2024. Június 30. - 21:44:55
Bodybuilding.hu Fórumok

Szavazás

Mit tippelsz, kire szavazol a választásokon?

Kormányváltók
Fidesz
Jobbik
Egyéb töltelékpártok

Szerző Téma: Politika  (Megtekintve 412727 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2009. Február 22. - 20:15:38
Válasz #435
Nem elérhető

Boresz


Azt mondja el nekem valaki, hogy egy politikus, akinek még csak megfelelő iskolai végzettsége sem kell, hogy legyen, miért kereshet többet bármiféle átlagembertől, vagy pl. egy mérnöktől, sebésztől...
Ezeknek miért nem hetvenegynehányezer a minimálbér és kész?
Erről még egyszer sem nyilatkoztak!
ameddig külön szabályok vannak rájuk addig ne is várj sokat tőlük,külön karszt
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Február 22. - 21:01:36
Válasz #436
Nem elérhető

God Vazzeg


Azt mondja el nekem valaki, hogy egy politikus, akinek még csak megfelelő iskolai végzettsége sem kell, hogy legyen, miért kereshet többet bármiféle átlagembertől, vagy pl. egy mérnöktől, sebésztől...
Ezeknek miért nem hetvenegynehányezer a minimálbér és kész?
Erről még egyszer sem nyilatkoztak!
ameddig külön szabályok vannak rájuk addig ne is várj sokat tőlük,külön karszt


Én is megszavaznám magamnak a nagy béreket, nem lenne ezzel gond  Łł=

2009. Február 23. - 09:01:56
Válasz #437
Nem elérhető

Gabe


Mert 60 fölöttiek  ;)
Az egyik fele!  ;D
A sokkal nagyobbik fele  ;D >:D :-/--
Csak az a baj, hogy annyira debilek, hogy egy egyszeri aprópénzzel kúrcsány megint megeteti őket!  ˝=/
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 23. - 12:47:45
Válasz #438
Nem elérhető

madinorbi


Teljes összeomlás vagy gazdasági szabadságharc?

Az utóbbi napokban a cigánybűnözés elé húzott kommunikációs fal összeomlása mellett a másik akut téma hazánk gazdasági helyzetének végzetes romlása volt. Érdekes érzés kavarog bennem, hiszen az egész közéletet az általunk már évek óta szajkózott problémák határozzák meg. A cigánykérdésben szinte mindenki utánunk kullog, és a gazdasági folyamatok is bennünket igazolnak. A nagy felfordulásban sokan elfelejtik, hogy a jelenlegi gazdasági válság a nemzeti oldalt egyáltalán nem érte váratlanul. Egy évvel ezelőtt a parlamenti garnitúra még közösen mosolygott meg bennünket, ha arra tettünk utalást, hogy ez a globális lufi ki fog pukkadni. Most fordult a kocka. A magyar közélet a teljes összeomlás előtti pánik jeleit mutatja. Mint a megzavart hangyaboly, mindenki össze-vissza ötletel, szaladgál. Javaslatokat, programokat hallunk, de azok olyanok, mint ha egy haldoklót algopirinnel próbálnánk életben tartani. A felszín kapargatásán túl egyenes, világos utat senki sem képes mutatni a politikai erők közül.

A Jobbikot a cigánykérdésben nem lehetett elhallgatni, áttörtük a falat. A gazdaság kérdésében már jóval vastagabb fal áll előttünk, sokkal több érdeket – főképp idegen érdekeket – sért a programunk. A híreket teletömik a Reformszövetség neoliberális programjának ajnározásával, Gyurcsány kétnaponta megújuló reformcsomagjaival, Orbán Viktor marketing célú külföldi tárgyalásaival, hogy az emberek számára az információ tengerében elvesszen a lényeg. Az egész nagyon szánalmas, mert a fel-felröppenő javaslatok pont azt nem orvosolnák, amely miatt ebbe a helyzetbe kerültünk. Az ország globális rabszolgaságát. A parlamenti garnitúra látszatvitája nem más, mint hogy a nemzetközi tőkének lábat csókoljunk-e vagy csak kezet. A Jobbik viszont gazdasági szabadságharcot hirdet!

A magyar gazdaság helyzetének legnagyobb rákfenéje az az adósságteher, amelyet mindenki adottságnak tekint, és a jelenlegi vitában senki sem érinti. Pedig a hihetetlen méretűre duzzadt államadósság kamatainak törlesztése előbb-utóbb egy kedvezőbb gazdasági környezetben is megfojtotta volna az országot. Az államadósságról azonnal tárgyalásokat kell indítani, meg kell vizsgálni, hogy mely tételeknél lehet elérni az elengedést, a többi visszafizetésére haladékot kell kérni, az IMF hitel jóvátételét pedig egyszerűen meg kell tagadni. Persze erre felszisszen a neoliberális közgazdász, mondván: mi lesz hazánk megítélésével? Én erre csak annyit jegyeznék meg, hogy az bizonyára nagyon fontos, de ha belepusztulunk a hitelrabszolgaságba, akkor teljesen mindegy a megítélésünk. Nekem fontosabb a magyar emberek megmaradása, mint a nemzetközi intézetek véleménye.

Az ország gazdaságának felpörgetéséhez minél hamarabb pénzre van szükség, ebben mindenki egyetért, mint ahogy abban is, hogy ez az, ami most hiányzik. A parlamenti garnitúra azon gondolkodik, hogy az emberektől milyen módon lehetne begyűjteni a szükséges forrásokat. Van, aki drasztikusan nyúzna meg bennünket, van, aki újabb hitelek formájában észrevétlenül. Mi mást javaslunk. Kopasszuk meg inkább mi az eddigi megnyúzóinkat. Az elmúlt időszak privatizációs ügyleteinek kivizsgálására egy statáriális bíróságot kell létesíteni, amely gyors, igazságos és kőkemény ítéletek révén milliárdokat venne vissza a politikai bűnözőktől. Másodsorban meg kell adóztatni a multikat. Szintén adót kellene kivetni a reklámokra, különösen az országos sugárzású kereskedelmi tévéknél. Ezzel két legyet ütünk egy csapásra, egyrészt bevételhez jutunk, másrészt a kereskedelmi csatornák számára is egyértelművé tesszük, hogy ez itt Magyarország, és nekik is vannak kötelezettségeik. Az adórendszer átalakítása már egy hosszabb folyamat, amelyet három-öt év alatt lehet csak kivitelezni, de az irányt már most le kell fektetni. Ennek lényege, hogy a jövedelemadózás terheit a minimumra kell csökkenteni, párhuzamosan a fogyasztás megadóztatásával, természetesen ügyelve annak progresszivitására, vagyis az alapvető fogyasztási cikkek tehermentesítésére.

Mindezzel párhuzamosan újra kell gondolni Magyarország külgazdasági kapcsolatait. Az egyoldalú atlanti viszonyt – amelyet az MSZP és a Fidesz egymással versengve támogat, és amely számunkra csak függést jelent – fel kell, hogy cserélje a kölcsönösségre és a partnerségre épülő kapcsolatok hálózata. Ez pedig a külkereskedelmi iránytű mutatójának nyugatról keletre fordulását követeli meg. A magyar mezőgazdaság és a vele párhuzamosan újraélesztendő élelmiszeripar beindításához piacokra van szükség. A piacokat pedig elsősorban Kína, Japán, Oroszország és az iszlám világ adhat. Az új piacok idehaza munkahelyeket és ezáltal az életben maradást jelenthetik.

Végül érvényesíteni kellene a gazdaságban a neoliberális körök rémálmát, a protekcionizmust. Vagyis állami, kormányzati szinten védeni és segíteni kellene a hazait. Először is a rendelkezésünkre álló nyersanyagforrásokat minden áron magyar kézben kell tartani, különösképpen a földet, a vizet és a gázt. Másodszor a hazai termékek, szolgáltatások számára a hazai piacon monopol helyzetet kell teremteni, a külföldi piacoknál pedig a kijutás lehetőségét kell biztosítani. Végül meg kell szüntetni a hazai vállalkozók és mezőgazdaságból élők bürokratikus és adóztatási diszkriminációját a multikkal szemben. Magyarországon a magyar az első, mindenki más csak utána következik.

A magyar emberek szorgalmasak és kreatívak. Nekünk nem kell sem segély, sem hitel, csak szabadság, hogy ne szipolyozzanak ki, hogy hagyjanak dolgozni és boldogulni. Meggyőződésem, hogy az államadósság újratárgyalása, az államháztartás igazságossá tétele, külkereskedelmünk felszabadítása és a gazdasági protekcionizmus érvényesítése révén hazánk egy főképp mezőgazdaságra és agráriparra épülő jóléti ország lehet. De jólét nincs rend és ébredés nélkül. Vagy együtt valósulnak meg, vagy sehogy.

szekönd editör mentes felhasználó

2009. Február 23. - 12:57:40
Válasz #439
Nem elérhető

Gabe


Nagyon jó meglátás, de biztos vagyok benne, hogy sokan ellent tudnának neki mondani!
Bár, pl. azt én sem értem, hogy miért jó az nekünk, mikor bejön egy multi, létrehoz 200munkahelyet, emiatt megszűnik legalább annyi kis-középvállalkozás alkalmazottjának munkahelye, és a multi még adót sem fizet!  ????...
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 23. - 13:17:10
Válasz #440
Nem elérhető

God Vazzeg


Nagyon jó meglátás, de biztos vagyok benne, hogy sokan ellent tudnának neki mondani!
Bár, pl. azt én sem értem, hogy miért jó az nekünk, mikor bejön egy multi, létrehoz 200munkahelyet, emiatt megszűnik legalább annyi kis-középvállalkozás alkalmazottjának munkahelye, és a multi még adót sem fizet!  ????...

És tudod mennyi ilyen visszásság van? A mezőgazdaságunkat így tették tönkre. Miért jó az az unijónak ha a magyar paraszt kiszántja a szőlőt? Alapból semmiért, sőt.. De mégis jó, mert akkor be lehet hozni a spanyol fos szőlőt, aminek íze sincs, meg mérgező. A paraszt meg kiszántja, mert kap érte millió pézet. Ja hogy ezután nincs miből élnie? Az majd a jövő év problémája  ::)

2009. Február 23. - 13:21:53
Válasz #441
Nem elérhető

Gabe


Nagyon jó meglátás, de biztos vagyok benne, hogy sokan ellent tudnának neki mondani!
Bár, pl. azt én sem értem, hogy miért jó az nekünk, mikor bejön egy multi, létrehoz 200munkahelyet, emiatt megszűnik legalább annyi kis-középvállalkozás alkalmazottjának munkahelye, és a multi még adót sem fizet!  ????...

És tudod mennyi ilyen visszásság van? A mezőgazdaságunkat így tették tönkre. Miért jó az az unijónak ha a magyar paraszt kiszántja a szőlőt? Alapból semmiért, sőt.. De mégis jó, mert akkor be lehet hozni a spanyol fos szőlőt, aminek íze sincs, meg mérgező. A paraszt meg kiszántja, mert kap érte millió pézet. Ja hogy ezután nincs miből élnie? Az majd a jövő év problémája  ::)
Akkor ki volt a kapzsi, és nem gondolt a jövőre?
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 23. - 13:46:02
Válasz #442
Nem elérhető

God Vazzeg


Nagyon jó meglátás, de biztos vagyok benne, hogy sokan ellent tudnának neki mondani!
Bár, pl. azt én sem értem, hogy miért jó az nekünk, mikor bejön egy multi, létrehoz 200munkahelyet, emiatt megszűnik legalább annyi kis-középvállalkozás alkalmazottjának munkahelye, és a multi még adót sem fizet!  ????...

És tudod mennyi ilyen visszásság van? A mezőgazdaságunkat így tették tönkre. Miért jó az az unijónak ha a magyar paraszt kiszántja a szőlőt? Alapból semmiért, sőt.. De mégis jó, mert akkor be lehet hozni a spanyol fos szőlőt, aminek íze sincs, meg mérgező. A paraszt meg kiszántja, mert kap érte millió pézet. Ja hogy ezután nincs miből élnie? Az majd a jövő év problémája  ::)
Akkor ki volt a kapzsi, és nem gondolt a jövőre?

Ez egyértelmű, de a "kinek az érdeke" kérdéskörnél maradjunk  ;-oo-;

2009. Február 23. - 13:50:21
Válasz #443
Nem elérhető

Gabe


Nagyon jó meglátás, de biztos vagyok benne, hogy sokan ellent tudnának neki mondani!
Bár, pl. azt én sem értem, hogy miért jó az nekünk, mikor bejön egy multi, létrehoz 200munkahelyet, emiatt megszűnik legalább annyi kis-középvállalkozás alkalmazottjának munkahelye, és a multi még adót sem fizet!  ????...

És tudod mennyi ilyen visszásság van? A mezőgazdaságunkat így tették tönkre. Miért jó az az unijónak ha a magyar paraszt kiszántja a szőlőt? Alapból semmiért, sőt.. De mégis jó, mert akkor be lehet hozni a spanyol fos szőlőt, aminek íze sincs, meg mérgező. A paraszt meg kiszántja, mert kap érte millió pézet. Ja hogy ezután nincs miből élnie? Az majd a jövő év problémája  ::)
Akkor ki volt a kapzsi, és nem gondolt a jövőre?

Ez egyértelmű, de a "kinek az érdeke" kérdéskörnél maradjunk  ;-oo-;
Egyértelmű ez is, persze!
Én csak azt mondom, hogy azért sokszor a magyar gazdák is túloznak, pl. az is szúrta a szemem, mikor a parlament elé vonultak tünteni, némelyikük zsírúj 20-30millás traktotrral!  8-}
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 23. - 14:01:53
Válasz #444
Nem elérhető

God Vazzeg


Nagyon jó meglátás, de biztos vagyok benne, hogy sokan ellent tudnának neki mondani!
Bár, pl. azt én sem értem, hogy miért jó az nekünk, mikor bejön egy multi, létrehoz 200munkahelyet, emiatt megszűnik legalább annyi kis-középvállalkozás alkalmazottjának munkahelye, és a multi még adót sem fizet!  ????...

És tudod mennyi ilyen visszásság van? A mezőgazdaságunkat így tették tönkre. Miért jó az az unijónak ha a magyar paraszt kiszántja a szőlőt? Alapból semmiért, sőt.. De mégis jó, mert akkor be lehet hozni a spanyol fos szőlőt, aminek íze sincs, meg mérgező. A paraszt meg kiszántja, mert kap érte millió pézet. Ja hogy ezután nincs miből élnie? Az majd a jövő év problémája  ::)
Akkor ki volt a kapzsi, és nem gondolt a jövőre?

Ez egyértelmű, de a "kinek az érdeke" kérdéskörnél maradjunk  ;-oo-;
Egyértelmű ez is, persze!
Én csak azt mondom, hogy azért sokszor a magyar gazdák is túloznak, pl. az is szúrta a szemem, mikor a parlament elé vonultak tünteni, némelyikük zsírúj 20-30millás traktotrral!  8-}

Ja, csak a gazda termel a traktorral, nem villantani van neki. Nézd meg németo-ban milyen traktorokkal dolgoznak a gazdák. Lejárt már az mtz-k ideje. A másik meg, hogy csináld utána amit egy paraszt dolgozik azért a traktorért, és utána mondd. Én látom, mit dolgoznak érte, és nagyon sajnálom hogy egyre többen abbahagyják, mert az országunk versenyképessége csökken ezzel.

2009. Február 23. - 14:04:01
Válasz #445
Nem elérhető

madinorbi


szekönd editör mentes felhasználó

2009. Február 23. - 14:10:41
Válasz #446
Nem elérhető

Gabe


Figyelj én nem vitatkozni akarok ezen, csak én is elég viccesen néznék ki, ha pl. egy Audi S8 5.2-vel állítanék oda sztrájkolni, és hiába mondanám, hogy ezért én keményen megdolgoztam, mert te is tudod, hogy mindannyian keményen megdolgoznánk érte, de ha beszarsz se fog sosem összejönni!
Mindegy, ez az én véleményem!  /:-)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 23. - 14:22:03
Válasz #447
Nem elérhető

God Vazzeg


Figyelj én nem vitatkozni akarok ezen, csak én is elég viccesen néznék ki, ha pl. egy Audi S8 5.2-vel állítanék oda sztrájkolni, és hiába mondanám, hogy ezért én keményen megdolgoztam, mert te is tudod, hogy mindannyian keményen megdolgoznánk érte, de ha beszarsz se fog sosem összejönni!
Mindegy, ez az én véleményem!  /:-)

El vagy tévedve! Tudod milyen hiteleket bevállalnak a gazdák azért a traktorért? Mondom: nem azért kell valakinek traktor amiért a másiknak az S8-as, villantani! Hanem dolgozik vele, és ennek érdekében elzálogosítja a házát, mindenét, hogy dolgozhasson! Normális vagy?  ::)

Szerk: jó magyar mentalitás hogy szúrja a szemünket ha a másiknak van valamije, de a traktor nem luxus, hanem munkaeszköz. Próbálj meg szántani traktor nélkül, vagy trágyázni, épp itt az ideje nemsokára. Hajrá!  ;)

2009. Február 23. - 14:34:50
Válasz #448
Nem elérhető

Gabe


Ha már rákérdeztél, hogy normális vagyok-e, akkor elmondhatom, hogy te meg szűklátókörű!
Te sem veszel audit, csak volkswagent, ha arra van pénzed, azzal is eljutsz,ahova kell!
Nem hiszem, hogy csak az új vagy legújabb traktorral lehet elvégezni a földjén a munkát.
A hangsúly azon van, hogy ő valamire megkapja a hitelt, van fedezete!
De felesleges vitatkoznunk, mert gondolom van pár  ilyen ismerősöd, akik miatt elvakultan ítélkezel, ez nem is baj, inkább az, hogy átmentél személyeskedésbe!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 23. - 14:42:39
Válasz #449
Nem elérhető

God Vazzeg


Ha már rákérdeztél, hogy normális vagyok-e, akkor elmondhatom, hogy te meg szűklátókörű!
Te sem veszel audit, csak volkswagent, ha arra van pénzed, azzal is eljutsz,ahova kell!
Nem hiszem, hogy csak az új vagy legújabb traktorral lehet elvégezni a földjén a munkát.
A hangsúly azon van, hogy ő valamire megkapja a hitelt, van fedezete!
De felesleges vitatkoznunk, mert gondolom van pár  ilyen ismerősöd, akik miatt elvakultan ítélkezel, ez nem is baj, inkább az, hogy átmentél személyeskedésbe!

Ne haragudj, nem személyed ellen vagyok, csak nagyon felháborít hogy megszólják a parasztot ha nem múlt századi körülmények közt termel, de hogy valaki párhuzamot von a luxuscikkek és a munkaeszközök közt, az nálam csapja a biztosítékot. Igen, van több ismerősöm is, és itt is előkelőnek számít valaki ha új traktora van, de nem irigykedik rá senki, csak a buta ember, aki nem tudja hogy mire kell, és nem tudja milyen áron van.

Ez se személyeskedés, remélem érted..  ;-oo-;