2024. Szeptember 28. - 17:23:08
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Diétás kaják!  (Megtekintve 52725 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2009. Július 16. - 13:46:12
Válasz #180

B1ll4

Vendég
Halihó!

Vki nemtud vmi jófajta cukormentes/light ketchupot?
Most hogy néztem Ronnie videóját, rákattantam a ketchupra. Kicsit jobban csúszik vele a csikremell. Csak jobb lenne cukormentes.
Megköszönném ha vki tud segíteni! ;-oo-;

Üdv. Rob



Auchan , Tesco , Metro , Spar - > FELIX cukormentes ketchup (OHNE ZUCKERZUSATZ) !  ;-oo-; @:-)

2009. Július 16. - 13:52:09
Válasz #181
Nem elérhető

Rob


" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2009. Július 18. - 12:33:45
Válasz #182
Nem elérhető

csaba.r


Alufóliában sült gombás csirkecomb 
2 db csirkecomb,

2 nagy fej vöröshagyma,

25 dkg gomba,

ízlés szerint só és törött fekete bors.


 
Előkészítése: a combok bőrét lehúzom. A forgóknál kettévágom. A gombát tisztítás után felszeletelem, a hagymát karikára vágom.

Elkészítése: a megsózott, megborsozott csirkecombdarabokat külön-külön, bőrével lefelé az alufóliára fektetem, majd beborítom vöröshagyma-karikákkal és gombaszeletekkel. Jól megsózom, megborsozom és lazán becsomagolom. Előmelegített, forró grillsütőbe vagy gázsütőbe teszem a négy csomagot. Az első oldalát 15 percig sütöm, majd megfordítom, és további 10 percig sütöm. Ezután az alufóliát kibontom, és az ételt néhány percig fedetlenül pirítom.
 
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Július 18. - 12:34:49
Válasz #183
Nem elérhető

csaba.r


Csirkecomb mustármártásban 
4 csirkecomb,

2 dl tejszín,

4 evőkanál csípős mustár,

2 evőkanál olaj,

ízlés szerint só, bors.


 
Előkészítése: a combot a forgónál kettévágom, bőrét lehúzom. Megsózom és megborsozom. A mustárt és a tejszínt kevés sóval, borssal összekeverem.

Elkészítése: serpenyőben felforrósítom az olajat, és a csirkedarabok mindkét oldalát lepirítom. Ráöntöm a mustáros keveréket, és befedve puhára párolom. Párolt rizs a hozzávaló köret, amit azalatt készítek el, amíg a csirke párolódik.
 

Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Augusztus 26. - 15:30:04
Válasz #184

Tündi-Bündi

Vendég
Sziasztok! :)
Olvasgattam és találtam egy érdekes cikket...gondoltam megosztom veletek... na meg egy receptet is :)
Az ételek illata fogyaszt

Csillapítja az éhségünket, ezáltal segíthet a fogyásban egyes ételek illata.  Az új amerikai fogyókúra, a ‘Sensa’ lényege, hogy nem tesz semmilyen ételt tiltỏlistára, ellentétben az Atkins-, vagy a káposztaleves-diétával, de mindent csak kis adagokban enged fogyasztani. A Sensa követői kis szemcséket szỏrnak az ételükre, mintha sóznák azt. Dr Alan Hirsch, a mỏdszer tudományos alapjainak kidolgozỏja szerint ezek a szemcsék intenzívebbé teszik az ételek illatát és ízét, ezátal segítségükkel hamarabb elérhető a jỏllakottságérzet. “A Sensa fokozza az étel érzékeinkre kifejtett hatását, ezátal kevesebbel is jóllakunk” – fejti ki a Daily Express-ben. Hosszútávon a Sensa követői megtanulják, mennyi ételre van valỏjában szükségük, és nem eszik meg megszokásbỏl a túlméretezett adagokat.
 Más, hasonlỏ hatású termékek közül a SlimScents például egy olyan aromaterápiás diéta, melyben az étkezések előtt egy gyümölcs-, illetve mentaillatot tartalmazỏ eszköz szagolgatásával csökken az étvágy. Az Aroma Patch pedig a egy különböző testfelületekre ragaszthatỏ tapasz, ami bizonyos időközönként vaníliaillatot áraszt ki magábỏl.
Ezek mindegyike azt használja ki, hogy erős illatokat érezve agyunk ‘azt hiszi’, hogy jóllaktunk. Dr Mark Cohen, a SlimScents megalkotỏja olyannyira biztos a mỏdszerben, hogy ügyfeleinek bizonyos mértékű fogyás eléréséig ingyenessé tette az eszköz használatát. Dr Bryan Raudenbush, a Wheeling Jesuit University pszicholỏgiaprofesszora kutatásaival igazolta a borsmenta étvágycsökkentő hatását. A vizsgálatban résztvevők 1800 kalỏriával kevesebb ételt fogyasztottak egy hét alatt. Az ígéretes eredmények ellenére az illatok hosszútávú súlycsökkentő hatásának bizonyítására további vizsgálatokra van még szükség.

Aki az illatokkal nem lakna jól azoknak itt egy reci... :)
 
Parajos csirkemellrolád

15 dkg csirkemellfilé
10 dkg parajlevél
kis gerezd fokhagyma
1 teáskanál olaj
3 dkg reszelt óvári sajt
fél tojás
só, őrölt bors


A parajleveleket megtisztítjuk, pár percre forró vízbe tesszük és leszűrjük. Az összezúzott fokhagymagerezdet, a lereszelt sajtot, tojást a parajhoz tesszük, sóval, borssal ízesítjük. A csirkemellet kissé kiverjük, majd sózzuk, és a parajos masszát a húsra kenjük, felgöngyöljük. Kevés olajon minden oldalát pirosra sütjük, majd kevés vízzel puhára pároljuk.

1 adag energia- és tápanyagtartalma


Energia: 314 kcal

Jó étvágyat!


2009. Augusztus 26. - 15:36:14
Válasz #185

Tündi-Bündi

Vendég
Az édes szájúaknak.... mint én :)
Borhabos saláta bogyós gyümölcsökből

25 dkg ribizli
25 dkg málna
10 dkg cukor (vagy édesítőszer, ekkor az energiatartalma kevesebb)
2 tojássárgája
1 ek. citromlé
2,5 dl édes fehérbor
kis reszelt szerecsendió


A gyümölcsöket megtisztítjuk és egy tálba téve a cukor felével meghintjük. A tojássárgákat a többi cukorral kikeverjük, a citromlevet és a reszelt szerecsendiót hozzáadjuk, majd a fehérborral együtt lassú tűzön, habverővel kevergetve sűrű krémmé főzzük. A gyümölcsre téve, tálkákba osztva kínáljuk.

1 adag energia- és tápanyagtartalma


Energia: 202 kcal

Nyammmmmm  /7%

2009. Augusztus 26. - 16:22:11
Válasz #186

Tündi-Bündi

Vendég
Mire jó a tojás? Tények a tojásról... akinek az előző két recept túl komplikált, annak egy rántotta azért csak összejön :)

http://www.femina.hu/egeszseg/tojas//all

Két hét alatt két méret - Anyagcsere átalakító diéta
Kiknek ajánlott?

Azoknak, aki étrendjük(3 napos tisztítókúra) átalakításával szeretnének eredményt elérni.

Akik hozzászoktak a rendszeres étkezéshez.
És azoknak, akik otthon rá tudnak készülni a diétás étrend elkészítésére.

Mit érhetsz el vele?

• Méretcsökkenést, két hét alatt akár két méretet is.
• A szervezet anyagcseréjének átalakulását.
• Az emésztés(Biztos tippek, ha veszélyben az emésztésed)szabályozását, a haspuffadás csökkenését.
• A módszer lényege
• A diéta arra épül, hogy olyan ételféleségeket fogyassz rendszeresen, melyek karban tartják emésztésedet és felgyorsítják az anyagcserét és a zsírégetést(A profi zsírégetés technikája).

Feltételek, körülmények

- Tilos szénsavas folyadékot(Hűs, kellemes, szomjoltó - Az ásványvizekről) inni.
- Kerüld a hűtött italokat, mert nem tesznek jót az emésztésnek.
- Naponta igyál meg másfél-két liter gyógy-, vagy gyümölcsteát, zöld teát, de ihatsz szénsavmentes vizet, sőt kávét is.
- Evés közben ne igyál, mert az puffasztó hatású.
- Lehetőség szerint naponta fél órát sportolj (Tökéletes alak 60 perc alatt) a diéta alatt.

A diéta leírása

A diéta hét napig tart, ezt közvetlenül egymás után, összesen kétszer ismételhető. Az ételek sorrendjét egy héten belül szabadon felcserélheted, de vigyázz arra, hogy mindegyikre sor kerüljön. A diéta után kerüld a zsírt (A 10 legtöbb zsírt tartalmazó étel) és a cukrot. Használj azonban gyakran fokhagymát, kaprot, bazsalikomot, zsályát és borsmentát a főzéshez, mert ezek segítenek a felfúvódás elkerülésében.

Étrend

Első nap

Reggeli
3 teljes kiőrlésű kétszersült, 1 szelet sonka, 1 csésze kávé (Koffein-csökkentő diéta) vagy tea

Ebéd
1 szelet sült marhahús, 3 darab vízben főtt krumpli, 1 pohárjoghurt (Joghurt-diéta), vagy 15 dkg sovány túró

Vacsora
1 szelet sovány hal, 3 darab paradicsom, 1 adag almakompót, 1 szelet kenyér

Második nap

Reggeli
2 szelet teljes kiőrlésű kenyér, méz, 1 csésze kávé, vagy zöld tea (Engedély nélküli gyógyteák)

Ebéd
1 tonhalas szendvics, majonéz nélkül és egy narancs

Vacsora
1 kemény tojás Mire jó a tojás?), 1 fejes saláta megpárolva, 20 dkg sovány túró, 1 szelet kétszersült

Harmadik nap

Reggeli (Reggelik tesztje - Hogy indul a napod?)
Negyed bagett, 1 dkg vaj, 1 kanál lekvár, 1 narancs, 1 csésze kávé vagy zöld tea

Ebéd
1 kisebb, fóliában sült hal, 4-6 dkg főtt tésztával, 2 karika ananász (Egzotikus koktélok )

Vacsora
15 dkg párolt csirkemell, 1 adag céklasaláta, 1-2 szelet kenyér, 1 csésze édeskömény tea.

Negyedik nap

Reggeli
1 adag müzli, 2 dl sovány tej (Szappan, tej vagy gél?), 1 csésze kávé vagy zöld tea

Ebéd
1 adag zöldséges rizottó (Égesd a zsírt Rizs-diétával!), 1 adag csirkemell párolva, gyümölcs

Vacsora
1 adag póréhagymás kagyló, negyed bagett, 1 szelet csoki

Ötödik nap

Reggeli
1 adag diétás tejberizs, 1 csésze kávé vagy zöld tea

Ebéd
1 adag párolt hal, 4-6 dkg főtt tésztával (Pasta) és 3 dkg sajttal

Vacsora
1 sült csirkecomb, 20 dkg párolt zöldséggel (Könnyű és gyors zöldséges receptek), 1 szelet narancstorta

Hatodik nap

Reggeli
1 pohár gyümölcslé, negyed bagett, 1 dkg vaj, 1 csésze kávé vagy zöld tea

Ebéd
1 adag borjúsült (Hús, hús, hús - Ha utálod a zöldséget) 4-6 dkg paradicsomos tésztával, 1 gyümölcs

Vacsora
Egy tányér paradicsom (2 napos villámdiéta - Anyagcsere serkentő paradicsommal) kaporral, 1 adag párolt csirkemell cukkinivel, 2 darab kétszersült, 1 pohár natúr joghurt

Hetedik nap

Reggeli
1 lágy tojás (Tojás-diéta) 2 darab kétszersült, 1 dkg vaj, 1 csésze kávé vagy zöld tea

Ebéd
1 csirkecomb párolva vagy sütve, 1 adag barna rizs, egy közepes alma

Vacsora
1 adag párolt hal (Diéta tengeri hallal), 10 dkg sovány túró, 3 szem sárgabarack, 1 szelet kenyér.

hát ha nekem ezen kéne élni tuti feldobnám a tappancsom, de másnak jó lehet :) épp most vagyok túl a 3. banánomon ebéd óta... és éhes vagyok... én bizti belehalnék egy diétába :) bár a mamám mindig azt mondta mikor kérdeztem mi a hosszú élet titka..."néha éhezni kell....és állandóan tevékenykedni kell kint a friss levegőn a földeken".... az éhezés meg van... csak tudnám hol találok friss levegőt... :-\



2009. Augusztus 27. - 11:24:10
Válasz #187

Tündi-Bündi

Vendég
Egyik kolléganőm mesélte, hogy pár éve lenyomta ezt a diétát. Azt mondta elviselhetetlen volt ez idő alatt, hisztis és idegbeteg... de két hét alatt 6 kilotól szabadult meg :) és utánna nem jött vissza rá... szal elvileg működik... csak el kell költözni valami lakatlan szigetre, hogy ne bánts meg senkit a diéta alatt :)

2009. Szeptember 11. - 20:01:08
Válasz #188
Nem elérhető

Tweety


Halihó!

Vki nemtud vmi jófajta cukormentes/light ketchupot?
Most hogy néztem Ronnie videóját, rákattantam a ketchupra. Kicsit jobban csúszik vele a csikremell. Csak jobb lenne cukormentes.
Megköszönném ha vki tud segíteni! ;-oo-;

Üdv. Rob




Ha esetlleg még nem találtál volna:Felix ketchup!Nagyon fini!Cukormentes,és a ch tartalma is nagyon alacsony!!  ****:))))
"Mindaddig egy senki vagy,ameddig azt hiszed magadról,hogy vagy valaki!"

2009. Szeptember 11. - 20:28:49
Válasz #189
Nem elérhető

Rob


" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2009. Szeptember 11. - 20:35:17
Válasz #190
Nem elérhető

zotja


Köszi!  ;)

ha van nálatok aldi,,akkor nézz be van LIGHT kecsap :)

2009. Szeptember 15. - 09:57:09
Válasz #191

Tündi-Bündi

Vendég
Gombafejek vadasan, teljes kiőrlésű tésztával ( 4 személyre )         
Hozzávalók:

60 dkg közepes gomba fej

10 dkg vöröshagyma kockázva

Babérlevél

Ízlés szerint őrölt fekete bors

Ízlés szerint citromlé, mustár

Ízlés szerint só, delikát

5 dkg keményítő

Fokhagyma

Olívaolaj

10 dkg  fehérrépa kockára vágva

10 dkg sárgarépa kockára vágva

2 dl 12 %-os tejföl

4 dkg zeller kockára vágva

 

Elkészítés:

A vöröshagymát lábasban 0,5 dl olajon dinszteljük üvegesre. Tegyük rá a leveszöldséget, és pirítsuk még pár percig. Ezután adjunk hozzá 1 mokkáskanál sót, 1 gerezd áttört fokhagymát, 1 mokkáskanál reszelt citromhéjat vagy citromlevet, negyed mokkáskanál õrölt babérlevelet, egy csipet õrölt borsot, és 4 dl vízzel felengedve, fedõ alatt fõzzük puhára. Elõzõleg a citromot meleg vízben súroljuk tisztára, és a felét tegyük félre a díszítéshez. Keverjünk össze 1 evõkanál mustárt, 1 evõkanál citromlevet, valamint 1 evõkanál A puhára fõtt gombát szedjük ki, a visszamaradt leveszöldséget pedig szitán törjük át. Turmixgéppel ez a mûvelet néhány másodperc alatt elvégezhetõ. A zöldségszószt öntsük vissza az edénybe, keverjük bele az ízesített levet, majd vágjuk vastag szeletekre a gombát, és rakjuk rá. Dolgozzunk bele 1 dl elõzõleg simára kevert tejfölt, és forraljuk pár percig, hogy az ízek összeérjenek. A természetes aromák kedvelõi a tejfölt el is hagyhatják belõle. Mivel a fõtt tészták és a galuska nedvszívó képessége jóval alacsonyabb mint a zsemlegombócé, csak fél adag szószt készítsünk hozzá, vagy a felét fagyasszuk le késõbbre. Aki ragaszkodik a hús illúziójához, sült szójaszeletet is adhat a zsemlegombóc mellé. A tálalásnál vékony citromszeletekkel díszítsük. Hûtõszekrényben tároljuk. Az ínyencek fiatal májgombából készítik ezt a mártást, a vadas szósz fûszerezéséhez pedig 2 szem borókabogyót is használnak, amit turmixolás elõtt el kell távolítani belõle. A pincegombából készült vadas szósz is nagyon finom lesz, ha porrá tört szárított trombitagombával ízesítjük.
 /7%

 

2009. Szeptember 15. - 10:03:22
Válasz #192
Nem elérhető

Aco


1 kicsit bezavarodott a rendszer a hosszú ékezeteknél.. :)

2009. Szeptember 15. - 10:15:17
Válasz #193
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
1 kicsit bezavarodott a rendszer a hosszú ékezeteknél.. :)
Én is jártam már így,és javítgathattam ki a ő-ű betűket,fuck.

Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2009. Szeptember 15. - 10:33:29
Válasz #194

Tündi-Bündi

Vendég
ja igen bocsi...azért ki lehet silabizálni...:)