2024. Szeptember 29. - 21:36:33
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat in the house  (Megtekintve 371048 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

2008. Szeptember 16. - 00:10:24
Válasz #870
Nem elérhető

L


Üdv Pisti!

Most, hogy a regeneráció az elsődleges, hogy alakítod a kajálásod? Tisztán fogsz kajálni, vagy csak decemberben indul újra a gépezet?
A regeneréciós időszakban a fehérjét mennyire tarod magasan? Ezt csak azért kérdezem, mert logikus lenne, hogy mivel nagyon magas volt a fehérjéd az utóbbi időben visszaveszel belőle bőven, ezzel is tehermentesítve a szervezetet, illetve logikus lenne az is, hogy viszonylag magas fehérjén maradsz és közepes szénhidráton, hogy minél alacsonyabb testzsírral kezdj bele a tömegelésbe... ????...
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Szeptember 16. - 00:18:28
Válasz #871
Nem elérhető

God Vazzeg


Üdv Pisti!

Most, hogy a regeneráció az elsődleges, hogy alakítod a kajálásod? Tisztán fogsz kajálni, vagy csak decemberben indul újra a gépezet?
A regeneréciós időszakban a fehérjét mennyire tarod magasan? Ezt csak azért kérdezem, mert logikus lenne, hogy mivel nagyon magas volt a fehérjéd az utóbbi időben visszaveszel belőle bőven, ezzel is tehermentesítve a szervezetet, illetve logikus lenne az is, hogy viszonylag magas fehérjén maradsz és közepes szénhidráton, hogy minél alacsonyabb testzsírral kezdj bele a tömegelésbe... ????...

Jó kis dilemma, ez engem is érdekel  ****)  ***)))

2008. Szeptember 16. - 00:19:44
Válasz #872
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Üdv Pisti!

Most, hogy a regeneráció az elsődleges, hogy alakítod a kajálásod? Tisztán fogsz kajálni, vagy csak decemberben indul újra a gépezet?
A regeneréciós időszakban a fehérjét mennyire tarod magasan? Ezt csak azért kérdezem, mert logikus lenne, hogy mivel nagyon magas volt a fehérjéd az utóbbi időben visszaveszel belőle bőven, ezzel is tehermentesítve a szervezetet, illetve logikus lenne az is, hogy viszonylag magas fehérjén maradsz és közepes szénhidráton, hogy minél alacsonyabb testzsírral kezdj bele a tömegelésbe... ????...
:)

Nos, én a végletek embere vagyok. Vagy úgy étkezem, hogy maximálisan elősegítsem az izomnövekedésemet vagy pedig szarok az egészbe.  ****:))) És hidd el, a legjobb regeneráció az ha szarsz bele az egészbe!  8-)

Az edzéseim most is kemények, viszont a kajálásom... Jelenleg általában napi 2, maximum 3 testépítő szempontból megfelelő étkezésem van. Általában egy normál szilárd étkezés valamikor napközben, valamint edzés után egy Anabolic Halo és aztán kicsivel később 2-3 adag IntraPro. Ezen kívül napi 1 tasak Animal Pak + néha egy 2000 mg-os C vitamin. Ennyi. Amit ezen kívül eszek az bármi amit megkívánok, bármikor.

És ez most jól is van így...


 O0
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Szeptember 16. - 00:46:40
Válasz #873
Nem elérhető

L


Üdv Pisti!

Most, hogy a regeneráció az elsődleges, hogy alakítod a kajálásod? Tisztán fogsz kajálni, vagy csak decemberben indul újra a gépezet?
A regeneréciós időszakban a fehérjét mennyire tarod magasan? Ezt csak azért kérdezem, mert logikus lenne, hogy mivel nagyon magas volt a fehérjéd az utóbbi időben visszaveszel belőle bőven, ezzel is tehermentesítve a szervezetet, illetve logikus lenne az is, hogy viszonylag magas fehérjén maradsz és közepes szénhidráton, hogy minél alacsonyabb testzsírral kezdj bele a tömegelésbe... ????...
:)

Nos, én a végletek embere vagyok. Vagy úgy étkezem, hogy maximálisan elősegítsem az izomnövekedésemet vagy pedig szarok az egészbe.  ****:))) És hidd el, a legjobb regeneráció az ha szarsz bele az egészbe!  8-)

Az edzéseim most is kemények, viszont a kajálásom... Jelenleg általában napi 2, maximum 3 testépítő szempontból megfelelő étkezésem van. Általában egy normál szilárd étkezés valamikor napközben, valamint edzés után egy Anabolic Halo és aztán kicsivel később 2-3 adag IntraPro. Ezen kívül napi 1 tasak Animal Pak + néha egy 2000 mg-os C vitamin. Ennyi. Amit ezen kívül eszek az bármi amit megkívánok, bármikor.

És ez most jól is van így...


 O0

És akkor most jönnek majd a kommentárok, hogy:  "láttam a NémethPistit a mekdonálcba és ha televagy nem is kell figyleni a kajára" meg "hallottam hogy a NémethPisti aztmondja hogy jók a lábai, aztán mégis csak 150-el guggol" ;D ;D ;D

Viccet félretéve, neked nem okoz gondot a szemét kaja egy ilyen diéta után?
Mert én egy héten egyszer csalok tömegeléskor és akkor is olyan diszkomfortot okoz, hogy azt mondom bárcsak ne ettem volna félre...Frankón rosszul tudok lenni a zsíros kaják után.
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Szeptember 16. - 09:03:17
Válasz #874
Nem elérhető

izomboy


Észrevételeim:
-A felsőtest továbbra is egy mérettel kisebb mint a lábak (főleg miután versenyeztem Dennis James-szel...)

-A V alakom sokat romlott 2003 óta. Akkor 77 kg voltam 65-ös derékkal, idén 90 kg voltam és versenyformában nem mértem, de sztem 73-75 cm körül lehetett a derekam. A lábak teltek vastagok ha kell ha nem...a derék meg ugye vastagabb...a vállcsontom meg eleve keskeny...úgyhogy ha nem kezdek valamit a hátammal és a vállaimmal akkor nem sok jóra számíthatok. Úgyhogy a hát és a váll kiemelt szerepet fog élvezni az elkövetkezendő időszakban.

-A karjaim nem rosszak, de nem is jók... Eleve nagyobb karokat akarok, de ha még fel is hozom a hátat és a vállakat akkor nem is lesz más választásom...hozzájuk kell növesztenem a karjaimat.

-a mellem hatalmasat fejlődött minden évben, továbbra is rámegyek, de most a hát-váll fontosabb

-Lábra magas intenzitású edzéseket fogok csinálni egész évben relatíve kis súlyokkal és minimum 30 perces kardiós levezetésekkel évközben is. Fitness.  ****:)))))) ****:))) Lehet, hogy örökre befejeztem a nagy súlyos guggolást és lábtolást, bármilyen jól is esik, az én esetemben már csakis negatív hatásuk lehet a fizikumomra. Egyszerűen nevetségesen nagyok a lábaim (főleg szemből és hátulról). Ezt láttam a versenyeimen is és főleg ezt láttam a pesterzsébeti fellépésünkön a fiúkkal. Gergőnek azért idén már nem éppen kicsi lábai vannak, Danin meg jóval több izom van mint rajtam és szélesebb is nálam...és mikor melléjük állok igen vékony lábúnak tünnek mellettem. Ez nem is lenne gond, ha emellett legalább akkora felsőtestem lenne mint a Daninak. Szóval ennek orvoslására mostmár sűrgősen és maximálisan rá kell menni.
[/b][/right]
Az hogy a v alakod romlott úgy írod mintha elkerülhető lett volna...  vagy szerinted lehetne még most is 70 alatt?
Szerintem 23 kiló izom nem  tudja kikerűlni a derekad.
Melyik gyakorlatot zárnád ki ami kimondottan a derekad vastagodását eredményezi?

Egyébként tetszik a meglátásod a kiemelt tesrészeket tekintve, csak nem tudom lehet e 3 izomcsoportra is öszpontosítani egyszerre, vagy van közöttük is fontossági sorrend?

2008. Szeptember 16. - 09:10:37
Válasz #875
Nem elérhető

izomboy


Mondjuk ahogy nézem a kar  a-b héten is 2x van edzve  de őt lehet is mert kicsi ,
   a váll és a kar 2 hetente van 2x edzve így úgy látom egyenrangú mind a 3 testrész.
 *** :)
Jol megvan szerkösztve :)

2008. Szeptember 16. - 09:59:10
Válasz #876
Nem elérhető

gurkha



2008. Szeptember 16. - 15:46:28
Válasz #877
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Mondjuk ahogy nézem a kar  a-b héten is 2x van edzve  de őt lehet is mert kicsi ,
   a váll és a kar 2 hetente van 2x edzve így úgy látom egyenrangú mind a 3 testrész.
 *** :)
Jol megvan szerkösztve :)
Sajnos az a 23 kg izom, csak 13...  :'( :)

Az edzésbeosztásban az a lényeg, hogy a láb mindig heti egyszer van, a hát és a kar mindig heti kétszer van...valamint emellett az egyik héten a váll van kétszer és a mell egyszer...a következő héten pedig fordítva.

Hogy melyik gyakorlatok játszhattak közre a derekam vastagodásában? Ezt így utólag pontosan nem tudom, de mivel rövid a törzsem, így már egy kisebb vastagodás is észrevehető. De gondolom a rendszeres 230-250-es guggolások, 240-260-as felhúzások nem keskenyítették...  ;D
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Szeptember 16. - 16:01:27
Válasz #878
Nem elérhető

madinorbi


Sok sikert Steve !
A felhúzást is kilövöd mint derék vastagítót ?
szekönd editör mentes felhasználó

2008. Szeptember 16. - 16:06:41
Válasz #879
Nem elérhető

Raymond


Steve látom nem szarozol.........komoly stratégiát állítottál fel. 8-}.........Biztos vagyok benne hogy előbb utóbb célba érsz..............sok sikert....... ;-oo-;

2008. Szeptember 16. - 16:12:02
Válasz #880
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Sok sikert Steve !
A felhúzást is kilövöd mint derék vastagítót ?
A nagy súlyosakat biztosan elhagyom...

Csak egy példa:

Tavaly beszélgettem Dennis Wolf-al és mondta, hogy soha nem húzott fel 180 kg-nál többet...de pl. a hátedzésünk végén 100-zal húzott fel a Koloseum Gym-ben.
Valamint láttam amikor Milos lábedzést tartott neki. A szabadsúlyos guggolásnál 10 ismétlést csinált 140 kg-val és az utolsó kettőnél a Milos már segített.

Talán ez a titok...  ;D
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Szeptember 16. - 16:12:40
Válasz #881
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Steve látom nem szarozol.........komoly stratégiát állítottál fel. 8-}.........Biztos vagyok benne hogy előbb utóbb célba érsz..............sok sikert....... ;-oo-;
Köszi Raymond!

 8-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Szeptember 16. - 16:22:25
Válasz #882
Nem elérhető

George


A karodat hogyan tervezed felhozni? Ha eleve nehezen fejlődő izomról van szó, akkor több, vagy kevesebb edzést adsz neki? Kis súly/nagy súly, normál sorozatok vagy szuperszett/triszett, 3-4 vagy esetleg kevesebb/több gyakorlat, mi az elképzelésed? Sajnos én is a gyorsan reagáló láb kategóriába tartozok, így a karom mindig lemarad a lábamhoz képest, és még nem találtam meg a számomra legjobb eredményt hozó módszert ...mondjuk nekem nem befolyásolja a profi karrierem ez a kis esztétikai kellemetlenség ***)))

2008. Szeptember 16. - 16:30:35
Válasz #883
Nem elérhető

Cressler


Dexter is írta, egy cikkben, hogy csak smith-kereten húz fel mert a szabadsúlyos verzió vastagítja az oldalsó hasizmait.
 
 De végülis ha úgy vesszük egy nehéz döntött törzsű evezésnél is elég komoly terhelést kap az a régió ami felhúzáskor.

Valahol a Coleman és Wolf közt lehet a szent grál.



The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Szeptember 16. - 17:04:55
Válasz #884
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
A karodat hogyan tervezed felhozni? Ha eleve nehezen fejlődő izomról van szó, akkor több, vagy kevesebb edzést adsz neki? Kis súly/nagy súly, normál sorozatok vagy szuperszett/triszett, 3-4 vagy esetleg kevesebb/több gyakorlat, mi az elképzelésed? Sajnos én is a gyorsan reagáló láb kategóriába tartozok, így a karom mindig lemarad a lábamhoz képest, és még nem találtam meg a számomra legjobb eredményt hozó módszert ...mondjuk nekem nem befolyásolja a profi karrierem ez a kis esztétikai kellemetlenség ***)))
Heti két edzés lesz karra.

Az elsőn majd külön-külön lesz megdolgozva a bicepsz és a tricepsz (mell illetve váll után), a másodikon pedig egyben nyomom le (az egyik héten váll, a másik héten mell után). Ebből is látható, hogy a második edzésen inkább a maximális vérbőségre fogok törekedni amit esetenként szuperszettekkel és triszettekkel is elő fogok segíteni.

Karnál nem hiszek a nagy súlyokban és szerintem ezeknél az izomcsoportoknál a (túl) nagy súlyoktól csak azoknak nőnek a méretei akiknek eleve bármitől nőnének a karjaik. Bicepsznél és tricepsznél ha túl nagy a súly akkor azonnal más izomcsoportok segítenek be a munkavégzésbe...és ennek semmi értelme. 8-12 közötti ismétlésszámokat alkalmazok, de emellett viszonylag nagy súlyt. Ez az igazi kihívás! Nagy súly, de viszonylag magas ismétlésszám. Mert ahogyan látom az edzőtermekben szinte senki sem képes követni ezt az elvet. Vagy beleadnak mindent 5-6 ismétlésbe, vagy pedig habár húznak mondjuk 10-et karonként váltott karú bicepszezésnél, de emellett nevetségesen leredukálják a használt súlyt is. Itt pedig valószínűleg a lustaság és/vagy a fókuszálási képesség gyengesége játszhat közre. Szerintem nem tudják 10-12 ismétlésen keresztül fenntartani a nagy súlyokhoz szükséges robbanékonyságot, agressziót...meg persze nagyobb súlyoknál 10-12 ismétlésnél már igen intenzív fájdalmat okoz a vérbőség. Hozzá lehet szokni...illetve aki nagy eredményeket akar annak hozzá is kell szoknia.

Általában gyakorlatonként 3 szériát végzek és 4-5 gyakorlatot izomcsoportonként. A lényeg, hogy minél több szögből meg legyen dolgozva az izom.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."