2024. Október 02. - 10:22:00
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Grizzly79 edzésnaplója  (Megtekintve 261194 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

2009. Május 31. - 21:38:46
Válasz #795

Grizzly79

Vendég
Csaba,

Közben megtaláltam az adatokat, amikre szükségem volt egy másik topikban.

Magasság:195cm
Súly 165kg
Felkar: 49 cm
Alkar: 33cm
Mell: 135 cm
Has: 133cm
Comb:77cm
Vádli:50    

A kaját le akarom csökkenteni a minimálisra nem érdekel a szenvedés
Valami vitaminokat kéne szednem gondolom meg aminosavakat, fehérjéről nem is beszélve, szénhidrát nuku???
Az edzéseket csak olyan reggel 8-ra tudom időzíteni mondjuk 10-ig

Edzéstervem:
Hetfo :       Mell - Kar + Has (8 óra meló)
Kedd:         Pihenonap            (szabi)
Szerda:      Hat - Vall + Has (szabi)
Csutortok:  Pihenonap      (8 óra meló)
Pentek:      Lab + Has           (8 óra meló)
Szomabat:  Munka 8 óra olyan 60 fokban (konyhafőnök vagyok)
Vasaranap: Munka 8 óra olyan 60 fokban (konyhafőnök vagyok)


Edzésterv
Ha tényleg nem tudsz többet edzeni, akkor nekiindulásnak ennyi is elég lesz.

Edzésterv tekintetében én azt tartanám jónak, ha az adott napon végzendő fő izom (mell, hát, láb) egy-egy erőgyakorlattal indulna.
A második illetve harmadik izomcsoport tekintetében (váll, bicepsz, tricepsz) szintén egy komolyabb erőkifejtést igénylő tömegelős gyakorlattal kezdenék és utána jöhetnek az izolációs gyakorlatok. Lényegében ebben semmi csoda nincsen, ezt általában mindenki így csinálja.

Kardiót nem fogod tudni kihagyni. Napi 30-45perc mindenféleképpen ajánlott. Pláne, hogy fogyni szeretnél.
Ha a fogyás az elsőrendű cél, akkor idővel csökkentened kellene a súlyzós edzéseket és a kardiót picit jobban erőltetni.
Ez alatt azt értem, hogy beiktatni egy plusz napot és jobban megbontani az edzésedet, ami persze azzal járna, hogy a kardiót is lehetne növelni.
Nem tudom mi a hozzáállásod a kardióhoz. Nekem a futás és a spinning jött be legjobban. Most már ott tartok, hogy tudok célzottan kardiót is fejleszteni. Modt pl. készülök egy versenyre, ahol emelkedőt kell teljesíteni viszonylag hosszú távon. Erre elég nehéz készülni, de már kialakult bennem a felkészülési módszer. Kár, hogy csak két hetem van rá.
Utána nekiugrok a pump&run felkészülésnek, ahol viszont iramot kell futni. Arra egyszerűbb a készülés.

No mindegy, ha nem kardióztál az elmúlt időszakban, akkor javaslom, hogy kezdj 25-30 perces tempós sétával (5,5km/h). Amit kombinálhatsz emelkedőkkel is (3-5%).
Aztán idővel térj át a kocogásra, majd a futásra. Hogy mikor? Azt majd érezni fogod. A szervezeted jelezni fog.
Nem ártana, ha vennél egy kardióöves órát (Hervis-ben kőkemény 8.000 HUF) és tartanád 60-70% alatti pulzustartományt a max pulzusodoz képest (120-140 bpm)
Idővel itt is mehetsz feljebb. Nincs mese meg kell erősíteni a kardiovaszkuláris rendszeredet. Még az edzéseid is jobban fognak menni, a közérzeted meg nem kicsit lesz jobb!!!
Ha esetleg megpróbálod a spinninget (nekem ennyi volt a súlyom mikor nekiálltam), akkor tuti be fog jönni. Abból heti 2 óra kezdésnek elég is lesz! Nem kell félni tőle, ha nem bírod visszaülsz a nyeregbe.
Minden kardióadatot jegyezz fel az edzésnaplódba! Jobban figyelemmel tudod kísérni a fejlődésedet.


Hétfő (mell-kar)
  Mell:
    Fekvenyomás: 4x8-10
    Tárogatás gépen: 4x8-10
    Fekvenyomó gyakorlat gépen: 4x8-10

  Bicepsz:
    Karhajlítás állva franciarúddal: 4x8-10
    Koncentrált egykezes ülve: 4x8-10
    Scott pad: 4x8-10

  Tricepsz:
    Csigás letolás egyenes rúddal: 4x8-10
    Lórúgás döntött törzzsel: 4x8-10
    Tricepsznyújtás fej mögött egykezesekkel: 4x8-10

  Kardió: 45perc

Szerda (hát-váll)
  Hát:
    Nyakhoz húzás: 4x8-10
    Evezés kötéllel: 4x8-10
    Fűrészelés egykezesekkel: 4x8-10

  Váll:
    Mellről nyomás rúddal: 4x8-10
    Előre emelés: 4x8-10
    Oldalemelés: 4x8-10

   Kardió: 45 perc

Péntek (láb)
  Láb:
    Lábtoló: 4x8-10
    Lábhajlító: 4x8-10
    Lábfeszítő: 4x8-10

  Kardió: 45 perc

Tápkiegek:
  Vitamin (valami jóféle koktél)
  Zsírégető (ízlés szerint válassz egyet: HCH, Lipo6X...)
  Fehérje (ON, MHP, Dymatize, MAP, Muscletech...),
  Aminosav edzés alatt, /de elég csak akkor ha elkezded csúcsra járatni magad/
  Ez eddig olyan 35.000 küröl jön ki havonta.

  Ha rá akarsz kapcsolni az edzésre durván, akkor elgondolkodhatsz edzés alatti Nitrogén Oxid fokozón, amihez párban nem árt egy edzés utáni kretin termék sem.
  Nekem ebben a témakörben a No-Xplode --- Cellmass páros jött be.
  De ez már picit szofisztikáltabb terület. Erre csak akkor költs, ha már 1-2 hónapja biztosan mennek a gyakorlatok és rendben van a kajálásod.

Étkezési terv:
Szerintem megfelelő lesz az én étkezési tervem neked kiindulásnak egy kicsi kis módosítással. Egyelőre kivettem belőle a No-Xplode és Cellmass párost. Azt majd ráérsz később tolni.
Az étkezési tervet csatoltam a hozzászólás végéhez.


Edzésnapló

Nagyon fontos!! Írj fel minden adatot egy füzetbe az edzéseidről, mikor mennyit futottál, milyen gyakorlatokat végeztél, milyen súlyokat használtál stb...
Roppant hasznos a munkád elemzése és követése szempontjából.

Jó munkát!

Üdv.
Szabi

2009. Május 31. - 21:39:10
Válasz #796

Grizzly79

Vendég
Valamikor írtam itt Grizzly topic-jában, hogy ide fognak az emberek tanácsokért jönni!  8-}
És én segítek is!  ****)

2009. Május 31. - 21:39:21
Válasz #797
Nem elérhető

George


Valamikor írtam itt Grizzly topic-jában, hogy ide fognak az emberek tanácsokért jönni!  8-}
Te vagy Nostradamus ő meg lesz a Guru! !+"%

Most látom, hogy nagyon komolyan összeszedted ezt Csabának ****:))))))

2009. Május 31. - 22:38:56
Válasz #798
Nem elérhető

Gabe


Valamikor írtam itt Grizzly topic-jában, hogy ide fognak az emberek tanácsokért jönni!  8-}
Te vagy Nostradamus ő meg lesz a Guru! !+"%

Most látom, hogy nagyon komolyan összeszedted ezt Csabának ****:))))))
Legyen!  :D
Grizzly, ezért Csaba 2hónapig törli a homlokodról az izzadtságot edzés közben, meg hozza-viszi az edzőcuccod a teremből/be!  ;D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Június 01. - 00:23:58
Válasz #799
Nem elérhető

L


Baszki Te nagyon jó fej vagy, le a kalappal! :-){ Remélem hogy felhasználásra kerül a terved.
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2009. Június 01. - 04:29:12
Válasz #800
Nem elérhető

csaba.r


Köszönöm Mentorom  (:-)gondolom nem 2 perc amíg összeszedted tehát nem tehetem meg hogy hagyom kárbaveszni a munkádat meg persze a sajátomét is.
Nem fog kárba veszni és majd beszámolok rolla hogy hogy megy
Mégegyszer nagyon köszönöm.
Kezdetben nagy izomlázad lesz és meg fogsz halni minden edzés során,de NE ADD FEL!!!  By Szántai Dóra

Az élet a színházhoz hasonlít, mert gyakran a legrosszabbak kapják a legjobb helyet.

Arisztonümosz

2009. Június 01. - 08:03:05
Válasz #801
Nem elérhető

FirstLady


Grizzly,
nem csak az eddigi tevékenységedért, de az energiáért, amit belefektettél a segítségbe: Le a kalappal! :-){
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Június 01. - 14:31:05
Válasz #802
Nem elérhető

fastor


Grizzly,
nem csak az eddigi tevékenységedért, de az energiáért, amit belefektettél a segítségbe: Le a kalappal! :-){
Gryzzly nagyon jó ember, nemtudom mit lepödtök meg ezen, elég volt a Millenárisban fél percet beszélni vele, sztem bárkinek leesett volna :-} :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)! :-)!
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2009. Június 02. - 00:19:09
Válasz #803

Grizzly79

Vendég
Köszönöm Mentorom  (:-)gondolom nem 2 perc amíg összeszedted tehát nem tehetem meg hogy hagyom kárbaveszni a munkádat meg persze a sajátomét is.
Nem fog kárba veszni és majd beszámolok rolla hogy hogy megy
Mégegyszer nagyon köszönöm.
Magadnak csináld! Ne Nekem!
Sok sikert!

2009. Június 02. - 00:21:46
Válasz #804

Grizzly79

Vendég
Lady, Fiúk!

Ugyan már! Igazán nem esett nehezemre segíteni! Más is segítene a maga módján. Én ennyit tudtam hozzátenni Csaba edzéséhez. Nem szeretném, ha a 20-as éveit úgy töltené, ahogyan én töltöttem. Én sajna későn eszméltem, de szerencsére nem túl későn.
Csaba viszont abszolút időben van!!!

Üdv.
Grizzly koma

2009. Június 02. - 07:32:02
Válasz #805
Nem elérhető

FirstLady


Gizzly, ugye jössz július 18-án Pump&runra Siófokra?  8-)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Június 02. - 08:05:10
Válasz #806

Grizzly79

Vendég
Gizzly, ugye jössz július 18-án Pump&runra Siófokra?  8-)
Nemcsak, hogy megyek, de indulni is akarok Pump & Run-ban.
Persze a teljesítményemet erősen befolyásolja majd a leendő Balaton Sound, ami egy héttel előzi meg a P&R-t 8-), illetőle a P&R hetében lévő EFOTT.  ***)))  >:D

De mindent megteszek a felkészülés érdekében.  ;D

2009. Június 02. - 08:07:37
Válasz #807
Nem elérhető

fastor


Gizzly, ugye jössz július 18-án Pump&runra Siófokra?  8-)
Nemcsak, hogy megyek, de indulni is akarok Pump & Run-ban.
Persze a teljesítményemet erősen befolyásolja majd a leendő Balaton Sound, ami egy héttel előzi meg a P&R-t 8-), illetőle a P&R hetében lévő EFOTT.  ***)))  >:D

De mindent megteszek a felkészülés érdekében.  ;D
GRyzzly akkor jössssssssz futni? >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
ha jösssssz, felkészülök énis :--:
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2009. Június 02. - 08:09:26
Válasz #808
Nem elérhető

FirstLady


Gizzly, ugye jössz július 18-án Pump&runra Siófokra?  8-)
Nemcsak, hogy megyek, de indulni is akarok Pump & Run-ban.
Persze a teljesítményemet erősen befolyásolja majd a leendő Balaton Sound, ami egy héttel előzi meg a P&R-t 8-), illetőle a P&R hetében lévő EFOTT.  ***)))  >:D

De mindent megteszek a felkészülés érdekében.  ;D
Juhéjjj!!!!
 :-):-)::
...micsoda kis partiarc vagy ****:)))
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Június 02. - 13:25:23
Válasz #809

Grizzly79

Vendég
Gizzly, ugye jössz július 18-án Pump&runra Siófokra?  8-)
Nemcsak, hogy megyek, de indulni is akarok Pump & Run-ban.
Persze a teljesítményemet erősen befolyásolja majd a leendő Balaton Sound, ami egy héttel előzi meg a P&R-t 8-), illetőle a P&R hetében lévő EFOTT.  ***)))  >:D

De mindent megteszek a felkészülés érdekében.  ;D
GRyzzly akkor jössssssssz futni? >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
ha jösssssz, felkészülök énis :--:
Pump & Run -ra készülj fel Te is! Én tuti megyek rá.
Legfeljebb kisség borvirágos lesz az arcom.  ****:)))

Futhatunk is együtt valamikor június 13-a után.
Természetesen iramokat! 2-3 2500m-es iram szerintem belefér egy másfél órás közös futóedzésbe!
Te úgy is jobb vagy nálam futásban, így legalább majd lesz motivációm!  ***))