2024. Július 04. - 21:40:44
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Válság - Amikor A Föld Megáll.  (Megtekintve 28348 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

2009. Február 22. - 19:54:35
Válasz #45
Nem elérhető

Gabe


Persze, mert autista fletónak eszében sincs a kiadásokon kurtítani, amíg meg nem döglünk, addig húzzák le rólunk a bőrt!
A szellemi rokkantságát ez a mondata fejezi ki a legjobban:
"...a kis mértékű ÁFA emelést pedig szinte meg sem fogja érezni a lakosság!"  !+"%
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 22. - 19:58:39
Válasz #46
Nem elérhető

lue


hát  nekem  meg ilyet  mondtak nemrég_  2010ig nem tudunk emelni a  pénzen_  sajnaljuk_
csak igy  kezdik az  evet &5*
aztán meg  tapossal  helyben évekig_ja  es  kajajegy....tényleg mi  az ????...
 ;D ;D

2009. Február 22. - 20:20:24
Válasz #47
Nem elérhető

Boresz


Persze, mert autista fletónak eszében sincs a kiadásokon kurtítani, amíg meg nem döglünk, addig húzzák le rólunk a bőrt!
A szellemi rokkantságát ez a mondata fejezi ki a legjobban:
"...a kis mértékű ÁFA emelést pedig szinte meg sem fogja érezni a lakosság!"  !+"%
ne hasonlítsd autistákhoz,szerintem sértő ez rájuk nézve  ;D

amúgy ameddig az átlagfizut 170.000Ft környékére hozzák ki addog nem fogja érdekelni,mert sok az átlagpolgár,a szélsőség meg kibekkeli valahogyan
szerintük &5*
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Február 22. - 20:28:51
Válasz #48

Torony

Vendég
egyszer régen, még a Ludas Matyi c. nagysikerű újságban volt egy karikatúra, hol is az APEH ügyintéző mondta a meglepett ügyfélnek, hogy "ön az elmúlt évben 457.339 .- ft adót fizetett be, ennek alapján legyen szíves befizetni 38.996.- ft adózás utáni adót!"

Akkor ezen röhögtünk...

2009. Február 22. - 20:40:06
Válasz #49
Nem elérhető

lue



2009. Február 22. - 20:40:39
Válasz #50
Nem elérhető

Boresz


másik fórumon nemrég olvastam


Tételezzük fel, hogy én egy igen jó dolgozó vagyok, ezért a léggömbhámozó Bt., ahol dolgozom, azt mondja, ad nekem 300.000 Ft fizetést. Jó sok pénz ez, örülök is neki! Aztán jön az állam, és azt mondja a bétének: gratulálok a bevételedhez, és amiért ezt a pénzt a dolgozónak adod, itt ez a pici lista arról, hogy mit kérek tőled:

Nyugdíjjárulék (18%) 54 000 Ft
Egészségbiztosítási járulék 33 000 Ft
Egészségügyi hozzájárulás 1 950 Ft/fő Munkaadói járulék (3%) 9 000 Ft
Szakképzési hozzájárulás (1,5%) 4 500 Ft
Így aztán mire a a munkáltató levegőt vesz, máris kifizetett az államnak 102 450 Ft-ot, a fizetésünk tehát rögtön 402 450 Ft-jába került, úgy is vehetjük, hogy 400.000 Ft a bruttó fizetésünk, hiszen ennyibe kerülünk a cégnek.
Na de mi sem lélegezhetünk fel, hiszen miután megkapjuk a pénzt, a kedves Nagy Testvér ismét megjelenik, most nálunk, és azt mondja, itt ez a pici lista arról, hogy mit kérek tőled:

SZJA 84 750 Ft
Nyugdíj járulék 8,5 % 25 500 Ft
Egészségbiztosítási járulék 4% 12 000 Ft
Munkavállalói járulék 1% 3 000 Ft

És mire feleszmélünk, az állam lenyúlt tőlünk 125 250 Ft-ot, 174 750 Ft forintunk marad. Persze ezzel még nincs vége a sornak, elmegyek a boltba, vásárolok ezt-azt. A termékek árába további 20% ÁFA került bele, tehát ebből a pénzből valójában csak 145 625 Ft értéket vásárolhatunk,az állam ismét eltesz 29 125 forintocskát.
Ez a legegyszerűbb eset volt, lehetne még fokozni, ha a pénzünket félretesszük, és lakás veszünk belőle, hiszen azután illetéket fizetünk (a duplán adózott pénzünkből vettük), és ha pár év múlva eladnánk, ismét illetéket fizetünk (a triplán adózott pénzünk után negyedszer).
De autóvásárlással se járunk jobban, átírási illeték, gépjármű adó, üzemanyagba épített ÁFÁ-n felüli terhek.
Ha pedig bankba rakjuk, a kamat után 20% adót fizetünk.
Hogy ne legyen szép az élet be fogják vezetni a vagyonadót, úgyhogy a 2-3x adózott pénzből vett dolgaink után még évente fizethetünk majd megint adót.
Nézzük tehát a végeredményt:
Én dolgoztam, a munkáltatóm üzleti kockázatot vállalt, munkahelyet teremtett, létrehozott valamit. Ehhez képest ki keresett a legtöbbet?
Az állam keresett a 300.000 Ft-os fizetésemen 256 825Ft-ot.
Én pedig vehetek árut 145 625 Ft-ért.
Emlékszem, az átkosban tanultuk, hogy a sötét középkorban a gazdag földesúr kizsákmányolta a parasztokat, és 10%-át elvette a termelt javainak, aztán jöttek a papok, és elvittek másik 10%-ot! Hogy sajnáltuk szegény parasztot, és kérdeztük, de hát milyen alapon? 20% - istenem,húsz százalék volt MINDEN teher, amit fizettek! Ebből a 20%-ból fényűző paloták és templomok épültek, hadseregeket tartottak fent, kövérre híztak a gazdagok. Most pontosan 85%-át húz az állam a fizetésemen, vagyis durván megfordult az arány. Még sincs pénz semmire, el kéne ezen gondolkozni, kihez folyik az a rengeteg pénz.
Még jó, hogy vége a sötét középkornak!
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Február 22. - 20:43:51
Válasz #51

Torony

Vendég
Boresz, az csak a középkor volt, ez itt állami szervezett bűnözés...

2009. Február 22. - 20:47:59
Válasz #52
Nem elérhető

Boresz


attól függetlenül szíja a pórnép ,szakadatlanul,a másik oldal meg csak gyarapodik szépen,gyorsan :-Đ
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Február 22. - 20:54:58
Válasz #53
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor
Amiket itt leírtok az mind szép és jó, de azért a többsége hazamegy az otthonába és magára zárja az ajtót, majd leszarja mi zajlik körülötte.  
Meghúzza magát, kevesebbet költ, még azt a kicsit is megvonja magától, és várja míg eloszlanak a viharfelhők, ha egyáltalán eloszlik...
A főnököd és a főnököd főnöke majd annak a főnöke hülyének néznek téged, hogy éhbérélt gürizel napi 12órát.
Nem baj, ez a nép birka. Az is marad, de megérdemli.  8-)


2009. Február 22. - 20:56:09
Válasz #54
Nem elérhető

Gabe


És te 4% TB-vel számoltál!  8-)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 22. - 20:58:46
Válasz #55
Nem elérhető

God Vazzeg


Amiket itt leírtok az mind szép és jó, de azért a többsége hazamegy az otthonába és magára zárja az ajtót, majd leszarja mi zajlik körülötte.  
Meghúzza magát, kevesebbet költ, még azt a kicsit is megvonja magától, és várja míg eloszlanak a viharfelhők, ha egyáltalán eloszlik...
A főnököd és a főnököd főnöke majd annak a főnöke hülyének néznek téged, hogy éhbérélt gürizel napi 12órát.
Nem baj, ez a nép birka. Az is marad, de megérdemli.  8-)

Pontosan. Ha tudnám hogy bármit is érek vele, én is kint lennék az utcán, de már bebizonyították nekünk hogy semmi se történik. Én se értek ezzel egyet ami ebben az országban zajlik, de nem tudok mit tenni. Összehúzom magam, és próbálom kifizetni a számlákat. Egyre neccesebb  :-\

2009. Február 22. - 21:01:02
Válasz #56
Nem elérhető

Gabe


Amiket itt leírtok az mind szép és jó, de azért a többsége hazamegy az otthonába és magára zárja az ajtót, majd leszarja mi zajlik körülötte.  
Meghúzza magát, kevesebbet költ, még azt a kicsit is megvonja magától, és várja míg eloszlanak a viharfelhők, ha egyáltalán eloszlik...
A főnököd és a főnököd főnöke majd annak a főnöke hülyének néznek téged, hogy éhbérélt gürizel napi 12órát.
Nem baj, ez a nép birka. Az is marad, de megérdemli.  8-)

Pontosan. Ha tudnám hogy bármit is érek vele, én is kint lennék az utcán, de már bebizonyították nekünk hogy semmi se történik. Én se értek ezzel egyet ami ebben az országban zajlik, de nem tudok mit tenni. Összehúzom magam, és próbálom kifizetni a számlákat. Egyre neccesebb  :-\
És amikor elérsz arra a szintre, hogy nem tudod kifizetni?
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 22. - 21:02:23
Válasz #57
Nem elérhető

God Vazzeg


Amiket itt leírtok az mind szép és jó, de azért a többsége hazamegy az otthonába és magára zárja az ajtót, majd leszarja mi zajlik körülötte.  
Meghúzza magát, kevesebbet költ, még azt a kicsit is megvonja magától, és várja míg eloszlanak a viharfelhők, ha egyáltalán eloszlik...
A főnököd és a főnököd főnöke majd annak a főnöke hülyének néznek téged, hogy éhbérélt gürizel napi 12órát.
Nem baj, ez a nép birka. Az is marad, de megérdemli.  8-)

Pontosan. Ha tudnám hogy bármit is érek vele, én is kint lennék az utcán, de már bebizonyították nekünk hogy semmi se történik. Én se értek ezzel egyet ami ebben az országban zajlik, de nem tudok mit tenni. Összehúzom magam, és próbálom kifizetni a számlákat. Egyre neccesebb  :-\
És amikor elérsz arra a szintre, hogy nem tudod kifizetni?

Azt még nem tudom, azon majd akkor kezdek el gondolkozni ha elértem azt a szintet  :-/-(-:

2009. Február 22. - 21:04:50
Válasz #58
Nem elérhető

Gabe


Én csak azt nem értem, hogy más országokban is lopnak a politikusok, elkerülhetetlen,(fiktív szerződések, fiktív számlák, egymást fedező férgek)
mégis fejlődik a gazdaság, javul az életszínvonal!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 22. - 21:07:22
Válasz #59

Torony

Vendég
Amiket itt leírtok az mind szép és jó, de azért a többsége hazamegy az otthonába és magára zárja az ajtót, majd leszarja mi zajlik körülötte. 
Meghúzza magát, kevesebbet költ, még azt a kicsit is megvonja magától, és várja míg eloszlanak a viharfelhők, ha egyáltalán eloszlik...
A főnököd és a főnököd főnöke majd annak a főnöke hülyének néznek téged, hogy éhbérélt gürizel napi 12órát.
Nem baj, ez a nép birka. Az is marad, de megérdemli.  8-)

Pontosan. Ha tudnám hogy bármit is érek vele, én is kint lennék az utcán, de már bebizonyították nekünk hogy semmi se történik. Én se értek ezzel egyet ami ebben az országban zajlik, de nem tudok mit tenni. Összehúzom magam, és próbálom kifizetni a számlákat. Egyre neccesebb  :-\
És amikor elérsz arra a szintre, hogy nem tudod kifizetni?

"fentről" nem lesz semiféle javulás. Egész egyszerűen azért, mert ezeket a patkányokat, illetve a megélhetésüket nem érinti ez az egész. Vagyonuk biztos, hogy még alacsony árfolyamon bespájzolt valutában van, valami biztos helyen, offshore számlákon. Telibe leszarják az egészet. Ha borul a bili, szépen letelepednek valami kellemes helyen, felelősségre nem lehet ezeket vonni.

Azért mosolyogva néztem a rettegést azoknak a férgeknek az arcán, akiknek a kocsiját anno a tömeg kicsit megrugdalta a parlament előtt...