is magasabb az ismétlésszám. Berögzötten csináltam én is a 12, 10, 8, 6 ismétléseket. Most 12 alá nem megyünk, de sok gyakorlatból 15-20ismétlést csinálunk sorozatonként. Lábtolónál pl. nem ritka a 100ismétlés...na az fincsi. Ma is az volt, edzés közben még 6* ettem meg a zabos turmixomat.  ;D Én úgy érzem jó hatással lesz rám...és minőségi lesz a változás.

Igazából maradok a saját elképzelésemnél,mert tök mind1 kit kérdezek meg úgyse tudja hogy mire hogy reagálok,milyen alkat vok.Viszont a 2008-as évből kiindulva nem volt elég a 12-10-8-8 ism szám c.feszítőre vizes maradt a combom nem is pucolódott le teljesen.
Csak kíváncsi voltam a véleményetekre!!!
"A jövő testépítője pedig az,aki az általános jó alak,jó kinézet mellett eltér az átlagostól.Valahogy más..."

"A mai bodybuilding több szertartásból tevődik össze: vallás, sport, művészet, és tudomány, összemosva kémiával és a matematikával."

2010. Július 23. - 20:32:18
Válasz #3736
Nem elérhető

Boresz


Tápanyagforráson filózok. Elég hosszú ideje, a husiból bevitt fehérje az csirkemellből volt/van. A marhát nem annyira tolerálom (nem sikerült még szépet vennem sehol) mert inas,halat meg nem igazán találtam olyant ami ízlik (hekket szeretem,de ritkán van eksönös áron) ,a pangasiust mindenki isteníti,de én undorral kóstoltam meg és a fintort látva anyám nem is engedte ,hogy megegyem.A pulyka meg....nah azt lusta voltam megnézni.  ***)))
Tehát a kérdésem: változatos húsalapot, vagy a tápanyagforrás az tápanyagforrás mindegy hogy az most szárnyas,marha,hal,és egyéb állatfajták...
 ????...

nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2010. Július 23. - 20:47:22
Válasz #3737
Nem elérhető

George


Tápanyagforráson filózok. Elég hosszú ideje, a husiból bevitt fehérje az csirkemellből volt/van. A marhát nem annyira tolerálom (nem sikerült még szépet vennem sehol) mert inas,halat meg nem igazán találtam olyant ami ízlik (hekket szeretem,de ritkán van eksönös áron) ,a pangasiust mindenki isteníti,de én undorral kóstoltam meg és a fintort látva anyám nem is engedte ,hogy megegyem.A pulyka meg....nah azt lusta voltam megnézni.  ***)))
Tehát a kérdésem: változatos húsalapot, vagy a tápanyagforrás az tápanyagforrás mindegy hogy az most szárnyas,marha,hal,és egyéb állatfajták...
 ????...


Nem mindegy, néha nyugodtan variálj, ami jól esik, meg amihez jó áron hozzájutsz. Én mindig úgy vagyok vele, hogy amit undorral gyűrnék le, az nem is hasznosul olyan jól ::)

2010. Július 23. - 20:51:03
Válasz #3738
Nem elérhető

endre66


A tojásról se feledkezzünk meg. Az egyik olyan briliáns ételek egyike, amit millióféleképpen el lehet készíteni (de mindig ugyanolyan büdös >:D), sőt, a száraz csirkére is lehet ütni egy-egy tükörtojást (bár ez igazán marhával /7% ütős)...

2010. Július 23. - 20:53:13
Válasz #3739
Nem elérhető

George


Bélszín-steak tükörtojással, pirítóson /7% ?:-/

2010. Július 23. - 20:53:47
Válasz #3740
Nem elérhető

Boresz


Nem mindegy, néha nyugodtan variálj, ami jól esik, meg amihez jó áron hozzájutsz. Én mindig úgy vagyok vele, hogy amit undorral gyűrnék le, az nem is hasznosul olyan jól ::)
Igen ,gondoltam hogy a változatosság gyönyörködtet ......vagy mi pöts  ;D . De annak van jelentősége, hogy bizonyos fázisban vörös vagy fehér husit érdemesebb enni? Vagy ez is olyan mint a Novedex  :D ? Valakinél múkodik ,másnál meg nem?
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2010. Július 23. - 21:00:42
Válasz #3741
Nem elérhető

George


Nem mindegy, néha nyugodtan variálj, ami jól esik, meg amihez jó áron hozzájutsz. Én mindig úgy vagyok vele, hogy amit undorral gyűrnék le, az nem is hasznosul olyan jól ::)
Igen ,gondoltam hogy a változatosság gyönyörködtet ......vagy mi pöts  ;D . De annak van jelentősége, hogy bizonyos fázisban vörös vagy fehér husit érdemesebb enni? Vagy ez is olyan mint a Novedex  :D ? Valakinél múkodik ,másnál meg nem?
Azon kívül, hogy a vörös húsnak elvileg magasabb a hugysav tartalma, ami lerakódik az izületekben és gyulladást okoz, más jelentősége nincsen ;D

2010. Július 23. - 21:06:10
Válasz #3742
Nem elérhető

Boresz


köszi srácok  :-){
csak tunnám minek agyalok ezen,amikor csakis az a célom hogy fitten dögöjjek meg  :D
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2010. Július 23. - 22:47:58
Válasz #3743
Nem elérhető

Gabe


Én egy ideje tilapiat is eszek. Metroban találtam 900g 1600Ft.
Nem a legolcsóbb hal, de nagyon finom, nincs erőteljes hal íze, szálkamentes, omlós, puha, egy kiló simán lecsúszik belőle úgy, hogy észre sem veszed.
Pangasiusból én is egy zacsóknyit bírtam megenni, a másik a fagyasztóban pihen, de szerintem oda fogom valakinek adni, mert én nem eszem meg.
A marha-steak meg mindenhogy jó, szósszal, füstölt sajttal, tojással, pirítóssal, magában, még egy steakkel... ;D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Július 24. - 07:48:55
Válasz #3744
Nem elérhető

endre66


Emlékszem, '99-00 környékén lehetett, az évben volt valami profi verseny nálunk (Flex, Dilett, vagy valamelyik feka is itt volt). A teremben meg mindenki arról beszélt, hogy verseny után állítólag 12 pizzát evett meg együltő helyében, mire a többiek a teremben: -Neem, nem, 14-et!

Manapság meg az a cool, hogy ki mennyi aminosavtabit szív fel szívószállal, meg mennyi adag turmixot iszik meg naponta.  :-\ 

2010. Július 24. - 18:32:11
Válasz #3745
Nem elérhető

Boresz


A glutamin adagolás nálam emigyen néz ki:
edzés közben 5g
edzés utáni aerob közben 5g
edzés végén turmixban is 5g
Közben ugye bcaa és egyéb is van a glutamin mellett. Ez egy hatékonynak mondható adagolás ,gondolok itt arra hogy éppen ,milyen edzés forma megy éppen?
 ????...


mod: és lefekvéskor is 5g,esti fehérjével és tribulussal együtt



üljek már le és kussoljak?  :-\
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2010. Július 24. - 20:11:50
Válasz #3746
Nem elérhető

endre66


Ez így is jó. De ha nekem lenne napi 20 gr glutaminom, meg vmennyi bcaa-m, tuti edzés közben innám meg az egészet.  :-oD Annyira anabolikus lenne!  @-o
Pihenőnapon pedig reggel, vagy ha vmi miatt csúszik egy kaja 1 v. akár több órát, akkor oda, vésztartaléknak.
Meg szex után.  ::) >:D

2010. Július 24. - 20:33:10
Válasz #3747
Nem elérhető

Boresz


nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2010. Július 25. - 00:22:12
Válasz #3748
Nem elérhető

Gabe


Emlékszem, '99-00 környékén lehetett, az évben volt valami profi verseny nálunk (Flex, Dilett, vagy valamelyik feka is itt volt). A teremben meg mindenki arról beszélt, hogy verseny után állítólag 12 pizzát evett meg együltő helyében, mire a többiek a teremben: -Neem, nem, 14-et!

Manapság meg az a cool, hogy ki mennyi aminosavtabit szív fel szívószállal, meg mennyi adag turmixot iszik meg naponta.  :-\  
Manapság akkora kínálat van tápkiegek terén, hogy sok ember azt hiszi, ez elég is lesz az izmoknak.
Sajnos nehéz belátni, én is volt időszak, mikor én is turmixszal próbáltam pótolni a kaját, időhiány, vagy egyszerű lustaság miatt.
De beláttam, hogy a jó kaja sokkal többet ér a kiegeknél. Nincs új a nap alatt.
Csirkemell, pulykamell, hal, marha, rizs, burgonya, tojás. A tápkieges időpontok nálam az ébredés után és az edzés után vannak.
A többit lehetőleg kajával megoldani, vész esetén napközben egy kaja helyett, esetleg lefekvéskor kaja helyett.
De lehetőleg nem kihagyni egyik időpontban sem a húst. Sokkal vaskosabb, rostosabb izmot lehet felépíteni.
Elmagyarázni nehéz, aki tudja miről beszélek, az érzi saját magán a különbséget.
Kajára többet költ így az ember, de kiegekre lényegesen kevesebbet.
"Yeah buddy, light weight baby!"

2010. Július 25. - 09:01:29
Válasz #3749
Nem elérhető

Suncity


Emlékszem, '99-00 környékén lehetett, az évben volt valami profi verseny nálunk (Flex, Dilett, vagy valamelyik feka is itt volt). A teremben meg mindenki arról beszélt, hogy verseny után állítólag 12 pizzát evett meg együltő helyében, mire a többiek a teremben: -Neem, nem, 14-et!

Manapság meg az a cool, hogy ki mennyi aminosavtabit szív fel szívószállal, meg mennyi adag turmixot iszik meg naponta.  :-\  
Manapság akkora kínálat van tápkiegek terén, hogy sok ember azt hiszi, ez elég is lesz az izmoknak.
Sajnos nehéz belátni, én is volt időszak, mikor én is turmixszal próbáltam pótolni a kaját, időhiány, vagy egyszerű lustaság miatt.
De beláttam, hogy a jó kaja sokkal többet ér a kiegeknél. Nincs új a nap alatt.
Csirkemell, pulykamell, hal, marha, rizs, burgonya, tojás. A tápkieges időpontok nálam az ébredés után és az edzés után vannak.
A többit lehetőleg kajával megoldani, vész esetén napközben egy kaja helyett, esetleg lefekvéskor kaja helyett.
De lehetőleg nem kihagyni egyik időpontban sem a húst. Sokkal vaskosabb, rostosabb izmot lehet felépíteni.
Elmagyarázni nehéz, aki tudja miről beszélek, az érzi saját magán a különbséget.
Kajára többet költ így az ember, de kiegekre lényegesen kevesebbet.
pontosan /:-)
hiszen, az emberi szervezet, a SZILÁRD tápanyagok emésztésére van "berendezkedve",
 ezt kell táp.kieggel kiegészíteni,
nem a tápkieget. a szilárd tápanyagokkal