2024. Szeptember 29. - 01:25:06
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 195066 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

2009. Március 25. - 11:19:58
Válasz #435
Nem elérhető

God Vazzeg


én karajt tolok pár hete, só,bors,fokhagyma és kisütöm kis vajon tefalban

Okés, köszi  ;-oo-;

2009. Március 25. - 13:56:58
Válasz #436
Nem elérhető

tyson


Hali!

Srácok és Csajok!

Imádom a babot, valaki tud valami elkészítési módot, hogy gyúrós kaja legyen belőle?

Eddig hagymásan nyomtam de vmi más is jó lenne mert picit unom!A fehérje tartalma magas úgyhogy fini és egészséges nyami!
Ha szép nem vagy hülye ne legyél!

2009. Március 25. - 14:06:49
Válasz #437
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Hali!

Srácok és Csajok!

Imádom a babot, valaki tud valami elkészítési módot, hogy gyúrós kaja legyen belőle?

Eddig hagymásan nyomtam de vmi más is jó lenne mert picit unom!A fehérje tartalma magas úgyhogy fini és egészséges nyami!

Hagymás bab!  8-}  ;D


2009. Március 25. - 14:10:17
Válasz #438
Nem elérhető

hopika


Meg lehet tőle jókat fingani.... ***)))
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2009. Március 25. - 14:13:13
Válasz #439
Nem elérhető

tyson


A recept onnan van <:-)
Ha szép nem vagy hülye ne legyél!

2009. Március 25. - 15:00:06
Válasz #440
Nem elérhető

Rencsi


Hali!

Srácok és Csajok!

Imádom a babot, valaki tud valami elkészítési módot, hogy gyúrós kaja legyen belőle?

Eddig hagymásan nyomtam de vmi más is jó lenne mert picit unom!A fehérje tartalma magas úgyhogy fini és egészséges nyami!

Halihó!
Főzeléknek egy tipp, igaz h lencsére írtam, de babra is éppen ugyan így tudod elkészíteni:
http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=398.240
A krumpli-bab arány lehet 50-50%.
Levesnek is szoktam száraz babot csinálni, amibe húst főzök, vagy marhát, vagy disznót.  ;)
De majd még keresgélek és ötletelek.  :)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Március 25. - 15:02:16
Válasz #441
Nem elérhető

mushroom


Vagy apróra vágod a húst, hagymát, kis chili, elég sok ketchup, bab, és szépen összepárolod, néha megkavargatod... én darált hússal szoktam, nekem bejön.

2009. Március 25. - 15:04:44
Válasz #442
Nem elérhető

tyson


Ha szép nem vagy hülye ne legyél!

2009. Március 26. - 23:09:20
Válasz #443
Nem elérhető

Szandi


Fűszeres-almás quinoa

Hozzávalók 4 személyre:
15 dkg quinoa
2 alma
1 evőkanál mazsola
1 rúd vanília
1 kávéskanál fahéj

Elkészítése: Vágjuk hosszában ketté a vaníliát, kaparjuk ki a belsejét. Öntsük egy lábasba a quinoát, adjunk hozz 3 dl vizet, a megpucolt és felkockázott almát, a mazsolát, a fahéjat és a vaníliát. Fedjük le, majd lassú tűznél pároljuk 20 percig. Az alma és a mazsola kellemesen édessé teszi ezt a finom és egyszerű, ráadásul egészséges desszertet, tehát cukrozásra nincs szükség.
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2009. Március 26. - 23:17:21
Válasz #444
Nem elérhető

Cressler


Tudom, hogy egy csomóan nem tudják de én bevállalom és megkérdezem! Mi az a "q" betűs valami?
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Március 26. - 23:23:05
Válasz #445
Nem elérhető

Gabe


Fain szénhidrátforrás, mikor már unod a rizst!

http://www.mindmegette.hu/index.php?apps=cikk&cikk=12385
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Március 26. - 23:28:22
Válasz #446
Nem elérhető

Szandi


Tudom, hogy egy csomóan nem tudják de én bevállalom és megkérdezem! Mi az a "q" betűs valami?




" A quinoa  leginkább a gabonafélékhez hasonlít, azok közül is a köleshez áll a legközelebb. A quinoa (Chenopodium quinoa) lágyszárú, egynyári növény, amely akár 2 méteres magasságig is megnő, olyan, mint egy szépen fejlett spenót. Karrierje Magyarországon nem nevezhető ívelőnek, létezésére és előnyeire méltatlan homály borul, holott sokkal kevesebb jó tulajdonsággal is lett már növény népszerű. Peruban 5000 éve termesztik és az inkák aranyaként emlegetik, úgyhogy szinte érthetetlen, hogy ennyi idő sem volt elég arra, hogy a magyarok is megismerjék. Még a földrajzi távolság sem elég indok, mert a rizsnek sem hazánk az őshazája…

Dél-Amerikában az egyik legfontosabb táplálék, joggal, hiszen a növény tápanyag- és ásványi anyag tartalma messze felülmúlja az általunk használt gabonafélékét. Ázsiában is ismert, az indiaiak például nagyon takarékosak: nem csupán a magját fogyasztják, hanem a leveleit is zöldségként, a növény szárát pedig az állataiknak adják takarmányként.

Elkészítése egyszerű, gyorsan megfőzhető, nem kell órákat gályázni a konyhában, hogy ehetővé váljon. A felületét borító keserű szaponinok miatt jól mossuk meg, mielőtt megfőznénk. Fél csésze quinoához adjunk egy csésze vizet és főzzük 10-15 percig, ízlésünk szerint sózzuk, fűszerezzük. Érdemes olívaolajon átpirítani – akárcsak a hajdinát - mielőtt felöntenénk vízzel, mert így sokkal ízletesebb lesz."

A quinoa hántolt magja táplálkozás- élettanilag fontos anyagokat tartalmaz, ezért egészségvédő és funkcionális élelmiszerek előállításához is használják. A növény fehérjében gazdag, aminosav-összetétele kedvező (magas lizintartalom), és nem található benne glutén. Ajánlható ezért lisztérzékenyek élelmiszereinek, ételeinek készítéséhez, azok tápértékének növelésére vagy kiegészítésére. Zsírtartalma a gabonaféléknél nagyobb, főként telítetlen zsírsavakból tevődik össze. Számottevő élelmirost-tartalma miatt szív- és keringési betegségben szenvedők, magas vérzsírszintű, valamint cukorbetegek, székrekedéssel küzdők, fogyókúrázók, kismamák, idősek számára is javasolható. A vitaminok közül említést érdemel B-és E-vitamin-tartalma, de található benne C-vitamin és ß-karotin is. Ez utóbbi három jelentősen hozzájárul a káros szabad gyökök hatástalanításához, ezért sportolók számára is ajánlható, valamint a daganatmegelőző étrendnek is hasznos összetevője lehet. Az ásványi anyagok közül magnéziumot, kalciumot, vasat, káliumot és cinket tartalmaz, ezért a csontritkulás megelőzésében, a már kialakult betegség kezelésében is szerepe lehet."

100 g quinoa tápanyag-összetétele:  
energia: 1 525 kJ (363 kcal)
fehérje:  13,3 g
zsír:  7,5 g
szénhidrát:  69,0 g
kalcium:  190,0 mg
kálium:  870,0 mg
magnézium:  260,0 mg
vas:  20,5 mg
nátrium:  11,5 mg



Bioboltban, Müllerben és asszem Tescoban is van.
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2009. Március 26. - 23:30:08
Válasz #447
Nem elérhető

Cressler


Fain szénhidrátforrás, mikor már unod a rizst!

http://www.mindmegette.hu/index.php?apps=cikk&cikk=12385
Remélem a google-ból találtad meg és nem fejből jött  ;D
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Március 26. - 23:33:13
Válasz #448
Nem elérhető

Gabe


Fain szénhidrátforrás, mikor már unod a rizst!

http://www.mindmegette.hu/index.php?apps=cikk&cikk=12385
Remélem a google-ból találtad meg és nem fejből jött  ;D
Az oldalt onnan kerestem neked, a többi fejből!  ;)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Március 27. - 06:40:58
Válasz #449
Nem elérhető

FirstLady


Fain szénhidrátforrás, mikor már unod a rizst!

http://www.mindmegette.hu/index.php?apps=cikk&cikk=12385
Vagy nézz bele a legutóbbi Extremefit magazinba, ahol egy hosszabb cikket is találsz róla  8-)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady