2024. Szeptember 29. - 13:30:55
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: 2008-as tavaszi versenyszezon  (Megtekintve 214033 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

2008. Március 27. - 18:25:22
Válasz #405
Nem elérhető

AnitaH


 :-)! Egyetértek. Teljesen el akarják ezzel törölni a testépítés és a modell közötti kategóriát? Ennek mi értelme? Vagy csináljanak egy átmeneti kategóriát szép kerek, nem túl vastag, de definiát izmokkal rendelkező lányoknak (mondjuk pont a bodyfitness volt az átmeneti kategória... :-\), vagy a testépítést kéne egy kicsit nőiesre redukálni, mondjuk olyan 2000-es Valentina Chepiga szintre, vagy a maiak közül Cindy Philips, Britt Miller. Az még szerintem gyönyörű (már akinek ;D), mert a mostani női testépítő trend nagyon nem jön be, pedig ez engem is jobban vonzana :'(. A profi Figure az meg egy erősebb fitness modell verseny a szemembe. Akire ott azt mondom, hogy ez igen (pl. Juliana Malacarne)azt lepontozzák, és még ezt a szintet még lejjebb akarják vinni??? :angry: Röviden: akinek a klasszikus fitnesses alak jön be, és versenyezni akar, az tanuljon meg ugrabugrálni. No comment. :-p

2008. Március 27. - 22:04:04
Válasz #406
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Talán az idei lesz a legkeményebb szezon ami ránk vár. Szeretnénk kihozni a maximumot. Az igazi csúcsformát őszre szeretnénk, de a tavaszi szezonban is bevállalunk 4 versenyt. Brigi nagyon jól áll a felkészüléssel, talán még sosem volt ilyen ütős a felkészülés ezen szakaszában. Vállban és hátban talán sikerúl javítani. A lábbal és a hassal eddig sem volt gond, de azét arányában az is javulhatna.
Május 17-én a Német Bajnoksággal kezdjük, majd következik a nagyon várt Szeghalmi verseny. Június 6-án megyünk Portugáliába az EB-re és levezetésként rá egy hétre kimegyünk Romániába.
Ősszel pedig jönnek a nagyobb versenyek. Nem hagyhatjuk ki idén sem az Olasz Nagydíjat. Számunkra az a VERSENY! Akkor megyünk Bulgáriába, Németországba talán kipróbáljuk a NAC VB-ét, Szlovéniai VB-ét is megkostoljuk, már csak azért is,mert rengeted Olasz lány lesz ami garantálja a szinvonalat.
Megyünk Mexikóba a WABBA VB-re, és ha még belefér a formaidőzitésbe, akkor a Super Bodyt is megpróbáljuk.
Persze ezek még csak tervek, mert egyenlőre még nincs pénz az utazásokra, de vettem egy lottót és hátha bejön. !+"%
Remek tervek! Nagyon sok sikert kívánok hozzájuk!
Brigi szerintem a magyar testépítő és fitness sportág eddigi egyik legjobb versenyzője...és ugyebár nálam itt Szikszay-Rubos-tól indul a felsorolás. További sok sikert Neki!!!  :-)!
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Március 27. - 22:37:07
Válasz #407
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Jim Maniontól, az IFBB Profi Ligájának Elnökétől érkezett a következő rövid, de igen lényegre törő levél:

„A 2008-as év első profi versenye után az IFBB Profi Ligája kevésbé izomos és definiált versenyzőket AKAR látni a bodyfitness kategóriákban.
A vállak és a combok túl nagyok és túlzottan definiáltak.
A következő versenytől kezdődően (Pittsburg) a bíróknak LE KELL PONTOZNIUK  a túl nagy izomtömeggel rendelkező és a túlzottan definiált versenyzőket!”

A Magyar Szövetség örömmel vette tudomásul a hírt. Mint azt korábban már mi is szorgalmaztuk, mostantól a bodyfitness kategóriák versenyzőinek meg kell őrizniük a nőies megjelenésüket. A túl nagy izomtömeg és a túlzott definíció ebben a kategóriában hátrányt kell, hogy jelentsen. Biztosak vagyunk abban, hogy a profi bírók után hamarosan az amatőröket is utasítani fogják a nem ebbe a kategóriába illő versenyzők lepontozására."

Én régóta vártam már ezt a döntést, de sajna még évekig tarthat mire az amatőröknél is sikerül elfogadtatni.

Miért van erre szükség?

Mi lehet a fő célja egy női fitness forma versenyzőnek? Gondolom a profizmus, a Ms. International, a Ms. Figure Olympia. Európában olyan irányban indult el ez az egész, hogy egyre izmosabbnak, egyre szálkásabbnak kell lenni ahhoz, hogy elől végezzen egy hölgy és ez a bírók, szövetségek idiótasága. Ez egyrészt elrontja a fitness forma irányvonalát, másrészt komoly egészségügyi elváltozásokat és problémákat okozhat a lányoknál...akik a győzni akarás hevében már gondolkozni is elfelejtenek. De azért kell emelniük a dózisokat mert egy idiótán felállított versenystandardnak akarnak megfelelni.

Aztán nézzük az eredményt ha mindent bevállal és minden munkát elvégez egy jó adottságú lány...

Végre igényelhet egy profi kártyát és irány a profi debütálás. Na ott meg jönne a hidegzuhany, mert habár szívük szerint lezavarnák a színpadról...végül csak berakják mondjuk 15.-nek...mivel pont 2x izmosabb és szárazabb mint a Ms. Figure Olympia bajnok, ahol gyönyörű, nőies, karcsú, egészségesen definiált, csinosan izmos, arányos csajok indulnak.

Mutassak példát?




Első kép: Abszolút választás a 2007-es Body Fitness Világbajnokságon Santa Susanna-ban

Második kép: Gina Aliotti IFBB Pro, Arnold Classic Fitness Forma győztes, Ms. Figure Olympia trónkövetelő...


 ::)





GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Március 28. - 00:29:18
Válasz #408
Nem elérhető

AnitaH


Jim Maniontól, az IFBB Profi Ligájának Elnökétől érkezett a következő rövid, de igen lényegre törő levél:

„A 2008-as év első profi versenye után az IFBB Profi Ligája kevésbé izomos és definiált versenyzőket AKAR látni a bodyfitness kategóriákban.
A vállak és a combok túl nagyok és túlzottan definiáltak.
A következő versenytől kezdődően (Pittsburg) a bíróknak LE KELL PONTOZNIUK  a túl nagy izomtömeggel rendelkező és a túlzottan definiált versenyzőket!”

A Magyar Szövetség örömmel vette tudomásul a hírt. Mint azt korábban már mi is szorgalmaztuk, mostantól a bodyfitness kategóriák versenyzőinek meg kell őrizniük a nőies megjelenésüket. A túl nagy izomtömeg és a túlzott definíció ebben a kategóriában hátrányt kell, hogy jelentsen. Biztosak vagyunk abban, hogy a profi bírók után hamarosan az amatőröket is utasítani fogják a nem ebbe a kategóriába illő versenyzők lepontozására."

Én régóta vártam már ezt a döntést, de sajna még évekig tarthat mire az amatőröknél is sikerül elfogadtatni.

Miért van erre szükség?

Mi lehet a fő célja egy női fitness forma versenyzőnek? Gondolom a profizmus, a Ms. International, a Ms. Figure Olympia. Európában olyan irányban indult el ez az egész, hogy egyre izmosabbnak, egyre szálkásabbnak kell lenni ahhoz, hogy elől végezzen egy hölgy és ez a bírók, szövetségek idiótasága. Ez egyrészt elrontja a fitness forma irányvonalát, másrészt komoly egészségügyi elváltozásokat és problémákat okozhat a lányoknál...akik a győzni akarás hevében már gondolkozni is elfelejtenek. De azért kell emelniük a dózisokat mert egy idiótán felállított versenystandardnak akarnak megfelelni.

Aztán nézzük az eredményt ha mindent bevállal és minden munkát elvégez egy jó adottságú lány...

Végre igényelhet egy profi kártyát és irány a profi debütálás. Na ott meg jönne a hidegzuhany, mert habár szívük szerint lezavarnák a színpadról...végül csak berakják mondjuk 15.-nek...mivel pont 2x izmosabb és szárazabb mint a Ms. Figure Olympia bajnok, ahol gyönyörű, nőies, karcsú, egészségesen definiált, csinosan izmos, arányos csajok indulnak.

Mutassak példát?



Ezzel nem is lenne gond. A Gina szerintem brutál jó (elég izmos is és definiált is), de ezt tartja soknak az IFBB a levél szerint. Inkább valóban az amatőr részen kéne változtatni, mert az szörnyű. De attól félek az nem történik meg... :-\ Így az újonc profik, akik nem az NPC-ből kerülnek ki azok igencsak hoppon maradnak egy figure versenyen, tehát ez csak még nagyobb szakadék lesz a két fizikum között. Szerintem a figure-hoz nem kéne nyúlni, és a levélben említetteket az amatőr IFBB versenyeken bevezetni. Szerintem...... :-\

2008. Március 28. - 11:09:22
Válasz #409
Nem elérhető

sasa


Talán az idei lesz a legkeményebb szezon ami ránk vár. Szeretnénk kihozni a maximumot. Az igazi csúcsformát őszre szeretnénk, de a tavaszi szezonban is bevállalunk 4 versenyt. Brigi nagyon jól áll a felkészüléssel, talán még sosem volt ilyen ütős a felkészülés ezen szakaszában. Vállban és hátban talán sikerúl javítani. A lábbal és a hassal eddig sem volt gond, de azét arányában az is javulhatna.
Május 17-én a Német Bajnoksággal kezdjük, majd következik a nagyon várt Szeghalmi verseny. Június 6-án megyünk Portugáliába az EB-re és levezetésként rá egy hétre kimegyünk Romániába.
Ősszel pedig jönnek a nagyobb versenyek. Nem hagyhatjuk ki idén sem az Olasz Nagydíjat. Számunkra az a VERSENY! Akkor megyünk Bulgáriába, Németországba talán kipróbáljuk a NAC VB-ét, Szlovéniai VB-ét is megkostoljuk, már csak azért is,mert rengeted Olasz lány lesz ami garantálja a szinvonalat.
Megyünk Mexikóba a WABBA VB-re, és ha még belefér a formaidőzitésbe, akkor a Super Bodyt is megpróbáljuk.
Persze ezek még csak tervek, mert egyenlőre még nincs pénz az utazásokra, de vettem egy lottót és hátha bejön. !+"%
Remek tervek! Nagyon sok sikert kívánok hozzájuk!
Brigi szerintem a magyar testépítő és fitness sportág eddigi egyik legjobb versenyzője...és ugyebár nálam itt Szikszay-Rubos-tól indul a felsorolás. További sok sikert Neki!!!  :-)!

Kösz Pisti az elismerést!
A Brigi kérdezi, hogy mit iszol? ;-oo-;

2008. Március 28. - 17:51:25
Válasz #410
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Abszolút igaza van Pistinek....rájöttem hogy Brigi a női Molnár Peti!  !+"%
Briginek nagyon jó éve lesz...szépen lassan de biztosan araszolgatni fog felfelé. Én úgy látom lesz egy WABBA aranya is.

Faroban majd a busszal menjetek ki az óceánpartra. Iszonyat jó hely. Bazi mély,nagy homok. Jó Sangria is van a parton...finom is.  ;D

És nézzetek szét Faroban.Nagyon szép hely...az utcák zöld drapériával vannak bevonva...és nagyon szép tiszta minden. Van egy templom ami emberi csontokból és koponyákból épült,nagyon látványos.

Nekem egy emlék az IFBB EB-ről Farobol. Boldog voltam...egy darabig.  :)

A bajnokokkal: Szántai Dóri,Székely Moncsi, Pintér Bea...

2008. Március 28. - 18:46:58
Válasz #411
Nem elérhető

izomboy


Zsolti bácsit mindíg ennyi nő veszi körűl? :-X

Remélem mindent jól írtam:)

2008. Március 28. - 18:52:36
Válasz #412
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Nem de vannak kivételes helyzetek.  ::)

A "körül" MINDENHOL RÖVID ÉKEZET!  >:D ;D

2008. Március 28. - 20:02:00
Válasz #413
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Újabb WABBA verseny...(sasa figyelj)

Mister And Miss Baltic

Nyílt bajnokság! OPEN. 1 testépítő kategória és 1 női fitness kategória. A WABBA LITUANIA rendezi. Vilniusban Május 25.-én.



2008. Március 28. - 20:13:04
Válasz #414
Nem elérhető

sasa


Kösz, tudok róla!
Ezekre kintről is figyelmeztetnek minket. Május 17-én lesz a Német Bajnokság és rá két hétre lesz Szeghalom. A két verseny közt pedig kell egy kis feltöltődés. Nem szeretném ha a Szeghalmi versenyre nem tudnánk hozni a formát. Nem is beszélve arról, hogy június elejére pihentnek kell lenni, mert pont te adtad ki parancsba, hogy meg kell nyerni az EB-ét. Veled meg nem szeretnék ellenkezni. :-){

2008. Március 29. - 15:09:39
Válasz #415
Nem elérhető

izomboy


Nem de vannak kivételes helyzetek.  ::)

A "körül" MINDENHOL RÖVID ÉKEZET!  >:D ;D

Látom figyel Zsolti bácsi Łł=

"Nem (vessző) de vannak kivételes helyzetek" :--:.

2008. Március 30. - 12:41:04
Válasz #416
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Pakolom az OPEN versenyeket aki még esetleg mindig gondolkodik.

Az első holland versenynek lesz live webcast is.  ;-oo-;  Megnézzük Bautista-t és Bergmann-t milyen showt adnak.

2008. Március 31. - 21:49:45
Válasz #417
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
Megkaptam a május 31.-i Szeghalmon megrendezésre kerülő SUPER KUPA plakátját.

2008. Március 31. - 22:49:42
Válasz #418
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Megkaptam a május 31.-i Szeghalmon megrendezésre kerülő SUPER KUPA plakátját.
Egyszer majdcsak megtanulják helyesen leírni Kathi Béla nevét...évek kérdése... :-\ !+"%
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Április 01. - 07:03:23
Válasz #419
Nem elérhető

endre66


Óuhh....nem értem a mentalitást...ha valaki nem biztos benne, ezt még a  ?:-) is tudja helyesen írni... ˝=/