2024. Szeptember 29. - 05:22:22
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Segítségnyújtás Újonc Testépítő-Fitness versenyzőknek  (Megtekintve 47088 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2008. Március 13. - 08:12:02
Válasz #45
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Amikor másoknak rakom össze a szabadgyakit akkor először én tanulom meg. Először mindig a zenét választom az egyénhez.Megnézem az egyén mozgáskultúráját, és az ő mozgástípusát ültetem rá a zenére de az én elképzeléseimmel.Tehát nem akarok ráerőltetni olyan pózt,átmenetet ami számára nagyon idegen.Ha ez megvan akkor kezdjük együtt átvenni. Ha vége az aznapi dolognak akkor lerajzolgatjuk pálcikaemberekkel a gyakorlatot és fantázianeveket adunk neki. Akár egy-egy mozdultnak is. Pl Yvette-nek ha mondom hogy "áhítat" akkor már fejből megy neki hogy melyik átkötő elem.

Nagyon fontos a tükör nélküli előadás és az arcmimika is. Ezt nekem is tanuln kell még.  ;D

2008. Március 13. - 12:17:28
Válasz #46
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szerintem is egyértelműen a zene az első és minden mást ahhoz igazodva találok ki.  ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Március 13. - 12:59:54
Válasz #47
Nem elérhető

Seth


Hamár Izomboy kérdezte, az én trükköm egyszerű: Szarul pózolok, mint állatt!  ;D ;D, összesen van szerintem 3-4 póz amit tűrhetően csinálok. A színpadon meg kapkodok, a szabadkűrömben ősszel pedig annyira kibillentem a súlypontomból a féltérdes kezdő póz után, hogy kishíjján felborultam, meg is iszeppentem egy pillanatra  !+"% Ezekután, ha idénre javul valami azt észre kell vennie a bíróknak...  ;-oo-; ...

2008. Március 13. - 14:42:01
Válasz #48
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Annak idején én is ott voltam, mint néző a Lőrinci csarnokban rendezendő versenyeken. Akkor sem voltam már nagyon fiatal, de tátott szájjal csodáltam a srácokat. Olyan full ház volt, hogy csak protekcióval tudtunk bejutni. Ha elment a folyosón egy versenyző, akkor már az is élmény volt, hogy megérinthettük. Én is részt vetten selejtezőkön és még megyei versenyt is nyertem, ami akkor nagyon nagy dolog volt. Akkori formámmal ma simán nyerném a Magyar Bajnokságot. Biztos emlékeztek a Székesfehérvári Német Gáborra, akivel együtt volt szerencsém edzeni. Nekem akkor ő volt az isten. Ezerrel toltuk a sportrobit, ami akkor még egyeduralkodó és egyetlen fehérje lehetőség volt az országban. Emlékszem, hogy olyan fanatikussak voltuk, hogy képesek voltunk bezsúfolni magunkat 24-en egy lakásba, mert elmentünk egy hétvégi Magyar Bajnokságra, ami Szegeden volt. Most meg azon gondolkodom, hogy lecsökkentem a napi sör adagomat, és elindulok, mert ma már 50 évesen is simán megnyerném a Magyar Bajnokságot. Bár szerintem Hubi nem engedne elindulni, de az már egy más tészta.
Hű Németh Gábor...a zenetanár(ahogy becéztük).Rengeteg magyar bajnokságon elindult.Az akkori barátnőjével,Egri Hellával nyertünk páros magyar bajnokságot /:-)
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Március 13. - 15:00:50
Válasz #49
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Szeretnék egy érdekességet leírni, éghozzá az őszi versenyem költségeit, mert Imivel gyakran elvicceltük mennyi pénzből is lehet felkészülni  ;D ;D ;D Ne nevessetek ki érte de itt a lista, és NEM követendő példa   :-\ :-\

Mikor tavasszal elindultam, "egész jó" (ezt nagyon idézőjelben) keretem volt, de ezt sikerült kiélnem a verseny végére, ellenben egész jó kondícióba ragadtam őszig. Többek közt ezért sem akartam indulni ősszel, mármint anyagiak miatt.
Mikor Imi rávett 7 hét volt a versenyig, és össze kellet állítani a minimálköltségvetést:

Táplálékkiegészítők: nincs tejsavó, multivitamint össz 5000Ft, maradt egy fél doboz BCAA a tavaszi versenyről ezt az utolsó hétre tettem félre, és egy doboz glutamin, ezt is  a legvégére tartogatva 5000Ft és pont.

Kaja: napi kicsit több mint egy kiló a legolcsóbb halból és halkonzervből napi 1200FT  :----, elvétve csirke, és 60-65dkg rizs: 175ft, +a zöldség ami épp itthon fellelhető volt ez nem volt külön költség csak a néhány csomag brokkoli összesen 5000Ft értékben.  a Terembélet 2X7000Ft, bár a veseny után kaptam jutalomhónapot...


Az "egyéb" kiegészítők, köztük a kálcium ampullák a verseny napjára stb.. össz: 12000 FT

Az utolsó héten a nátrium szegény víz (14mg Na-os) 48 Ft/2 liter erre emlékszem, borzasztó íze volt  :---- kb. 24 liter ---> 576Ft

Jutalom inni: Slice, vagy Light kóla, mert még finom turmixom se volt: összesen 2000 Ft





Ez összesen
 49X (napi) (1200+175) 67375-
zöldség : 5000-
Tápkiegek: 10000-
Terembérlet 14000-
Többi 12000+576+2000

=110 951- ez nem sokkal több, SŐT!, mint amit egy átlagember 2 hónap alatt amúgy is leköltene magára kajára stb...

de így felkészülni őszínte leszek még egyszer nem szeretnék, bár egy előnye azért volt azért se csaltam, mert tudtam hogy bármi csalás a verseny elől venné el a muníciót, és megtanított milyen úgy heteket eltölteni hogy finomat igazándiból nem eszel még egy turmix sincs ami feldobná a napot vagy ilyenek... Szóval ezt inkább arra írtam teljesen reménytelen helyzet nincs, de ha jól tudom ilyen rémálom történetei az anyagiakról Johnny Neked voltak, és Te is elindultál a végén ráadásul nem is akárhogy...  :-)!

A költségek...egyértelműen mára már más idők járnak mint akkoriban.Ma már nagy a kínálat,a választék,viszont ezáltal nagyobb az esély egy komolyabb forma létrehozásához.
én 96-ban minden segítség nélkül voltam rákényszerítve hogy induljak az IFBB világbajnokságon.Abban az időben (is :-\) igen rossz volt az anyagi körülményem.Tehát az IFBB VB-re történő tömegnövelésem a következő képpen nézett ki.No proteinpor,no multivitamin.Az étrendem a hónap első felében napi 1kg rozskenyér 30dkg párizsi és 1l tej( :P), hónap közepén már nem volt pénzem tejre,így maradt a rozskenyér 20dkg párizsival,majd a hónap végére éppen hogy jutott napi 1kg fehér kenyér meg víz( Łł=).Tehát ez volt a tömegnövelésem....
A szálkásításhoz munkahelyet váltottam így az utolsó 15 hétben tudtam enni napi 1kg csirkemellet kb fél kg rizzsel..Ezek után 36 versenyző közül az 5.helyet kaparintottam meg(bár a bírók a 3 hely környékére kalibráltak be..sportdiplomácia...).Tudni kell hogy a 4. Ahmed Haidar volt o:).A 15-ös döntőből több junior világbajnok és európa bajnok is kiesett.Ja és 5 héttel a verseny előtt még volt egy apró műtétem,úgyhogy a kötésemet a mérlegeléskor vettem le oldalt elbújva egy sarokba,míg a többiek egymásnak próbálták bemutatni erősségeiket(pszichikai terror  ;D).
Ez csak egy kis visszaemlékezés volt ,nem azért írtam,hogy bárki kövesse az utamat..mert veszélyes >:D >:D >:D.
De ezeket a történeteket majd a könyvemben úgy is meg fogom említeni..mé akkor is ha  :-X -nak nem tetszik :-)(-: :-)(-:
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Március 13. - 15:04:17
Válasz #50
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Ja és két kép a verseny után néhány nappal :-oD
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Március 13. - 16:15:19
Válasz #51
Nem elérhető

izomboy


Előbb a zene aszonnyátok?   még időben kérdeztem:)


A párizsinak kb 20%zselé másik 20% zsír a többi 60% szója meg húspép.
Saccolni sem szeretném mennyi benne a fehérje.. a tej mondjuk stabil 30grammot fedezett, a vicc hogy mégis tiszta izom  Johnny a képeken...  :D
Egyszer úgyis rájövök a titokra.... >:D


Egyébként a képre az van írva a vb elött.. ;D

2008. Március 13. - 18:23:59
Válasz #52
Nem elérhető

hopika


A "mi időnkben" még hús is volt egy kevés a párizsiban...más is volt az íze...
Nem is lehetett olyat kapni a boltokban,hogy csirkemellsonka...
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2008. Március 13. - 18:31:25
Válasz #53
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Előbb a zene aszonnyátok?   még időben kérdeztem:)


A párizsinak kb 20%zselé másik 20% zsír a többi 60% szója meg húspép.
Saccolni sem szeretném mennyi benne a fehérje.. a tej mondjuk stabil 30grammot fedezett, a vicc hogy mégis tiszta izom  Johnny a képeken...  :D
Egyszer úgyis rájövök a titokra.... >:D


Egyébként a képre az van írva a vb elött.. ;D
Pedig a kép a verseny után készült,néhány nappal a hazaérkezésünk után ))=/.A Ferenc krt-n a Motilitás nevű edzőteremben készítette a tulaj.Elírták az időpontot a T. szerkesztők :-)o-:
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Március 16. - 20:57:48
Válasz #54
Nem elérhető

dragonslayer


Mostantól 3 napot szeretnék edzeni járni.Mert eléggé fáradtnak és gyengének érzem amgam a munkám miatt.Sok a heti 4 edzés.
Johnny te hogyan osztanád el 3 napra az egyes testrészeket?
 ?:-/
HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT DOESN'T WORK HARD!

2008. Március 16. - 20:57:48
Válasz #55
Nem elérhető

dragonslayer


Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy jelenleg(április 10 -ig) a Johnny féle ételeket részesítem előnyben. @-o
Habár a kenyérből nem mindig megy le ugyanannyi.  <:-)
HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT DOESN'T WORK HARD!

2008. Március 16. - 21:31:41
Válasz #56
Nem elérhető

Seth


Ezért gondoltam, hogy érdemes e írni a 0 költsévetésű versenyekről!?   :'(  Sejtettem, ha "Johnny a világbajnokságra így készült nekem miért ne lenne jó" effektus jön...  !+"%

pl. manapság a rizs árban ugyanannyi hanem olcsóbb tud lenni mint a kenyér... És a kenyér minősége pedig ebben az árkategóriában nem a legjobb, tehát nem tudom most miért lenne értelme, kispénzből kenyeret venni  ????... ????..., hacsak azért nem mert Johnny, így csinálta  ;D ;D

DE várom a kenyér védelmére felgyülekezett népet, akik mindjár megköveznek ezért a kommmentért  ;)

2008. Március 17. - 08:06:54
Válasz #57
Nem elérhető

dragonslayer


Nem a Johnny hatására kezdtem el a kenyeret előnyben részesíteni.  @:-)
De a palizel szar lenne rizzsel  :-/-(-:
Ezt a pár hetet pedig már kibírom és amint megkapom a dollárom  gyökeres változást eszközölök. :-oD
HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT DOESN'T WORK HARD!

2008. Március 17. - 13:11:58
Válasz #58
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Ezért gondoltam, hogy érdemes e írni a 0 költsévetésű versenyekről!?   :'(  Sejtettem, ha "Johnny a világbajnokságra így készült nekem miért ne lenne jó" effektus jön...  !+"%

pl. manapság a rizs árban ugyanannyi hanem olcsóbb tud lenni mint a kenyér... És a kenyér minősége pedig ebben az árkategóriában nem a legjobb, tehát nem tudom most miért lenne értelme, kispénzből kenyeret venni  ????... ????..., hacsak azért nem mert Johnny, így csinálta  ;D ;D

DE várom a kenyér védelmére felgyülekezett népet, akik mindjár megköveznek ezért a kommmentért  ;)
a kenyér védelmében csak annyit tudnék felhozni hogy gyökeres összefüggésben áll a telefonfülkékkel.Aki megfejti hogy hogyan kap egy havi bérletet @-o
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Március 17. - 13:14:45
Válasz #59
Nem elérhető

darknight


Ezért gondoltam, hogy érdemes e írni a 0 költsévetésű versenyekről!?   :'(  Sejtettem, ha "Johnny a világbajnokságra így készült nekem miért ne lenne jó" effektus jön...  !+"%

pl. manapság a rizs árban ugyanannyi hanem olcsóbb tud lenni mint a kenyér... És a kenyér minősége pedig ebben az árkategóriában nem a legjobb, tehát nem tudom most miért lenne értelme, kispénzből kenyeret venni  ????... ????..., hacsak azért nem mert Johnny, így csinálta  ;D ;D

DE várom a kenyér védelmére felgyülekezett népet, akik mindjár megköveznek ezért a kommmentért  ;)
a kenyér védelmében csak annyit tudnék felhozni hogy gyökeres összefüggésben áll a telefonfülkékkel.Aki megfejti hogy hogyan kap egy havi bérletet @-o

Csak nem az, hogy alapfunkciót látnak el, de már senki nem használja őket >:D >:D >:D???
"Faith Divides Us Death Unites Us"

"Vágyból építesz templomot
Vagy elhagyod, vagy lerombolod
Új bánat űz, új fájdalom kell
A múló öröm nem érdekel"

"Monsters are real, and ghosts are real, too. They live inside us. And sometimes they win."

"The Night Is Darkest Just Before The Dawn"

"A Bűn Zsoldja Halál" (Róma 6:23)

"Az Emberek Erejét Nem Számokban Mérik..."