2024. Július 04. - 12:14:25
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 188352 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2008. Június 28. - 12:24:56
Válasz #180
Nem elérhető

FirstLady


Én meg ajánlom mindenkinek rizstejből a gyümölcsrizst (vagy a tejberizst) nem kell bele plusz édesítő, se cukor, mer alapból is édes. És nem is tesznek hozzá cukrot. Szóval tejcukor, és cukor mentes édességet kapunk általa, és fiiiiinoooom @:-) @:-) @:-) @:-) @:-) @:-) @:-) @:-) ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Július 06. - 10:56:43
Válasz #181
Nem elérhető

FirstLady


Parasztos csirkesült
Hozzávalók: 1 csirkemell, 3-4 hagyma, 1-2 paprika, 3-4 paradicsom, 1 ek pirospaprika, 4 ek olaj, só, petrezselyemzöld.
A csirkét vágd kockákra, a hagymát szeleteld, a paprikát és paradicsomot vágd nagy darabokra, a petrezselyemzöldet finomra. Serpenyőben az oljat melegítsd, süsd rajta a csirkét és hagymát együtt míg kifehéredik. Szórd megpaprikával, kis vizet rátöltve keverd el, forralja fel. Tedd hozzá a paprikát és paradicsomot, párold alacsony hőn, amíg a csirke megpuhul. Mikor kész, szórd meg petrezselyemzölddel. /7%
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Július 06. - 11:00:30
Válasz #182
Nem elérhető

FirstLady


Szuvlaki
Hozzávalók: 3 csirkemell, 1,2 dl olívaolaj, 3 ek citromlé vagy vörösborecet, 3 ek vörösbor, 3 gerezd fokhagyma, 1 ek oregano, hagyma, gomba, friss paprika.
A melleket vágd kb. 3x3x1 cm-es darabokra. Készíts pácot az olajtól oreganoig felsoroltakat keverve, pácold a csirkefalatokat legalább 3 órát. Utána tűzd fapálcikákra, hagyma-csirke-gomba-csirke-paprika-csirke sorrendben, míg a csirke tart. Süsd grillen vagy roston, forgatva és kenegetve a maradt páccal. /7%
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Július 06. - 11:04:03
Válasz #183
Nem elérhető

FirstLady


Fajitas
Hozzávalók (4 sz.): 4 csirkemell, 6 ek citromlé, 6 ek Worchester szósz, 6 ek szójaszósz, 6 ek 5 %-os ecet, 4 gerezd fokhagyma, 2 kk tabasco szósz (Erős Pistával pótolható), 2 kk köménymag, 1 kk só és bors, 8 tortilla (lángoslepény kukoricalisztből) kb. 20 cm átmérőjű, 2 hagyma, 2 édes paprika.
A csirkét vágd kb. 6 mm vékony szeletekre. Készíts páclevet a citromlé, Worchester szósz, szójaszósz, ecet, tabasco szósz, átnyomott fokhagyma, kömény, só és bors keverésével,  öntsd a csirkeszeletekre, legalább 2 óráig hűtve hagyd állni, időnként megkeverve, hogy jól átjárja a lé. A tortillákat melegítsd fel alufóliában. Közben süsd meg a csirkét, a pácból kivéve, nem lecsöpögtetve, előmelegített olívaolajon, közepes hőn, rátéve a vékonyra szeletelt hagymát és paprikát, nem engedve leragadni, kb. 10 perc kell hozzá. Oszd el a csirkeszeleteket a tortillákra. Salsával tálalhatod.  /7%
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Július 06. - 11:07:21
Válasz #184
Nem elérhető

FirstLady


Chili
Hozzávalók: 60 dkg csirkemell, 30 dkg fehér szárazbab, 1 hagyma, 3 gerezd fokhagyma, 2 ek őrölt köménymag, 1 ek oregano, 1 ½ ek tört vagy őrölt erős paprika, ½ ek só, 5 dl csirkehúsleveslé, 2,5 dl víz.
A babot előző nap áztasd be, a hagymát vágd finomra, a fokhagymát tördát. A babot fedésig töltött vízben melegítsd forrásig, majd vedd lejjebb a hőt és párold 20 percig. Öntsd le a vizet. A csirkét vágd kis kockákra, olajon süsd aranybarnára. Tedd mindent egy edénybe, keverd össze, fedd le és főzd kis hőn 10-12 órát, vagy nagy hőn 5-6 órát. /7%

"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Július 06. - 11:12:52
Válasz #185
Nem elérhető

FirstLady


Mandulás csirke
Hozzávalók: 60 dkg csirkemell, 6 dl víz, 10 dkg mandula, 1 gerezd fokhagyma, 20 dkg zeller vagy petrezselyem, 2 ek olaj, 1 hagyma, 15 dkg gomba, 20 dkg zöldbab.
A csirkét fözd meg, vágd kockékra, a mandulát hámozd meg, olajon pirítsd meg, vedd ki szűrőkanállal, hagyja kihűlni, majd daráld meg, a fokhagymát törd át, a zellert vagy petrezselymet szeleteld, a hagymát vágd finomra, a gombát szeleteld, a zöldbabot vágd 3 cm hosszúra. Lábasban hevíts olajat, süsd rajta a fokhagymát, zellert vagy petrezselymet, hagymát és gombát kevergetve 3-4 percig. Öntsd fel a vízzel, tedd hozzá a csirkét, forrald fel, vedd lejjebb a hőt és párold 3 percig, Szórd meg a darált mandulával. /7%


"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Július 06. - 11:21:58
Válasz #186

Zsuzsi

Vendég
De jó! Már úgyis kifogytam az ötletekből.  Łł= Łł= Łł=

2008. Július 06. - 11:28:28
Válasz #187
Nem elérhető

FirstLady


De jó! Már úgyis kifogytam az ötletekből.  Łł= Łł= Łł=
Mostmár lassan én is :D :D :D :D :D
Csak valaki említette, hogy már kiborul a megszokott ízektől, remélem, ezek az aránylag ismert kaják, amik nem olyan nagyon csalósok bejönnek mindenkinek... éshát ezeknek legalább van íze ;) ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Július 06. - 11:40:09
Válasz #188

Zsuzsi

Vendég
Ha esetleg tudnád,hogyan kell zabpehely kekszet készíteni, leírnád nekem?  @-o
Előre is köszi!

2008. Július 06. - 11:43:26
Válasz #189
Nem elérhető

L


Ha esetleg tudnád,hogyan kell zabpehely kekszet készíteni, leírnád nekem?  @-o
Előre is köszi!

Meg nekem! ;D ;D ;D
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Július 06. - 11:50:21
Válasz #190
Nem elérhető

FirstLady


Ha esetleg tudnád,hogyan kell zabpehely kekszet készíteni, leírnád nekem?  @-o
Előre is köszi!

Meg nekem! ;D ;D ;D
Íme:
Kókuszos zabpehelykeksz

Hozzávalók (30-40 darabhoz): kevés olaj, 25 dkg zabpehely,10 dkg méz, 10 dkg kókuszreszelék, ½ kk. foszfátmentes sütőpor, 1 vaníliarúd kikapart belseje, 2 dl narancslé,1 kisebb marék teljes kiőrlésű búzaliszt

Egy nagyobb serpenyőben hevítsd fel az olajat, majd add hozzá a zabpelyhet. Kis lángon piriítsd, majd a mézet és a kókuszreszeléket is keverd bele. Kevergetve pirítsd tovább, amíg a kókusz illatozni nem kezd. Ekkor az egészet rakd keverőtálba és add hozzá a narancslevet, a vaníliarúd kikapart belsejét és a sütőporral elkevert lisztet. Keverd össze a masszát, és vizes kézzel diónyi gombócokat formálj belőle. Vékonyan kiolajozott (vagy kifújt) tepsire rakosgasd őket és lapítsd le. Előmelegített sütőben 170-180 fokon hagyományos üzemmódban kb. 15-20 perc alatt készre sülnek. Meg kell várni, amíg kihűlnek, és utána leszedni, mert egyébként könnyen szétesik.  /7%

Könnyen kiszáradhat, ezért olyan fém sütisdobozban érdemes tárolni.
Egyébként bármilyen aszaltgyümivel feldobható, hogy még finomabb legyen, és nagyjából olyan 5 dkg elég is belőlük :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Július 06. - 11:56:57
Válasz #191

Zsuzsi

Vendég

2008. Július 06. - 11:58:00
Válasz #192
Nem elérhető

FirstLady


"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Július 06. - 12:00:58
Válasz #193
Nem elérhető

L


Én is köszi! <:-)
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Július 06. - 12:03:07
Válasz #194
Nem elérhető

FirstLady


"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady