2024. Október 05. - 18:34:31
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 195439 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

2008. Augusztus 26. - 21:43:21
Válasz #225
Nem elérhető

JelcY=)


ez nagyon komoly :D jól megcsináltad

Koszi Ms.Figure :D ;) Jo ez a kep! ;) Łł=
"I do it because I can, I can because I want to, I want to because you said I couldn’t.”8)

http://www.milankresojevic.com/srpski/forum/index.php

2008. Augusztus 26. - 21:44:43
Válasz #226
Nem elérhető

JelcY=)


Én annyit kérdeznék , hogy több zabbal próbáltad-e esetleg ? 

Plusz Torony apámmal várjuk a teljes sütési időt :)


Nope,de igy is biztos lehet csinalni ;D @-o
"I do it because I can, I can because I want to, I want to because you said I couldn’t.”8)

http://www.milankresojevic.com/srpski/forum/index.php

2008. Augusztus 27. - 19:30:15
Válasz #227
Nem elérhető

Boresz


Kádves fórumtársak!

Volna nékem kis kenyérsütő berendezésem. Szeretnék benne teljes kiörlésű kenyeret csinálni,de szóltak hogy már ki lett próbálva,csak az a baj hogy nem kel meg a tésztája. Valakinek nincs használható receptje?

köszönöm :-){
valakinek ötlete?  ?:-/
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Augusztus 27. - 19:33:04
Válasz #228
Nem elérhető

FirstLady


Kenyér teljeskiőrlésű lisztből  8-)
Víz: 1 1/8 pohár
Vaj: 2 nagy adagolókanál
Búzaliszt: 2 és fél  pohár
Teljes őrlésű liszt: fél pohár
Tejpor: 2 nagy adagolókanál
Cukor: 2 nagy adagolókanál
Só: 1 és fél kis adagolókanál
Élesztő: 3 kis adagolókanál
Normál fokozaton kell sütni.
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Augusztus 27. - 19:50:33
Válasz #229
Nem elérhető

Boresz


Kenyér teljeskiőrlésű lisztből  8-)
Víz: 1 1/8 pohár
Vaj: 2 nagy adagolókanál
Búzaliszt: 2 és fél  pohár
Teljes őrlésű liszt: fél pohár
Tejpor: 2 nagy adagolókanál
Cukor: 2 nagy adagolókanál
Só: 1 és fél kis adagolókanál
Élesztő: 3 kis adagolókanál
Normál fokozaton kell sütni.

köszönöm  :-*
de még annyit hogy mekkora az adagolókanál?
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Augusztus 27. - 19:56:29
Válasz #230
Nem elérhető

FirstLady


Kenyér teljeskiőrlésű lisztből  8-)
Víz: 1 1/8 pohár
Vaj: 2 nagy adagolókanál
Búzaliszt: 2 és fél  pohár
Teljes őrlésű liszt: fél pohár
Tejpor: 2 nagy adagolókanál
Cukor: 2 nagy adagolókanál
Só: 1 és fél kis adagolókanál
Élesztő: 3 kis adagolókanál
Normál fokozaton kell sütni.

köszönöm  :-*
de még annyit hogy mekkora az adagolókanál?
Van hozzá egy nagy és egy kicsi, azt használd 8-)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Augusztus 27. - 21:38:12
Válasz #231
Nem elérhető

God Vazzeg


Kenyér teljeskiőrlésű lisztből  8-)
Víz: 1 1/8 pohár
Vaj: 2 nagy adagolókanál
Búzaliszt: 2 és fél  pohár
Teljes őrlésű liszt: fél pohár
Tejpor: 2 nagy adagolókanál
Cukor: 2 nagy adagolókanál
Só: 1 és fél kis adagolókanál
Élesztő: 3 kis adagolókanál
Normál fokozaton kell sütni.


Mekkora a pohár??  ????...  8-}  ;D

2008. Augusztus 27. - 21:44:25
Válasz #232
Nem elérhető

Boresz


hülyézzél le,de hol a kis és a nagy adagolókanál,jah meg a pohár,nekem csak ezek a dolgok az ismeretlenek ebben az egyenletben
egyszerü vagyok tudom,dehát nem vagyok rutinos ebben a témában! akkor is hülye vagyok nah..... ˝=/
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Augusztus 27. - 22:17:39
Válasz #233
Nem elérhető

FirstLady


hülyézzél le,de hol a kis és a nagy adagolókanál,jah meg a pohár,nekem csak ezek a dolgok az ismeretlenek ebben az egyenletben
egyszerü vagyok tudom,dehát nem vagyok rutinos ebben a témában! akkor is hülye vagyok nah..... ˝=/
A kenyérsütőhöz adnak kis és nagy kanalat, valamint egy poharat... legalábbis nekem adtak, azért nehéz megmondani, hogy azok mekkorák, mert nekem egyiken sincs jelölés, semmilyense... Boresz, neked nem adtak hozzá?  Mert elvileg ez a tartozékai között van...

De ha nem a kenyérsütő tartozékaként mondják, akkor normál esetben egy kiskanál, az kávéskanálnak számít, a nagy kanál az leveses kanál, a pohár pedig 2 dl. :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Szeptember 09. - 09:29:13
Válasz #234
Nem elérhető

Rencsi


Halihó! Egy nagyon egyszerű recepttel kezdeném.  ;)

Halas töltött tojás

Hozzávalók:
   4 főtt tojás
   1 db olajos tonhal konzerv (18 dkg)
   1 ek kapribogyó
   ~2ek tejföl
   Bors
   1 citrom

Mossuk meg és szárítsuk meg jól a kapribogyót. Csöpögtessük le a halat, adjuk hozzá a kevés! citromhéjat és kaprit. Dolgozzuk össze (turmix/ villa). Borsozzuk meg, tegyük hozzá a tejfölt. Dolgozzuk bele a félbevágott tojások sárgáját fél db kivételével. (A lényeg, h krémes állaga legyen, de ne legyen túl lágy sem.) Kiskanál, vagy habzsák segítségével töltsük a krémet a fehérjékbe. Díszíthetjük kapribogyóval, petrezselyemmel, snidlinggel, és hintsük meg reszelt tojássárgájával. Pufirizs finom mellé.

Nekem ízlett (bár én egy kicsit elcitromoztam, de még így is fini volt). És sajnos a cicának is ízlett, mert az asztalon felejtettem fele adagot egy fürdésnyi időre, mert még nem szoktam meg, h macska is van nálunk. !+"%

 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Szeptember 09. - 10:01:40
Válasz #235
Nem elérhető

Rencsi



Töltött Paprika ahogy én csinálom  ;D

Hozzávalók:
   500 g darált hús (pulyka, csirke)
   500 g TV paprika (el is maradhat, akkor paradicsomos húsgombóc lesz.  ;) )
   250 g rizs
   1 l paradicsomlé (+ víz a hígításhoz)
   100 g sűrített paradicsom(el is maradhat)
   1 tojás
   Só, bors (ízlés szerint)
   2 ek olaj
   3 ek zabliszt
   édesítőszer

1. Feltesszük forrni a paradicsomlevet és elkeverjük benne a sűrített paradicsomot. Vízzel hígítjuk, ha kell. (én 0.5 l-t még tettem hozzá.)
2. A húst elkeverjük a megmosott és lecsöpögtetett rizzsel, hozzátesszük a sót (1,5 mokkáskanállal tettem) , borsot és a tojást.
3. A paprikának kivesszük a magházát (legegyszerűbb, ha benyomjuk a csumáját, körbefordítjuk és kihúzzuk), megmossuk és beletöltjük a masszát. (kb. ¾-edéig)
4. A forrásban lévő paradicsomba tesszük. Ha nem elég a paprikánk akkor gombócokat formálunk és azokat is beletesszük. A lé csak éppen lepje el a paprikákat. Fedő alatt főzzük (fakanállal kis rés), takarék lángon.
5. Mikor kész, a lisztből és az olajból rántást készítünk (azaz feltesszük az olajat egy kis edényben a tűzre, beletesszük a lisztet, elkeverjük benne, kicsit pirítjuk, de ne sokat, mert megég könnyen, végül több ízben, kevés HIDEG vízzel elkeverjük. Ne legyen híg. ) Besűrítjük vele a paradicsomos mártást. Mikor beleöntjük a rántást, akkor folyamatosan kevergessük is közben, nehogy a forró mártás összekapja és csomós maradjon a liszt.  Édesítőszerrel ízesítjük (én folyékonyat használtam, 1ek-val) Egy ~10 perc alatt összeforraljuk és kész. .

Fontos! Takarék lángon készítsük végig, mert különben a külseje szétfől, belül meg nem készül el.
(Aminek még utána néztem: 1 l paradicsomlében 40 g CH van, míg 100g sűrített paradicsomban 16g CH, 100g paprikában 3g CH. 100g rizsben 76 g, 100g pulyka:20.4 g P, 1tojás 7g P. legalábbis a tápanyagtáblázatok alapján, amiket néztem.  ::) )
Ha úgy találjuk, h túl sok a macera a rántással, akkor elhagyjuk, és egy hígabb mártást kapunk.

 /7%
néhány részfolyamat:


"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Szeptember 15. - 01:09:07
Válasz #236
Nem elérhető

Rencsi


A ma "esti" művem:
Napraforgós zsömle
5 db-hoz(a könnyebb számolás kedvéért):
Hozzávalók: 50g napraforgó mag, 250 g teljes rozsliszt, 250 g teljes zabliszt, 30 g  élesztő, 100 g túró, ~1.5 dl víz, 1 tojássárgája(elmaradhat).
Elkészítés: a napraforgót rövid időre beáztathatjuk(elmaradhat). A lisztkeveréket, 1.5 dl vizet és az elmorzsolt élesztőt felfuttatjuk, ezt a kovászt félretesszük.
A túrót, a leszűrt napraforgómagot, a lisztet és a felfuttatott élesztőt összekeverjük és bedagasztjuk. Ha nem dagasztható, vizet tegyünk hozzá apránként. Meleg helyen, konyharuhával lefedve, kb. 1 órán át kelesztjük, majd átgyúrjuk a tésztát. Kisebb zsemléket készítünk belőle, és újabb 15 percig konyharuhával letakarva kelesztjük. A sütőbe helyezés előtt megkenhetjük tojás sárgájával. Ebbe a díszítésnek szánt magok is jobban beleragadnak.
Közepesen forró sütőben 35-45 percig sütjük úgy, hogy a sütő aljára vízzel teli tálkát teszünk, hogy a zsömlék ne száradjanak ki.

Tipp: napraforgómag helyett nagyon finom lenmaggal is. Graham liszttel is készíthetjük.
Én a lisztbe kevertem lenmagot és búzakorpát is.

Képekben:
1. a lisztkeverék,
2. az élesztőt belemorzsoljuk.
3. lefedve kelesztjük.
4. ecsettel lekenjük.

[A számoláshoz: rozslisz(100g-ban): P:9,3g zsír:1,7g CH:66g rost:10,5g; zabliszt: P:12,3g zsír:6,2g CH:70g rost:13,8g; Napraforgómag(100g):P:18,7g   zsír:47,5g   CH:17,4g   rost:2,5g; ]





"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Szeptember 15. - 01:11:57
Válasz #237
Nem elérhető

Rencsi


és kisülve:
Remélem elnyeri a tetszésetek és kipróbáljátok. (aki sósabban szereti tehet bele 1 mk sót.)
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Szeptember 15. - 18:42:22
Válasz #238
Nem elérhető

Boresz


vége a diétámnak és ezt a receptet innejd szépen lekopizom  :laugh: ,és megkérem a páromat hogy süssön nekem is ilyent,és még több ehhez hasonló fimonságot,asszem ellesz vele a drága egy darabig  ;D:-oD zebezaba kezdődik  /7% köszi a sok receptet  :-){
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Szeptember 15. - 18:45:30
Válasz #239
Nem elérhető

Gabe


és kisülve:
Remélem elnyeri a tetszésetek és kipróbáljátok. (aki sósabban szereti tehet bele 1 mk sót.)
 /7%
tök jók a receptjeid, én mindet lementem, mert magamfajta láma sosem találná ki így ezeket  ****:)))))) :-)!
"Yeah buddy, light weight baby!"