2024. Szeptember 28. - 23:34:15
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 195051 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

2009. Január 11. - 21:12:08
Válasz #315
Nem elérhető

Rencsi


A legegyszerűbb a sima rántott szelet (husi+só+bors -->liszt-->tojás-->morzsa(lehet mandula forgács is és kész az egyszerű mandulás csirke) -->sütés
Akkor én a husi Petőfi módra(így találod fent) én szererem hidegen is.
Akkor az aszalt gyümölccsel, vagy sajttal(+sonkával) töltött húsokat is megeszem hidegen. husi nagyra kikoffolva +só+bors -->sajt/aszalt szilva/aszalt kajszi(vagy aszalvány+sajt megint új íz)-->összetekered/félbehajtod -->megtűzöd fogvájóval -->serpenyőben megsütöd(rendesen süljön át, amennyiben vastag volt a hús, tepsi tedd át, és még +15-20 perc)
A "Billa-féle" Sonkás-cottage cheese-es muffin is jó választás lenne még.  ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Január 22. - 21:41:54
Válasz #316
Nem elérhető

Rencsi


Egy nagyon egyszerű, gyors (nekem bolti bevásárlással és fényépezéssel 30 perc volt) és finom recept, ami jól feldobja a rizst és a tésztát. Barátosném véleménye róla: HmmHmmMmmmHmmMmm  :D


Paradicsomos tengeri hal

Hozzávalók: 50 dkg tengerihal-filé (heck); 2kis doboz paradicsompüré (2×70g); 1 vöröshagyma; 2 ek. olívaolaj; 5-6 gerezd fokhagyma; bors, 1 mk só, 70 g olívabogyó (töltőtömeg 170 g),
Elkészítés: 2 evőkanálnyi olívaolajon megdinszteljük a finomra vágott vöröshagymát. Hozzáadjuk a paradicsompürét meg a karikákra szeletelt fokhagymát és beletesszük a kockákra vágott halat, a felszeletelt olívabogyót, sóval, borssal ízesítjük. Nagyon gyorsan megfő, kb. 10 perc.

 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Január 22. - 22:11:54
Válasz #317
Nem elérhető

Cressler


nagyon jól néz ki a halacska  /7%
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2009. Január 22. - 22:12:48
Válasz #318
Nem elérhető

Gabe


Jaja, nekem is tetszik!  :P
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Január 22. - 22:19:55
Válasz #319
Nem elérhető

Rencsi


nagyon jól néz ki a halacska  /7%

Jaja, nekem is tetszik!  :P

Próbáljátok ki, tényleg egyszerű, meg fini, és akik panaszkodtak, hogy unják a rizsát, jól feldobja, mert van kis szaftja. Olívabogyót meg csak azért tettem bele, mert le akart járni a szavija, de annyira jót tett vele, hogy ki nem hagyom belőle ezután!  ;)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Január 26. - 19:38:11
Válasz #320
Nem elérhető

Rencsi


Sziasztok! Tudom, hogy kevesen szeretik a levest, de ez az én egyik kedvencem.
 
GOMBALEVES

Hozzávalók: 40 dkg marhahús; 50 dkg gomba; 1 nagy szál sárgarépa(2 közepes); 1 zeller; 1 vöröshagyma; 2-3 ek olaj; 2-3 babérlevél; Csipet majoránna, kakukkfű, csombor; Só, bors; 1 dl fehérbor; 1 dl tejszín; Fél citrom mag nélkül; 1 ek liszt; 1 tojás; Liszt;
Elkészítés:A marhahúst apró kockákra vágjuk, a zöldségeket megtisztítjuk, felkockázzuk. Az olajat felhevítjük, a kockákra vágott marhahúst rátesszük, megforgatjuk és fedő alatt pároljuk. Megsózzuk (1 mk), majd 1 dl hideg vizet öntünk alá, és így pároljuk tovább. Közben a hagymát finomra vágjuk, és a gombát megmossuk, és felszeleteljük. A hús mikor elfőtte a levét (zsírjára sült), akkor hozzátesszük a zöldségeket és egy pici vizet, és tovább főzzük. Kb. 5 perc után hozzátesszük a hagymát és a felszeletelt gombát. Megborsozzuk, teszünk hozzá egy csipet majoránnát, kakukkfüvet, borsikafüvet (csombor) és a babérlevelek is belekerülnek. Alapos keverés után 2 liter vízzel felöntjük, és lassan elkezdjük főzni. Miután 1-2 dl elpárolgott belőle, hozzáöntjük az 1dl száraz fehérbort (most Furmintot használtam, Juhfarkkal is finom volt), majd a fél megmosott citromot héjastól. A tejszínt elkeverjük egy pár evőkanál vízzel és 1 ek. liszttel, kavargatás mellett a levesbe öntjük (különben csomós lesz). A lángot nagyobbra vesszük, és megcsináljuk a galuskát. Ehhez az egy tojást elkeverjük annyi liszttel (nem számoltam, kb.3-4 ek.) amennyit felvesz és egy csipet sóval. Laza, kézzel szaggatható tésztát kapunk, amit a forrdogáló levesbe belecsipkedünk. Mikor feljön a víz tetejére a galuska, akkor elzárjuk a gázt. A citromot kivesszük, megkóstoljuk, hogy kell-e bele kis só. Lefedjük tálalásig.

Tipp: Eddig citrom nélkül csináltam, akkor is szinte ugyan ilyen volt, tehát anélkül is jó.
Több hús is mehet bele, csak nekem ennyi marhám volt, mással meg nem akartam vegyíteni.
Remélem valakinek megragadta a leves is a fantáziáját.  :)
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Február 10. - 16:57:41
Válasz #321
Nem elérhető

Rencsi


Sziaszok! (Végre feltette!  ;) )

Marha gomba körettel


A marhát két ujjnyi vastagra felszeljük, és befűszerezzük még sütés előtti este. Tehát a pác: 1-2 ek. olaj, só, bors, kakukkfű, majoránna, borsikafű, és hozzá fél deci száraz fehérbor (a gombát nagyon fel fogja javítani, azért használtam). A húst egy tepsibe tesszük a páccal együtt, elkezdjük sütni fóliával letakarva. Addig a gombát megmossuk, és kb. húsz perc után a hús mellé rakjuk. Így sütjük tovább, kb. egy óráig. Az utolsó negyed órában levesszük róla a fóliát, hogy piros legyen. Rizs nagyon illik mellé. Ennek az elkészítéséhez használjuk fel a tepsi alján maradt húslevet, nagyon finom ízt ad a rizsnek.  /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Február 11. - 21:40:26
Válasz #322
Nem elérhető

P.Gergő


Minap kaptam egy nagyon jó tippet hogy hogy dobjam fel még akár a mennyei rántott csirkemellet vagy akármelyik rántotthúst...Képekkel sajnos nem tudok szolgálni ugyanis beburkolom mire exponálna ;)
A titok a fűszerezésen van!

Húst szeletekre vágom beszórom mindkét oldalát Flekken fűszerkeverékkel majd utána szórok rá Borsika füvet(más néven Csombor) hagyom pihentetni akár fél napot is, rá a panír és had sercegjen...És végül az aranybarna szeleteket úgy bekajálom hogy csak füstöl.. :-oD :-oD :-oD
Másnap is nagyon frankó íze marad és nics az az állot r.hús íz... ;)


"This my show watch me baby,the way I go can't stop me baby"

2009. Február 13. - 16:13:51
Válasz #323
Nem elérhető

Rencsi


Minap kaptam egy nagyon jó tippet hogy hogy dobjam fel még akár a mennyei rántott csirkemellet vagy akármelyik rántotthúst...Képekkel sajnos nem tudok szolgálni ugyanis beburkolom mire exponálna ;)
A titok a fűszerezésen van!

Húst szeletekre vágom beszórom mindkét oldalát Flekken fűszerkeverékkel majd utána szórok rá Borsika füvet(más néven Csombor) hagyom pihentetni akár fél napot is, rá a panír és had sercegjen...És végül az aranybarna szeleteket úgy bekajálom hogy csak füstöl.. :-oD :-oD :-oD
Másnap is nagyon frankó íze marad és nics az az állot r.hús íz... ;)
Tényleg jó íze volt ezzel a fűszerezéssel, akkor ha megengeded, teszek fel majd képet vasárnap. Főképp brokkoli pürével volt jó, a rizst már úgyis untam.  :)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Február 13. - 16:27:33
Válasz #324
Nem elérhető

Rencsi


Ez a kaja már kevésbé egyszerű, de nagyon finom akár hidegen, akár melegen. És nagyon ünnepi is, mert különleges.  ;)

Sajtos tejszínes rakott pulyka
Hozzávalók: 1 kg pulykamellfilé; Só, őrölt színes bors; 4 ek. liszt; 3 tojás; 70 dkg reszelt trappista sajt; 7 dl tejszín; Reszelt szerecsendió; 1-2 gerezd fokhagyma;

Elkészítés:
A pulykamellet vékony szeletekre vágjuk, megsózzuk, megborsozzuk. A bundáját elkészítjük, először lisztbe megforgatjuk a hússzeleteket, majd a felvert tojásba, végül a reszelt sajtba. Egy nagyobb, előre kivajazott és kilisztezett tepsibe fektetjük a bundás hússzeleteket, úgy hogy félig fedjék egymást.
A főzőtejszínbe beletesszük a szerecsendiót (kis késhegynyi elég) és belenyomjuk a fokhagymát. Ha maradt a tojásból, vagy a sajtból, azt is belekeverjük. Egy sűrűbb mártást kapunk, ha túl sűrű, akkor tejjel lehet rajta hígítani. A tejszínt a tepsis húsra öntjük egyenletesen. Letakarjuk fóliával, és 55-60 percig közepes lángon sütjük, de az utolsó negyed órában már fólia nélkül, hogy szép piros legyen a teteje.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Február 13. - 18:44:11
Válasz #325
Nem elérhető

zotja


Ha megkérem a kezed főzöl nekem ilyen jókat?  ;D  ;D  ;D

2009. Február 13. - 18:59:06
Válasz #326
Nem elérhető

Gabe


Te Zotja, gyanús vagy nekem!

Tudod te, mikor kell megkérni egy nő kezét?  8-)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Február 13. - 21:24:11
Válasz #327
Nem elérhető

P.Gergő


Minap kaptam egy nagyon jó tippet hogy hogy dobjam fel még akár a mennyei rántott csirkemellet vagy akármelyik rántotthúst...Képekkel sajnos nem tudok szolgálni ugyanis beburkolom mire exponálna ;)
A titok a fűszerezésen van!

Húst szeletekre vágom beszórom mindkét oldalát Flekken fűszerkeverékkel majd utána szórok rá Borsika füvet(más néven Csombor) hagyom pihentetni akár fél napot is, rá a panír és had sercegjen...És végül az aranybarna szeleteket úgy bekajálom hogy csak füstöl.. :-oD :-oD :-oD
Másnap is nagyon frankó íze marad és nics az az állot r.hús íz... ;)
Tényleg jó íze volt ezzel a fűszerezéssel, akkor ha megengeded, teszek fel majd képet vasárnap. Főképp brokkoli pürével volt jó, a rizst már úgyis untam.  :)
Örülök hogy ízlett... ;)


"This my show watch me baby,the way I go can't stop me baby"

2009. Február 14. - 16:44:03
Válasz #328
Nem elérhető

zotja


Te Zotja, gyanús vagy nekem!

Tudod te, mikor kell megkérni egy nő kezét?  8-)

mikor biztos vagy abban,hogy jól főz  ;D  ;D  ::)

2009. Február 14. - 16:48:54
Válasz #329
Nem elérhető

Gabe


Te Zotja, gyanús vagy nekem!

Tudod te, mikor kell megkérni egy nő kezét?  8-)

mikor biztos vagy abban,hogy jól főz  ;D  ;D  ::)
én úgy tudtam, amikor elfáradt a szája!  ;D
de ez is egy nézőpont!  :D
"Yeah buddy, light weight baby!"