2024. Szeptember 29. - 09:35:33
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Segítségnyújtás Újonc Testépítő-Fitness versenyzőknek  (Megtekintve 47109 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

2008. Március 26. - 13:07:42
Válasz #90
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
És most egy kis kérdés feleleket játsszunk!(a vízre még vissza térnénk)

Ki-milyen gyakorlatokat végez a váll izomzatának elülső részére? (tudom hogy nincs első-középső és hátsó,de mi így hívjuk).
Kíváncsian várom akár versenyzők,akár amatőrök,akár kezdők válaszait,mert az utóbbi időben hallottam egy-két "félreértést" ennek az izomrésznek az edzéséről.
Nosza.....
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Március 26. - 13:17:17
Válasz #91
Nem elérhető

Seth


Eretnek leszek de külön nem edzek az elülső vállizomra, amiatt hogy kétszer mellezek egy héten, és mellről nyomást elég intenzíven végzem, egész egyszerüen csak túledzeném őket, ha külön extra elülső váll gyakit csinálnék, és kinézetbe is így tűnik kiegyensúlyozottabnak. Emiatt még diéta végén is picit vizesebbek (és az oldalsók is), ezt pont Te említetted nekem, így akkor előreemeléseket csinálok egykezesekkel, csökkenő sorozatokban, nagy volumennel.

2008. Március 26. - 13:32:29
Válasz #92
Nem elérhető

fastor


ha már amatör akkor leírom...
én  szuperszettben végzem az elöre emelést és a rudas oldalemelést 10 körüli ismétlésszámmal...
és négy sorozatban...
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Március 26. - 13:50:17
Válasz #93
Nem elérhető

izomboy


Eretnek leszek de külön nem edzek az elülső vállizomra, amiatt hogy kétszer mellezek egy héten, és mellről nyomást elég intenzíven végzem, egész egyszerüen csak túledzeném őket, ha külön extra elülső váll gyakit csinálnék, és kinézetbe is így tűnik kiegyensúlyozottabnak. Emiatt még diéta végén is picit vizesebbek (és az oldalsók is), ezt pont Te említetted nekem, így akkor előreemeléseket csinálok egykezesekkel, csökkenő sorozatokban, nagy volumennel.

Láttam a kérdésed Seth és most válaszolok. én a vízjátékot  2007ben hétfőtől  szerdáig 6 literen tartottam  csütőrtökön szigorúan 1 liter pénteken 05, és szombaton már csak kortyolgattam .   
Ez DEbrecenben egész jól működött  Supibodyn kicsit más elméletet kellett követni ami több vizet engedett meg és nem is jött be annyira.
Nálam a drasztikusabb megvonás eredményt hoz de szélsőséges helyzetet is, mert eléggé görcsölős vagyok.

VÁLL= Én sem edzettem eddig az elülső deltát nyomásokkal mert úgy éreztem hogy a fekvenyomások megteszik ,és ezzel elkerülöm a csapott vállak kinézetét az elülső delta túlfejlődésével.

DE kb 3 hónapja visszatértem rá és megint teltebbnek látom őket.
Imádom mikor rájövök valamire , majd arra is hogy szar amire rájöttem  @-o

2008. Március 26. - 13:52:42
Válasz #94
Nem elérhető

izomboy


DE tényleg JOhnny a vízre térjünk vissza mert érdekel...

2008. Március 26. - 14:21:24
Válasz #95
Nem elérhető

NaturalBoy


Üdv Johny most egy világ dőlt bennem össze amikor azt írtad hogy: "(tudom hogy nincs első-középső és hátsó,de mi így hívjuk)."
Hogyhogy nincs 3 feje a vállizomnak???Egyébként én már régóta nem edzek a vállizom első fejére,mert általánosan mindig le van maradva a felső mellem épp ezért rengeteg ferdepados nyomást végzek és annak érdekében,hogy az izmom ne szokja meg sokszor váltogatom a pad szögét általában ez 30°-os vagy 45°-os nyomást jelent nálam és azt vettem észre,hogy abszolút nincs szükségem izolált első váll gyakorlatokra,mert a vállizmom első feje a legfejletebb,még így is hogy alssan egy éve nem edzek rá.Így több időt és energiát szentelhetek a lemaradt hátsó vállamnak illetve az oldalsó fejnek ami egész türhető,szóval én inkább a hátsó fejre koncentrálok.
ha már a vállaknál tartunk,akkor egy oylan kérdésem lenne egy közel található izommal a csuklyás izommal kapcsolatban,hogy ti hogy edzitek?Inkább nagy súlyokkal és kis ismétlésszámmal avyg kisebb súlyok de 15-20 körüli ismétlésekkel?
Edig mindkét módszer melett és ellene is hallotam érveket.Kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre.

2008. Március 26. - 18:33:29
Válasz #96
Nem elérhető

Jordan


Na már egy kicsit unalmas, gondolkoztam hogy leírjam-e,
de én sem edzem az elsővállamat különösebben.  ;D
Ennek már kb 3 éve is van, előtte a nyakmögött nyomás volt az absolute favorit gyakorlat,
de már nem bírtam az edzések előtti, közbeni, utánni fájdalmat.  ;D
Meg ahogy az előttem szólók is kifejtették a fekvenyomás-ferdenyomás is odabasz neki, akár akarjuk, akár nem.
Csukjára meg nagysúllyal, 20-12 közötti ismétlés.
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Március 26. - 18:56:54
Válasz #97
Nem elérhető

madinorbi


Sztem azoknak nyugodtan mehet 4 sorozat mellről nyomás akár előreemelés is néhány sorozat hetente akik nem edzik a felső az alsó a külső a belső a mellbimbó alatti feletti mély  felületes szögletes és kerek :D   :))))))))) mellizomzatot külön külön hetente 73,5-szer (na ezé megkapom a kivonás jeleket mi ? hehe)

Viszont egy kérdés Johnny mellről és nyakmögülnyomás ?
én speciel és sok más ismerős illetve sok cikkben is lehet olvasni hogy  a nyak mögül végzett nyomás mérsékeltebb súllyal kell végezni mint a mellrőlnyomást és kifejezetten a hátsó deltát dolgozza (nálam teljesen igaz) épp ezért szoktam is szuperszettet nyomatni döntött evezéssel mint említettem sokan szintén így gondolják hogy a hátsódeltát dolgozza a nyak mögötti viszont mások esküsznek hogy a mellső részt dolgozzák és mellső nyomást nem végeznek.
Kinek van igaza ?
szekönd editör mentes felhasználó

2008. Március 26. - 19:11:54
Válasz #98
Nem elérhető

swarci


Üdv Johny most egy világ dőlt bennem össze amikor azt írtad hogy: "(tudom hogy nincs első-középső és hátsó,de mi így hívjuk)."

Johnny nem azt írta hogy nincs 3 feje a vállnak, hanem hogy nincs 3 vállunk.
ez ugye ha belegondolunk hülyén hangzik /első váll -középső-hátsó/de mégis így mondjuk.

2008. Március 26. - 19:27:14
Válasz #99
Nem elérhető

NaturalBoy


ja vágom...Bocsi.Egyébként akkor ezért lett megint egy minusszal többem  :o
Azért meg kell hagyni szigorúak vagytok egy kis apró botlás és rögtön kapok egy minuszt :'(
Már kérdezni sem merek,pedig a topicnak az volna az értelme h okuljunk nem,de rögtön egy minusz.

Szerintem pedig a nyakmögül nyomás a váll mindhárom fejére hat és megdolgozza.Persze jobban tud hatni a hátsó vagy akár első fejre ha előtte egy kis izolációs gyakorlattal előfárasztod azt a részt amit jobban meg szeretnél vele dolgozni.De ahogy minden könyv írja ez a gyakorlat egy általános erő és tömegnővelő a vállizom mindhárom fejére és ez így is van szerintem,mindenhová hat.Viszont az előfárasztásos technikával tényleg nagyon segít felhozni egy lemardat fejet
Pl: Döntött törzsű oldalemelés + nyak mögül nyomás= nagyon jó hátsóvállra
     Oldalemelés + nyak mögül nyomás=oldalsó fejre
    Előreemelés + nyak mögül nyomás=első deltára egy jó tömegnövelő
Nekem ez így eléggé bevált a lemaradt fej felhozására.

2008. Március 31. - 14:09:43
Válasz #100
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
ja vágom...Bocsi.Egyébként akkor ezért lett megint egy minusszal többem  :o
Azért meg kell hagyni szigorúak vagytok egy kis apró botlás és rögtön kapok egy minuszt :'(
Már kérdezni sem merek,pedig a topicnak az volna az értelme h okuljunk nem,de rögtön egy minusz.

Szerintem pedig a nyakmögül nyomás a váll mindhárom fejére hat és megdolgozza.Persze jobban tud hatni a hátsó vagy akár első fejre ha előtte egy kis izolációs gyakorlattal előfárasztod azt a részt amit jobban meg szeretnél vele dolgozni.De ahogy minden könyv írja ez a gyakorlat egy általános erő és tömegnővelő a vállizom mindhárom fejére és ez így is van szerintem,mindenhová hat.Viszont az előfárasztásos technikával tényleg nagyon segít felhozni egy lemardat fejet
Pl: Döntött törzsű oldalemelés + nyak mögül nyomás= nagyon jó hátsóvállra
     Oldalemelés + nyak mögül nyomás=oldalsó fejre
    Előreemelés + nyak mögül nyomás=első deltára egy jó tömegnövelő
Nekem ez így eléggé bevált a lemaradt fej felhozására.
No azért ne nyomjál minden "részére a vállnak" nyakból.. :-OO
Természetesen a súlyzós edzésekkor szoktuk"felosztani a vállat" a gyakorlatok szempontjából.
Amire gondoltam vót(jóvót),hogy az anatómia nem osztja fel a vállizomzatot külön első,oldalsó és hátsó váll izomzatra,tehát nem mondott senki sem hülyeséget.
Mondjuk azt nem igazán érzem át hogy hogy lehet nyakból nyomni hátsó deltára...ezért is írtam be ebbe a topikba hogy beszélgessünk a váll edzéséről :-){
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Április 03. - 22:25:44
Válasz #101
Nem elérhető

seny


Hello Tomi vagyok,kezdő,és szeretnék izomtömeget növelni és több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatosan.
Elsősorban azt szeretném megtudni,hogy hányszor ajánlott edzeni egy héten?
Izomcsoportonként hány fajta gyakorlatot érdemes csinálni?
És mennyit,mert itt olvastam az egyik cikkbe,hogy 6-12 közötti sorozatok a tömegnövelők de arról nem írt,hogy hányszor ismételjem?!
Az az igazság,hogy egy hónapja járok terembe,heti három alkalommal.Az első két héten minden izomcsoportra végeztem egy gyakorlatot(4x8).Azóta úgyszintén heti három alkalommal járok,egy edzésen két izomcsoportra edzek,3 gyakorlat izmonként,4x8.
Nem fogyasztok semmi tápkiegészítőt(egyenlőre),arról is szeretnét tanácsot kérni melyiket érdemes,illetve mit?És persze hogy a fentem leírt edzés amit csinálok az ok,vagy dobjam ki?
A étrend az rendbe van az teljesen érthető a cikkekből.
Előre is köszönöm. T

2008. Április 07. - 10:22:25
Válasz #102
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Hello Tomi vagyok,kezdő,és szeretnék izomtömeget növelni és több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatosan.
Elsősorban azt szeretném megtudni,hogy hányszor ajánlott edzeni egy héten?
Izomcsoportonként hány fajta gyakorlatot érdemes csinálni?
És mennyit,mert itt olvastam az egyik cikkbe,hogy 6-12 közötti sorozatok a tömegnövelők de arról nem írt,hogy hányszor ismételjem?!
Az az igazság,hogy egy hónapja járok terembe,heti három alkalommal.Az első két héten minden izomcsoportra végeztem egy gyakorlatot(4x8).Azóta úgyszintén heti három alkalommal járok,egy edzésen két izomcsoportra edzek,3 gyakorlat izmonként,4x8.
Nem fogyasztok semmi tápkiegészítőt(egyenlőre),arról is szeretnét tanácsot kérni melyiket érdemes,illetve mit?És persze hogy a fentem leírt edzés amit csinálok az ok,vagy dobjam ki?
A étrend az rendbe van az teljesen érthető a cikkekből.
Előre is köszönöm. T
Szia!
Kezdőként telejesen jó az a edzésterv amit csinálsz.Ilyenkor az a lényeg még hogy nehogy többet,megerőltetőbbet csinálj mint amit a kezdőknek kell.Tehát lehetne okosakat írogatni,de a lényeg hogy jól csinálod(esetleg ismétlés számban dolgozhatsz 8-12 között).Hangolódj rá rendesen aztán jöhet majd a következő lépcsőfok..és igen pár hét múlva érdemes lesz a tápkiegekről beszélni.Addig javaslom hogy olvasgasd át  a www.extremefit.hu oldalon a termékeket,hogy nelegyenek teljesen ismeretlenek a számodra...
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Április 19. - 11:05:02
Válasz #103
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Jövő hétvégén magyar IFBB magyar kupa...
Nem volt túlságosan sok kérdés a versenyzők részéről..mondhatni.Kíváncsi vagyok a formákra...Vagy senki nem indul :-)(-:
Arra számítsanak a versenyzők,hogy bár korrekt,de szigorú bíró leszek >:D
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Április 19. - 11:48:59
Válasz #104
Nem elérhető

Béla