2024. Július 01. - 07:37:11
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Natural vagy nem natural az út?- Érvek és ellenérvek mindkét táborból  (Megtekintve 54235 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

2009. Április 19. - 16:27:27
Válasz #90
Nem elérhető

Maszat


Azért mindennek van határa,ezeket az oldalakat senki sem ellenőrzi,nincs moderátor @-o?

http://www.expressz.hu/sport/testepites/taplalekkiegeszito/hirdetes-13720827/

Akkó dikszódogokat :D  is hirdessünk má,oszt jó sokat kereshetünk vele.

Vagy csak valami rossz tréfa,de attól tartok nem.
 

Miért te nem is tudtad h mennyien árulnak ingyenes hirdető oldalakon cuccokat...?
Én próba képen rendeltem az egyik srácnál utókúrát!!!
Csak Zitát,Clostylt,HCG-t.Mondtam neki h csak minden magyar kiadású,dobozos,utasítással ellátott legyen!Ő 5 napra rá már hozta is úgy ahogyan kértem!
Na most filózhat mindenki, h de nem biztos h eredeti!!!
Szerintem meg igen!

Gondoljatok bele, h pár hete volt a tv-ben h egy banda lebukott azzal h vényeket nyomtattak és több 10 millió értékben váltották ki a hamis vényre felírt szteroidokat és más gyógyszereket!!!

Igaz találkoztam már olyannal is aki tele volt olyan eladásra váró decával, ami ömlesztve volt és meg akarta magyarázni h így könnyebben jut be az országba!
Közben meg kinyittattam egyet és furcsa motorolaj szaga volt....

mivel Én 1 vidéki kis teremben edzek(na nem nagyon messze,pestöl 20km,de a terem nagyon kicsi)itt szinte senki nem koxol.Az első kúrámhoz nagyon nehezen tudtam beszerezni az szereket,2emberen ment keresztül,szerencsére mind a ketten korrektek voltak így nem tettek rá + költséget,aztán neten találtam 1 srácot felhívtam taliztam vele,megmutatott mindent,kb 1 zsákkal jött.Az árak is jók voltak,nagyon korrekt a srác,mutatott innos stanobolt de arra 1böl mondta,h fake,jó tapasztalatok vannak vele de kamu,odaadja fél áron 600ért...
Igaz vettem tőle fake primot amit állítólag nem szokott eladni mert nincs rá kereslet az ő körébe,amikor felhívtam,h csak 0.8 mili van benne meg gyullad szerintem kamu azt mondta vissza vásárolja,de akkor már csak 3db volt,nem vittem vissza.
Szóval lehet a neten találni korrekt srácot is.Én rá voltam kényszerülve,első talinál nem is vettem semmit csak megnéztem,h néz ki amit árul meg dumáltam vele.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 19. - 20:55:47
Válasz #91
Nem elérhető

skl



2009. Július 04. - 00:02:32
Válasz #92

Gerr

Vendég
Először is azzal kezdeném, hogy nem szeretnék egyik út mellé sem állni, mivel ez az a sport ahol nem igazán van sötét meg fényes oldal. Engem igazából az bosszant föl, amikor végigolvasom a még 20. életévüket sem betöltött fórumtagok kúrákkal kapcsolatos kérdéseit. Nem akarok flémet indítani, de ha valaki nem versenyzői céllal edzeget akkor minek is lép a "nem naturál" útra? Ez a kérdés vonatkozik az idősebbekre is...
Arra meg hogy valaki azt mondja "elértem a platómat"..nos itt egy videó :  http://www.youtube.com/watch?v=yXIChcwjV_c
Meg egyébként is, ha el is érted (ami 30 éves kor alatt normálisan táplálkozó és edző emberkénél gyakorlatilag kizárt), miért is kell több?
Persze én is szeretnék nagyobb, erősebb, esztétikusabb lenni, csak mivel nem versenyzem (ehhez kevés vagyok), úgy gondolom bőven elég lesz a "naturál" úton elérhető maxom célul kitűzve...
Nem harcolni akarok az igazamért, csak a bennem lévő ködfoltokat oszlatni... ????...

2009. Július 04. - 07:29:18
Válasz #93
Nem elérhető

Maszat


Először is azzal kezdeném, hogy nem szeretnék egyik út mellé sem állni, mivel ez az a sport ahol nem igazán van sötét meg fényes oldal. Engem igazából az bosszant föl, amikor végigolvasom a még 20. életévüket sem betöltött fórumtagok kúrákkal kapcsolatos kérdéseit. Nem akarok flémet indítani, de ha valaki nem versenyzői céllal edzeget akkor minek is lép a "nem naturál" útra? Ez a kérdés vonatkozik az idősebbekre is...
Arra meg hogy valaki azt mondja "elértem a platómat"..nos itt egy videó :  http://www.youtube.com/watch?v=yXIChcwjV_c
Meg egyébként is, ha el is érted (ami 30 éves kor alatt normálisan táplálkozó és edző emberkénél gyakorlatilag kizárt), miért is kell több?
Persze én is szeretnék nagyobb, erősebb, esztétikusabb lenni, csak mivel nem versenyzem (ehhez kevés vagyok), úgy gondolom bőven elég lesz a "naturál" úton elérhető maxom célul kitűzve...
Nem harcolni akarok az igazamért, csak a bennem lévő ködfoltokat oszlatni... ????...

én pl azért kezdtem el mert kibaszottul idegesített,h az Én genetikámmal vért kell izzadnom ahhoz,h fele akkora eredményt elérjek mint 1 jobb adottságokkal rendelkező,aki szarik bele.hogy 1 kis lazítás duplán megbosszul mint mást.h a befektetett energiát nem láttam rendesen megtérülni. Igen most sokan mondhatják,h ez benne a szép!és valóban!de ez engem nem hat meg,és kurva szar érzés,h 4év edzés után 90be nyomtam fekve más meg 4hónap után tartott ott,sokkal szarabb kajával.Nem arról van szó,h nem fejlődtem,kb 50kg se voltam amikor belekezdtem és 70kg amikor az első szuri volt,most megint lehet ugatni,h gratulálok szép eredmény,de véleményem szerint senkinek nincsen joga a másik döntéseit felülbírálni.
a kitartásommal nem volt baj,haverom pincéjében edzettem kb 1 évet,ami 20percre volt gyalog és télen -5ben hóesésben is mentem.Igen valóban a kajám nem volt jó,fejlődhettem volna tovább naturálba BŐVEN de miért baj az,h Én nem azt választottam?
miért "szúrja" ez mások szemét?
mindenki azt csinál a testével amit akar,Én elfogadom,h az Illés Norbi naturál és ezért nem ér el jobb eredményt(persze még így sem az én szintem),az ő teste,nem akarja.de van aki igen.
Az ember hiú,ki jobban-ki kevésbé.szeretne nagyobb lenni,és kinek nem esik jól 1 kis "segítség"?persze lehet kitartással,maximális odafigyeléssel jó eredményeket elérni,még az én szar genetikámmal is,nem erről van szó.
Az,h Én már ezt többször leírtam csak azért van,mert szeretném,h megértsék akikben ez a kérdés felmerül,h nem vagyunk 1formák,mindenki máshogy látja.
Van aki cigizik én pl gyűlölöm.Leszarom,h ki mit csinál,nem kérdőjelezhetem meg senki döntését még annak ellenére sem,h akár teljesen értelmetlen vagy fölösleges kockázatot hordoz.
Lehet nincs bennem kitartás,lehet lustának nevezni,hülyének stb stb
De értelmetlen!
Nem veszekedni akarok Veled,csak leírtam az Én nézetemet.
Gabe már úgyis kinevezett 1 koxmániásnak.

"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Július 04. - 07:33:36
Válasz #94
Nem elérhető

George



Arra meg hogy valaki azt mondja "elértem a platómat"..nos itt egy videó :  http://www.youtube.com/watch?v=yXIChcwjV_c

Szerinted ő naturál? ::) ;D Persze biztos azt mondják róla(főleg saját maga), addig naturál valaki, amíg meg nem bukik a dopping teszten, de ez a srác minden, csak nem naturál. Én azt látom, hogy akik nem értek el egy szintet koxal, azokból lesznek a "naturálok", illetve a "még nem edzek olyan régen" srácok.
Szíve joga mindenkinek, hogy mit csinál a saját testével. Ez mindenre vonatkozik, koxra, drogra, tetkóta, piercingre, piára, stb... Akár versenyez, akár nem, vagy csak később akar majd. Én sem értek egyet ezzel egy bizonyos kor alatt, mert sem fejben sem testben nincs meg az alap hozzá. De ha valaki edz már úgy 6-7 éve, elért egy elég jó szintet méretben és erőben, és ettől még többet akar, akkor azt minek oltsam le? Persze ez a legritkább eset én is tudom, csak már annyira kezd unalmas lenni, hogy "aki nem versenyez az minek blablabla..." Ennyi erővel egy csomó versenyzőnek sem kellene, mert sehogy nem néz ki koxal sem >:D ;)

2009. Július 04. - 07:50:04
Válasz #95
Nem elérhető

Maszat


"Szíve joga mindenkinek, hogy mit csinál a saját testével. Ez mindenre vonatkozik, koxra, drogra, tetkóta, piercingre, piára, stb... Akár versenyez, akár nem, vagy csak később akar majd."

"Van aki cigizik én pl gyűlölöm.Leszarom,h ki mit csinál,nem kérdőjelezhetem meg senki döntését még annak ellenére sem,h akár teljesen értelmetlen vagy fölösleges kockázatot hordoz."

szerintem ez a válasz erre az egészre.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Július 04. - 10:52:26
Válasz #96

Gerr

Vendég
Először is azzal kezdeném, hogy nem szeretnék egyik út mellé sem állni, mivel ez az a sport ahol nem igazán van sötét meg fényes oldal. Engem igazából az bosszant föl, amikor végigolvasom a még 20. életévüket sem betöltött fórumtagok kúrákkal kapcsolatos kérdéseit. Nem akarok flémet indítani, de ha valaki nem versenyzői céllal edzeget akkor minek is lép a "nem naturál" útra? Ez a kérdés vonatkozik az idősebbekre is...
Arra meg hogy valaki azt mondja "elértem a platómat"..nos itt egy videó :  http://www.youtube.com/watch?v=yXIChcwjV_c
Meg egyébként is, ha el is érted (ami 30 éves kor alatt normálisan táplálkozó és edző emberkénél gyakorlatilag kizárt), miért is kell több?
Persze én is szeretnék nagyobb, erősebb, esztétikusabb lenni, csak mivel nem versenyzem (ehhez kevés vagyok), úgy gondolom bőven elég lesz a "naturál" úton elérhető maxom célul kitűzve...
Nem harcolni akarok az igazamért, csak a bennem lévő ködfoltokat oszlatni... ????...

én pl azért kezdtem el mert kibaszottul idegesített,h az Én genetikámmal vért kell izzadnom ahhoz,h fele akkora eredményt elérjek mint 1 jobb adottságokkal rendelkező,aki szarik bele.hogy 1 kis lazítás duplán megbosszul mint mást.h a befektetett energiát nem láttam rendesen megtérülni. Igen most sokan mondhatják,h ez benne a szép!és valóban!de ez engem nem hat meg,és kurva szar érzés,h 4év edzés után 90be nyomtam fekve más meg 4hónap után tartott ott,sokkal szarabb kajával.Nem arról van szó,h nem fejlődtem,kb 50kg se voltam amikor belekezdtem és 70kg amikor az első szuri volt,most megint lehet ugatni,h gratulálok szép eredmény,de véleményem szerint senkinek nincsen joga a másik döntéseit felülbírálni.
a kitartásommal nem volt baj,haverom pincéjében edzettem kb 1 évet,ami 20percre volt gyalog és télen -5ben hóesésben is mentem.Igen valóban a kajám nem volt jó,fejlődhettem volna tovább naturálba BŐVEN de miért baj az,h Én nem azt választottam?
miért "szúrja" ez mások szemét?
mindenki azt csinál a testével amit akar,Én elfogadom,h az Illés Norbi naturál és ezért nem ér el jobb eredményt(persze még így sem az én szintem),az ő teste,nem akarja.de van aki igen.
Az ember hiú,ki jobban-ki kevésbé.szeretne nagyobb lenni,és kinek nem esik jól 1 kis "segítség"?persze lehet kitartással,maximális odafigyeléssel jó eredményeket elérni,még az én szar genetikámmal is,nem erről van szó.
Az,h Én már ezt többször leírtam csak azért van,mert szeretném,h megértsék akikben ez a kérdés felmerül,h nem vagyunk 1formák,mindenki máshogy látja.
Van aki cigizik én pl gyűlölöm.Leszarom,h ki mit csinál,nem kérdőjelezhetem meg senki döntését még annak ellenére sem,h akár teljesen értelmetlen vagy fölösleges kockázatot hordoz.
Lehet nincs bennem kitartás,lehet lustának nevezni,hülyének stb stb
De értelmetlen!
Nem veszekedni akarok Veled,csak leírtam az Én nézetemet.
Gabe már úgyis kinevezett 1 koxmániásnak.



Írtam is, nem flame volt a célom, egyszerűen csak más álláspontokra voltam kíváncsi. Köszönöm a hozzászólásod!  ****:))))))

2009. Július 04. - 10:58:28
Válasz #97

Gerr

Vendég

Arra meg hogy valaki azt mondja "elértem a platómat"..nos itt egy videó :  http://www.youtube.com/watch?v=yXIChcwjV_c

Szerinted ő naturál? ::) ;D Persze biztos azt mondják róla(főleg saját maga), addig naturál valaki, amíg meg nem bukik a dopping teszten, de ez a srác minden, csak nem naturál. Én azt látom, hogy akik nem értek el egy szintet koxal, azokból lesznek a "naturálok", illetve a "még nem edzek olyan régen" srácok.
Szíve joga mindenkinek, hogy mit csinál a saját testével. Ez mindenre vonatkozik, koxra, drogra, tetkóta, piercingre, piára, stb... Akár versenyez, akár nem, vagy csak később akar majd. Én sem értek egyet ezzel egy bizonyos kor alatt, mert sem fejben sem testben nincs meg az alap hozzá. De ha valaki edz már úgy 6-7 éve, elért egy elég jó szintet méretben és erőben, és ettől még többet akar, akkor azt minek oltsam le? Persze ez a legritkább eset én is tudom, csak már annyira kezd unalmas lenni, hogy "aki nem versenyez az minek blablabla..." Ennyi erővel egy csomó versenyzőnek sem kellene, mert sehogy nem néz ki koxal sem >:D ;)

Persze, tudom, biztos nem az, biztos nem bukott meg a teszteken. Ez egy olyan téma, amit nem tudhatunk biztosra egyiken sem. Tény, hogy embertelen jó genetikával és táplákozással megáldott emberke lehet ha nem használ semmi cuccot.  :D De hátha...
Pontosan ezt írtam vagy akartam leírni, hogy nem állok egyik oldalra sem, egyszerűen csak egy költői kérdést tettem föl, nem leoltottam a "szteroidhasználókat"...Mondjuk aki nem versenyez és szar a genetikája, arra azt mondom valahol értem/megértem ha másik útra lép (kudarcélmények, bizonyítás, stb..), viszont aki mondjuk 16-18 honnan a faxból tudja, mi az amit még el tud érni szerek nélkül? Főleg hozzájuk szólt volna a kérdés.
Ha ezt a réteget nézzük, cseppet sem unalmas az "aki nem versenyez..."..
Az utolsó mondatoddal egyetértek. Mondjuk ők ki is "hullanak" hamar.  ;D

2009. Július 04. - 11:15:09
Válasz #98
Nem elérhető

Gabe


Maszat! Jó srác vagy te, néha kicsit hisztérikus rohamaid vannak, de alapvetően nincs veled semmi gond!  ****:))))))
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Július 04. - 11:24:40
Válasz #99
Nem elérhető

George



Arra meg hogy valaki azt mondja "elértem a platómat"..nos itt egy videó :  http://www.youtube.com/watch?v=yXIChcwjV_c

Szerinted ő naturál? ::) ;D Persze biztos azt mondják róla(főleg saját maga), addig naturál valaki, amíg meg nem bukik a dopping teszten, de ez a srác minden, csak nem naturál. Én azt látom, hogy akik nem értek el egy szintet koxal, azokból lesznek a "naturálok", illetve a "még nem edzek olyan régen" srácok.
Szíve joga mindenkinek, hogy mit csinál a saját testével. Ez mindenre vonatkozik, koxra, drogra, tetkóta, piercingre, piára, stb... Akár versenyez, akár nem, vagy csak később akar majd. Én sem értek egyet ezzel egy bizonyos kor alatt, mert sem fejben sem testben nincs meg az alap hozzá. De ha valaki edz már úgy 6-7 éve, elért egy elég jó szintet méretben és erőben, és ettől még többet akar, akkor azt minek oltsam le? Persze ez a legritkább eset én is tudom, csak már annyira kezd unalmas lenni, hogy "aki nem versenyez az minek blablabla..." Ennyi erővel egy csomó versenyzőnek sem kellene, mert sehogy nem néz ki koxal sem >:D ;)

Persze, tudom, biztos nem az, biztos nem bukott meg a teszteken. Ez egy olyan téma, amit nem tudhatunk biztosra egyiken sem. Tény, hogy embertelen jó genetikával és táplákozással megáldott emberke lehet ha nem használ semmi cuccot.  :D De hátha...
Pontosan ezt írtam vagy akartam leírni, hogy nem állok egyik oldalra sem, egyszerűen csak egy költői kérdést tettem föl, nem leoltottam a "szteroidhasználókat"...Mondjuk aki nem versenyez és szar a genetikája, arra azt mondom valahol értem/megértem ha másik útra lép (kudarcélmények, bizonyítás, stb..), viszont aki mondjuk 16-18 honnan a faxból tudja, mi az amit még el tud érni szerek nélkül? Főleg hozzájuk szólt volna a kérdés.
Ha ezt a réteget nézzük, cseppet sem unalmas az "aki nem versenyez..."..
Az utolsó mondatoddal egyetértek. Mondjuk ők ki is "hullanak" hamar.  ;D
Én azért reagáltam, mert az "idősebb" korosztályt is említetted, gondoltam elmondom a véleményem. A fiatalabbak, de még a többiek nevében sem tudok nyilatkozni, nem is akarok, mindenkinek mások a céljai(ha vannak egyáltalán). Én sem lebeszélni, sem rábeszélni nem akarok senkit semmire, de egy korrekt tájékoztatást többre tartok egy indokolatlan leoltásnál. Aki viszont lusta utánanézni saját maga a dolgoknak, azt inkább válaszra sem méltatnám.
Akinek tisztán rossz a genetikája, annak a kox sem lesz megváltás. A rossz genetika mögött viszont én mindig találni szoktam valami hiányosságot - kaja, pihenés, edzés terén, vagy valami káros szenvedély. Olyan nincs, hogy valaki semmilyen fejlődést nem tud felmutatni.

2009. Július 04. - 11:29:37
Válasz #100
Nem elérhető

Cressler


Először is azzal kezdeném, hogy nem szeretnék egyik út mellé sem állni, mivel ez az a sport ahol nem igazán van sötét meg fényes oldal. Engem igazából az bosszant föl, amikor végigolvasom a még 20. életévüket sem betöltött fórumtagok kúrákkal kapcsolatos kérdéseit. Nem akarok flémet indítani, de ha valaki nem versenyzői céllal edzeget akkor minek is lép a "nem naturál" útra? Ez a kérdés vonatkozik az idősebbekre is...
Arra meg hogy valaki azt mondja "elértem a platómat"..nos itt egy videó :  http://www.youtube.com/watch?v=yXIChcwjV_c
Meg egyébként is, ha el is érted (ami 30 éves kor alatt normálisan táplálkozó és edző emberkénél gyakorlatilag kizárt), miért is kell több?
Persze én is szeretnék nagyobb, erősebb, esztétikusabb lenni, csak mivel nem versenyzem (ehhez kevés vagyok), úgy gondolom bőven elég lesz a "naturál" úton elérhető maxom célul kitűzve...
Nem harcolni akarok az igazamért, csak a bennem lévő ködfoltokat oszlatni... ????...

én pl azért kezdtem el mert kibaszottul idegesített,h az Én genetikámmal vért kell izzadnom ahhoz,h fele akkora eredményt elérjek mint 1 jobb adottságokkal rendelkező,aki szarik bele.hogy 1 kis lazítás duplán megbosszul mint mást.h a befektetett energiát nem láttam rendesen megtérülni. Igen most sokan mondhatják,h ez benne a szép!és valóban!de ez engem nem hat meg,és kurva szar érzés,h 4év edzés után 90be nyomtam fekve más meg 4hónap után tartott ott,sokkal szarabb kajával.Nem arról van szó,h nem fejlődtem,kb 50kg se voltam amikor belekezdtem és 70kg amikor az első szuri volt,most megint lehet ugatni,h gratulálok szép eredmény,de véleményem szerint senkinek nincsen joga a másik döntéseit felülbírálni.
a kitartásommal nem volt baj,haverom pincéjében edzettem kb 1 évet,ami 20percre volt gyalog és télen -5ben hóesésben is mentem.Igen valóban a kajám nem volt jó,fejlődhettem volna tovább naturálba BŐVEN de miért baj az,h Én nem azt választottam?
miért "szúrja" ez mások szemét?
mindenki azt csinál a testével amit akar,Én elfogadom,h az Illés Norbi naturál és ezért nem ér el jobb eredményt(persze még így sem az én szintem),az ő teste,nem akarja.de van aki igen.
Az ember hiú,ki jobban-ki kevésbé.szeretne nagyobb lenni,és kinek nem esik jól 1 kis "segítség"?persze lehet kitartással,maximális odafigyeléssel jó eredményeket elérni,még az én szar genetikámmal is,nem erről van szó.
Az,h Én már ezt többször leírtam csak azért van,mert szeretném,h megértsék akikben ez a kérdés felmerül,h nem vagyunk 1formák,mindenki máshogy látja.
Van aki cigizik én pl gyűlölöm.Leszarom,h ki mit csinál,nem kérdőjelezhetem meg senki döntését még annak ellenére sem,h akár teljesen értelmetlen vagy fölösleges kockázatot hordoz.
Lehet nincs bennem kitartás,lehet lustának nevezni,hülyének stb stb
De értelmetlen!
Nem veszekedni akarok Veled,csak leírtam az Én nézetemet.
Gabe már úgyis kinevezett 1 koxmániásnak.


Dr House megmondta mindenki hazudik, az edzőteremben egyre inkább azt tapasztalom, hogy ez nagyon igaz, letagadják az edzésmúltat, a kaját, a kiegészítőket és legfőképpen a cuccot. És emiatt a naívabb emberekben az a benyomás támadhat, hogy nézdmá' a srác nem iszik még fehérjét se mégis milyen jól fejlődik közbe meg otthon el sem fér a dobozoktól.  Többek közt ezért nem foglalkozok másokkal.
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Július 04. - 11:32:10
Válasz #101
Nem elérhető

Gabe


Cressler postjára a legjobb példa, mikor nálunk a teremben edzés végén leveszi a srác a pólóját, majd így szól:
-Hm, nem is nézek ki rosszul, pedig 3 hónapja nem voltam egyszer sem edzeni!

Közben meg minden héten legalább 1 nap összefutottam vele a teremben, az elmúlt 3 hónapban!  !+"%
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Július 04. - 11:39:27
Válasz #102

Gerr

Vendég

Arra meg hogy valaki azt mondja "elértem a platómat"..nos itt egy videó :  http://www.youtube.com/watch?v=yXIChcwjV_c

Szerinted ő naturál? ::) ;D Persze biztos azt mondják róla(főleg saját maga), addig naturál valaki, amíg meg nem bukik a dopping teszten, de ez a srác minden, csak nem naturál. Én azt látom, hogy akik nem értek el egy szintet koxal, azokból lesznek a "naturálok", illetve a "még nem edzek olyan régen" srácok.
Szíve joga mindenkinek, hogy mit csinál a saját testével. Ez mindenre vonatkozik, koxra, drogra, tetkóta, piercingre, piára, stb... Akár versenyez, akár nem, vagy csak később akar majd. Én sem értek egyet ezzel egy bizonyos kor alatt, mert sem fejben sem testben nincs meg az alap hozzá. De ha valaki edz már úgy 6-7 éve, elért egy elég jó szintet méretben és erőben, és ettől még többet akar, akkor azt minek oltsam le? Persze ez a legritkább eset én is tudom, csak már annyira kezd unalmas lenni, hogy "aki nem versenyez az minek blablabla..." Ennyi erővel egy csomó versenyzőnek sem kellene, mert sehogy nem néz ki koxal sem >:D ;)

Persze, tudom, biztos nem az, biztos nem bukott meg a teszteken. Ez egy olyan téma, amit nem tudhatunk biztosra egyiken sem. Tény, hogy embertelen jó genetikával és táplákozással megáldott emberke lehet ha nem használ semmi cuccot.  :D De hátha...
Pontosan ezt írtam vagy akartam leírni, hogy nem állok egyik oldalra sem, egyszerűen csak egy költői kérdést tettem föl, nem leoltottam a "szteroidhasználókat"...Mondjuk aki nem versenyez és szar a genetikája, arra azt mondom valahol értem/megértem ha másik útra lép (kudarcélmények, bizonyítás, stb..), viszont aki mondjuk 16-18 honnan a faxból tudja, mi az amit még el tud érni szerek nélkül? Főleg hozzájuk szólt volna a kérdés.
Ha ezt a réteget nézzük, cseppet sem unalmas az "aki nem versenyez..."..
Az utolsó mondatoddal egyetértek. Mondjuk ők ki is "hullanak" hamar.  ;D
Én azért reagáltam, mert az "idősebb" korosztályt is említetted, gondoltam elmondom a véleményem. A fiatalabbak, de még a többiek nevében sem tudok nyilatkozni, nem is akarok, mindenkinek mások a céljai(ha vannak egyáltalán). Én sem lebeszélni, sem rábeszélni nem akarok senkit semmire, de egy korrekt tájékoztatást többre tartok egy indokolatlan leoltásnál. Aki viszont lusta utánanézni saját maga a dolgoknak, azt inkább válaszra sem méltatnám.
Akinek tisztán rossz a genetikája, annak a kox sem lesz megváltás. A rossz genetika mögött viszont én mindig találni szoktam valami hiányosságot - kaja, pihenés, edzés terén, vagy valami káros szenvedély. Olyan nincs, hogy valaki semmilyen fejlődést nem tud felmutatni.

Igaz, említettem, annak a korosztálynak a véleménye is érdekel nagyon. Ebben is egyetértünk, jó ha szól erről egy/több fórumtéma. Más kérdés, hogy a topikokban fölhalmozott tudás, tanács, tapasztalat nem mindenkinek kellene, hogy szóljon. Persze ezt sen lehet szabályozni, értem én.
Nem, tényleg nem lesz megváltás, egyszerűen csak javít valamit az összképen (gondolom én, illetve eddig ezt láttam). Ha pl. magamból indulok ki, alapjáraton elég jónak mondható "genetikát", testfelépítést örököltem az őseimtől. Van 1-2 olyan pontja azonban az izomzatomnak, ami a többiehez képest egészen más ütemben fejlődik (mondhatni elég szarul), a kajám jó, az edzéstervem sem rossz (személyi edző segített az összeállításban), néha elkeseredem és  - tény, lehet, hogy rosszul gondolom - felmerül bennem...lehet hogy ilyen esetben (is) nyúlnak koxhoz az emberek? Tudom, nem tenne csodát, sőt a lemaradt testrészt sem hozná föl, egyszerűen csak a laikus csodát vár. Na, most jól elkalandoztam, sry  ˝=/

2009. Július 04. - 11:54:00
Válasz #103
Nem elérhető

Cressler


Cressler postjára a legjobb példa, mikor nálunk a teremben edzés végén leveszi a srác a pólóját, majd így szól:
-Hm, nem is nézek ki rosszul, pedig 3 hónapja nem voltam egyszer sem edzeni!

Közben meg minden héten legalább 1 nap összefutottam vele a teremben, az elmúlt 3 hónapban!  !+"%
;D Nálunk egy srác minden edzés előtt  elmondja, hogy hetek óta nem edzett, nem volt ideje kajálni stb ... minden turmix előtt ódákat zeng arról, hogy jajjj milyen rég nem érezte a turmix ízét...  ;D
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Július 04. - 12:17:30
Válasz #104

Bandi

Vendég
Szerintem a baditermekbe jár a legtöbb hülye ember.
És ez sajnos nem válogat,edzésmúlttól független.