2024. Szeptember 28. - 23:23:37
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 195042 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2009. Február 15. - 21:45:23
Válasz #330
Nem elérhető

Rencsi


Te Zotja, gyanús vagy nekem!

Tudod te, mikor kell megkérni egy nő kezét?  8-)

mikor biztos vagy abban,hogy jól főz  ;D  ;D  ::)
én úgy tudtam, amikor elfáradt a szája!  ;D
de ez is egy nézőpont!  :D
  ;D ;D
Zotja: A férjhezmenetel még nem szerepelt az 5 éves terveim között, de ha biztosítasz róla, hogy semmi más dolgom nem lenne, csak a főzés...akkor király életem lehetne. Kevés ember élhet csak a hobbijának.  ;D ;D ;D

Gabe: Jobb, hogyha tőlem tudod, hogy nincs olyan, hogy egy nőnek elfáradjon a szája a dumához (!). Ha nem szól, ott már nagy bajok vannak...  ;) :D :D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Február 15. - 21:50:05
Válasz #331
Nem elérhető

Gabe


de nem is akkor kell megkérni a kezét egy nőnek, ha a dumához fáradt el a szája  ;D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 15. - 22:06:45
Válasz #332
Nem elérhető

zotja


Azon vagyok Rencsi,hogy a hobbidnak élj :D  ;D

2009. Február 15. - 22:18:02
Válasz #333
Nem elérhető

Cressler


Te Zotja, gyanús vagy nekem!

Tudod te, mikor kell megkérni egy nő kezét?  8-)

mikor biztos vagy abban,hogy jól főz  ;D  ;D  ::)
én úgy tudtam, amikor elfáradt a szája!  ;D
de ez is egy nézőpont!  :D
  ;D ;D
Zotja: A férjhezmenetel még nem szerepelt az 5 éves terveim között, de ha biztosítasz róla, hogy semmi más dolgom nem lenne, csak a főzés...akkor király életem lehetne. Kevés ember élhet csak a hobbijának.  ;D ;D ;D

Gabe: Jobb, hogyha tőlem tudod, hogy nincs olyan, hogy egy nőnek elfáradjon a szája a dumához (!). Ha nem szól, ott már nagy bajok vannak...  ;) :D :D
ez ám a tervgazdálkodás  ****:)))
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Február 15. - 22:28:36
Válasz #334
Nem elérhető

Rencsi


Gabe, hogyha véletlen megnősülsz, akkor már tudom miért..egy elgyöngült pillanatodban rabigába vered magad..ej-ej.. ;D ;D ;D
Ok Zotja! Ja és egy kis biztatás még, remélem szereted. :laugh: :laugh: :laugh:




Itt van a farsang, úgyhogy egy hagyományos receptet írok be. Nem egyszerű az elkészítése, de finom. Meg egyáltalán nem diétás.  :)

Fánk

Hozzávalók 15 darabhoz: 60 dkg liszt, 3,5 dkg élesztő, kb. 3,5 dl langyos tej; 4 ek. (8 dkg) cukornak megfelelő édesítőszer, 0,5 dl rum, 4 tojássárgája; 1 mk. só, 1 narancs reszelt héja, 7 dkg vaj; 1 kiskanálnyi cukor,
Sütéshez: olaj;

A lisztet átszitáljuk, az élesztőt körülbelül 1 dl langyos tejbe morzsoljuk, utána 4 evőkanálnyi lisztet meg egy kis kanálnyi cukrot (cukor nélkül nekem nem futott fel) hozzáadva kovászt készítünk, és körülbelül 15 perc alatt langyos helyen felfuttatjuk. Ezalatt a rumot kissé meglangyosítjuk, az édesítőszert elkeverjük benne. A többi lisztet egy tálba töltjük és a tojások sárgáját, a kovászt, a sót, a reszelt narancs héjat meg az édesítős rumot is hozzáadjuk. Egy fakanállal kevergetve először a maradék langyos tejet, majd apránként az olvasztott vajat is beledolgozzuk. Kb. 10 perc alatt hólyagosra dagasztjuk, egy lágy tésztát kapunk. Konyharuhával letakarva langyos helyen (radiátor teteje pl.) körülbelül 50 perc alatt a duplájára kelesztjük, finoman átgyúrjuk, majd enyhén megolajozott gyúródeszkára borítjuk, és 8 cm átmérőjű, olajba mártott pogácsa szaggatóval, vagy pohárral kiszúrjuk. A kimaradó tésztákat újra összegyúrjuk, majd ismét kiszaggatjuk. A fánkokat belisztezett gyúródeszkára sorakoztatjuk, és langyos helyen(ismét jöhet a radiátor teteje) 30 percig kelesztjük lefedve.
Végül az egyik oldalukat középen kissé benyomjuk – ez a része kerül alulra -, majd közepesen (!!!) forró olajba rakjuk. Az edényt lefödjük, és a tésztát közepes lángon körülbelül 1,5 percig így sütjük, majd megfordítjuk a fánkokat és ismét 1-1,5 percig sütjük, de már fedő nélkül.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Február 15. - 22:33:12
Válasz #335
Nem elérhető

Gabe


Gabe, hogyha véletlen megnősülsz, akkor már tudom miért..egy elgyöngült pillanatodban rabigába vered magad..ej-ej.. ;D ;D ;D
;D ;)

A diétásfánkhoz szintén diétás lekvár dukál?  :)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 15. - 22:35:24
Válasz #336
Nem elérhető

Rencsi


Gabe, hogyha véletlen megnősülsz, akkor már tudom miért..egy elgyöngült pillanatodban rabigába vered magad..ej-ej.. ;D ;D ;D
;D ;)

A diétásfánkhoz szintén diétás lekvár dukál?  :)

Ahogy mondod! vagy édesítőszerrel megszórni.  ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Február 15. - 22:39:45
Válasz #337
Nem elérhető

Gabe


Gabe, hogyha véletlen megnősülsz, akkor már tudom miért..egy elgyöngült pillanatodban rabigába vered magad..ej-ej.. ;D ;D ;D
;D ;)

A diétásfánkhoz szintén diétás lekvár dukál?  :)

Ahogy mondod! vagy édesítőszerrel megszórni.  ;)
Áh az nem olyan, hagy cuppogjon!  ;D
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 15. - 22:43:32
Válasz #338
Nem elérhető

zotja


60 fánk után meg kell állni  ;D

2009. Február 15. - 22:48:39
Válasz #339
Nem elérhető

Rencsi


Gabe, hogyha véletlen megnősülsz, akkor már tudom miért..egy elgyöngült pillanatodban rabigába vered magad..ej-ej.. ;D ;D ;D
;D ;)

A diétásfánkhoz szintén diétás lekvár dukál?  :)

Ahogy mondod! vagy édesítőszerrel megszórni.  ;)
Áh az nem olyan, hagy cuppogjon!  ;D
Ez nem pite recept, hanem fánk... ;) ;D ;D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Február 15. - 22:50:50
Válasz #340
Nem elérhető

God Vazzeg


Gabe, hogyha véletlen megnősülsz, akkor már tudom miért..egy elgyöngült pillanatodban rabigába vered magad..ej-ej.. ;D ;D ;D
;D ;)

A diétásfánkhoz szintén diétás lekvár dukál?  :)

Ahogy mondod! vagy édesítőszerrel megszórni.  ;)
Áh az nem olyan, hagy cuppogjon!  ;D
Ez nem pite recept, hanem fánk... ;) ;D ;D

Nyamm nyamm  /7%  :D

2009. Február 15. - 22:52:07
Válasz #341
Nem elérhető

Rencsi


60 fánk után meg kell állni  ;D
Uh..nem hiszem, hogy 60-nal elbírnál, de te tudod... nálam 2 db. után beáll a "már csak a szemem kívánja" eset.  :D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Február 15. - 23:09:41
Válasz #342
Nem elérhető

Gabe


Gabe, hogyha véletlen megnősülsz, akkor már tudom miért..egy elgyöngült pillanatodban rabigába vered magad..ej-ej.. ;D ;D ;D
;D ;)

A diétásfánkhoz szintén diétás lekvár dukál?  :)

Ahogy mondod! vagy édesítőszerrel megszórni.  ;)
Áh az nem olyan, hagy cuppogjon!  ;D
Ez nem pite recept, hanem fánk... ;) ;D ;D
/:-) akkoris  ;D ;)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 16. - 11:24:45
Válasz #343
Nem elérhető

H. Laci


na a muternak benyújtok egy kérvényt hogy csináljon az itt irt receptekből egy párat  ;D ****:))))))
mind jólnak hangzik  :D ****:))))))

2009. Február 18. - 19:44:59
Válasz #344
Nem elérhető

Rencsi


Minap kaptam egy nagyon jó tippet hogy hogy dobjam fel még akár a mennyei rántott csirkemellet vagy akármelyik rántotthúst...Képekkel sajnos nem tudok szolgálni ugyanis beburkolom mire exponálna ;)
A titok a fűszerezésen van!

Húst szeletekre vágom beszórom mindkét oldalát Flekken fűszerkeverékkel majd utána szórok rá Borsika füvet(más néven Csombor) hagyom pihentetni akár fél napot is, rá a panír és had sercegjen...És végül az aranybarna szeleteket úgy bekajálom hogy csak füstöl.. :-oD :-oD :-oD
Másnap is nagyon frankó íze marad és nics az az állot r.hús íz... ;)
Tényleg jó íze volt ezzel a fűszerezéssel, akkor ha megengeded, teszek fel majd képet vasárnap. Főképp brokkoli pürével volt jó, a rizst már úgyis untam.  :)
Örülök hogy ízlett... ;)

Az ígért kép.  ;)

Brokkolipüré meg a következő volt: 350g krumplit feltettem főni, mikor elkezdett forrni ugyan ennyi brokkolit hozzátettem, kis só, majd mikor megfőtt leszűrtem, letörtem és tettem bele 1-2 ek tejfölt és kis sót még. Már untam párolva, így meg nagyon ízlett. Az olajadagotokat is bele lehet tenni, finomabb így bejuttatni, mint kiskanállak.  ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/