2024. Szeptember 27. - 17:32:43
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Az én edzésnaplóm - avagy a feltörekvő titán közdelmei :)  (Megtekintve 173561 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

2010. Augusztus 30. - 22:23:45
Válasz #150
Nem elérhető

dumbass


próbálkozz a piramis rendszerrel, minden gyakorlatnál (bemelegítést leszámítva) 3 munkasorozat csökkenő ismétlésszám pl 10-8-6, v 12-10-8  ezt csinálhatod akár heti váltásban is. ilyen edzéselosztásnál meg elég a 3 munkasorozat.

Szóval max. súlyra egyből és 10-8-6, vagy pedig súlyt növel ismétlésszám csökken?

2010. Augusztus 30. - 22:32:56
Válasz #151
Nem elérhető

Rob


Véleményem szerint felesleges egy mell edzés után ennyi gyakoraltot csinálni a váll elülső fejére.
Ha egy napon van a mell meg a váll(bár én sztem nem a legjobb) akkor inkább oldalemelés,állig húzás és hátsó váll gyak(ok).
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2010. Augusztus 30. - 23:17:55
Válasz #152
Nem elérhető

Jordan


próbálkozz a piramis rendszerrel, minden gyakorlatnál (bemelegítést leszámítva) 3 munkasorozat csökkenő ismétlésszám pl 10-8-6, v 12-10-8  ezt csinálhatod akár heti váltásban is. ilyen edzéselosztásnál meg elég a 3 munkasorozat.

Szóval max. súlyra egyből és 10-8-6, vagy pedig súlyt növel ismétlésszám csökken?

Melegits be elotte!!!
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2010. Augusztus 30. - 23:45:54
Válasz #153
Nem elérhető

dumbass


próbálkozz a piramis rendszerrel, minden gyakorlatnál (bemelegítést leszámítva) 3 munkasorozat csökkenő ismétlésszám pl 10-8-6, v 12-10-8  ezt csinálhatod akár heti váltásban is. ilyen edzéselosztásnál meg elég a 3 munkasorozat.

Szóval max. súlyra egyből és 10-8-6, vagy pedig súlyt növel ismétlésszám csökken?

Melegits be elotte!!!

Persze ezt alapnak veszem. Bemelegítés nélkül semmibe nem kezdek bele, ezt belémnevelték az eddigi sportoknál amiket űztem.

Rob: Hát nemtudom. Dino ezt ajánlotta, én meg megfogadtam a tanácsát. A vállam tényleg nagyon durván durrant, ez azt hiszem pozitívum. Meglátjuk hosszabb távon hogy válik be.

2010. Augusztus 31. - 00:45:19
Válasz #154
Nem elérhető

dino


próbálkozz a piramis rendszerrel, minden gyakorlatnál (bemelegítést leszámítva) 3 munkasorozat csökkenő ismétlésszám pl 10-8-6, v 12-10-8  ezt csinálhatod akár heti váltásban is. ilyen edzéselosztásnál meg elég a 3 munkasorozat.

Szóval max. súlyra egyből és 10-8-6, vagy pedig súlyt növel ismétlésszám csökken?

Melegits be elotte!!!
Rob ne szólj bele, ez az edzésterv jó, bár nyomó gyakorlatból elég lenne azért egy. ;) ne max súlyra menj, emeld a súlyt, csökkentsd az ismétlésszámot. próbáld meg emelni a súlyt szépen fokozatosan, azt, h  milyen ütemben, azt neked kell érezni.

Persze ezt alapnak veszem. Bemelegítés nélkül semmibe nem kezdek bele, ezt belémnevelték az eddigi sportoknál amiket űztem.

Rob: Hát nemtudom. Dino ezt ajánlotta, én meg megfogadtam a tanácsát. A vállam tényleg nagyon durván durrant, ez azt hiszem pozitívum. Meglátjuk hosszabb távon hogy válik be.
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!

2010. Augusztus 31. - 10:03:07
Válasz #155
Nem elérhető

Rob


Mi az,hogy ne szóljak bele? Ez egy fórum,ugyanúgy leírhatom a véleményem mint ahogy Te is.
Másrészt egy kezdőnek teljesen felesleges 3! nyomógyakorlat után még mellről,vállból nyomni és előre emelni!!!
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2010. Augusztus 31. - 11:12:56
Válasz #156
Nem elérhető

dino


Mi az,hogy ne szóljak bele? Ez egy fórum,ugyanúgy leírhatom a véleményem mint ahogy Te is.
Másrészt egy kezdőnek teljesen felesleges 3! nyomógyakorlat után még mellről,vállból nyomni és előre emelni!!!

miért kell egy kezdőnek máshogy edzeni, mint másoknak?? ez marhaság.. megfelelő tápanyag beitel nagyjabol megvan, adott minden, akkor mier ne edzzel normalis leosztasban? nem kell beleszűkülni a mell-bi hát-tri láb váll leosztásba.. kar jobb ha egy napon van
hanyagoljatok a szteroidos kérdésekkel, privát üzenetekkel. minenki azt szed, szúr magába amit akar. én teljesen leszarom. köszi a megértést!

2010. Augusztus 31. - 12:09:00
Válasz #157
Nem elérhető

Rob


Nem hiszem,h egy kezdőnek ugyannyi gyakorlattal,sorozattal kell edzeni az elején mint egy haladónak.
De ez csak az én véleményem.
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2010. Augusztus 31. - 12:24:44
Válasz #158
Nem elérhető

Grizzly79


Nem hiszem,h egy kezdőnek ugyannyi gyakorlattal,sorozattal kell edzeni az elején mint egy haladónak.
De ez csak az én véleményem.
Azért Dumbass másfél éve edz már az edzésnaplója alapján. Kezdőnek azért nem nevezném. Az más kérdés, hogy lehetne hatékonyabb.
A kajája teljesen ok. Persze ez a brutál CH azért nem piskóta! Illetőleg lehet, hogy a fehérjén is emelhetne picit, ha már a CH ilyen magas. Teszem azt 2,5-ről 3,5-re.
Látszik a testalkatán, hogy még ezt is elbírná a szervezete.

Feltételezve, hogy tömeget szeretne én is inkább a 4-es szériákat erőltetném a kiegészítő gyakorlatoknál az alap erőgyakorlatoknál (fekvenyomás, felhúzás, guggolás) meg a piramist, de ott is inkább 3-5 lépcsőben (10-8-6-4-4), a végén egy rádurrantós levezetéssel kisebb súllyal (mondjuk a 4-es nyomás 60%-ával max ismétlés). Én az alapgyakorlatoknál az atom durvulást preferálom. Nálam az alapgyakorlatok utáni edzés már szinte pihi! Persze ez azért erős sarkítás.

De persze Dinó javaslatával is tudok azonosulni, feltéve a bemelegítő és levezető szériát! Úgy már az is 5 ismétlés! Łł=
Védjük a fákat! Együnk hódot!
Minden menzán található legalább egy Margit!

2010. Augusztus 31. - 12:31:36
Válasz #159
Nem elérhető

Grizzly79


...

hát-vállizm oldalsó és hátsó rostjai

Lehúzás széles fogás
Döntött törzsű evezés
Lehúzás szűk
Döntött evezés 45fokos gépen

Felhúzás

Oldalraemelés
Döntött törzsű oldalemelés

...
Nem tudom elképzelni, hogy 5. gyakorlatként a felhúzást lehet hatékonyan csinálni. Előtte megcsinálsz 4 féle gyakorlatot és utána húzol fel?  :-/-(-:

Nekem a felhúzás az atomdurva-übertbrutál-anál kategória.  :-)-  :-)(-:
Általában az utolsó felhúzó ismétlés után 5 percet fekszek a földön és próbálok magamra találni.  ***))))  @:-)
Védjük a fákat! Együnk hódot!
Minden menzán található legalább egy Margit!

2010. Augusztus 31. - 14:16:27
Válasz #160
Nem elérhető

dumbass


Igazad van Grizzly. A felhúzást tényleg a legelejére kéne venni. Köszi hogy szóltál :)
Azért a 1,5 év az nem 1,5 év sajnos. Igazából kisebb nagyobb kihagyások voltak benne, inkább nagyobbak, és csak edzegetésnek nevezném. Kajára nem figyeltem, és hát nem voltak valami hatékonyak az edzéseim. Szóval amit edzésnek nevezek az 1 hónapja tart.

És akkor nézzük a mai edzést, amibe beleépítettem a piramist is :)


kar-csuklya

Egyenes rudas bicepsz  20*10kg bemelegítő, 12*15kg, 10*20kg, 6*25kg(hát elfogyott az erő :) ), 12*10kg pumpálós
Scott pad  12*10kg, 10*15kg, 8*20kg, 15*10kg pumpálós
Beforgatós bicepsz  7kg*12, 8kg*10, 9kg*8

Tolódzkodás 4*8
Szűkennyomás  15*20kg, 12*30kg, 10*35kg, 7*40kg
Letolás csigán 4*12

Állighúzás 20kg*12, 30kg*8(elkezdett kattogni a csuklóm), 20kg*8, 20kg*8
Vállvonogatás 20kg*10, 40kg*8, 40kg*8 és itt abbahagytam mert a csuklóm iszonyatosan fájt. Mire hazaértem semmi baja nem volt. Nem értem én ezt /:-)

Megint vittem zenét edzésre, ez régebb óta ott edző srác meg is dícsért a végén mikor indultam haza, hogy látta hogy csak a zene és a súlyok léteztek nekem :D

2010. Augusztus 31. - 14:48:09
Válasz #161
Nem elérhető

trobert2


Miért csinálsz ennyi sorozatot???én ezt nagyon soknak találom szerintem az ideális 6-8 között volna!ennyi sorozatot csinálsz akkor véleményem szerint kisebb súlyal kell végezned ahoz hogy végig is tudd csinálni és hát ha tömeget akarsz akkor inkább a kevesebb ismétlés számot nagyobb súlyt ajánlanám,véleményem szerint arra a szintre fogsz elérni hogy csak égetni fogod az izomzatodat!javítsatok ki ha rosszul látom,de szerintem ti sem csináltok 10-15 ismétlést tömegeléskor!!
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2010. Augusztus 31. - 14:55:43
Válasz #162
Nem elérhető

dumbass


Miért csinálsz ennyi sorozatot???én ezt nagyon soknak találom szerintem az ideális 6-8 között volna!ennyi sorozatot csinálsz akkor véleményem szerint kisebb súlyal kell végezned ahoz hogy végig is tudd csinálni és hát ha tömeget akarsz akkor inkább a kevesebb ismétlés számot nagyobb súlyt ajánlanám,véleményem szerint arra a szintre fogsz elérni hogy csak égetni fogod az izomzatodat!javítsatok ki ha rosszul látom,de szerintem ti sem csináltok 10-15 ismétlést tömegeléskor!!

Tricepsznél valahogy 10 fölött kezdem el érezni, hiába használok nagyobb súlyt, valahogy nem megy... Sajnos nincs meg még a megfelelő agy-izom kapcsolat. De várom a többiek véleményét is erről.

2010. Augusztus 31. - 15:03:52
Válasz #163
Nem elérhető

trobert2


Én úgy gondolom azért van mert csak bepumpálod és bedurran ,de semmi komoly motívácót nem adsz neki hogy haver nőni kellene:D ja és nem is csoda hogy kifulladsz ennyi ismétlés szám után!Én saját magambol indulok ki hogy ha megcsinálnék 15 ismétlést igaz úgy bedurran hogy majd szét reped a bőr rajta de ettől még nem fog nőni!de ez a te tested te érzed mi jó neki halgass a testedre és figyeld a változást ha nem jó irányba megy változtass!
Azt csinálhatom, amihez értek, amit mindennél jobban szeretek. Hobbi ez, de a lehető legkomolyabban fogom fel, mondhatnám, hivatásszerű hobbi. Hajtom a lovaimat, s megpróbálom belőlük is, magamból is a maximumot kihozni.
    


Az élet csatáit nem mindig
Az erősebb, gyorsabb nyeri,
És előbb-utóbb az győz,
Aki, hogy győzhet, elhiszi

http://www.youtube.com/watch?v=i6wew2MPscE

2010. Augusztus 31. - 15:18:51
Válasz #164
Nem elérhető

dumbass


Én úgy gondolom azért van mert csak bepumpálod és bedurran ,de semmi komoly motívácót nem adsz neki hogy haver nőni kellene:D ja és nem is csoda hogy kifulladsz ennyi ismétlés szám után!Én saját magambol indulok ki hogy ha megcsinálnék 15 ismétlést igaz úgy bedurran hogy majd szét reped a bőr rajta de ettől még nem fog nőni!de ez a te tested te érzed mi jó neki halgass a testedre és figyeld a változást ha nem jó irányba megy változtass!

Van igazság abban amit mondasz. Viszont a pumpálást félreérted. A negatív szakaszra kifejezetten figyelek, ez azt jelenti hogy 3mp kb. a leengedés. Csak 1 sorozatot szoktam csinálni ami ilyen pumpálós.