2024. Szeptember 29. - 07:17:28
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Segítségnyújtás Újonc Testépítő-Fitness versenyzőknek  (Megtekintve 47096 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2008. Március 19. - 00:46:16
Válasz #75
Nem elérhető

sany80


sziasztok!!! nagyon tanácstalan vagyok és 1ben félek is:


   szóval 1szerűen nem merek venni semilyen port az egészségem miatt mert nem bízom az ilyen "tuningcuccokban"!

   de jó lenne nagynak lenni szép izmosnak szal nemtom mi tévő legyek és ha vennék is nemtom mit mert annyi fajta van              hogy huuuuu ............

       előre is köszi!!!! /:-)

Szia Bolha!

Szerintem se pazarold se a pénzt se az energiát az ilyen porokra. Ki tudja mit tartalmazhatnak. Ha biztosra akarsz menni azért egy plusszot adnod kell a szervezetednek. Az elsődleges a plussz szénhidrátbevitel. Ez igazán nagy löketet ad az izmoknak. Javaslom erre a célra a gyógyszertárban is kapható Tamarin lekvárt.Ez egy speciális nagy molekulasúlyú szénhidrátból áll.Ezzel csak azt akarom mondani hogy nem kell belőle sok,mégis jól hat. Tehát tulajdonképp kevés ráfordítással megoldható hogy minőségi szénhidráthoz juss. Én szoktam rá tejet is inni,mivel a tejnek van egy anyagcsere lassító hatása,így a hasznos szénhidrát és hipertróf anyagok lassabban szívódnak fel így a szervezeted tovább tud belőle profitálni.
Sok sikert neked! Ha tudok még segíteni,szólj!  ;)
Łł=  #:-)  :-)(-:   :-)(-:

2008. Március 19. - 06:55:09
Válasz #76
Nem elérhető

fastor


Off
Meg kell hagyni, a topicot illetően a srác kicsit eltévedt a kérdésével, már ha alapból nem kamu nickhez van szerencsénk aki megpróbálja idegelni kicsit a többieket. Ha mégsem, akkor pont rossz hangulatában kapta el az embereket ahogy látom. Ha belegondolunk, szerintem szinte mindenkinek volt olyan korszaka, mikor ezeket a "porokat" ténylegesen csodaszernek tekintette és nem tudta, hogy csak kiegészítő egy kalap alá sorolta a doppingokkal (ami nem csoda, hiszen rengeteg ember megszakérti a testépítő boltok kirakatait, hogy "bizony ettől impotens az a sok izomagy" meg "csodálkozik ha tönkremegy a mája/veséje" stb. erre meg még a média is rátesz egy lapáttal) Személy szerint nem tudok haragudni azokra az emberekre, akik fenntartással fogadják a "porokat" ugyanakkor tény, hogy nehéz lenne egyesével mindenkinek elmagyarázni, hogy többnyire ez csak kaja. Mégis, ha néha feltűnik a fórumon 1-1 ilyen ember, szerintem érdemesebb lenne 1-2 alap linkkel segíteni, pl. hogy menj fel a bodybulding.hu - ra olvasgass pár órát és utána ha még mindig lesz kérdésed gyere vissza, és tedd fel az arra megfelelő topicba.
Bolhaa szerintem te inkább a help desket keresed!
;-oo-; :-)!
egyetértek ;D
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Március 19. - 07:54:47
Válasz #77
Nem elérhető

izomboy


Jaj , de mégis hol kéne elkezdeni? a szénhidrátnál meg a fehérjénél.....az meg általános iskolai anyag....

Az egy dolog hogy nem hajlandó megismerni a kiegészítők miértjét és müködési szisztémáját,
de azt persze megtanulta hogy károsak... meg hogy tuning cuccok,
  ha ezt az infót képes volt begyűjteni akkor képesnek kéne lenni a valódi infót is megszerezni.

Akit érdekel ez a sport és alkalmas rá, az hamar rájön a dolgokra,
 aki alkalmatlan erre a sportra  az hamar leszűri a lényeget, = a pór halálos.
Azt nem mondom hogy hülye mert egy pár orvosi diplomát végztt ember is elköveti ezt a hibát.

2008. Március 19. - 08:56:47
Válasz #78
Nem elérhető

L


Bolhaa! Lalika85 topicját keresd itt a fórumon. ;)
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Március 19. - 12:49:45
Válasz #79
Nem elérhető

bolhaaa


csak 1 kérdést tettem fel + ?:-/de látom itt mindenkinek mélyre hatott , ezért még nem kéne letámadni.....
bocs ha beletapostam valakinek is a lelkébe....

2008. Március 19. - 12:59:31
Válasz #80
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Szia Bolha!

Senkinek nem tapostál bele a lelkivilágába,csak nem értenek. Tudod az ember mikor nekikezd edzeni akkor tájékozódik előtte hogy mik ezek a "porok" meg "pörgető cuccok". Ha nem tudod hogy egy fehérjekészítményre miért van szüksége az embernek akkor még bizony elméleti gyúrósnak kell lenned egy jó darabig. Nem valószínű hogy most bárki is nekiáll elmondani hogy miért jók a fehérjekészítmények,miért van rá szükség.

Ezt én 14 évesen elolvastam,megkerestem,megtanultam és nem kérdeztem olyat ami inkább butaságot sugall mint tájékozatlanságot. Nálad úgy látom az elméleti alapok is hiányoznak.

Temérdek információ van a neten...csak utána kell olvasni.
Te a tetejétől kezdve szeretnéd a házat felépíteni,de az alapokat ki fogja kiásni?

2008. Március 19. - 12:59:38
Válasz #81
Nem elérhető

tas


csak 1 kérdést tettem fel + ?:-/de látom itt mindenkinek mélyre hatott , ezért még nem kéne letámadni.....
bocs ha beletapostam valakinek is a lelkébe....

egy testépítő fórumon ez mindenkinek mélyre hat...
ez nem men's health vagy nők lapja  ;)

2008. Március 19. - 15:14:12
Válasz #82
Nem elérhető

George


csak 1 kérdést tettem fel + ?:-/de látom itt mindenkinek mélyre hatott , ezért még nem kéne letámadni.....
bocs ha beletapostam valakinek is a lelkébe....
Neked először olvasni kellene megtanulni, vagy legalább megérteni amit elolvasol! Miért egy versenyzői topikba kell az ilyen magas dolgokat beírni? Van itt pár versenyző, akik válaszolnak a kérdésekre, az erre a célra megnyitott topikokban! Meg van külön, Utikalauz kezdőknek vagy micsoda máshol is a fórumon. Miért az első, utadba kerülő témába kell betenni az ilyen tuningcuccos marhaságot???? Ha van WC, akkor nem mellé hugyozunk, mert úszni fog minden a pisiben! Ez a topik is már úszik  ˝=/

2008. Március 19. - 17:53:55
Válasz #83
Nem elérhető

Seth


Off: Miért George?? hááát tavasszal indulni szeretne   ;D ;D Legyen végre On!  :-}:

Egy nehéz téma, nagy hadititok és egész véletlenül tudom hogy itt sok mindenkinek más a stratégiája, de egy fél éve szeretnék már minimum rájönni, miért alkalmaznak annyi féle vízfogyasztási technikát az utólsó héten. Ennyire nem lehetünk eltérő genetikai adottságuak hogy teljesen ellentétes metódust kéne alkalmazni?? Sőt vannak testépítők akik kipróbálták mind a két végletet és hasonlóan néztek ki  ????... ????...  Egyszer le is írtam itt: a  tavaszi verseny nagy tanulság volt ilyen szempontból, mert az utolsó pillanatokban változtattam ami nem sült el igazán jól. Most összel még tanulságosabb volt a történet... ezt is elmesélem majd, ha érdekel valakit a téma! ... Hozzám úgy érzem idáig, az "utolsó pillanatig maximális vízfogyasztás" elve áll közel, amit Johnny javasolt anno, és amit tavasszal nem tartottam be.

Tegyük hozzá, hogy alkatilag sem vagyok az a vizesedő fajta, verseny előtt kb 4 héttel majd ugyanúgy néztem ki mint két nappal korábban, és most tömegelésnél sem vizesedek annyira, a kreatin is kevésbé ütős nálam amiről írtam, meg látszik is a képeken amiket belinkeltem... Ez most elég aktuális lenne a tavaszi szezonra...  8-}

2008. Március 19. - 18:20:06
Válasz #84
Nem elérhető

endre66


Hogy tényleg legyen on:
Leírnám én is hogy mit tapasztaltam, bár sajnos mindössze egy szerény versenyen indultam eddig.  --) Viszont a beszáradás úgy érzem sikerült (a tömegről most tekintsünk el :-)-> ). Szóval a diéta 1 hét híján 3 hónap volt, elejétől kezdve sokat ittam, ez napi szinten 9-12  :-oD litert jelentett. Pár nap fordult elő, hogy 15 lityit is benyeltem. Itthon voltam egész idő alatt, mondanom sem kell, 15-20 percenként sárgáztam, de hogy este nyugodtan pihenhessek így lefekvés előtt másfél órával már nem nagyon ittam, max 1 turmix erejéig, így hál'istennek éjszakánként remekül aludtam, soha nem ébredtem fel (de nem is pisiltem be  &5*), viszont nap közben alig mertem elhagyni a lakást  :P (azért az edzéseket megoldottam  8-)) Aztán közeledett a verseny, kb 10 nappal előtte visszvettem 6 literre 5-6 napig, majd jött a játék a fehérjével-ch-val, és az utolsó 3 nap 5dl, 3dl, és zéró dl ment le.  0o0o0

2008. Március 19. - 18:46:08
Válasz #85
Nem elérhető

Jordan


csak 1 kérdést tettem fel + ?:-/de látom itt mindenkinek mélyre hatott , ezért még nem kéne letámadni.....
bocs ha beletapostam valakinek is a lelkébe....

Nem dehogy !
Én speciel poénnak szántam.  ;)
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Március 19. - 19:10:42
Válasz #86
Nem elérhető

Seth


kb 10 nappal előtte visszvettem 6 literre 5-6 napig, majd jött a játék a fehérjével-ch-val, és az utolsó 3 nap 5dl, 3dl, és zéró dl ment le.  0o0o0

No erre reagálva most ősszel: a verseny szombaton volt, elvileg csütörtökön már csak két liter volt kiporciózva nekem, annyit ittam és péntek reggel mikor mikor felkeltem láttam, hogy nagy a baj a súlyom annyira lement, hogy azt mondtam magamban így nem állok színpadra, a saját mérlegem szerint 74 kiló körül voltam, és a szénhidráttöltésem úgy látszott semmit sem ért pedig borzasztó sokat ettem (rizst), valószínüleg nem tudott rendesen felszívódni, úgyhogy pénteken egy életem egy halálom, meg eszembe jutott a tavaszi tanács  ;) megemeltem a vizet reggel egyből kb. egy litert megittam, folytattam a töltést és bevettem a rizs mellé csatasorba a burgonyát is ebből 3 kilót ettem összesen ha jól emlékszem, délután már javult a helyzet, és egy kicsit sem lettem vizesebb, estére egyre jobb lett, éjjel is folyton ettem 3 óránként... A vizet a fél 3 as étkezéstől vettem vissza addig megittam 3,5 litert. Ez így egy hiba korrigálása volt, lehetet volna ennél jobb is a forma, de háát tanulunk mindenből, (a másik hiba fehérjézés volt 2 napig, hogy belémragadt, meghogy szénhidrát nélkül még ilyenkor sem hagyhatom a testem, olyan lapos lettem mint egy tepsi... de ez másik téma... Ennyi hiba után komolyan még örültem is a formámnak  ;D ;D )

2008. Március 19. - 19:26:43
Válasz #87
Nem elérhető

fastor


kb 10 nappal előtte visszvettem 6 literre 5-6 napig, majd jött a játék a fehérjével-ch-val, és az utolsó 3 nap 5dl, 3dl, és zéró dl ment le.  0o0o0

No erre reagálva most ősszel: a verseny szombaton volt, elvileg csütörtökön már csak két liter volt kiporciózva nekem, annyit ittam és péntek reggel mikor mikor felkeltem láttam, hogy nagy a baj a súlyom annyira lement, hogy azt mondtam magamban így nem állok színpadra, a saját mérlegem szerint 74 kiló körül voltam, és a szénhidráttöltésem úgy látszott semmit sem ért pedig borzasztó sokat ettem (rizst), valószínüleg nem tudott rendesen felszívódni, úgyhogy pénteken egy életem egy halálom, meg eszembe jutott a tavaszi tanács  ;) megemeltem a vizet reggel egyből kb. egy litert megittam, folytattam a töltést és bevettem a rizs mellé csatasorba a burgonyát is ebből 3 kilót ettem összesen ha jól emlékszem, délután már javult a helyzet, és egy kicsit sem lettem vizesebb, estére egyre jobb lett, éjjel is folyton ettem 3 óránként... A vizet a fél 3 as étkezéstől vettem vissza addig megittam 3,5 litert. Ez így egy hiba korrigálása volt, lehetet volna ennél jobb is a forma, de háát tanulunk mindenből, (a másik hiba fehérjézés volt 2 napig, hogy belémragadt, meghogy szénhidrát nélkül még ilyenkor sem hagyhatom a testem, olyan lapos lettem mint egy tepsi... de ez másik téma... Ennyi hiba után komolyan még örültem is a formámnak  ;D ;D )

Seth, nem lehet hogy momdjuk ez egy alapból vizesebb emberkének nem jönne be?
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Március 19. - 23:18:52
Válasz #88
Nem elérhető

Seth


hááát épp ez a kérdés...  ????... ????... És mi van azokkal akik mindkét verziót kipróbálták, és működött? Megváltozott a genetikájuk a versenyek között? Amennyire láttam ez nem ilyen egyszerű... Sok víztelen és romszálkás tertépítő van aki még 2 napig semmi vizet nem iszik verseny előtt... De ez lehet alkati kérdés is valamennyire, viszont sztem nem feltétlenül csak az számít. Izomboy Te is viztelen vagy eléggé amúgy is, Nálad mi a helyzet? pl.  Ha jól tudom pl.: Kozaróczy úr is vedel még a verseny előtti napon, Dani meg már 3 nappal korábban visszaveszi... Lénárd Lajos meg a verseny napján is megivott vagy 3 litert... csak, hogy egy két nevet említsek...

2008. Március 20. - 22:42:51
Válasz #89
Nem elérhető

Seth


Akit még érdekel a téma Sztereó fel tette ezt a kérdésta saját blogjában is... és természetesen összekapcsolta a töltés kérdésével ameddig itt mi még nem jutottunk el  ;) ,mert ha nem rizsel hanem szeméttel töltünk mégjobban megkavarja a helyzetet egyrész másrész le is egyszerűsíti, hisz, ha szemét kaja van akkor ott már nincs nagyon ivás... de az okosok remélem megjelennek odaát  @:-)