2024. Szeptember 29. - 01:24:59
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 195065 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2008. Október 14. - 13:32:16
Válasz #285
Nem elérhető

God Vazzeg


csak hogy a hozzám hasonló konyhai analfabétáknak is legyen itt valami:

Alapanyag mindenhol a csirkemellkocka, sütés előtti fűszerezést és/vagy utáni önteteket írok.;

1. fűszer: só, bors. Ha megpirult akkor egy konzerv Bonduelle „Vörösbab csípős mexikói mártásban” vagy van ilyen mexikói mix csípős mártásban. Ráborítod (kb egy kiló húsra) és összerottyantod 3-4 percig. Rizsre rá, lehet javítani rottyantás közben egy kis erőspistával, módjával.

2. Mexikói 2: knorr rafinéria (?) mexikói alap (por). Csirke só bors, megpirít, utána 4 deci víz, egy zacskó mexikói alap, elkever, egy kiskanál erőspista, egy konzerv bonduelle (natúr) vörösbab, egy konzerv kukorica (mindkettő lecsöpögtetve) jól keverd össze és forrald még 3-4 percig.

3. fűszer: só bors őrölt szerecsendió. Ha megpirult, 3 deci 10% Meggle light tejszín, egy kiskanál liszt, apróra vágott kaporlevél (vagy szárított, zacskós). Addig rotyogtasd, amíg sűrű kevergetés mellett besűrűsödik.

4. knorr rafinéria „pirított hagymás csirke” alap, csirkére só bors, megpirít, utána a húsra rászórod a zacskó tartalmát, alaposan elkevered, utána jön csak a 2 deci víz és 2 deci Meggle light tejszín. Főzd össze, 2 perc.

5. só, bor, sültcsirke fűszersó vagy vegeta. Ha megpirult, két részben lapátold át két részletben egy kisebb, de magas falú tepsibe. Fele át, rá egy réteg felkarikázott póréhagyma, és egy vékony réteg reszelt füstölt sajt, még egy réteg hús, rá póréhagyma meg füstölt sajt. 200 fokra melegített sütőbe told be addig, míg a sajt a tetején kicsit meg nem pirul. Ez max. 10 perc.


Bazze mi egy helyről tanultunk "főzni"  ****:)))

2008. Október 14. - 14:55:44
Válasz #286

B1ll4

Vendég
Az elsőhöz már volt szerencsém Torony jóvoltából , azóta babozgatok én is :)

Van még akár egy gombás verzió is , mikor a konzerv borsó-t meg a gombát összerottyantod a csirkével , de natúrba só-bors kevés hozzá úgy gondolom az íz kihozásához , ezért vannak ezek a kis knorros kockák , vöröshagymát , fokhagymát , petrezselymet szoktam rá rakni . 1-1 kocka mindből ... nagyon baba ez is

2008. Október 16. - 17:49:47
Válasz #287
Nem elérhető

Rencsi


Halihó!
A rafinériáktól ihletet kaptam, igaz nem porból készítettem.

Tejfölös gombában sült foghagymás harcsafilé

Hozzávalók:
   1 közepes vöröshagyma;
   50 dkg foghagymás afrikai harcsafilé;
   Só;bors
   2 dkg vaj;
   1 dl száraz fehérbor;
   25 dkg csiperkegomba;
   (Fél citrom leve; )- én kihagytam citrom híján.
   1 csapott ek. finomliszt;
   2 dl tejföl; (egy kis kupányit használtam fel)
1.   Egy kisebb lábasban kb. 2-3 deci vizet öntünk. Kissé megsózzuk, a lehéjazott, finomra aprított hagymát beleszórjuk. Nagy lángon fölforraljuk, és kis lángon kb. 15 percig főzzük. Közben az előre pácolt halfiléket 8-12 szeletre vágjuk, ahogyan éppen adja magát. (A pácoláshoz, a halat szeletekre vágtam, és 4-5 gerezd zúzott foghagymával bedörzsöltem, és sóztam, majd éjszakára a hűtőben érleltem.)
2.   Egy tepsik kivajazunk, a filéket belefektetjük. A bort ráöntjük, ugyanannyi hagymás alaplevet rászűrünk, és megvajazott alufóliával letakarjuk. Közepesen forró sütőben (180°C) kb. 6-8 percig sütjük.
3.   Közben a gombát megtisztítjuk, cikkekre vágjuk, a maradék fölolvasztott vajon kb. 5 perc alatt megpirítjuk. Kissé megsózzuk, megborsozzuk, a citrom levével ízesítjük. Ezután a liszttel meghintjük, 1-2 percig pirítjuk, a tejfölt ráöntjük. Kevergetve főzzük pár percig, közben a hal leszűrt párolólevéből annyit öntünk rá, hogy sűrű mártás legyen belőle. 2-3 percnyi forralás után a tűzről lehúzzuk.
4.   Ezt a sűrű gombamártást a félig puha halra kenjük, majd a sütőbe visszatolva, de már nem fedjük le, még kb. 10-15 percig sütjük.

Remélem kipróbáljátok, mert nagyon finom!  /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Október 16. - 17:51:35
Válasz #288

Torony

Vendég
foGhagymás :)

2008. Október 16. - 18:17:28
Válasz #289
Nem elérhető

Rencsi


foGhagymás :)
Köszi!  :-[  De hogy mindenütt elírjam.  !+"%  --)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. November 11. - 20:00:34
Válasz #290
Nem elérhető

Rencsi


RAKOTT PULYKAMELL MEXIKÓI ZÖLDSÉGEKKEL
Hozzávalók:
   50 dkg pulykamellfilé;
   1-1 kiskanál só és őrölt bors és flekken fűszerkeverék;
   4 ek. olaj;
   1 fél fej vöröshagyma;
   10 dkg rizs; (lehet 15 is)
   45 dkg fagyasztott mexikói zöldségkeverék
   3 dl tejszín, vagy tejföl;
   A tetejére: 7-10 dkg trappista sajt;
Elkészítés:
1.   A sütés előtt egy nappal a pulykamellet a rostjaira merőlegesen 10-12 vékony szeltre vágom, sózom, beborsozom, meghintem a fűszerkeverékkel. Lefóliázva éjjelre beteszem a hűtőszekrénybe.
2.   Sütéskor a hússzeleteket lecsöpögtetem – azt a levet, ami alatta marad, nem öntöm ki, később még jó lesz - és a fele olajon hirtelen átsütöm.
3.gy tűzálló- vagy római tálat. Közben a többi olajon a finomra vágott hagymát futtatom meg, a rizst rádobom, és egy kicsit így párolom. Enyhén sózom, de nem engedem fel vízzel, csak hagyom, hogy a folyamat meginduljon, mivel ebben a félig főtt állapotában átkanalazom a római tálba. Elterítem rajta a mélyhűtött mexikói zöldségkeveréket, és erre fektetem rá a pulykaszeleteket, úgy hogy egy kissé fedjék egymást. Egyébként másképp be sem férnek a tálba. Meglocsolom a hús félretett „páclevével”.
4.   A szeleteket betakarom a szalonna másik felével, majd a rakottast nyakonöntöm tejszínnel. Befedem a tál fedelével, és közepesen forró sütőben sütöm kb. 1 órán át. A sütés utolsó 15 percében leveszem róla a fedelet, és a rakottast vékony sajtszeletekkel beborítom, így tolom vissza a sütőbe, hogy a sajt szépen ráolvadjon.

Tipp:    50 dkg vékony szelet császárszalonna(sliced bacon); A vékonyra szelt császárszalonnának a felével kibélelek
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. November 11. - 20:06:19
Válasz #291
Nem elérhető

Rencsi


RAKOTT PULYKAMELL MEXIKÓI ZÖLDSÉGEKKEL
Hozzávalók:
   50 dkg pulykamellfilé;
   1-1 kiskanál só és őrölt bors és flekken fűszerkeverék;
   4 ek. olaj;
   1 fél fej vöröshagyma;
   10 dkg rizs; (lehet 15 is)
   45 dkg fagyasztott mexikói zöldségkeverék
   3 dl tejszín, vagy tejföl;
   A tetejére: 7-10 dkg trappista sajt;
Elkészítés:
1.   A sütés előtt egy nappal a pulykamellet a rostjaira merőlegesen 10-12 vékony szeltre vágom, sózom, beborsozom, meghintem a fűszerkeverékkel. Lefóliázva éjjelre beteszem a hűtőszekrénybe.
2.   Sütéskor a hússzeleteket lecsöpögtetem – azt a levet, ami alatta marad, nem öntöm ki, később még jó lesz - és a fele olajon hirtelen átsütöm.
3.gy tűzálló- vagy római tálat. Közben a többi olajon a finomra vágott hagymát futtatom meg, a rizst rádobom, és egy kicsit így párolom. Enyhén sózom, de nem engedem fel vízzel, csak hagyom, hogy a folyamat meginduljon, mivel ebben a félig főtt állapotában átkanalazom a római tálba. Elterítem rajta a mélyhűtött mexikói zöldségkeveréket, és erre fektetem rá a pulykaszeleteket, úgy hogy egy kissé fedjék egymást. Egyébként másképp be sem férnek a tálba. Meglocsolom a hús félretett „páclevével”.
4.   A szeleteket betakarom a szalonna másik felével, majd a rakottast nyakonöntöm tejszínnel. Befedem a tál fedelével, és közepesen forró sütőben sütöm kb. 1 órán át. A sütés utolsó 15 percében leveszem róla a fedelet, és a rakottast vékony sajtszeletekkel beborítom, így tolom vissza a sütőbe, hogy a sajt szépen ráolvadjon.

Tipp:    50 dkg vékony szelet császárszalonna(sliced bacon); A vékonyra szelt császárszalonnának a felével kibélelek

A tökéletességre törekedtem, erre az átalakított recept, illetve az eredeti keverékét entereztem véletlenül.  :-Đ
Szóval: A mennyiségeket megváltoztattam, hogy kevésbé legyen hizlaló, ill. a bacont teljesen kihagytam, helyette csak vajjal vékonyan kikentem az edény alját. Remélem így is érthető.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. November 11. - 20:21:50
Válasz #292
Nem elérhető

Rencsi


a képek:
ízre meg tényleg finom!  /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. November 25. - 14:14:09
Válasz #293

Zsuzsi

Vendég
Ötlet rántotthusira:

Találtam egy receptet,hogyan lehet még elkészíteni a rántott húst. Esetleg valaki már próbálta?

Csirkemellfilé szójapanírban recept

Hozzávalók:
Szójaliszt
Tojás
Szójagranulátum (fimomabbra őrölve)

Elkészítés:
A szójagranulátumot öröljük meg (húsdarálón vagy egyéb módon finomabbra) zsemlemorzsa minőségűre, ha kell szitáljuk le.
A hagyományos rántott szelethez hasonlóan a filézett csirkemellet besózzuk (esetleg fűszerezzük) a szójalisztben; a tojásban; és a finomított szójagranulátumban bepanírozzuk.
A hússzeleteket olajban pirosra sütjük.
Párolt zölséggel, salátával, akár öntettel is tálalható.

Tanácsok:
A Hagyományos rántotthúshoz nagyon hasonló ízhatást kapunk a buzaörlemények elhagyásával, bár egy kicsit szárazabb a panír, de ez finom mártással, salátaöntettel ellensúlyozható.

2008. December 24. - 20:35:45
Válasz #294
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Úgygondolom egy nagyon fincsi karácsonyi recept nem maradhat ki:

Karácsonyi Tüttyölt Ratyli recept

Hozzávalók:
Másfél kiló nyersratyli
egy jókora pese
2 csobolyó gönyézde (ha lehet pörögősi)
3 csipet cihánta
4 ölej csikmány
kb.5 zamecsli
1 suttyonyos petrecel
1 véka vatyek

Elkészítés:
A nyersratylit fertályórát posvásztjuk a gönyézdével, míg csurmot nem erszt, közben a vatyekot megdicsikicseljük. Szépen höllyén megpicskázzuk, a nyesedékből pedig apró csulmákat gyúrunk, ezek kerülnek a koshadtba. Közben a pocadékot meg peccsentjük, a ratylit pedig hagyjuk slottyanni. Tüttyölni csak akkor kezdjük, ha már jó vatyálós. A pesét lesolyvasztjuk, aztán már csak röttyengetjük, mart hamar odakaphat. Végül a suttyonyos petrecelt belebibározzuk a 4 ölej csikmányba majd jól összegyöröszjézzük. Várunk amíg a széle be nem tockosodik és rádurungoljuk a cihátát.

Jó étvágyat mindenkinek!

 ;D

2008. December 26. - 14:21:31
Válasz #295
Nem elérhető

Tira


Sziasztok!

Én is hozzájárulnék 1 recepttel a témához:

HAMIS TIRAMISU

Hozzávalók:

25 dkg sovány túró, 2 tojás, natúr kakaópor, fél deci natúr lefőzött kávé, kis fahéj, folyékony édesítő.

CH-tartalom: 14 Gr.

Elkészítés:

Válaszd szét a tojásokat.A sárgáját keverd el 1 kávéskanálnyi kakaóporral, kávéval, fahéjjal és az édesítőszerrel, majd  Laza és LÁGY mozdulatokkal add hozzá a keményre vert tojásfehérjét.Ne törd meg a habot!!
Ennyi az egész.Bár érdemes 1 órára hűtöbe rakni fogyasztás előtt!

jó étv!:)
Keep smilin'!

2009. Január 03. - 22:50:05
Válasz #296
Nem elérhető

Rencsi


Sziasztok!

Kis eltűnés után visszatértem.  :)
Egy utazásra, kirándulásra alkalmas kis recepttel kezdeném az évet, na meg a kimaradt virsli felhasználására is jó. Kicsit hosszadalmas, de  nagyon finom.

VIRSLI KÖNTÖSBEN

50 min + 1 h kelesztés;
Hozzávalók 12 db-hoz: 2,5 dkg friss élesztő; 2 dl langyos tej; 25 dkg finomliszt búzacsírával; 10-15 dkg zabliszt; 3 dkg/1 ek. vaj; 1 tojás, 1 kiskanál cukor; 1 kiskanál só; 12 db virsli; Olaj a tepsi kikenéséhez; 2 tojássárgája a lekenéshez, 10 dkg reszelt sajt.

Elkészítés: A fele tejet elkeverjük a cukorral, az élesztőt belemorzsoljuk, majd meleg helyen felfuttatjuk. A kétféle lisztet az olvasztott margarinnal, sóval, 1egész tojással és a felfuttatott tejjel összedolgozzuk, majd kb. 10 perc alatt a maradék tejjel bedagasztjuk és langyos helyen, letakarva 45 percig kelni hagyjuk (ez nálam másfél óra is lett, mert becsúszott egy rövidke vásárlás).
A kész tésztát enyhén lisztezett munkaasztalra borítjuk. 36×30 centis lappá nyújtjuk és derelyevágóval 3 centi széles csíkokra vágjuk (1. kép). Egyik felét megkenjük tojássárgájával – így tapad rá a virslire – és rácsavarjuk a virslire úgy, hogy a tésztaszélek kicsit takarják egymást (2. kép). Ügyeljünk arra, hogy a virsli sehol ne kandikáljon ki.
Olajjal enyhén kikent tepsibe rakjuk, tojássárgájával lekenjük, sajttal megszórjuk és langyos helyen (3. kép), letakarva 10-15 percig kelesztjük. Előmelegített sütőben, közepes lánggal (200°C) kb. 15-25 percig sütjük (Szép piros legyen a teteje) (4. kép).

 /7%

(A kimaradt tojásfehérjét én a cottage cheese-es muffinhoz adtam. )
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Január 06. - 16:40:57
Válasz #297
Nem elérhető

Rencsi


Hagymás paradicsomos csirke

Hozzávalók: 4 db csirkemell filé; ~4 db közepes paradicsom; 2 szál zsenge zöldhagyma; Só, bors; 2 gerezd fokhagyma; 8 vékony szelet füstölt bacon;

Elkészítés:
A csirkemellet éles késsel felszúrjuk, majd a paradicsomokat vékony cikkekre vágjuk, a karikákra szeletelt zöldhagymával összekeverjük, kicsit megsózzuk, és a csirkemellekbe töltjük. Ezután a töltőnyílást fogvájóval (akinek van hústűvel) összetűzzük, sózzuk, borsozzuk, bedörzsöljük a zúzott fokhagymával, majd 2-2 szelet füstölt baconbe göngyöljük, és tepsibe fektetjük. 180 °C-os sütőben ~30 perc (először fóliával lefedve sütjük, majd az utolsó negyed órában anélkül).
Köretnek rizs illik hozzá.
Erre egy tipp, hogy ne legyen olyan száraz: pici olajon(1-2 ek) megpirítjuk, olyan gipsz színűre, majd felöntjük a rizshez képest kétszeres mennyiségű forró vízzel, sózzuk (borsozni is szoktam). Ha felforrt megkeverjük és lassútűzön fedővel letakarva negyed óra alatt megpároljuk. Ha elkészült, akkor ízesíthetjük: aprított petrezselyemzöld, rozmaring, kicsi kockákra vágott paradicsom.
 /7%
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2009. Január 06. - 17:18:32
Válasz #298
Nem elérhető

Gabe


ez finomnak tűnik ::) :-):-)::
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Január 06. - 17:54:30
Válasz #299
Nem elérhető

Rencsi


ez finomnak tűnik ::) :-):-)::
Próbáld ki bátran, eléggé egyszerű is. Ha szereted sajtot is reszelhetsz a tetejére, jól megy a paradicsomhoz.
Az ugyanígy felszúrt, előkészített csirkemellet szoktam még tölteni: reszelt sajttal összekevert zúzott fokhagymával, sonkával. Vagy éppen reszelt sajt és aszalt szilva keverékével (ekkor előtte a szilvát felforralom fahéjas-szegfűszeges vízben, mert így szeretem). Utána ugyan így sütöm meg. Ha pedig sietek, akkor nem csavarom baconba, hanem pici olajon elősütöm, hogy piros legyen minden oldala, kevés vizet öntök alá, és fedő alatt megpárolom. Ez utóbbi mód a kisebb csirkemelleknél jobb, mert gyorsabban átsül.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/