2024. Június 30. - 12:45:43
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 188262 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Június 04. - 21:18:51
Válasz #120
Nem elérhető

Rencsi


Rencsi valami finomság mára? ;)

Megvolt, kép is készült, csak az én kábelem nem jó a masinához, úgyhogy azzal várni kell, de a menü a következő volt:

Ananászos husi sajtborítással


Elkészítése:
(nagyobb adagot érdemes csinálni belőle) 75 dkg husit 12 szeletre vágtam és kikloffoltam, kis sót kapott még. Majd olajon  pirosasra elősütöttem őket, mikor kivettem a serpenyőből, egy tányérra, csak akkor borsoztam meg. A hús sütése közben 4 dl tejet 2 ek liszttel besűrítettem (tehát egy jó sűrű tejmártást kaptam), végén sóztam, borsoztam és belekerült 3 hajtásvégnyi összedarabolt Bazsi  ;). (bazsalikom)
Ezt követően egy nagyobb mértű tepsit kimargarinoztam vékonyan, belekerült a 12 szelet husi, megkentem a bazsis mártás 3/4 részével őket, mindegyikre ráhelyeztem egy konzerv ananászkarikát (és lám, pont 12 db volt benne), majd a maradék mártást rákentem és a tetejükre 20 dkg edamit eloszlattam rajtuk és előmelegített sütőben 20 percet sütöttem.

Desszertnek: Túrós-epres fehérjetortácska

Elkészítése: 12-15 dkg rizst tejben felfőzünk és 2 mérő vaníliás fehérjét teszünk bele. Eddig ismerős lehet, de jön az innováció: Fél kg túrót ízlés szerinti darabolt eperrel összekeverünk. Ha túl kemény tegyük bele 5-10 dkg epres joghurtot (nekem ezem volt: Lidlis diet joghurt) ha nem elég édes édesítőszer mehet bele. Ezután keresünk egy kisebb hőálló edényt, pl:jénait és az aljába a fehérjés tejberizst beletesszük, a tetejére szamócát darabluk, rá pedig jön a túrós epres rész és a sütőben 15-20 perc múlva kész. (én légkeverésen süröttem)

Tipp: A desszertnél következőre 1-2 tojást is felhasználok a rizses részbe, a sárgáját elkeverem benne, a fehérjét pedig habbá vert állapotában teszem bele.
       Továbbá epres fehérje is mehet bele a túróban, nekem sajna nem volt. Ja és ne legyen híg a túró.

Hűtve könnyen vágható, meg jobb is ilyen melegben. /7%

képek majd később, de gondolom el lehet képzelni így is őket :D .

"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Június 04. - 21:20:38
Válasz #121
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
 @-o
...pedig mondtam hogy nem jövök ide többet.  !+"%

2008. Június 04. - 21:25:59
Válasz #122
Nem elérhető

Boresz


Ide is csak szeptemberben nézek vissza,beindult a nyálelválasztásom  ˝=/ /7%. Hüje dijéta :-/-.

Rencsi! A irigylem a párodat a konyhatündér mivoltod miatt (is). Łł=
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Június 04. - 21:27:26
Válasz #123
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor

2008. Június 04. - 21:31:04
Válasz #124
Nem elérhető

Johnnyx


Rencsi valami finomság mára? ;)

Megvolt, kép is készült, csak az én kábelem nem jó a masinához, úgyhogy azzal várni kell, de a menü a következő volt:

Ananászos husi sajtborítással


Elkészítése:
(nagyobb adagot érdemes csinálni belőle) 75 dkg husit 12 szeletre vágtam és kikloffoltam, kis sót kapott még. Majd olajon  pirosasra elősütöttem őket, mikor kivettem a serpenyőből, egy tányérra, csak akkor borsoztam meg. A hús sütése közben 4 dl tejet 2 ek liszttel besűrítettem (tehát egy jó sűrű tejmártást kaptam), végén sóztam, borsoztam és belekerült 3 hajtásvégnyi összedarabolt Bazsi  ;). (bazsalikom)
Ezt követően egy nagyobb mértű tepsit kimargarinoztam vékonyan, belekerült a 12 szelet husi, megkentem a bazsis mártás 3/4 részével őket, mindegyikre ráhelyeztem egy konzerv ananászkarikát (és lám, pont 12 db volt benne), majd a maradék mártást rákentem és a tetejükre 20 dkg edamit eloszlattam rajtuk és előmelegített sütőben 20 percet sütöttem.

Desszertnek: Túrós-epres fehérjetortácska

Elkészítése: 12-15 dkg rizst tejben felfőzünk és 2 mérő vaníliás fehérjét teszünk bele. Eddig ismerős lehet, de jön az innováció: Fél kg túrót ízlés szerinti darabolt eperrel összekeverünk. Ha túl kemény tegyük bele 5-10 dkg epres joghurtot (nekem ezem volt: Lidlis diet joghurt) ha nem elég édes édesítőszer mehet bele. Ezután keresünk egy kisebb hőálló edényt, pl:jénait és az aljába a fehérjés tejberizst beletesszük, a tetejére szamócát darabluk, rá pedig jön a túrós epres rész és a sütőben 15-20 perc múlva kész. (én légkeverésen süröttem)

Tipp: A desszertnél következőre 1-2 tojást is felhasználok a rizses részbe, a sárgáját elkeverem benne, a fehérjét pedig habbá vert állapotában teszem bele.
       Továbbá epres fehérje is mehet bele a túróban, nekem sajna nem volt. Ja és ne legyen híg a túró.

Hűtve könnyen vágható, meg jobb is ilyen melegben. /7%

képek majd később, de gondolom el lehet képzelni így is őket :D .



Finom volt  @:-) :-){ Bár a desszertbe csak belekóstolni mertem, mert én is éppen diétázom.
Egyetek zabot!

2008. Június 04. - 21:45:10
Válasz #125
Nem elérhető

Rencsi


 !+"%
jut eszembe a szezámmagos csirké mártásába kell 1-2 mokkáskanálnyi Erős Pisti is!
sorry hogy kifelejtettem. :(
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Június 04. - 21:49:23
Válasz #126

B1ll4

Vendég
Amúgy megkérdezhetem , hogy ti hogy neteztek ? 2 asztal egymással szembe és akkor zúzzátok a fórumot ? :D

Amúgy Rencsi , lehet brutál nagy kérés a pofámról ég a bőr , de nem lenne kedved sütés-főzés szemináriumot tartani Kécskén  a konyha részen ? Vevők lennénk mindenre , vinnénk kis jegyzetfüzetet meg kamerát stb , én megakarom ezeket tanulni .

2008. Június 04. - 21:58:26
Válasz #127
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Amúgy megkérdezhetem , hogy ti hogy neteztek ? 2 asztal egymással szembe és akkor zúzzátok a fórumot ? :D

Amúgy Rencsi , lehet brutál nagy kérés a pofámról ég a bőr , de nem lenne kedved sütés-főzés szemináriumot tartani Kécskén  a konyha részen ? Vevők lennénk mindenre , vinnénk kis jegyzetfüzetet meg kamerát stb , én megakarom ezeket tanulni .

...mer' ez úgy megy hogy megtanulom? Ehhez is adottság kell,születni kell Bélám rá,születni! ;D

Éds'anyám szakács...és ugyan megtanultam főzni de inkább szakabarbárnak hívom magam az újításaim miatt.  ˝=/

2008. Június 04. - 22:01:31
Válasz #128

B1ll4

Vendég
Oh , elnézést kérek :D . Csak a kezemet kellene irányítani , azok mindig külön utat járnak főzéskor , de majd Rencsi besegít nekünk !  @:-)

2008. Június 04. - 22:05:43
Válasz #129
Nem elérhető

Rencsi


Amúgy megkérdezhetem , hogy ti hogy neteztek ? 2 asztal egymással szembe és akkor zúzzátok a fórumot ? :D

Amúgy Rencsi , lehet brutál nagy kérés a pofámról ég a bőr , de nem lenne kedved sütés-főzés szemináriumot tartani Kécskén  a konyha részen ? Vevőnk lennénk mindenre , vinnénk kis jegyzetfüzetet meg kamerát stb , én megakarom ezeket tanulni .

 :D :D Úgy hogy jó pár km van köztünk(én nem vagyok szegedi, albis vagyok) és mikor hazamegyek nem látok netet.
Lehetne, csak kérdés hogy mire készüljek fel? Végülis ez utóbbi kaját (ananászos husi, amit szerintem be is küldök egy receptes újságba) is gyorsan, viszonylag kevés hozzávalóból meg lehet oldani, akár több személynek is. De én csak egy kis hobbiszakács vagyok, sok kísérletezőkedvvel és tele új ötletekkel. Sajnos még nagyon kevés a tapasztalatom, gondolok itt arra, h még a flambírozást sem próbáltam ki, de ami késik... ;) De pár ötletet, tippet szívesen megosztok ha van érdeklődő.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Június 04. - 22:14:03
Válasz #130
Nem elérhető

fastor


Amúgy megkérdezhetem , hogy ti hogy neteztek ? 2 asztal egymással szembe és akkor zúzzátok a fórumot ? :D

Amúgy Rencsi , lehet brutál nagy kérés a pofámról ég a bőr , de nem lenne kedved sütés-főzés szemináriumot tartani Kécskén  a konyha részen ? Vevőnk lennénk mindenre , vinnénk kis jegyzetfüzetet meg kamerát stb , én megakarom ezeket tanulni .

 :D :D Úgy hogy jó pár km van köztünk(én nem vagyok szegedi, albis vagyok) és mikor hazamegyek nem látok netet.
Lehetne, csak kérdés hogy mire készüljek fel? Végülis ez utóbbi kaját (ananászos husi, amit szerintem be is küldök egy receptes újságba) is gyorsan, viszonylag kevés hozzávalóból meg lehet oldani, akár több személynek is. De én csak egy kis hobbiszakács vagyok, sok kísérletezőkedvvel és tele új ötletekkel. Sajnos még nagyon kevés a tapasztalatom, gondolok itt arra, h még a flambírozást sem próbáltam ki, de ami késik... ;) De pár ötletet, tippet szívesen megosztok ha van érdeklődő.
én is jó ötletnek tartom hogy tarts ott fözöshowt ;D
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Június 04. - 22:22:53
Válasz #131
Nem elérhető

zotja


és az uj műsor neve: csirkemell a tortán!  <:-)  !+"%

2008. Június 06. - 16:08:14
Válasz #132
Nem elérhető

fastor


Ím egy rendkívül egyszerű étel és a munkafázisok összehangolásával csak 20 perc.(tudjátok vizsgaidőszak, nincs időm hosszú főzöcskére)

Ubis csirke:
1. Feltesszük forrni a vizet a tésztának.
2. A csirkemellet összedaraboljuk,  pici olivaolajat hevítünk, ezalatt megsózzuk a husit. Beletesszük a husit, félidőnél megborsozzuk (a bors könnyen megérhet)
3.Beletesszük a lobogó vízbe a durum tésztát, az uborkát összedaraboljuk. Közben a husit kevergetjük.
4. Ha a hús majdnem kész, beletesszük az uborkát és együtt sütjük őket készre. A tészta megfőtt, leszűrjük és az uborkás hússal összevegyítjük.  /7%

(Tipp.: Kis mustáros joghurtot is el tudok képzelni mellé, vagy tzatzíki, amit szintén nagyon egyszerű elkészíteni)
kipróbáltam, illatra egész jó, most fogom megkodtolni /7%
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Június 06. - 16:47:44
Válasz #133
Nem elérhető

Cressler


és az uj műsor neve: csirkemell a tortán!  <:-)  !+"%
nem nem, hal a csirkemellen  8-}
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Június 06. - 18:11:57
Válasz #134
Nem elérhető

zotja


jójó :D de off szezonban csirkmell a tortán  ;D