2024. Szeptember 23. - 23:26:53
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Levezetés avagy mit is tegyünk egy kúra után  (Megtekintve 368042 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

2008. Szeptember 26. - 19:41:42
Válasz #60
Nem elérhető

God Vazzeg


A hajad mennyire hullik?Hajlamos vagy amúgy is kopaszodásra?
Csak sustát használtál és semmi mást?

van,h hajmosásnál kb 40szál a kezembe marad+ a törölközőbe+még utána szárazon ha dörzsölöm a mosdó felett akkor is kuhullik vagy 10szál.ez azért már jelentős.A hajam amúgy is ritka volt mindíg,most 23éves vagyok és kétoldalt húzódik felfele az üres rész,de a kúra után szemmel láthatóan ritkább lett a hajam és hullik.most leálltam a zselézéssel.Nolvát megrendeltem,elég lesz napi 40mg 15napig????
Amúgy a mellbimbó érzékenység pár napja jelentkezett,és csak úgy éreztem,h fúrtam és a tetemmel nyomtam a kezemet.Most ha erősen rátenyerelek a melleimre hát azért érzékeny.Azzal b@szhattam el,h kúra után a hcg és closti mellé nem antiösztrogént szedtem hanem proviront.Hát igen ez a hátránya annak ha az ember csak neten tájékozódikMert nem tudhatja,h ki ad tanácsot.
13susta volt 14 kamu winstrollal(mint utólag kiderült:S )
meg persze 80proviron 3x5000hcg 15clost meg 80spiro.

[/quote]

Bőven elég a 40mg, sőt szét is szedheted hogy mondjuk 10 napig 40mg, utána csak 20mg. Libidónak clostyl jót tenne  ;) A mell érzékenysége nálam még akkor is jelentkezett, amikor a póló dörzsölte, szinte kellemetlen érzés.. Hajra nem tudok mit mondani, hormonszintjeid tuti el vannak menve, de a hajhullás sok mindentől lehet, Q10 segíthet, C és E vitamin is. mennyire zsírosodik a hajad?

2008. Szeptember 26. - 21:00:14
Válasz #61
Nem elérhető

Maszat


köszönöm szépen a válaszokat,örülök,h segítetek.Hát a hajhullással megbarátkozok,ez velejárója,nagy valószínűséggel ez csak előre hozta pár évvel.Ami foglakoztatott az a pattanás meg a mell.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2008. Október 19. - 16:01:58
Válasz #62
Nem elérhető

NaturalBoy


A hajad mennyire hullik?Hajlamos vagy amúgy is kopaszodásra?
Csak sustát használtál és semmi mást?

van,h hajmosásnál kb 40szál a kezembe marad+ a törölközőbe+még utána szárazon ha dörzsölöm a mosdó felett akkor is kuhullik vagy 10szál.ez azért már jelentős.A hajam amúgy is ritka volt mindíg,most 23éves vagyok és kétoldalt húzódik felfele az üres rész,de a kúra után szemmel láthatóan ritkább lett a hajam és hullik.most leálltam a zselézéssel.Nolvát megrendeltem,elég lesz napi 40mg 15napig????
Amúgy a mellbimbó érzékenység pár napja jelentkezett,és csak úgy éreztem,h fúrtam és a tetemmel nyomtam a kezemet.Most ha erősen rátenyerelek a melleimre hát azért érzékeny.Azzal b@szhattam el,h kúra után a hcg és closti mellé nem antiösztrogént szedtem hanem proviront.Hát igen ez a hátránya annak ha az ember csak neten tájékozódikMert nem tudhatja,h ki ad tanácsot.
13susta volt 14 kamu winstrollal(mint utólag kiderült:S )
meg persze 80proviron 3x5000hcg 15clost meg 80spiro.


Bőven elég a 40mg, sőt szét is szedheted hogy mondjuk 10 napig 40mg, utána csak 20mg. Libidónak clostyl jót tenne  ;) A mell érzékenysége nálam még akkor is jelentkezett, amikor a póló dörzsölte, szinte kellemetlen érzés.. Hajra nem tudok mit mondani, hormonszintjeid tuti el vannak menve, de a hajhullás sok mindentől lehet, Q10 segíthet, C és E vitamin is. mennyire zsírosodik a hajad?
[/quote]

Én is olvasgatom a szteroidok részt a fórumon,hogy ha egyszer a Natural elmarad a nevem elől és csak Boy marad akkor a lehető legtöbb információm meglegyen a témával kapcsolatban.

De ezt én most nem értem a levezetésnél.Hogy kúra után HCG kell ami logikus is ,hogy ameddig beindul a saját tesztó teremelés minnél töb izom megmaradjon.Clostilbegyt és Nolva is kell levezetéshez.Ezt viszont nem értem.Mert a Nolvadex egy antiösztrogén ha jól tudom a Clostil pedig egy szintetikus ösztrogén.Mindegyiknek megvan a maga haszna,mert a Clostil serkenti a libidó helyreállítását a Nolva pedig a nagyobb tesztoszint eléréséhez blokkolja az ösztrogént.
De így együtt nem hatástalan?Bár ha ezt ti akik tapasztaltabbak vagytok így szeditek akkor biztos nem de nem értem benen a logikát.
Hogy ha valaki szed szintetikus ösztrogént akkor azt nem blokkolja le a mellete szedett Nolva  ????...

2008. Október 19. - 16:09:41
Válasz #63
Nem elérhető

NaturalBoy


2hete nem dugtam a csajommal:DDD
ez a magas testo ellen szólt.Proviron gondolom nem jó,mert az csak ar aromatizáció ellen van,a meglévő osztorgénnel nem tud mit csinálni.Csak azért kérdezem mert abból maradt 20szem.nolvát meg 1 hét mire beszerzek...

Jól látod. Ha nem tudsz szerezni nolvát az advanced pct is jó, rendelj innen!  8-)

Illetve még egy kérdés merült fel bennem.Hogy a Nolva milyért jobb levezetésnek mint mondjuk a Proviron amit mondjuk úgy szedne valaki hogy kúra alatt és levezésnél is szedné?
Én ezt találtam róla:
Nos, a Proviron egy olyan készítmény, ami a szteroidok aromatizálódását meggátolja. A Nolvadex anti-ösztrogénnel ellentétben, amely csupán az ösztrogén receptorokat blokkolja, a Proviron már alapjában megakadályozza a szteroidok aromatizálódását. Tehát elmondható, hogy a Proviron a rosszat már csírájában elfojtja, míg a Nolvadex csupán a tünetek ellen harcol.

Ezalapján a szöveg alapján a Proviron jobb mint a Nolva.Vagy csak én értem félre a dolgokat?

2008. Október 19. - 16:14:13
Válasz #64
Nem elérhető

God Vazzeg


2hete nem dugtam a csajommal:DDD
ez a magas testo ellen szólt.Proviron gondolom nem jó,mert az csak ar aromatizáció ellen van,a meglévő osztorgénnel nem tud mit csinálni.Csak azért kérdezem mert abból maradt 20szem.nolvát meg 1 hét mire beszerzek...

Jól látod. Ha nem tudsz szerezni nolvát az advanced pct is jó, rendelj innen!  8-)

Illetve még egy kérdés merült fel bennem.Hogy a Nolva milyért jobb levezetésnek mint mondjuk a Proviron amit mondjuk úgy szedne valaki hogy kúra alatt és levezésnél is szedné?
Én ezt találtam róla:
Nos, a Proviron egy olyan készítmény, ami a szteroidok aromatizálódását meggátolja. A Nolvadex anti-ösztrogénnel ellentétben, amely csupán az ösztrogén receptorokat blokkolja, a Proviron már alapjában megakadályozza a szteroidok aromatizálódását. Tehát elmondható, hogy a Proviron a rosszat már csírájában elfojtja, míg a Nolvadex csupán a tünetek ellen harcol.

Ezalapján a szöveg alapján a Proviron jobb mint a Nolva.Vagy csak én értem félre a dolgokat?

Szia

Már kitárgyaltuk ezt Efittel, keress rá  :-}

2008. Október 19. - 16:24:39
Válasz #65
Nem elérhető

Gabe


2hete nem dugtam a csajommal:DDD
ez a magas testo ellen szólt.Proviron gondolom nem jó,mert az csak ar aromatizáció ellen van,a meglévő osztorgénnel nem tud mit csinálni.Csak azért kérdezem mert abból maradt 20szem.nolvát meg 1 hét mire beszerzek...

Jól látod. Ha nem tudsz szerezni nolvát az advanced pct is jó, rendelj innen!  8-)

Illetve még egy kérdés merült fel bennem.Hogy a Nolva milyért jobb levezetésnek mint mondjuk a Proviron amit mondjuk úgy szedne valaki hogy kúra alatt és levezésnél is szedné?
Én ezt találtam róla:
Nos, a Proviron egy olyan készítmény, ami a szteroidok aromatizálódását meggátolja. A Nolvadex anti-ösztrogénnel ellentétben, amely csupán az ösztrogén receptorokat blokkolja, a Proviron már alapjában megakadályozza a szteroidok aromatizálódását. Tehát elmondható, hogy a Proviron a rosszat már csírájában elfojtja, míg a Nolvadex csupán a tünetek ellen harcol.

Ezalapján a szöveg alapján a Proviron jobb mint a Nolva.Vagy csak én értem félre a dolgokat?

Szia

Már kitárgyaltuk ezt Efittel, keress rá  :-}
írj linket God, egyszerűbb...
vagy te se' tudod hol?  :D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2008. Október 19. - 17:03:48
Válasz #66
Nem elérhető

NaturalBoy


2hete nem dugtam a csajommal:DDD
ez a magas testo ellen szólt.Proviron gondolom nem jó,mert az csak ar aromatizáció ellen van,a meglévő osztorgénnel nem tud mit csinálni.Csak azért kérdezem mert abból maradt 20szem.nolvát meg 1 hét mire beszerzek...

Jól látod. Ha nem tudsz szerezni nolvát az advanced pct is jó, rendelj innen!  8-)

Illetve még egy kérdés merült fel bennem.Hogy a Nolva milyért jobb levezetésnek mint mondjuk a Proviron amit mondjuk úgy szedne valaki hogy kúra alatt és levezésnél is szedné?
Én ezt találtam róla:
Nos, a Proviron egy olyan készítmény, ami a szteroidok aromatizálódását meggátolja. A Nolvadex anti-ösztrogénnel ellentétben, amely csupán az ösztrogén receptorokat blokkolja, a Proviron már alapjában megakadályozza a szteroidok aromatizálódását. Tehát elmondható, hogy a Proviron a rosszat már csírájában elfojtja, míg a Nolvadex csupán a tünetek ellen harcol.

Ezalapján a szöveg alapján a Proviron jobb mint a Nolva.Vagy csak én értem félre a dolgokat?

Szia

Már kitárgyaltuk ezt Efittel, keress rá  :-}
írj linket God, egyszerűbb...
vagy te se' tudod hol?  :D

Igen,igen támogatom a javaslatot,mert eddig végignéztem ennek a topicnak a hozzászólásait és ebbe szemmel láthatóan nincs.Én is örülnék valami támpontnak,hogy hol lelem  ?:-/

2008. Október 19. - 17:09:03
Válasz #67
Nem elérhető

God Vazzeg


Kereső nekem se dobja ki  :-\ Majd összeszedem kicsit a gondolataimat és leírom mégegyszer  ***)))

2008. Október 19. - 17:11:14
Válasz #68
Nem elérhető

Maszat


2hete nem dugtam a csajommal:DDD
ez a magas testo ellen szólt.Proviron gondolom nem jó,mert az csak ar aromatizáció ellen van,a meglévő osztorgénnel nem tud mit csinálni.Csak azért kérdezem mert abból maradt 20szem.nolvát meg 1 hét mire beszerzek...

Jól látod. Ha nem tudsz szerezni nolvát az advanced pct is jó, rendelj innen!  8-)

Illetve még egy kérdés merült fel bennem.Hogy a Nolva milyért jobb levezetésnek mint mondjuk a Proviron amit mondjuk úgy szedne valaki hogy kúra alatt és levezésnél is szedné?
Én ezt találtam róla:
Nos, a Proviron egy olyan készítmény, ami a szteroidok aromatizálódását meggátolja. A Nolvadex anti-ösztrogénnel ellentétben, amely csupán az ösztrogén receptorokat blokkolja, a Proviron már alapjában megakadályozza a szteroidok aromatizálódását. Tehát elmondható, hogy a Proviron a rosszat már csírájában elfojtja, míg a Nolvadex csupán a tünetek ellen harcol.

Ezalapján a szöveg alapján a Proviron jobb mint a Nolva.Vagy csak én értem félre a dolgokat?

nekem a levezetés 13susta+14wini után 3x5000ne hcg volt+10szem closti.Mellé szedtem némi proviront.
A proviront csak a 3.vagy 4.sustanon után kezdtem de lehet,h az 5után,nem emléxem pontosan.pontosan azért,h tudjon picit aromatizálódni,mivel az androgének jobban hatnak ösztrogenikus környezetben(én nem vok szakértő mielőtt azt hinnéd,Én ezeket olvastam különböző site okon)
Tehát már eleve volt ösztrogén a szervezetembe.Vége volt a sustanonnak,vártam 3hetet,h a külsőleg bevitt (exogén)hormonszintem helyreáljonb és utána kezdtem a 3x5000hcg-t.A 3hét szünetben is szedtem napi 1 proviront,kúra alatt 2t.De sajnos időközben elfogyott,gondoltam ha eddig nem fájt a csöcsöm akkor nem is fog.de mivel (idézem):

"A HCG révén az ösztrogén- termelés is nő, mivel a szer növeli a Leydig-sejtek aromatáz aktivitását."

szépen növekedett az ösztorgén szintem,libidóm eltünt,pattanások tömkelege jött ki rajtam ami még most is van,érzékeny lett a mellbimbóm meg még ki tudja miket okozott a szervezetmbe.
1ébként a legjobb ösztrogén gátlást provironnal és nolvával közösen tudod elérni.
Legközelebb odafigyelek a levezetésnél.

"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2008. Október 19. - 19:39:32
Válasz #69
Nem elérhető

NaturalBoy


2hete nem dugtam a csajommal:DDD
ez a magas testo ellen szólt.Proviron gondolom nem jó,mert az csak ar aromatizáció ellen van,a meglévő osztorgénnel nem tud mit csinálni.Csak azért kérdezem mert abból maradt 20szem.nolvát meg 1 hét mire beszerzek...

Jól látod. Ha nem tudsz szerezni nolvát az advanced pct is jó, rendelj innen!  8-)

Illetve még egy kérdés merült fel bennem.Hogy a Nolva milyért jobb levezetésnek mint mondjuk a Proviron amit mondjuk úgy szedne valaki hogy kúra alatt és levezésnél is szedné?
Én ezt találtam róla:
Nos, a Proviron egy olyan készítmény, ami a szteroidok aromatizálódását meggátolja. A Nolvadex anti-ösztrogénnel ellentétben, amely csupán az ösztrogén receptorokat blokkolja, a Proviron már alapjában megakadályozza a szteroidok aromatizálódását. Tehát elmondható, hogy a Proviron a rosszat már csírájában elfojtja, míg a Nolvadex csupán a tünetek ellen harcol.

Ezalapján a szöveg alapján a Proviron jobb mint a Nolva.Vagy csak én értem félre a dolgokat?

nekem a levezetés 13susta+14wini után 3x5000ne hcg volt+10szem closti.Mellé szedtem némi proviront.
A proviront csak a 3.vagy 4.sustanon után kezdtem de lehet,h az 5után,nem emléxem pontosan.pontosan azért,h tudjon picit aromatizálódni,mivel az androgének jobban hatnak ösztrogenikus környezetben(én nem vok szakértő mielőtt azt hinnéd,Én ezeket olvastam különböző site okon)
Tehát már eleve volt ösztrogén a szervezetembe.Vége volt a sustanonnak,vártam 3hetet,h a külsőleg bevitt (exogén)hormonszintem helyreáljonb és utána kezdtem a 3x5000hcg-t.A 3hét szünetben is szedtem napi 1 proviront,kúra alatt 2t.De sajnos időközben elfogyott,gondoltam ha eddig nem fájt a csöcsöm akkor nem is fog.de mivel (idézem):

"A HCG révén az ösztrogén- termelés is nő, mivel a szer növeli a Leydig-sejtek aromatáz aktivitását."

szépen növekedett az ösztorgén szintem,libidóm eltünt,pattanások tömkelege jött ki rajtam ami még most is van,érzékeny lett a mellbimbóm meg még ki tudja miket okozott a szervezetmbe.
1ébként a legjobb ösztrogén gátlást provironnal és nolvával közösen tudod elérni.
Legközelebb odafigyelek a levezetésnél.



Nem akarok nagyon értetlenkedni,de most nem vágom,hogy levezetésnek mi a jó ha kicsit növeljük az ösztrogén szintet, (Clostilbegytel) amire a szervezet fokozott tesztoszteron válaszal reagál.Vagy az a jó ha csökkentjük az ösztrogénszintet Nolvadexel és/vagy Prvironnal?

Most te is azt írtad Maszat,hogy az ösztrogénszint növekedés miatt jöttek rajtad ki a pattanások tömkelegével,tűnt el a libidód és lettek érzékenyek a mellbimbóid.
Ha enyni negatív következménye van a magas ösztrogénszintnek akkor mégis mi miatt jó Clostilbegytet szedni egy kúra után?Ahelyett hogy harcolnánk a meglévő ösztrogén ellen még támogatjuk Clostilal?

Bocsi a sok kérdésért és az értetlenkedésért,csak valahogy nem értem ennek a levezetésnek  a miértjét.

2008. Október 19. - 19:47:25
Válasz #70
Nem elérhető

Gabe


én unblock nem értem az egészet,és pont az ilyen leírások erősítenek meg abban, hogy a f@sznak sem kell a koksz,
valamit elkúrok és azt veszem észre, hogy sírok a romantikus filmeken, meg stukám van havonta  ;D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2008. Október 19. - 20:03:44
Válasz #71
Nem elérhető

God Vazzeg


Na akkor:

Clostylbegit: http://www.babanet.hu/faq/meddo01.php
Gyakorlatilag arra kell a kúra után, hogy a szervezet minél előbb feloldja a gátlást, ami a tesztoszteron termelését akadályozza.
"A szervezet számos feed-back mechanizmus által uralt bonyolult rendszer. Nagyon sokszor egy tényező megbomlása pont emiatt egy ördögi körbe viszi a rendszert, és ennek a körnek az áttörésére alkalmasak ezek a szerek. Viszonylag magas szinten avatkoznak be (FSH, LH szintje) és megfontolt adagolás mellett tulajdonképpen kevés kockázattal bírnak. És az orvoslásban bizony kockázat-mentesség nincs, csak a kezelhető kockázat mértéke..."

Nolvadex (Tamoxifen  8-) ):
Gyakorlatilag az ösztrogén receptorokat gátolja, tehát a véráramban levő lekötetlen ösztro receptorhoz való kapcsolódását gátolja. Aromatizálódást nem befolyásolja!!!

Proviron:
Aromatizálódás gátló, tehát a tesztoszteron ösztrogénné alakulását tudjuk meggátolni a szedésével.

Nekünk férfiaknak arra kell törekednünk, hogy minél magasabb tesztoszteron szint mellett minél kevesebb szabad ösztrogén legyen a szervezetünkben (leegyszerűsítve, mert ez se igaz, ha nagyon elnyomjuk az ösztrogént, libido problémák, pattanásosság, zsíros bőr előfordulhat). A teszto-ösztro arány mindenkiben állandó, illetve törekszik egy állandó arányt tartani a szervezet, tehát ha emeled a tesztot, akkor az ösztrogén is emelkedik. Ez jó is, egy darabig.  Kúra közben a szervezet ösztrogént aromatizál a tesztoszteronunkból, mert ugye észreveszi hogy sok van belőle. Ezt lehet megakadályozni pl a proviron és/vagy nolva szedésével.

A kúra végén, viszont mikor levezeted a külső tesztoszteron adagolását mi is történik? Szépen elkezd ürülni a tesztoszteron, de még a gátlások működnek, a saját tesztoszteronod gyakorlatilag nullán, az ösztrogén meg a plafonon. Mi fog történni? Szépen felzabálja a szervezet magát, katabolikus folyamatok indulnak be, ez nekünk nem jó! Mire van szükség?

1. saját tesztoszteron termelésünk gyors visszaállítása (HCG)
2. az ösztrogén alacsonyan tartása (nolva)
3. a gátlások feloldása, hogy minél előbb reagáljon a szervezetünk (clostyl)

A fenti levezetésből belátható, hogy gyakorlatilag kidobott dolog a kúra utáni proviron szedése nolva helyett, illetve hogy a HCG miért ennyire fontos, és a nolva szerepe is remélem világosabb.

(A fenti leírásnál feltételeztem hogy mindenki tudja a szavak jelentését mint "tesztoszteron", "ösztrogén" stb, illetve nem volt biológiából felmentve. Ha mégis:  ?:-) )

2008. Október 19. - 20:07:10
Válasz #72
Nem elérhető

Gabe


nah most megvilágosodtam valamelyest  :-){
bár ettől még nem hangzik biztatóbban, hogy ilyen szinten beavatkozzak a szervezetem biológiai folyamataiba egy kis plusz izomért...
"Yeah buddy, light weight baby!"

2008. Október 19. - 20:09:03
Válasz #73
Nem elérhető

God Vazzeg


nah most megvilágosodtam valamelyest  :-){
bár ettől még nem hangzik biztatóbban, hogy ilyen szinten beavatkozzak a szervezetem biológiai folyamataiba egy kis plusz izomért...

Vannak szintek, amiért szerintem is felesleges. De ezt mindenki döntse el maga  8-)

2008. Október 19. - 20:09:35
Válasz #74
Nem elérhető

FirstLady


"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady