2024. Szeptember 28. - 23:28:28
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 195046 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

2009. Február 18. - 20:27:26
Válasz #345
Nem elérhető

Boresz


brokkoli  :----

a fánkot meg leadom a nagyinak ,hogy az unoka éhes  ;D
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Február 18. - 20:28:09
Válasz #346
Nem elérhető

Gabe


A brokkoli nagyon finom párolva, jó kis rostos cucc!  /7%
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 18. - 20:43:19
Válasz #347
Nem elérhető

God Vazzeg


A brokkoli nagyon finom párolva, jó kis rostos cucc!  /7%

Csatlakozom!  /7% De nem mindegy az elkészítése  8-)

2009. Február 18. - 20:45:21
Válasz #348
Nem elérhető

Boresz


irigylem hogy miket megesztek,de komolyan,nem is tudom hogy éltem túl a katonaságot ????...
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Február 18. - 20:46:24
Válasz #349
Nem elérhető

FirstLady


irigylem hogy miket megesztek,de komolyan,nem is tudom hogy éltem túl a katonaságot ????...
Pedig a brokkoli finom!
Meg a Baluféle spenótos rizs ****:))))))
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Február 18. - 20:49:16
Válasz #350
Nem elérhető

Boresz


irigylem hogy miket megesztek,de komolyan,nem is tudom hogy éltem túl a katonaságot ????...
Pedig a brokkoli finom!
Meg a Baluféle spenótos rizs ****:))))))
elég maradi és finnyás vagyok,ha valami ízlik akkor azon nem kell változtatni,párom mindig beletesz valami újat egy kipróbált receptbe,én ettől meg falnak megyek,de mindig finom lesz a végéredmény,kivéve a kinai kabátos husi  ;D
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Február 18. - 20:57:47
Válasz #351
Nem elérhető

God Vazzeg


irigylem hogy miket megesztek,de komolyan,nem is tudom hogy éltem túl a katonaságot ????...

Brokkolival töltött csirkemellet próbáld ki, egyszerűen fenomenális  /7% Megyek is, és eszek valamit  --)

2009. Február 18. - 22:02:06
Válasz #352
Nem elérhető

Rencsi


brokkoli  :----

a fánkot meg leadom a nagyinak ,hogy az unoka éhes  ;D
Nem tudom, hogy mi bajod van vele.  ????... Ha nem szereted, még egy indok, hogy pusztítsd!  :D
A brokkolival töltött husi tényleg jó.  ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Február 18. - 22:05:53
Válasz #353
Nem elérhető

Boresz


Ha nem szereted, még egy indok, hogy pusztítsd!  :D
fedőt rá és kukába vele :-}  ;D
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Február 18. - 22:08:27
Válasz #354
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
A brokkoli nagyon finom párolva, jó kis rostos cucc!  /7%

Aki nem vallja be hogy fingik tőle az nem is férfi.  ;D

2009. Február 18. - 22:08:58
Válasz #355
Nem elérhető

FirstLady


A brokkoli nagyon finom párolva, jó kis rostos cucc!  /7%

Aki nem vallja be hogy fingik tőle az nem is férfi.  ;D
nekem semmi bajom nincs tőle... mondjuk nem is vagyok férfi  ;D
Lehet, hogy csak a pasiknak okoz gyomorbántalmakat?
Biztos szublimál a magas tesztoszteron szinttel  ****:))) ****:))) ****:)))
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Február 18. - 22:15:27
Válasz #356
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
A brokkoli nagyon finom párolva, jó kis rostos cucc!  /7%

Aki nem vallja be hogy fingik tőle az nem is férfi.  ;D
nekem semmi bajom nincs tőle... mondjuk nem is vagyok férfi  ;D
Lehet, hogy csak a pasiknak okoz gyomorbántalmakat?
Biztos szublimál a magas tesztoszteron szinttel  ****:))) ****:))) ****:)))

Most hogy mondod elgondolkoztam...bár álló cerkával asszem még sosem pukkantottam. Asszem.  ::) ;D

De egyébként tényleg az elkészítéstől is függ.  ;)

2009. Február 19. - 11:25:20
Válasz #357
Nem elérhető

God Vazzeg


A brokkoli nagyon finom párolva, jó kis rostos cucc!  /7%

Aki nem vallja be hogy fingik tőle az nem is férfi.  ;D

Én még csak húsba töltve ettem, de úgy nem fingok tőle többet mint amúgy  ;D Nyilván ez nem a kritikus mennyiség még  o:)

2009. Március 03. - 14:13:25
Válasz #358
Nem elérhető

Rencsi


Halihó!
Ideje kissé felpörgetni ezt a topicot.  ;)
Gyors, egyszerű és finom kaja jön, mivel éhes voltam és ezek voltak itthon.  ;D

ZÖLDFŰSZERES RICOTTÁVAL TÖLTÖTT SONKA

Hozzávalók (10 db-hoz)  :                        
   10 szelet(~20 dkg) csirkemell/pulykamell sonka szelet;
   150 g ricotta (olasz túró);
   Csipet só;
   Zöldfűszerek: 1 hajtás rozmaring és kakukkfű, 3 hajtás bazsalikom;

Elkészítés:
1.   A zöldfűszereket összedaraboljuk, majd kikeverjük a ricottával. Csipet sóval ízesítjük.

2.   A nagyobb méretű sonkaszeleteket egyenletesen megkenjük a töltelékkel, majd feltekerjük.


Tipp:
   Készíthetjük szárított fűszerekkel is, de akkor az íze kevésbé lesz intenzív.
   Amennyiben a ricotta nem elég krémes, akkor tejfölt tegyünk hozzá, hogy egy krémes masszát kapjunk.
   A legjobb ízeket úgy érhetjük el, ha fogyasztás előtt hűtőben tartjuk néhány órára.
   Készíthetjük cottage cheese-zel, vagy túróval is, az előbb esetében a só elmarad.

 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Március 04. - 15:03:10
Válasz #359
Nem elérhető

Rencsi


Hi! A minap süti süthetnékem támadt, kaptam egy ötletet, h tejszín helyett valami laktózmentessel csináljam. Vettem is egy "növényi főzőkrémet szója fehérjével"-t, de sehogyan sem akart felverődni (Lehet, kellett volna Lady a szülinapi 2. fiúcskád  :D ) Ha van valami tippetek, akkor szóljatok, h mi lehetett a gond.. ????... de így legalább lett 2 új receptem is az 1 helyett.  :D

HAMIS TEJSZÍNES CSIRKEMELL


Hozzávalók:                        
50 dkg csirkemellfilé; Só, bors; 4 evőkanál olaj, vagy 4 evőkanál margarin; Fél lilahagyma; 250 g gomba; 1 csipet morzsolt kakukkfű; 2 dl növényi főzőkrém szója fehérjével (laktóz mentes); 1 teáskanál mustár;

Elkészítés:
1.   A csirkemellet felkockázzuk, megsózzuk, megborsozzuk. Egy serpenyőbe a zsiradék felét feltesszük, majd hozzátesszük a húst és pirosra sütjük félig fedő alatt.
2.   Közben a gombát felszeleteljük, a hagymát felaprítjuk. Mikor a hús kész, kiszedjük és letakarjuk. A serpenyőbe beletesszük a maradék margarint, majd a hagymát fedő alatt mérsékelt lángon megdinszteljük, majd a gombát hozzáadjuk, kakukkfűvel megszórjuk. 5-7 perc alatt a gomba összeesik.
3.   A főzőkrémet elkeverjük a mustárral, hozzáöntjük a gombához, a húst visszahelyezzük és még 5 percig forraljuk, hogy mártás sűrűségű legyen.

TEJSZÍNES KÁVÉTORA

Hozzávalók (ø=24 cm):                        
A tésztához: 7 tojásfehérje; 3 teáskanál folyékony édesítőszer (~20 dkg cukornak megfelelő édesség); 10 dkg kókuszreszelék; 2-3 evőkanál rizsliszt;
A krémhez: 7 tojássárgája; 3 teáskanál folyékony édesítőszer (~20 dkg cukornak megfelelő édesség); 2 evőkanál kakaópor; 2 dl feketekávé; 2 dl tejszín; 2 csapott teáskanál zselatin;1 dl langyos víz; Durvára vágott dió;

Elkészítés:
1.   A tésztához egy csipet sóval kemény habbá verjük a tojásfehérjét. Mikor kész, hozzátesszük a folyékony édesítőszert, óvatosan elkeverjük, hogy ne törjük meg a habot, majd a kókuszreszeléket és a lisztet is apránként hozzátesszük. Egy kapcsos tortaforma aljába öntjük és közepesen meleg sütőben, ~170°C-on 15 perc alatt megsütjük. Szép világosbarnás lesz a teteje helyenként.

2.   A krémhez a tojássárgákat elkeverjük a feketekávéval, a kakaóval és az édesítővel. Kis láng fölött felfőzzük, sűrű krémet kapunk. Amíg a krém hűlik, 1 dl langyos vízben feloldjuk a zselatint, feltesszük forrni, és a forrástól számított 20-30 másodperc múlva elzárjuk alatta a lángot. Ezt is kihűtjük. Közben a tejszínhabot keményre verjük, a kihűlt kávés krémmel összevegyítjük. Amikor a zselatin elkezd egy kicsit már sűrűsödni, beleteszünk egy-két kanálnyit a krémből, összekavarjuk, majd így öntjük hozzá a tejszínes kávékrémhez. A kész masszát a kapcsos formában lévő tésztára öntjük, megszórjuk dióval és egy éjszakára betesszük a hűtőbe. Másnap körbevágjuk, kiemeljük a formából és díszítjük, pl.: banán, eper, tejszínhab.
 
   Amennyiben folyós lett a krémünk, ne ijedjünk meg, a zselatin megszilárdítja.

 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/