2024. Október 02. - 18:22:43
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: 2009-es tavaszi versenyszezon  (Megtekintve 271656 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

2009. Február 01. - 08:40:38
Válasz #120
Nem elérhető

izomboy


:-< WABBA infó még...

...a világ több pontján már hirdetik a novemberi budapesti WABBA Vb-t. Az új kategóriák és szabályok is itt lesznek először bevezetve,így ténylegesen rekordszámú versenyzőre lehet számítani,és láttatlanban mondom,hogy az őszi szezon legnagyobb versenyének ígérkezik!

Új kategória:

Miss Fitness Professional

Junior 25 éves korig!!! (...jelzem nagyon sok versenyzőnek felcsillant a szeme a kategória korhatárának kitolása miatt  ;) )
Ez a 25ös korhatár nem valami korrekt a tényleges kb 21 év alatti junioroknak. :-\ Akkor már miért nem osztják ketté ezt is? Nade mind1 is,jó sok versenyző lesz az tuti. @:-)
Pont ezért!
Mert sokan lesznek, és élvezhetik a nemrég kiöregedett tinik megint a ifjú életérzést.
30 ember 1 kategóriában az sok!

A 24 tényleg nem túl fiatal juniornak de ennek is a versenyzők csalogatása a cél ifbb ből.
Nekem szimpi a Wabba minden húzása.

2009. Február 01. - 09:22:17
Válasz #121
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Na de hogy tud érvényesülni egy ténylegesen junior korú testépítő(18-21 évesen) egy szinte már kiforrt 25 éves testépítő ellen,aki már lehet hogy 10 év kemény edzést tudhat magáénak.Gondoljunk csak bele,hány ifbb pro testépítő volt eddig 25 éves korában már komoly eredményekkel rendelkező profi(.Hogy érezné magát jó testépítőnek mondjuk egy 18-20 éves Bognár Gergő ha 24-25 éves Lee Priest-ek és Shawn Ray-ekkel kellene felállnia a színpadra.)
Nem hiszem hogy értékelhető egy 25 éves versenyző világbajnoki aranyérme a "gyerekek" ellen.Valószínű hogy a fradi sem esett volna ki ha az újpest ifi ellen játszott volna anno az NB I-ben ****).
Tudni kéne hogy kinek melyik kategóriában a helye.Ez kicsit olyan mint amikor itthoni versenyeken már hosszú versenymúlttal rendelkező testépítők álltak fel a valódi újoncok közé és aztán ünnepelték a "nagy bajnoki" címüket. 8-}
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2009. Február 01. - 09:51:09
Válasz #122
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Nos igen. Johnnynak valahol igaza van.

Az IFBB-nél 21,a NABBA-nál 22 év a korhatár, az IBFA-nal 23,a WABBA-nal 25.

2009. Február 01. - 18:22:01
Válasz #123
Nem elérhető

szocsa


Akkor a NABBA-nál tényleg 22év a korhatár? Nagyon helyes  =/+' ! Sztem felkészülök rá, aztán odateszem magam 100%ig a felkészülésben!

2009. Február 01. - 18:29:45
Válasz #124
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Akkor a NABBA-nál tényleg 22év a korhatár? Nagyon helyes  =/+' ! Sztem felkészülök rá, aztán odateszem magam 100%ig a felkészülésben!

22-ig. 21 elmúlhatsz,de nem töltheted be a 22-t.

2009. Február 01. - 20:46:40
Válasz #125
Nem elérhető

szocsa


 ****:)))))) augusztusban töltöm a 22-t  ;D
és most 105kg vok  @-o

2009. Február 01. - 22:16:15
Válasz #126
Nem elérhető

powerhuni


Baszki azert ez durva.juniorkent 25 eves faszikal versenyezni.
Eddig en elegedetlenkedtem hogy egy 22 eves sracnak nehez felvennie a versenyt egy 30 eves felnot ferfival, na de ez is tulzas.Na na hogy sok indulo lesz es 23 ev alat kivancsi vagyok hanyan lesznek kepesek labdaba rugni.
de mundjuk ennek is megvan a magyarazata, ha megnbezitek az edigi felhozatalt juniorban nem volt tul nagy a szinvonal lehet ezert talaltak ezt ki WABBA-ek

2009. Február 01. - 22:21:08
Válasz #127
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Aha! Tehát junior férfi testépítés 25 éves korig...

Eget verő baromság.   :-}


Ha egy 20 éves nyeri az hatalmas dicsőség lesz, ha 24 éves nyeri az szart sem fog érni. Nem lenne jobb a középút? De úgysem ez a fórum dönti ezt el...  :D


GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Február 01. - 23:08:18
Válasz #128
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Erről csak annyit, hogy mindig is utáltam ha vmit tálcán kínálnak és mindig elleneztem ha vki a legkönnyebb utat választja a sikerhez, a győzelemhez.

Most mondják majd az okosok, hogy akkor miért lettem idő előtt IFBB profi?

Nos azért, mert az én világnézetem szerint csak az IFBB-ben van értelme a versenyzésnek. Ha nem versenyezhetnék itt, akkor abbahagynám azonnal! Magyarországon megölték az IFBB-t...így vagy abbahagytam volna, vagy pedig elmegyek profinak...húúú, nehéz döntés volt.

Gondoljon bele mindenki, hogy a testépítés sztárjai az IFBB-ben versenyeznek és mindig is ott versenyeztek... OK, itthon ez nem megy...dehát itthon mi az ami megy...? Itthon a WABBA, NAC, IBFA stb. lett a sláger, mivel ezek adnak lehetőséget a nemzetközi megmérettetésre...de...ezek a versenyek adhatnak lehetőségeteket, adhatnak örömöt, adhatnak pénzt...csak éppen ezek az eredmények a világban soha nem lesznek elismerve. Nekem pedig az az álmom és addig hajtom majd amíg csak értelmét fogom látni, ahelyett hogy a rossz országba születésem miatt a világban el nem ismert világbajnoki kupákat nézegessek a szobámban.

Pedig higgyétek el, jól esne már egy kis sikerélmény... Nagyon hiányzik már!

De minél körülményesebb az oda vezető út, annál gyönyörűbb lesz a siker ha egyszer összejön.


Ezek csupán az én meglátásaim, de megértem azokat akik máshogy gondolják...rövid távon SOKKAL jobban járnak mint én.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Február 01. - 23:37:32
Válasz #129
Nem elérhető

Gabe


Olyan ez, mint a Box, csak ott van 4 nagy szervezet, bár lassacskán a WBO kitessékeli saját magát az elitből.
Szóval ott a nagy bajnokok a WBA,IBF,WBC és még a WBO-nál vannak.
Ott rögösebb út, és nagyobb bajnokok elleni meccsek vezetnek a sikerekhez.
Míg egy WBF vagy IBO cím elnyerése csekélyebb képességekkel is lehetséges, viszont világhírnevet és nagy pénzt hosszútávon nem lehet keresni vele.
Jelen esetben az előbbiekhez társítható az IFBB, a többiek pedig az utóbbiakhoz!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 02. - 00:47:53
Válasz #130

xgeri

Vendég
Erről csak annyit, hogy mindig is utáltam ha vmit tálcán kínálnak és mindig elleneztem ha vki a legkönnyebb utat választja a sikerhez, a győzelemhez.

Most mondják majd az okosok, hogy akkor miért lettem idő előtt IFBB profi?

Nos azért, mert az én világnézetem szerint csak az IFBB-ben van értelme a versenyzésnek. Ha nem versenyezhetnék itt, akkor abbahagynám azonnal! Magyarországon megölték az IFBB-t...így vagy abbahagytam volna, vagy pedig elmegyek profinak...húúú, nehéz döntés volt.

Gondoljon bele mindenki, hogy a testépítés sztárjai az IFBB-ben versenyeznek és mindig is ott versenyeztek... OK, itthon ez nem megy...dehát itthon mi az ami megy...? Itthon a WABBA, NAC, IBFA stb. lett a sláger, mivel ezek adnak lehetőséget a nemzetközi megmérettetésre...de...ezek a versenyek adhatnak lehetőségeteket, adhatnak örömöt, adhatnak pénzt...csak éppen ezek az eredmények a világban soha nem lesznek elismerve. Nekem pedig az az álmom és addig hajtom majd amíg csak értelmét fogom látni, ahelyett hogy a rossz országba születésem miatt a világban el nem ismert világbajnoki kupákat nézegessek a szobámban.

Pedig higgyétek el, jól esne már egy kis sikerélmény... Nagyon hiányzik már!

De minél körülményesebb az oda vezető út, annál gyönyörűbb lesz a siker ha egyszer összejön.


Ezek csupán az én meglátásaim, de megértem azokat akik máshogy gondolják...rövid távon SOKKAL jobban járnak mint én.

Ja vagom amit mondasz.... vlm ilyesmit feszegettel a 2es BiBiTVbe! Teljesen egyet is ertek vele, meg igy meg is lehet elni a dologbol, a tobbi szovetsegnel ezek elerhetetlenek!

2009. Február 02. - 00:50:09
Válasz #131
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Ja vagom amit mondasz.... vlm ilyesmit feszegettel a 2es BiBiTVbe! Teljesen egyet is ertek vele, meg igy meg is lehet elni a dologbol, a tobbi szovetsegnel ezek elerhetetlenek!
;D

Remélem 5-10 éven belül végre normálisan meg is tudok majd belőle élni...


 :-/--
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Február 02. - 07:28:56
Válasz #132
Nem elérhető

FirstLady


Erről csak annyit, hogy mindig is utáltam ha vmit tálcán kínálnak és mindig elleneztem ha vki a legkönnyebb utat választja a sikerhez, a győzelemhez.

Most mondják majd az okosok, hogy akkor miért lettem idő előtt IFBB profi?

Nos azért, mert az én világnézetem szerint csak az IFBB-ben van értelme a versenyzésnek. Ha nem versenyezhetnék itt, akkor abbahagynám azonnal! Magyarországon megölték az IFBB-t...így vagy abbahagytam volna, vagy pedig elmegyek profinak...húúú, nehéz döntés volt.

Gondoljon bele mindenki, hogy a testépítés sztárjai az IFBB-ben versenyeznek és mindig is ott versenyeztek... OK, itthon ez nem megy...dehát itthon mi az ami megy...? Itthon a WABBA, NAC, IBFA stb. lett a sláger, mivel ezek adnak lehetőséget a nemzetközi megmérettetésre...de...ezek a versenyek adhatnak lehetőségeteket, adhatnak örömöt, adhatnak pénzt...csak éppen ezek az eredmények a világban soha nem lesznek elismerve. Nekem pedig az az álmom és addig hajtom majd amíg csak értelmét fogom látni, ahelyett hogy a rossz országba születésem miatt a világban el nem ismert világbajnoki kupákat nézegessek a szobámban.

Pedig higgyétek el, jól esne már egy kis sikerélmény... Nagyon hiányzik már!

De minél körülményesebb az oda vezető út, annál gyönyörűbb lesz a siker ha egyszer összejön.


Ezek csupán az én meglátásaim, de megértem azokat akik máshogy gondolják...rövid távon SOKKAL jobban járnak mint én.
Hááát igen... Amíg elismert külföldi szakmai oldalakon Te szerepelsz, más magyar versenyzők nem... valószínűleg sokan nem terveznek annyira előre, mint Te... Gergőre leszek kíváncsi, hogy ő is itthon akarja majd folytatni (mint a többiek), ha hazajön, vagy küzdeni fog a nagyokkal, ahogy Te.... ????...
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Február 02. - 12:36:31
Válasz #133
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Jól beszél a Pisti...de egyébként több országban is más szövetség amatőr versenye az elismertebb,nem az ifbb-jé. Ha egy országban nívósabban rendezik meg az adott szövetség versenyét, (plussz még annak nagyobb hagyománya is van) akkor arról többet beszélnek,többet írnak,több ember nevez rá be.Példának okáért pl a németek ifbb amatőr versenyeiről alig lehet képet találni,talán csak a hivatalos ifbb.de oldalon,nincs publicitása...pedig fontos hogy kifelé közvetítve legyen. A németek inkább "berendezkedtek" más szövetség amatőr versenyeinek publikálására.


Tóth Dani egyik topicjában felmerült ugye jogosan egy kérdés Huni részéről. A különböző versenyek publikációja.

Bizony sok szervezet nem gondol erre a nagyon fontos tényezőre. A WABBA Vb pl egy iszonyat nagy esemény de a publikációja a béka segge alatt van.  :-\  Pedig ez nemcsak a versenyzőnek lenne fontos hanem a szervezőknek is.

De nézzük milyen stábok milyen versenyeken vannak kinn:

GYURMA (magyar)= Minden jelentősebb magyar versenyen kint vannak (szövetségi hovatartozás nélkül),és az arra érdemesebb külföldi versenyeken is jelen lesznek ezután. A Due Torri stábja a jövőben is szeretné ha a Gyurma csapat ott lenne hivatalosan is.

MAXXIMUM (Szerbia)= Többnyire a déli szomszédok versenyein vann ott. Fotóznak és videóznak a NABBA/WFF valamint az IBFA és NBBUI versenyein is. Az olaszoknál és Szolvéneknél is kinn vannak.  Felkészült stáb,amely "real time" tölti a fotókat.

X3GYM = A déli versenyekre vannak specializálva. Jó minőségű fotókat készítenek.

EASTLABS= Többnyire az IFBB versenyein fotóznak és videóznak.

FITNESS:EE= A skandináv banda szintén az IFBB elkötelezett híve.

ANDREAS FREY PHOTO= A NAC versenykre vannak specializálva. Remek és nagy mennyiségű anyagot készítenek.

MUSCLE STARS= Szintén a NAC versenyekre vannak specializálva. Nagyon ütős képanyagot készítenek amelyet utána átadnak a Posedown oldalnak is.


Profiban csak az IFBB a járható út ez egyértelmű,és a "sztárság" ami ezt a sportot körbeveszi csak az ifbb-ben érhető el. ...én nagyon örülök hogy egy olyan harcost tudhatok a barátomnak mint Pisti! ...de a lehetőségeimet,igényeimet tekintve én pl biztos egy-két évig még maradok a közepes vizek bohóchala.  ;)

2010 viszont Arnold Amateur....majd pedig profi kártya.  ;) 2010-ben viszont talizunk Pisti a Santa Suzanna Pro-n.

2009. Február 02. - 13:36:43
Válasz #134
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
BIHAC OPEN 2009

A Maxximum már nyilvánosságra hozta a 2009-es boszniai verseny időpontját ami:

2009.június 6.

A kategóriák a már megszokott módon.