2024. Július 01. - 07:25:04
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Natural vagy nem natural az út?- Érvek és ellenérvek mindkét táborból  (Megtekintve 54233 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

2009. Július 04. - 13:03:31
Válasz #105
Nem elérhető

George


Cressler postjára a legjobb példa, mikor nálunk a teremben edzés végén leveszi a srác a pólóját, majd így szól:
-Hm, nem is nézek ki rosszul, pedig 3 hónapja nem voltam egyszer sem edzeni!

Közben meg minden héten legalább 1 nap összefutottam vele a teremben, az elmúlt 3 hónapban!  !+"%
;D Nálunk egy srác minden edzés előtt  elmondja, hogy hetek óta nem edzett, nem volt ideje kajálni stb ... minden turmix előtt ódákat zeng arról, hogy jajjj milyen rég nem érezte a turmix ízét...  ;D
Ezért szoktam én már az öltözőben bedugni a fülembe a zenét, nem érdekel mások hülyesége :D Néha hallom Endrét siránkozni, de ő tudja a legjobban, hogy jót mulatok mások nyomorúságán >:D Úgyhogy már nem nagyon csinálja ;D

2009. Július 04. - 13:43:48
Válasz #106
Nem elérhető

Cressler


Cressler postjára a legjobb példa, mikor nálunk a teremben edzés végén leveszi a srác a pólóját, majd így szól:
-Hm, nem is nézek ki rosszul, pedig 3 hónapja nem voltam egyszer sem edzeni!

Közben meg minden héten legalább 1 nap összefutottam vele a teremben, az elmúlt 3 hónapban!  !+"%
;D Nálunk egy srác minden edzés előtt  elmondja, hogy hetek óta nem edzett, nem volt ideje kajálni stb ... minden turmix előtt ódákat zeng arról, hogy jajjj milyen rég nem érezte a turmix ízét...  ;D
Ezért szoktam én már az öltözőben bedugni a fülembe a zenét, nem érdekel mások hülyesége :D Néha hallom Endrét siránkozni, de ő tudja a legjobban, hogy jót mulatok mások nyomorúságán >:D Úgyhogy már nem nagyon csinálja ;D
;D ;D ;D
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Július 04. - 16:02:52
Válasz #107
Nem elérhető

L


Először is azzal kezdeném, hogy nem szeretnék egyik út mellé sem állni, mivel ez az a sport ahol nem igazán van sötét meg fényes oldal. Engem igazából az bosszant föl, amikor végigolvasom a még 20. életévüket sem betöltött fórumtagok kúrákkal kapcsolatos kérdéseit. Nem akarok flémet indítani, de ha valaki nem versenyzői céllal edzeget akkor minek is lép a "nem naturál" útra? Ez a kérdés vonatkozik az idősebbekre is...
Arra meg hogy valaki azt mondja "elértem a platómat"..nos itt egy videó :  http://www.youtube.com/watch?v=yXIChcwjV_c
Meg egyébként is, ha el is érted (ami 30 éves kor alatt normálisan táplálkozó és edző emberkénél gyakorlatilag kizárt), miért is kell több?
Persze én is szeretnék nagyobb, erősebb, esztétikusabb lenni, csak mivel nem versenyzem (ehhez kevés vagyok), úgy gondolom bőven elég lesz a "naturál" úton elérhető maxom célul kitűzve...
Nem harcolni akarok az igazamért, csak a bennem lévő ködfoltokat oszlatni... ????...

Nekem az az álláspontom, hogy ez a sport a kinézetről szól. Teljesen mindegy, hogy naturál vagy (vagy azt hazudod, hogy naturál vagy), használsz ezt azt, vagy nyomod ami a csövön kifér. A sportunk lényege, hogy jól nézzünk ki és pont. Az eszköz mindenkinek a maga választása és senkinek semmi köze hozzá. Mindenki előtt ott áll a lehetőség, hogy kokszoljon és mindenki előtt ugyanúgy ottvan a lehetőség, hogy naturál legyen. Ugyanez igaz a megfelelő kajára, edzésre, pihenésre...stb Tehát mindenki előtt ott van a lehetőség, hogy jól nézzen ki.
Ha úgy akarsz kinézni mint egy versenyző, vagy csak akkora akarsz lenni, vállald be azt ami ezzel jár. Ha nem akkor tegyél meg mindent, hogy tisztán elérd a lehető legjobb erdményt...de a "ha kokszolnék én jobb lennék" típusú kifogások nevetségesek és teljesen feleslegesek.
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2009. Július 04. - 16:44:51
Válasz #108
Nem elérhető

Maszat


Először is azzal kezdeném, hogy nem szeretnék egyik út mellé sem állni, mivel ez az a sport ahol nem igazán van sötét meg fényes oldal. Engem igazából az bosszant föl, amikor végigolvasom a még 20. életévüket sem betöltött fórumtagok kúrákkal kapcsolatos kérdéseit. Nem akarok flémet indítani, de ha valaki nem versenyzői céllal edzeget akkor minek is lép a "nem naturál" útra? Ez a kérdés vonatkozik az idősebbekre is...
Arra meg hogy valaki azt mondja "elértem a platómat"..nos itt egy videó :  http://www.youtube.com/watch?v=yXIChcwjV_c
Meg egyébként is, ha el is érted (ami 30 éves kor alatt normálisan táplálkozó és edző emberkénél gyakorlatilag kizárt), miért is kell több?
Persze én is szeretnék nagyobb, erősebb, esztétikusabb lenni, csak mivel nem versenyzem (ehhez kevés vagyok), úgy gondolom bőven elég lesz a "naturál" úton elérhető maxom célul kitűzve...
Nem harcolni akarok az igazamért, csak a bennem lévő ködfoltokat oszlatni... ????...

Nekem az az álláspontom, hogy ez a sport a kinézetről szól. Teljesen mindegy, hogy naturál vagy (vagy azt hazudod, hogy naturál vagy), használsz ezt azt, vagy nyomod ami a csövön kifér. A sportunk lényege, hogy jól nézzünk ki és pont. Az eszköz mindenkinek a maga választása és senkinek semmi köze hozzá. Mindenki előtt ott áll a lehetőség, hogy kokszoljon és mindenki előtt ugyanúgy ottvan a lehetőség, hogy naturál legyen. Ugyanez igaz a megfelelő kajára, edzésre, pihenésre...stb Tehát mindenki előtt ott van a lehetőség, hogy jól nézzen ki.
Ha úgy akarsz kinézni mint egy versenyző, vagy csak akkora akarsz lenni, vállald be azt ami ezzel jár. Ha nem akkor tegyél meg mindent, hogy tisztán elérd a lehető legjobb erdményt...de a "ha kokszolnék én jobb lennék" típusú kifogások nevetségesek és teljesen feleslegesek.

****:)))))) ;-oo-;
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Július 04. - 17:15:10
Válasz #109
Nem elérhető

George


Először is azzal kezdeném, hogy nem szeretnék egyik út mellé sem állni, mivel ez az a sport ahol nem igazán van sötét meg fényes oldal. Engem igazából az bosszant föl, amikor végigolvasom a még 20. életévüket sem betöltött fórumtagok kúrákkal kapcsolatos kérdéseit. Nem akarok flémet indítani, de ha valaki nem versenyzői céllal edzeget akkor minek is lép a "nem naturál" útra? Ez a kérdés vonatkozik az idősebbekre is...
Arra meg hogy valaki azt mondja "elértem a platómat"..nos itt egy videó :  http://www.youtube.com/watch?v=yXIChcwjV_c
Meg egyébként is, ha el is érted (ami 30 éves kor alatt normálisan táplálkozó és edző emberkénél gyakorlatilag kizárt), miért is kell több?
Persze én is szeretnék nagyobb, erősebb, esztétikusabb lenni, csak mivel nem versenyzem (ehhez kevés vagyok), úgy gondolom bőven elég lesz a "naturál" úton elérhető maxom célul kitűzve...
Nem harcolni akarok az igazamért, csak a bennem lévő ködfoltokat oszlatni... ????...

Nekem az az álláspontom, hogy ez a sport a kinézetről szól. Teljesen mindegy, hogy naturál vagy (vagy azt hazudod, hogy naturál vagy), használsz ezt azt, vagy nyomod ami a csövön kifér. A sportunk lényege, hogy jól nézzünk ki és pont. Az eszköz mindenkinek a maga választása és senkinek semmi köze hozzá. Mindenki előtt ott áll a lehetőség, hogy kokszoljon és mindenki előtt ugyanúgy ottvan a lehetőség, hogy naturál legyen. Ugyanez igaz a megfelelő kajára, edzésre, pihenésre...stb Tehát mindenki előtt ott van a lehetőség, hogy jól nézzen ki.
Ha úgy akarsz kinézni mint egy versenyző, vagy csak akkora akarsz lenni, vállald be azt ami ezzel jár. Ha nem akkor tegyél meg mindent, hogy tisztán elérd a lehető legjobb erdményt...de a "ha kokszolnék én jobb lennék" típusú kifogások nevetségesek és teljesen feleslegesek.

Ez pluszos ;-oo-; Főleg az utolsó mondat :D

2009. Július 04. - 18:37:19
Válasz #110
Nem elérhető

endre66



Ezért szoktam én már az öltözőben bedugni a fülembe a zenét, nem érdekel mások hülyesége :D Néha hallom Endrét siránkozni, de ő tudja a legjobban, hogy jót mulatok mások nyomorúságán >:D Úgyhogy már nem nagyon csinálja ;D
George nagyon jó lelki támasz, fél óráig ecsetelsz neki valami problémát,fapofával hallgat, és a végén minden további nélkül pofán röhög.  ;D

2009. Július 04. - 18:52:05
Válasz #111
Nem elérhető

szidol


Először is azzal kezdeném, hogy nem szeretnék egyik út mellé sem állni, mivel ez az a sport ahol nem igazán van sötét meg fényes oldal. Engem igazából az bosszant föl, amikor végigolvasom a még 20. életévüket sem betöltött fórumtagok kúrákkal kapcsolatos kérdéseit. Nem akarok flémet indítani, de ha valaki nem versenyzői céllal edzeget akkor minek is lép a "nem naturál" útra? Ez a kérdés vonatkozik az idősebbekre is...
Arra meg hogy valaki azt mondja "elértem a platómat"..nos itt egy videó :  http://www.youtube.com/watch?v=yXIChcwjV_c
Meg egyébként is, ha el is érted (ami 30 éves kor alatt normálisan táplálkozó és edző emberkénél gyakorlatilag kizárt), miért is kell több?
Persze én is szeretnék nagyobb, erősebb, esztétikusabb lenni, csak mivel nem versenyzem (ehhez kevés vagyok), úgy gondolom bőven elég lesz a "naturál" úton elérhető maxom célul kitűzve...
Nem harcolni akarok az igazamért, csak a bennem lévő ködfoltokat oszlatni... ????...



azt hiszem L rátapintott a lényegre!
Nekem az az álláspontom, hogy ez a sport a kinézetről szól. Teljesen mindegy, hogy naturál vagy (vagy azt hazudod, hogy naturál vagy), használsz ezt azt, vagy nyomod ami a csövön kifér. A sportunk lényege, hogy jól nézzünk ki és pont. Az eszköz mindenkinek a maga választása és senkinek semmi köze hozzá. Mindenki előtt ott áll a lehetőség, hogy kokszoljon és mindenki előtt ugyanúgy ottvan a lehetőség, hogy naturál legyen. Ugyanez igaz a megfelelő kajára, edzésre, pihenésre...stb Tehát mindenki előtt ott van a lehetőség, hogy jól nézzen ki.
Ha úgy akarsz kinézni mint egy versenyző, vagy csak akkora akarsz lenni, vállald be azt ami ezzel jár. Ha nem akkor tegyél meg mindent, hogy tisztán elérd a lehető legjobb erdményt...de a "ha kokszolnék én jobb lennék" típusú kifogások nevetségesek és teljesen feleslegesek.

Max 400; felhasználható karakterek: 400

2009. Július 04. - 20:27:00
Válasz #112
Nem elérhető

tomasz


Természetesen nekem is meg van a véleményem a témáról(bár mint tudjuk a vélemény olyan mint a segglyuk,van mindenkinek).Szóval én már elég régen foglalkozom a súlyzós sportokkal(nem csak body,power is).A 90-es évek elején kezdtem el edzeni pár haverommal egy pince klub nevű kiszes helyiségben.Akkor voltam kb 60 kiló.Edzettünk minden nap,persze ment a cigi,edzés után sörözés,szóval szart se ért az egész.Egy szép nap az egyik gyerek hozott nerobolt.HÚÚÚÚÚ vazze!Majd most aztán megnövünk,meg minden.El kezdtük szedni ész nélkül egyből 6-8 szemeket,meg hasonlók.Mondanom se kell egy hét múlva mindenki kidőlt a sorból.Szerencsére intenzív okádással megúsztuk a dolgot.Utána nem hogy vissza estünk az alap helyzetbe,hanem még talán szarabbul néztünk ki mint előtte.Szerintem ez jól példázza a kezdőként bekokszolók faszságát.
Szerencsére nem ment el a kedvem az edzéstől.Kicsit utána olvastam a dolgoknak.Le szoktam a cigiről,elkezdtem rendesen kajálni(ami anno azt jelentette,hogy napi 2 evésről át tértem a 4-5 re,de mindent megzabáltam).Ez meg is tette a hatását.Pontosan már nem emlékszem mennyi idő alatt,kb 1-1,5 év,75 kiló lettem.Ez volt az un. plató fázis.Utólag tudom,csak kicsit több kaja kellett volna és máris több lett volna a mérlegen.Persze a régi szar emlékek ködbe vesztek és újra a cucc lett a terítéken.Jobban utána jártam a dolgoknak a témával kapcsolatban.Már pontosan nem tudom mi volt a cuccosok neve,de egy injekciós okosság volt az egyik,(ha jól emlékszem metiltesztó),meg egy kis szemes(talán bionabol).Na ezt 2,5 hétig nyomtam,fejlődtem is rendesen,de olyan idegbeteg lettem a tesztótól,hogy abba kellett hagynom az egészet.Ment le a klotyón az egész.A feleségem válasz út elé állított,vagy abba hagyom,vagy elválik.Persze először kicsit megvertem,de utána azért el dobtam a szarokat.(szerencsére még mindíg együtt vagyunk,és azóta nem bántottam ****).Ezt meg azért írtam le,hogy aki nem tudja tolerálni a cuccot az ne szedje.Nem csak magát kúrja szét hanem a körülötte élők életét is.
Egyébként a mai napig edzem.Cucc nem érdekel,mert minek.Amit annak idején még álmodni sem mertem volna azt elértem.Jelenleg 103-105 kiló körül mozgok.Tavasszal még 118 voltam.Kissé túlzásba vittem a tömegelést.Az évek során már szinte szenvedélyemmé vált az evés.Mondanom sem kell,hogy komoly szalonna réteg is fel került a testemre.Ezt meg azért írtam,le mert az sem jó ha túlzásokba esünk,mert utána nem győzünk korigálni.
Tehát,mindenki döntsön belátása szerint mit csinál.Nekem a body arról szól,hogy megnőjek.Ez sikerült is.A fentebb említett 2 eseten kívül úgymond naturálban nyomtam(bár csak az utóbbi években hívják így).
Az élet a döntések sorozata.Ha jól döntesz fasza,ha nem baszhatod.Előbb -utóbb utól ér a baj ha kibasztál magaddal.
Remélem azért meg lehet érteni mit akarok közölni.Arról vakerok,hogy a te utad,te döntesz.Csak gondold meg 2szer is mit csinálsz!
 =/+'
"kisfiam,addig örülj míg gyerek vagy...."(apu,nyugodjék békében!)
....patkány vagyok,de nem féreg,az élet a legjobb méreg....

2009. Július 05. - 10:48:46
Válasz #113
Nem elérhető

George


A feleségem válasz út elé állított,vagy abba hagyom,vagy elválik.Persze először kicsit megvertem,de utána azért el dobtam a szarokat
Ezt inkább nem kommentálom :-}

2009. Július 05. - 10:51:04
Válasz #114
Nem elérhető

endre66


A feleségem válasz út elé állított,vagy abba hagyom,vagy elválik.Persze először kicsit megvertem,de utána azért el dobtam a szarokat.(szerencsére még mindíg együtt vagyunk,és azóta nem bántottam ****).
Ez egy kicsit kemény.... ***))))

Ha jól veszem ki, kb azt akarod mondani, hogy kipróbáltad, működött is, meg nem is, de a tapasztalt mellékhatások mellett nem láttad értelmét tovább kockáztatni az egészséged (és a párod egészségét ;D), egy valamit fixre tudtál, hogy hosszú távra tervezel a -fogalmazzunk így- súlyzózásosdiban, és elhatároztad, hogy megnősz cuccok nélkül is... ****:))))))  Jól olvasom?

2009. Július 05. - 11:10:37
Válasz #115
Nem elérhető

FirstLady


A feleségem válasz út elé állított,vagy abba hagyom,vagy elválik.Persze először kicsit megvertem,de utána azért el dobtam a szarokat.(szerencsére még mindíg együtt vagyunk,és azóta nem bántottam ****).
:-O
szép...
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Július 05. - 11:43:57
Válasz #116

Gerr

Vendég
A feleségem válasz út elé állított,vagy abba hagyom,vagy elválik.Persze először kicsit megvertem,de utána azért el dobtam a szarokat
Ezt inkább nem kommentálom :-}

A párom nekem is bejelentett hasonlót.
"120kg vagy, majd' 190 cm, hova akarsz nőni? Nameg impotens férjre nincs szükségem..."
Persze ehhez hozzátette : "ha koxhoz nyúlsz pakolhatsz".  @-o

2009. Július 05. - 12:05:06
Válasz #117
Nem elérhető

George


A feleségem válasz út elé állított,vagy abba hagyom,vagy elválik.Persze először kicsit megvertem,de utána azért el dobtam a szarokat
Ezt inkább nem kommentálom :-}

A párom nekem is bejelentett hasonlót.
"120kg vagy, majd' 190 cm, hova akarsz nőni? Nameg impotens férjre nincs szükségem..."
Persze ehhez hozzátette : "ha koxhoz nyúlsz pakolhatsz".  @-o
Inkább ezt sem kommentálom ;) Én is kaptam anno ilyet, és pakolt is az illető ::) Én raktam ki. :-} Egy kapcsolat ne ezen múljon, az impotens duma meg az egyik legnagyobb faszság amit valaha hallottam :D

2009. Július 05. - 12:15:29
Válasz #118

Gerr

Vendég
A feleségem válasz út elé állított,vagy abba hagyom,vagy elválik.Persze először kicsit megvertem,de utána azért el dobtam a szarokat
Ezt inkább nem kommentálom :-}

A párom nekem is bejelentett hasonlót.
"120kg vagy, majd' 190 cm, hova akarsz nőni? Nameg impotens férjre nincs szükségem..."
Persze ehhez hozzátette : "ha koxhoz nyúlsz pakolhatsz".  @-o
Inkább ezt sem kommentálom ;) Én is kaptam anno ilyet, és pakolt is az illető ::) Én raktam ki. :-} Egy kapcsolat ne ezen múljon, az impotens duma meg az egyik legnagyobb faszság amit valaha hallottam :D

Jó de ő (s)nem ért hozzá, hallotta valahol. Nem várhatjuk el minden nőtől, hogy vágja ezt a témát.  ****:)))

2009. Július 05. - 12:19:37
Válasz #119
Nem elérhető

God Vazzeg


A feleségem válasz út elé állított,vagy abba hagyom,vagy elválik.Persze először kicsit megvertem,de utána azért el dobtam a szarokat
Ezt inkább nem kommentálom :-}

A párom nekem is bejelentett hasonlót.
"120kg vagy, majd' 190 cm, hova akarsz nőni? Nameg impotens férjre nincs szükségem..."
Persze ehhez hozzátette : "ha koxhoz nyúlsz pakolhatsz".  @-o
Inkább ezt sem kommentálom ;) Én is kaptam anno ilyet, és pakolt is az illető ::) Én raktam ki. :-} Egy kapcsolat ne ezen múljon, az impotens duma meg az egyik legnagyobb faszság amit valaha hallottam :D

Jó de ő (s)nem ért hozzá, hallotta valahol. Nem várhatjuk el minden nőtől, hogy vágja ezt a témát.  ****:)))

Nem kell hogy vágja a témát, hanem egy kis bizalom kellene, hogy nem bassza az ember tönkre magát, és tudja mit csinál. Nyilván félt, meg ilyesmi, de az ember céljai ha extrémek, akkor az eszköz is extrém kell hogy legyen. Szerencsére nekem ilyen gondom nincs (de volt régebben  8);)

Impotenciával kapcsolatban: hosszú távon biztos megrontja a házasságot az impotencia, de mindenre van megoldás, illetve ha elhagyna ezért, akkor hadd menjen. Mert ha mondjuk balesetem lesz, tolószékbe kényszerülök, esetleg nem leszek képes... akkor is elhagy?