2024. Szeptember 21. - 11:34:29
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: ki mennyire hisz a clenbuterol zsírégetőhatásában?  (Megtekintve 173593 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2009. Április 04. - 17:54:15
Válasz #90
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Saját magamon végzett állatkisérletek, bebizonyitották a spiró hatásosságát a felkészülésben és a kura után!
A kúra végén az élénkítő hatása révén segít a tesztoszterintszint csökkenéséből eredő visszaesés(edzés kedvben és energiában) mérséklésére! A verseny előtt a testhőt növelő hatása miatt növeli az energiafelhasználást, leolvasztja a zsírt a testemről! Nélküle elképzelni sem tudom a felkészülés uccsó 5 hetét, kettesével emelt dózisban hetente!


Pont ez a lényeg!

A spiro a föld egyik legbizonyitottabb "illegális" "zsírégetője". (amellett, hogy asztma gyógyszer.) Majdnem 40 éve több millió embernek bizonyított. Az anyagcserét 5-10%-al növeli.(növeli a thermogenesist.) Visszaforditja, akadályozza az inzulin tevékenységét.(ami azt eredményezi, hogy megakadályozza a glikogén raktározást és a glikogén glükózként visszakerül a vérbe.) (ezzel egyidőben viszont növeli a fehérje és a zsír "elégetését" is) . Növeli az aerob teljesítményt és az oxigén szállítást. (szintén emelheti a kedvet, de ez változó)

De ennyi az amit a clenbuterol csinál az emberi testben a korábban leírt dózisnál. És korábban leírtam, hogy mit nem csinál és mik lehetnek a negatív oldalai.

Mint ahogy a legelső hozzászólásomban leírtam, a clenbuterol nem hit kérdése, hanem 40 év az egész világon összegyűlt tapasztalaté.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Április 04. - 21:17:27
Válasz #91
Nem elérhető

Raptor


Saját magamon végzett állatkisérletek, bebizonyitották a spiró hatásosságát a felkészülésben és a kura után!
A kúra végén az élénkítő hatása révén segít a tesztoszterintszint csökkenéséből eredő visszaesés(edzés kedvben és energiában) mérséklésére! A verseny előtt a testhőt növelő hatása miatt növeli az energiafelhasználást, leolvasztja a zsírt a testemről! Nélküle elképzelni sem tudom a felkészülés uccsó 5 hetét, kettesével emelt dózisban hetente!


Pont ez a lényeg!

A spiro a föld egyik legbizonyitottabb "illegális" "zsírégetője". (amellett, hogy asztma gyógyszer.) Majdnem 40 éve több millió embernek bizonyított. Az anyagcserét 5-10%-al növeli.(növeli a thermogenesist.) Visszaforditja, akadályozza az inzulin tevékenységét.(ami azt eredményezi, hogy megakadályozza a glikogén raktározást és a glikogén glükózként visszakerül a vérbe.) (ezzel egyidőben viszont növeli a fehérje és a zsír "elégetését" is) . Növeli az aerob teljesítményt és az oxigén szállítást. (szintén emelheti a kedvet, de ez változó)

De ennyi az amit a clenbuterol csinál az emberi testben a korábban leírt dózisnál. És korábban leírtam, hogy mit nem csinál és mik lehetnek a negatív oldalai.

Mint ahogy a legelső hozzászólásomban leírtam, a clenbuterol nem hit kérdése, hanem 40 év az egész világon összegyűlt tapasztalaté.


 Egy zsírégető, hogy lenne izommegtartó  ˝=/ ?
Nagyon durva ellentmondás feszül a két hatásmechanizmus közt!  :-O
A hörgőtágító hatás nagyon jól érvényesül az aerob és anaerob teljesítménynövelésben! Hisz jobban kapsz levegőt. Futok versenyen is használnak asztma spraikat pont ezért. Guggolás közben sem jön rosszul a sok oxigén!
Ez a szer vezetett a doppingvizsgálatok bevezetéséhez, nagyon sok bringás leesett a bicajról, mert nem érezték az efáradást! Megállt a  szivük, sokan meghaltak emiatt!
Az NDk-s úszónők is buktak vele, de sanszos, hogy nem ettől lettek izmosak, az a valami addigra leürült.
Nagyon jó a diétához, valami gyors felezési idejő tesztóval! Az ugye nem is okoz vizesedést ami a szivattyúhatást a bedurranás kiváltaná! Metiltesztó, agovirin, propionát nagyszerű lehet. Persze ez is aromásodik egy két hét után a szervezetben a paliknál, ezért érdemes antiösztrogénnel variálni! Pl proviron, zitazonium, arimidex.
Jó kisérletezést mindenkinek! Nem elfelejteni az egyedi érzékenységet ami egy x faktorként sokat módosíthat a leírtakon.
Ezért van ugye a kísérleteknél egy nagyobb kontrolcsoport a vizsgálathoz.

2009. Április 04. - 22:34:12
Válasz #92
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Kösz a hozzájárulást a témához, Raptor Papa!! ****:))))))

Nem gondoltam, hogy lesz egy "istenemberállat" kisérleti alanyunk is itt a topikban.  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Április 05. - 08:08:39
Válasz #93
Nem elérhető

Maszat


jó szar ez a topic,már efit elmagyarázta máshol,h nincs a spironak antikatabolikus hatása.
De ha már létrejött eme topic leírom az Én tapasztalatomat.
Az első kúrám végén és is ettem 80 szem spirót,napi 4szemet,a hcg és clostil után.
Kézremegésen,fejfájáson és izzadáson kívül nem éreztem semmit.Pont törökországban voltam ahol amúgy 45 fok volt árnyékban,napközbe többször rosszul lettem...
Mivel reggel bevettem minden aludni simán tudtam este.
Ha jól emléxem (bár ezt csak úgy írom,nekem sem a kilók hanem a kinézet számít)8-9 kg jött fel és 6maradt,susta-wini kúrábol.
Közepes erőszint visszaesés.

Mivel a 2. kúrám(susta-deca-fake primo) előtt steve meg efit is írta,h nem kell kúra végén,ezért a megvásároltr 100szemet odaadtam unokatesómnak aki pont asztmás.
Nem hiszem,h ez azért lenne mert most nem használtam de 1hónappal a kúra után 1kg ami lement,erőben pl fekvenyomásban 5kg -mal többel szériázok-fogalmam sincs,h ez hogy lehet,...(bár guggolásba 30kg-mal kevesebb,talán mert azt eröltettem legjobban kúra alatt,heti 2 kőkemény comb edzés)
Szóval ahhoz képest,h most nem szedtem spirot sokkal több tömeg maradt és erőben is sokkal jobb vagyok,pedig ügyebár fordítva kellene lenni...
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 05. - 08:12:24
Válasz #94
Nem elérhető

Maszat


namost ez olyan jó parasztos hasonlat volt,de annyi hülyeség van ebbe a topicba,h szerintem belefért:D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 05. - 09:41:16
Válasz #95
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
namost ez olyan jó parasztos hasonlat volt,de annyi hülyeség van ebbe a topicba,h szerintem belefért:D

 ****:))))))

Nem baj. Minél több info van leírva, annál jobb azoknak, akik tudni szeretnének erről.

Van aki birja ezt a cuccot mert hozzászokott és mert bevállalja a célja érdekében(mint pl. versenyfelkészülés), és van akinek a remegés, fejfájás, egyéb kellemetlen hatások miatt inkább teljesen felejtős. A hosszútávú lehetséges negativ hatásokról nem is beszélve.
Rábeszélni emberekre úgy viszont, hogy hamis, eltúlzott hatásokat tulajdonitunk neki, nem igazán fair.

Szerintem ennél többet, mint amennyit ide leirtunk a spiroról, már nem is ér ez a téma...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Április 05. - 11:49:04
Válasz #96
Nem elérhető

Maszat


namost ez olyan jó parasztos hasonlat volt,de annyi hülyeség van ebbe a topicba,h szerintem belefért:D

 ****:))))))

Nem baj. Minél több info van leírva, annál jobb azoknak, akik tudni szeretnének erről.

Van aki birja ezt a cuccot mert hozzászokott és mert bevállalja a célja érdekében(mint pl. versenyfelkészülés), és van akinek a remegés, fejfájás, egyéb kellemetlen hatások miatt inkább teljesen felejtős. A hosszútávú lehetséges negativ hatásokról nem is beszélve.
Rábeszélni emberekre úgy viszont, hogy hamis, eltúlzott hatásokat tulajdonitunk neki, nem igazán fair.

Szerintem ennél többet, mint amennyit ide leirtunk a spiroról, már nem is ér ez a téma...

aki versenyfelkészülésre használja,megfelelő diéta és aerob edzés mellé nyilván hatásos,persze ők is küzdhetnek a mellékhatásokkal.Én arra értettem,h nem éreztem és kaptam mást mint fejfájást meg kézremegést.Eleve tévesen használtam,sok helyen olvastam,h antikatabolikus stb stb.Most már rájöttem,h teljesen feleslegesen használtam,téves "hatást"vártam tőle.Azért az vicc,h pár oldalon ilyen infók voltak feltüntetve...
Jó és hatásos lehet ez a szer,csak nem nekem hobbi szintű felhasználónak,és nem arra amire én akartam. 
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 05. - 11:51:56
Válasz #97
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Kösz a tapasztalatod megosztását, Maszat!  ;)
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Április 05. - 18:31:59
Válasz #98
Nem elérhető

Raptor


Maszat!


Nem szar, mert napvilágra hozta azt a tényt, hogy még versenyzők sem ismerik ennek a szernek a hatásait!
Látod pont a nyaralásod alatti meleg az x faktor amiről beszéltem. Ebben a melegben kisebb dózis is elég lett volna!
Szerintem a kúra levezető szakasza után jobb egy természetes tesztó fokozó!
A felkészülés alatt lehet méssal is vegyíteni, hogy a szinergistta hatásokat kihasználjuk. Pl.: pajzsmirigyhormon, efedrin,
növi és a legális alternatívák: anadrox, hydroxicut, arson, termogenic(Gaspari), stimulant-x hogy csak néhányat említsek!
Persze ez azoknak akik nagyon tolerálják a mellékhatásokat. Hogy aktuálisat írjak a 0 vécsoportúak mindent kibirnak, hisz ők az ősi vércsoport a nagy túlélők!
 d:)

2009. Április 05. - 18:33:35
Válasz #99
Nem elérhető

Maszat


Maszat!


Nem szar, mert napvilágra hozta azt a tényt, hogy még versenyzők sem ismerik ennek a szernek a hatásait!
Látod pont a nyaralásod alatti meleg az x faktor amiről beszéltem. Ebben a melegben kisebb dózis is elég lett volna!
Szerintem a kúra levezető szakasza után jobb egy természetes tesztó fokozó!
A felkészülés alatt lehet méssal is vegyíteni, hogy a szinergistta hatásokat kihasználjuk. Pl.: pajzsmirigyhormon, efedrin,
növi és a legális alternatívák: anadrox, hydroxicut, arson, termogenic(Gaspari), stimulant-x hogy csak néhányat említsek!
Persze ez azoknak akik nagyon tolerálják a mellékhatásokat. Hogy aktuálisat írjak a 0 vécsoportúak mindent kibirnak, hisz ők az ősi vércsoport a nagy túlélők!
 d:)

igen,de ezt a témát efit kitárgyalta 1 másik topicban,mindenesetre igazad lehet ;-oo-;
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2009. Április 05. - 21:35:07
Válasz #100
Nem elérhető

Kozaróczy Tibor


egy kis "intergalaktikus" kiegészítés  ;)

Kline WO, Panaro FJ, Yang H, Bodine SC. Rapamycin inhibits the growth and muscle-sparing effects of clenbuterol. J Appl Physiol, 102: 740–747, 2007.

Sneddon AA, Delday MI, Steven J, Maltin CA. Elevated IGF-II mRNA and phosphorylation of 4E-BP1 and p70S6k in muscle showing clenbuterol-induced anabolism. Am J Physiol Endocrinol Metab, 281: E676–E682, 2001.

Pearen MA, Ryall JG, Maxwell MA, Ohkura N, Lynch GS, Muscat GE. The orphan nuclear receptor, NOR-1, is a target of b-adrenergic signaling in skeletal muscle. Endocrinology, 147: 5217–5227, 2006.


egy követéses vizsgálat:

George I, Xydas S, Mancini DM, Lamanca J, DiTullio M, Marboe CC, Shane E, Schulman AR, Colley PM, Petrilli CM, Naka Y, Oz MC, Maybaum S. Effect of clenbuterol on cardiac and skeletal muscle function during left ventricular assist device support. J Heart Lung Transplant, 2006 Sep;25(9):1084-90.

„Body weight and lean mass increased significantly (75.5 +/- 17.9 vs 79.2 +/- 25.1 kg, 21.1 +/- 8.9 vs 23.6 +/- 9.7 kg, respectively; both p < 0.05).”

két patkány kísérlet:

Ryall JG, Gregorevic P, Plant DR, Sillence MN, Lynch GS. B-2 agonist fenoterol has greater effects on contractile function of rat skeletal muscles than clenbuterol. Am J Physiol Regul Integr Comp Physiol, 283: R1386-1394, 2002.

Ryall JG, Plant DR, Gregorevic P, Sillence MN, Lynch GS. B-2 agonist administration reverses muscle wasting and improves muscle function in aged rats. J Physiol, 555: 175-188, 2004.

…és a miért a Muscular Development-ből…

B-2 Agonists Increase Muscle Mass Through Multiple Pathways
The basis for the effectiveness of clenbuterol as an anabolic agent has been attributed to its ability to promote muscle protein synthesis, as well as reduce muscle protein breakdown. There has been much debate as to whether the clenbuterol-induced increase in muscle mass is due preferentially to one mechanism or the other. Several genes for muscle hypertrophy have been identified in processes important to skeletal muscle growth, including mediators of cell-signaling pathways.

A. Reducing Myostatin: B-2 agonists have the ability to reduce myostatin levels. For example, b-2 agonists increase the expression of NOR-1. NOR-1 is part of the orphan nuclear receptors within the steroid/thyroid receptor “super” family. Not much is known about how NOR-1 regulates muscle, but when NOR-1 is inhibited, there is a dramatic increase (~65-fold) in the levels of myostatin cells.7 How the hell do you keep NOR-1 from dropping? B-2 agonists’ activation causes increases in NOR-1 expression and may inhibit myostatin expression and thus, promote skeletal muscle growth. One study reported that NOR-1 mRNA expression was significantly increased (>100-fold) by a B2-AR agonist. It is interesting to note that myostatin knockout mice appear resistant to the anabolic effects of B2-AR agonists on skeletal muscle, suggesting that the anabolic effects of B2-AR agonists may involve modulation of myostatin expression.7 These findings may provide an insight into the molecular mechanisms that mediate the metabolic and anabolic changes associated with chronic B2-adrenoceptor agonist-induced skeletal muscle hypertrophy.

B. Increasing mTOR/AKT and IGF-1: One signaling pathway involved in regulating skeletal muscle hypertrophy is the AKT/mTOR pathway. mTOR pathway activity increases in response to muscle activity during hypertrophy and decreases in activity during atrophy. IGF-1 activates both AKT and mTOR to promote hypertrophy. Multiple skeletal muscle AKT pathways are activated following b-2 adrenoceptor stimulation and these lead predominantly to skeletal muscle hypertrophy. For example, it was reported that stimulation of the b-2 adrenoceptor-signaling pathway resulted in AKT phosphorylation and subsequent activation of mTOR.8, 9  Additionally, when the researchers administered the mTOR antagonist rapamycin with clenbuterol, the anabolic actions of clenbuterol were inhibited.8 Finally, changes in skeletal muscle expression of IGF-1 mRNA have been observed shortly after the administration of clenbuterol, suggesting the regulation of these growth factors may be important in the initial response of skeletal muscle to the b-2 adrenoceptor-signaling pathway.

C. Reducing Catabolic Gene Expression: Researchers have determined that the catabolic actions of cortisol are mediated through the expression of MuRF1 (The MuRF1 protein was identified as an atrophy-specific factor, whose expression is upregulated in atrophying muscle) and atrogin-1 (atrogin-1 is very strongly induced in many catabolic states). B-2 adrenoceptor activation has been found to reduce the expression of muRF1 and atrogin-1 in skeletal muscle, an effect possibly mediated via AKT.8 Clenbuterol has been shown to reduce the anti-catabolic actions of cortisol.

2009. Április 06. - 09:56:36
Válasz #101
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Na végre pár normális érvelés a clenbuterol izomnövelő hatásához, egy olyan embertől, aki tudja, miről beszélünk!

Kösz Tibi, hogy hozzátetted ezeket a témához!

Tehát a teljesség igénye nélkül egyszerűen összefoglalva, a clenbuterol a hivatkozott tanulmányok szerint növeli az izmot a NOR1-en és az AKT/mTor nyomvonalon keresztül, és az muRF1 protein gátlásán keresztül, sőt még a kortizol hatását is csökkenti. A végén kiderítjük, hogy a clenbuterol mégis csak egy 1000 forintos csodaszer.

A hivatkozott tanulmányok legnagyobb része azért még mindig egér, és patkány kisérlet(valószinüleg óriás dózissal), az emberkisérlet, ami itt van az pedig erősen szívbeteg embereken lett végezve szintén ahogy emlékszem 800mcg/nap dózissal. De ha lesz időm utánanézek ezeknek jobban.

Na ebből derítse ki valaki majd, hogy mi az igazság. :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Április 25. - 13:52:42
Válasz #102
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Na ez a topik annyira el lett hanyagolva és nem lett lezárva rendesen. Már csak szórakozásból, ezzel lezárom ezt a témát és menjen mindenki napozni.  :D

Én hülye, valószinüleg egyike vagyok annak a pár hülyének az egész világon, aki valamennyire elolvasta a Kozaróczy Tibi által betett Muscular Developement cikkhez a referenciákat, reggeli helyett kávéval beöntve. Először is elég fárasztó ezeket az unalmas és horrorisztikus tanulmányokat végigolvasni(sok patkányt öltek meg ezek során, talán többet mint hirosimában véletlenül, ami alapvetően nem patkánykisérletnek indult. Tudtátok, hogy a patkány még egy atomtámadást is képes túlélni?  :D  Na ezeket a clenbuterol kisérleteket nem sok patkány élte túl egyébként, csakhogy érzékeltessem, hogy mennyire potens anyag is a Clenbuterol.  ;D )

Azért nem értem, bár nem láttam a teljes cikket, de a Musclular Developement azt suggalja a testépítőknek, hogy a Clenbuterol izmot növel, amiben igaza van, de azt nem írta le valószínüleg a cikkben, hogy pontosan milyen körülmények között és csak esetleg a cikk alá kisbetükkel betette ezeket a referenciákat, amiket egyébként se olvasna végig senki.

Na menjünk sorba, milyen referenciák támasztják alá a Musclular developement cikkét?

felülről az első:

1, Rapamycin inhibits the growth and muscle-sparing effects of clenbuterol
William O. Kline,2 Frank J. Panaro,2 Hayung Yang,1 and Sue C. Bodine1,2


Ezt a kisérletet 240-280 grammos patkányokon végezték, bőralatti 3mg/ml/nap injekciókkal, ami orálisan 30mg-t jelentene kb. de vegyük csak az alap 3mg/280grammos patkány per napot, ami embernél mondjuk kb. 12mg/kg-t.(egy 90 kilós embernél 1080mg/napot vagyis 1,080,000mcg/nap adagolást. Kicsivel több mint egy millió mikrogramm/nap) jelentene.
egyébként ezt a kisérletet semmiképpen nem a clenbuterol igazolására végezték, hanem az izomnövekedési nyomvonal pontos megtalálása volt a cél.

2, Elevated IGF-II mRNA and phosphorylation of 4E-BP1 and p70S6k in muscle showing clenbuterol-induced anabolism
A.   A. Sneddon, M. I. Delday, J. Steven, and C. A. Maltin


Ez egy patkánykisérlet volt, amit 3mg/kg dózissal végeztek, ami egy 80 kilós embernél 240,000mcg/nap adagolást jelentene kb..(kétszáznegyvenezer mikrogramm, amikor az emberi terápiás adag húsz és negyven mikrogramm/nap)

3, The Orphan Nuclear Receptor, NOR-1, Is a Target of ß-Adrenergic Signaling in Skeletal Muscle
Michael A. Pearen, James G. Ryall, Megan A. Maxwell, Naganari Ohkura, Gordon S. Lynch and George E. O. Muscat


Ez egy 6 - 7 hetes egerekkel végzett kisérlet. 12 óra világosban 12 óra sötétben tartva a kutatási központban szépen rendesen.  :D 100mcg/kg Formoterollal voltak injekciózva saline-ban oldva. Nem Clenbuterol kisérlet, de a dózis itt is emberre halálos.

Na és itt jön az emberi követéses vizsgálat:

4, Effect of clenbuterol on cardiac and skeletal muscle function during left ventricular assist device support.

METHODS: Seven subjects with heart failure (5 ischemic, 2 non-ischemic) were started on oral clenbuterol 5 to 46 weeks post-LVAD implantation and up-titrated to daily doses of 720 microg.

Body weight and lean mass increased significantly (75.5 +/- 17.9 vs 79.2 +/- 25.1 kg, 21.1 +/- 8.9 vs 23.6 +/- 9.7 kg, respectively; both p < 0.05).”


Ez az emberkisérlet valóban mutatott izomtömegnövekedést, de hogyan?

Ez a kisérlet olyan embereken lett végezve, akiknél súlyos szívbetegség után LVAD-t implantáltak a szívükbe. A szív bal kamráját segítő kis „mütyűr” a vérpumpálásban.

Amikor korábban olvastam, hogy emberek 720mcg clebuterolt kaptak naponta, nem értettem pontosan, hogy mitől nem állt le a szivük ekkora dózisnál. Akkor még nem tudtam, hogy ezt a kisérletet LVAD beültetett embereken végezték.

Normál egészséges embereknek, még az ellenségeimnek sem javasolnám, hogy napi 720 mcg Clenbuterolt szedjenek be, hogy izomtömeget próbáljanak növelni vagy megtartani ezzel.

A két ezek alatt lévő patkánykisérletet(szegény öreg patkányokat végeztek ki ezekkel is  ;D ) nem írom le, mivel hasonló a dolog, mint az elsők. (nem clenbuterol kisérlet az egyik egyébként sem, hanem fenoterol és nagy dózisban...stb)

Jó lenne, ha a Muscular Developement tájékoztatná az olvasóit az ilyen cikkeknél, miközben azt sugallja a clenbuterolról, amit.

--------------------------------------------------------------------

Ha már referenciák, amiből sok ellentmondó létezik, akkor itt egy másik 2000-ben végzett patkány tanulmány, ami azt mutatja, hogy a Clenbuterol fiziológiás szinten(viszonylag normális dózisban) nem véd az izomvesztéstől, vagy az erővesztéstől a vázizomzatban, öreg patkányoknál.

"A physiological level of clenbuterol does not prevent atrophy or loss of force in skeletal muscle of old rats.  30 Jul 2000"Kuangjen D. Chen1, and Stephen E. Alway1,2  http://jap.physiology.org/cgi/content/full/89/2/606

Itt viszont egy másik 2007-es patkány tanulmány, hogy fair-ek legyünk ebben, éppen az ellenkezőjét mondja, hogy a Clenbuterolnak anabolikus hatása van a patkányok plantaris izmára(lábfej hátsó része), nem-izommérgező dózisnál(10mcg/kg).

"Anabolic effects of a non-myotoxic dose of the β2-adrenergic receptor agonist clenbuterol on the rat plantaris muscle
Jatin G Burniston, PhD,1 Lynn McLean,2 Robert J Beynon, PhD,2 and David F Goldspink, DSc1



Bár ez a kisérlet is a végén kimondja, hogy óvatos duhajként azért a használatban az izomfunkciókban okozott káros hatások miatt.

Na menjünk nyaralni inkább... :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Április 25. - 20:25:51
Válasz #103
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Én csak most vettem észre ezt a topikot... ****:)))

Beszarás...és mennyi elpazarolt kbyte... :D

A Spiropent jó asztma ellen, segít zsírt égetni és valamennyire tolja ki a vizet... Még ha nem is tudnám, hogy nincs izommegtartó hatása...ezek után az infók után miért használnám pl. kúra után antikatabolikus szernek??!!  ????...

Na mindegy...ne kezdjük újra...  **:))))* ;D ;D
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Április 26. - 08:41:20
Válasz #104
Nem elérhető

BadBodyBoy


Spiropent:
Akkor már gondoltam én is leírom a tapasztalataimat a szerrel kapcsolatban!!!
Nekem egy 4 hetes kúra ami alatt max 5-ig mentem fel naponta, semmi diéta, majd 5 kg ment le a 90kg-ból 2 éve!!!!
Kardió annyi, h edzések után 45 perc tekerés,taposás volt heti 3x cuccok nélkül!!
Az adagot lehet h kevesellitek, de fogyni elég volt ennyi is!
Mellékhatások:
-nagyon durva kézremegés
-fejfájás
-alvászavarok(mivel elosztva szedtem,nem mindet reggel)
-fokozott izzadás(a belső hőemelkedés miatt)
........ennyi

A tünetek 2 hét után elmúltak!!!!!