2024. Szeptember 28. - 23:35:09
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat in the house  (Megtekintve 370931 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2008. Április 07. - 20:41:31
Válasz #555
Nem elérhető

dave18


Úgy sikerült hogy építkezésen kéményt bontottam és rámesset belőle egy kb 4 méteres tömb de szerencsére nem esett nagyobb bajom, a jobb lábam bokája kifordult és jobbra hátrafelé nézett és a sípcsontom is eltört, a bal vádlimon pedig 1 a földön heverő tégla aimre ráestem lukat ütött de mostmár elég jól vok csak a kórházi lét viselt meg ;D Csak edzés nélkül rossz,erősen kerülget a gondolat hogy lemankózzak a terembe :D

Láttál eddzeni??? nem is tudtam h oda jársz!

2008. Április 07. - 21:15:36
Válasz #556
Nem elérhető

Junior


Idézet
Szevasz Tomi!

Miért játszottad volna el a bizalmamat?!

Örülök, hogy végre hallok felőled és mihamarabbi rehabilitációt kívánok! Emellett meg...nem sok embernek segítenék ebben az országban, de Neked továbbra is bármikor segítek ha tudok, csak szólj, tudod a számom!  cool

A sérvvel kapcsolatban meg... Ez közel sem a világvége! Minden jóra fordul majd, sőt sokkal jobbra is fordulhat mint amilyen volt...csakis rajtad, a hozzáállásodon múlik az egész!



Hadd írjak le egy történetet. Az egyik példaképemről Chris Cormier-ről.


2006 nyarán lábedzés közben újra megsérült a gerince, illetve kiújult az a sérülése amit még 19 éves korában szevedett el. Szokás szerint úgy tett mintha mi sem történt volna, de nemsokára egyre nagyobb lett a fájdalom, míg végül összeesett a lakásában. Hívta a mentőket, lábra sem bírt állni. Elmondása szerint a fájdalom elviselhetetlen volt. Természetesen a neten azonnal elindultak a pletykák, hogy Chris-nek leálltak a veséi és most dialízisen van.

Igazából egy bakteriális fertőzés támadta meg a sérült gerincét és jóformán deréktól lefelé lebénult. 3 hónapig nem tudott járni, majd újra meg kellett tanulnia járógéppel.

A történetének a vége pedig összekapcsolódik velem. Chris kicsivel több mint egy évvel a kórházba szállítása után, 40 évesen újra színpadra állt a 2007-es Montreal Pro-n. Nekem ez volt életem első IFBB Pro versenye, Chris-nek ez volt a 71.! Majd 1 héttel később beállította Milos Sarcev rekordját mert az Atlantic City Pro volt a 72. IFBB Pro versenye!  bravo fan

Hihetetlen érzés volt amikor Chris a történtek után megérkezett az Athletes Meeting-re a verseny előtti napon és leült a mellettem lévő sorba. Szokás szerint baseball sapka, ipod, kockás tárca, mobil.... Grin
A versenyen pedig a kihívásainál végig őt néztem a hátsó sorból (Kamali és Alves mellől). Nagyon motiváló volt látni (pedig kurvaszarul voltam), hogy milyen kőkeményen mutatja be a pózokat és milyen halálosan komolyan veszi a 71. profi versenyét is. 1 évvel korábban meg még alig bírt járni!  ahh


Szóval Tomi...folyamatosan a céljaid járjanak a fejedben, az aktuális gondolataid teremtik meg a jövődet! Mindig legyél pozitív! A negatív embereket pedig messze kerüld el! A világ valójában tökéletes, csak a negatív, barom emberek teszik tökéletlenné. Úgyhogy azt mondom élj a saját világodban és azt tedd tökéletessé. Én mindig is ezt tettem és mindig próbálom tovább és tovább tökéletesíteni a saját világomat.

Minden amit eddig elértem, azt már jóval korábban megterveztem és minél többször újra és újra lejátszottam az elmémben! Míg egyszer valóra vált. Bárki bármit mond, Te teremted meg a saját világodat, a saját életedet!

A legfontosabb pedig, hogy konkrét, egyértelmű képed legyen a céljaidról, hogy hová akarsz eljutni és 100%-osan higgy abban hogy ezeket el is fogod érni és el fogsz oda jutni. Ha a legkisebb realitása is megvan a céljaidnak és maximálisan hiszel bennük, akkor csakis idő kérdése, hogy elérd őket! MÉG EGYSZER: CSAKIS IDŐ KÉRDÉSE!!!


Egy nagyon jó példa erre:

Éjszaka autózol. Az ország egyik feléből utazol a másikba. Habár a fényszórók csak pár száz métert világítanak meg az útból, mégis el fogsz jutni a célodhoz mert tudod, hogy hová akarsz eljutni és tudod, hogy mit kell tenned ahhoz, hogy eljuss oda! Látszólag vakon mész előre, holott Te biztos vagy magadban és a célodban.

Ez egy hétköznapokból kiragadott példa. Ezt minden ember meg szokta csinálni gond nélkül, hisz látják, hogy a többi ember is meg tudja csinálni. Mennek a többi után mint a birkák.

Ha viszont olyan célod van amit mások elérhetetlennek tartanak akkor magát az utadat is baromságnak titulálják. Valamint neked is sokkal jobban kell bíznod magadban, mert nem egy hétkönapi autókázásra indulsz. Ha meg hallgatnál a többiekre akkor még az autót sem indítanád be...

Na egyenlőre elég...de majd még írkálhatunk a pozitív gondolkodás erejéről, ha érdekel vkit.  cool


HI Steve!

Köszi a bíztató szavakat, és a Chrisel kapcsolatos story-t! Most hogy nekem is sikerült vissza állni és megint rendesen ,teljes gőzzel edzhetek örülök, hogy még mindig számíthatók rád!!

Megpróbálok a héten már beugrani hozzád, mert már nagyon kiváncsi vagyok hogy, hogy is állsz a vastagítással....... :o
De azért elötte mindenképpen rádcsörgök, hogy fogadó képes vagy e...... 8-)

Addig is csak kőkemény edzéseket!!!!!!!!!!! :-/-- :-/-- :-/-- =/+' :-/-- :-/--

2008. Április 07. - 21:29:26
Válasz #557
Nem elérhető

Junior


Idézet
Én is drukkolok neked Tomi, nagyon tehetséges srác vagy. Egy ilyen kis malőr miatt nem szabad elkeseredni, követni kell az orvosi utasításokat és Mr. Namat "csakazértis" életfilozófiáját kell követni. Azt hiszem az egész fórum kíváncsian várja visszatérésed, de nem türelmetlenül, úgyhogy kivárás és kitartás és jobb leszel mint valaha.  beer

Neked is köszi és most már, semmi és senki nem tántoríthat el a célomtól! Ha kell kétoldali sérvel is felkészülök  ;D

Hát az biztos hogy Steve ritka egy céltudatos ember!!! Követendő!!!  :-<


2008. Április 07. - 22:08:58
Válasz #558
Nem elérhető

fastor


Úgy sikerült hogy építkezésen kéményt bontottam és rámesset belőle egy kb 4 méteres tömb de szerencsére nem esett nagyobb bajom, a jobb lábam bokája kifordult és jobbra hátrafelé nézett és a sípcsontom is eltört, a bal vádlimon pedig 1 a földön heverő tégla aimre ráestem lukat ütött de mostmár elég jól vok csak a kórházi lét viselt meg ;D Csak edzés nélkül rossz,erősen kerülget a gondolat hogy lemankózzak a terembe :D

Láttál eddzeni??? nem is tudtam h oda jársz!

uhh még szerencse hogy nagyobb bajod nem történt!
fogd fel ezt pihenönek :-}, és utánna majd jobban megy ;D =/+'


oda járok láttalak már, de nem akartalak zavarni ;D
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Április 08. - 00:19:38
Válasz #559
Nem elérhető

carl


Steve te viszont lebuktál! Szerintem Te láttad a Secret cimű filmet! ;D
Gyakran látogatom a fórumot, de irogatni nem szeretek, az igazat megvallva akkor regisztráltam, mikor elkezdődött a felkészülésed a profi debütálásra. Azért is kezdtem el olvasgatni, mert szerintem nagyon motiváló az, ahogy a dolgokhoz álllsz, magyarul teszel a barmokra.
Már rég szerettem volna megkérdezni tőled, hogy  hogyan vagy képes elviselni a sok köpködést, fikázást, ami ellened irányul innen-onnan?
Gondolok itt a nyomi beszólásokra, mint pl: "de nagyképű ez a Pisti" "sosem fog magyar kijutni a mr o-ra" stb

2008. Április 08. - 00:31:32
Válasz #560
Nem elérhető

madinorbi


Egy nem sportoló idióta netesegér egyébként is milyen jogon ítélkezik itt akárki felett , hogy ez lesz és márpedig csak én tudom , hogy mi a stájsz + kirak a töketlen idiótája egy grafikont hogy ő nézetebb mint a x,y,z oldalak. Komolyan mondom eszméletlen lapaj emberünk és érdekes módon akivel valaha is egy kis kapcsolatot is ápolt azok közül már senki nem méltatja szóra sem.
Csak az lehet itt a dologban hogy az emberiség szar ő pedig császár de nagyon.  :D :D :D
szekönd editör mentes felhasználó

2008. Április 08. - 04:14:49
Válasz #561
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Úgy sikerült hogy építkezésen kéményt bontottam és rámesset belőle egy kb 4 méteres tömb de szerencsére nem esett nagyobb bajom, a jobb lábam bokája kifordult és jobbra hátrafelé nézett és a sípcsontom is eltört, a bal vádlimon pedig 1 a földön heverő tégla aimre ráestem lukat ütött de mostmár elég jól vok csak a kórházi lét viselt meg ;D Csak edzés nélkül rossz,erősen kerülget a gondolat hogy lemankózzak a terembe :D

Láttál eddzeni??? nem is tudtam h oda jársz!
Jobbulást Dave!!!  :-OO
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Április 08. - 04:16:54
Válasz #562
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
HI Steve!

Köszi a bíztató szavakat, és a Chrisel kapcsolatos story-t! Most hogy nekem is sikerült vissza állni és megint rendesen ,teljes gőzzel edzhetek örülök, hogy még mindig számíthatók rád!!

Megpróbálok a héten már beugrani hozzád, mert már nagyon kiváncsi vagyok hogy, hogy is állsz a vastagítással....... :o
De azért elötte mindenképpen rádcsörgök, hogy fogadó képes vagy e...... 8-)

Addig is csak kőkemény edzéseket!!!!!!!!!!! :-/-- :-/-- :-/-- =/+' :-/-- :-/--
Ezt örömmel hallom!

Majd dobj SMS-t vagy vmelyik délután csörögj rám!  8-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Április 08. - 13:05:29
Válasz #563
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Steve te viszont lebuktál! Szerintem Te láttad a Secret cimű filmet! ;D
Gyakran látogatom a fórumot, de irogatni nem szeretek, az igazat megvallva akkor regisztráltam, mikor elkezdődött a felkészülésed a profi debütálásra. Azért is kezdtem el olvasgatni, mert szerintem nagyon motiváló az, ahogy a dolgokhoz álllsz, magyarul teszel a barmokra.
Már rég szerettem volna megkérdezni tőled, hogy  hogyan vagy képes elviselni a sok köpködést, fikázást, ami ellened irányul innen-onnan?
Gondolok itt a nyomi beszólásokra, mint pl: "de nagyképű ez a Pisti" "sosem fog magyar kijutni a mr o-ra" stb

Sajna a filmet még nem láttam, de a könyvet már egy fórumos barátom közreműködésével "bevonzottam" az életembe.  ;D


Örülök, hogy tetszik a hozzáállásom...sztem a legtöbben nem így vannak vele... :D

Hogy bírom elviselni a sok fikázást...? Nos, egyrészt maximálisan hiszek magamban és a terveim megvalósulásában...tehát így is úgy is ez lenne a lényeg. Másrészt meg tudom, hogy miért megy a fikázás...láttam, hogy honnan jöttem és hová tartok...látom a sok ál- és érdekbarátot...valamint tanulok és motivációt szerzek azoktól az emberektől akik már átélték mindazt amit én vagy annál már sokkal többet is...gondolok itt Kiss Jenőtől egészen Coleman-ig és Cutler-ig.

Nagyképűség...? 17-18 évesen azt hittem, hogy én vagyok a világ közepe... Minél jobb eredményeim vannak, annál nyugodtabb, higgadtabb, visszafogottabb vagyok...hacsak nincsen versenyhelyzet. A nagyképűség önbizalomhiányból táplálkozik. De sokan félredefiniálják a nagyképűséget (beképzeltséget) és azonosítják az önbizalommal. Pl. Coleman nagyképű volt mikor 2004-ben a Mr. Olympia sajtótájékoztatón felállt az asztal tetejére és levetkőzött...?! Nem, mert ő volt a legjobb bassza meg!  @:-) És még ha nem is ő lett volna a legjobb. Ha ő úgy érzi, hogy mindent megtett a győzelemért és szerinte ő a favorit akkor miért ne adhatna ennek hangot? Én legalábbis így látom ezt a dolgot. Próbálom minél értékesebb, minél pozitívabb, minél sikeresebb emberekkel körülvenni magam és minél jobb testépítők közelében lenni és ellenük versenyezni...ezért járok már 2006 óta ki az USA-ba, ezért lettem profi, ezért nagyratörőek a terveim. Ez az ami két lábbal tart a földön. Sohasem azon jár az eszem, hogy milyen jó vagyok, hanem azon hogy milyen kemény munka vár még rám, hogy olyan legyek amilyen szeretnék lenni! Kívül-belül! Én már pózoltam együtt és beszélgettem: Milos Sarcev-vel, Ronnie Coleman-nal, Dennis Wolf-al, Johnnie Jackson-nal, Markus Rühl-el, Armin Scholtz-al, Troy Alves-el, Dennis James-szel, Joel Stubbs-al, Silvio Samuel-el, Quincy Taylor-al, King Kamali-val, Darrem Charles-al, Chris Cormier-el, Charles Glass-al, Jay Cutler-el...csak hogy pár ismertebbet említsek...úgyhogy tudom hová rakni magamat (méghozzá alacsonyra), sok magyarral ellentétben.

19 évesen kurvajónak hittem magam és nagyképű voltam (és tele van most is ilyenekkel a magyar bodybuilding), mégis mindenki dícsért, mindenki barátkozott velem, mindenki jófejnek tartott. Miért? Mert egy kis pöcs voltam. Olyan mint a többiek. Max. egy tehetséges junior. Aztán 2003-ban már beindult a köpködés. 2004-ben tovább nőtt. 2006-ban tetőződött, most pedig már sztem teljes elmeháborodottnak tartanak a velem nem szimpatizálók...milyen érdekes... Pedig ugyanazokról az emberekről beszélünk akik 2002-ben még jófejnek tartottak.  ;D Csak én megyek fel a saját fizikális és mentális ranglétrámon, ők meg kissé bestagnáltak. Mindegy...ezt még lehetne ragozni...

Magyar a Mr. Olympia-n...? Erre több ember is esélyes lehet és az, hogy eljuthatnak oda az olyan egyértelmű, mint az hogy minden reggel felkel a nap! Ha nem határolják be magukat mentálisan akkor 5 éven belül többen is menni fogunk magyarként a Mr. Olympia-ra! Ha pedig továbbra is behatárolják magukat, akkor csak én fogok menni... ;D ;D
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Április 08. - 13:19:09
Válasz #564
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Egy nem sportoló idióta netesegér egyébként is milyen jogon ítélkezik itt akárki felett , hogy ez lesz és márpedig csak én tudom , hogy mi a stájsz + kirak a töketlen idiótája egy grafikont hogy ő nézetebb mint a x,y,z oldalak. Komolyan mondom eszméletlen lapaj emberünk és érdekes módon akivel valaha is egy kis kapcsolatot is ápolt azok közül már senki nem méltatja szóra sem.
Csak az lehet itt a dologban hogy az emberiség szar ő pedig császár de nagyon.  :D :D :D
Hűha!  :-O

Ezek szerint Magyarországon a sárga oldal nézettebb mint a getbig.com, a musculardevelopment.com és a flexonline.com... Ki gondolta volna...  ::)

Akkor lehet, hogy Magyarországon az RTL Klub Híradót is többen nézik mint a CNN-t?! Mert ezek után elképzelhető...  ;D
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Április 08. - 13:37:43
Válasz #565
Nem elérhető

pókerarc


Pisti!
Megkérdezhetem,hogy kikre gondolsz még,akik esélyesek lehetnek kijutni az O-ra?(csak kiváncsi vok jól tippelek e :D)

Másik..jelenleg (hogy) van esély magyarnak a profi státusz eléréséhez (Magyarországon)?Persze azok,akik az elmúlt években még nem nyertek absz.magyar bajnokságot.
 ;-oo-;

2008. Április 08. - 13:48:47
Válasz #566
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Pisti!
Megkérdezhetem,hogy kikre gondolsz még,akik esélyesek lehetnek kijutni az O-ra?(csak kiváncsi vok jól tippelek e :D)

Másik..jelenleg (hogy) van esély magyarnak a profi státusz eléréséhez (Magyarországon)?Persze azok,akik az elmúlt években még nem nyertek absz.magyar bajnokságot.
 ;-oo-;
Az első nehéz kérdés... Fizikum alapján jópáran megfelelnének, de általában ismerem is őket is azonnal tudom, hogy mentálisan képtelenek lesznek erre.

Akik viszont egyértelműen alkalmasak lennének rá...és csakis a hozzáállásuktól függ, hogy összejön-e nekik...szerintem:

Lantos Johnny, Tóth Dániel, Bognár Gergő, Molnár Péter. És pont.


A második kérdésre egyszerű (és szomorú) a válasz:

-leváltani a magyar IFBB szövetség vezetőit
 
vagy

-külföldi szinekben indulni
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Április 08. - 13:55:10
Válasz #567
Nem elérhető

pókerarc


Köszönöm a gyors választ!
És teljesen jól tippeltem ;D
Na akkor hajrá srácok,olimpia résztvételt akarunk látni! :D :-):-):: @:-)

2008. Április 08. - 14:40:21
Válasz #568
Nem elérhető

tas


Pisti!
Megkérdezhetem,hogy kikre gondolsz még,akik esélyesek lehetnek kijutni az O-ra?(csak kiváncsi vok jól tippelek e :D)

Másik..jelenleg (hogy) van esély magyarnak a profi státusz eléréséhez (Magyarországon)?Persze azok,akik az elmúlt években még nem nyertek absz.magyar bajnokságot.
 ;-oo-;
Az első nehéz kérdés... Fizikum alapján jópáran megfelelnének, de általában ismerem is őket is azonnal tudom, hogy mentálisan képtelenek lesznek erre.

Akik viszont egyértelműen alkalmasak lennének rá...és csakis a hozzáállásuktól függ, hogy összejön-e nekik...szerintem:

Lantos Johnny, Tóth Dániel, Bognár Gergő, Molnár Péter. És pont.


A második kérdésre egyszerű (és szomorú) a válasz:

-leváltani a magyar IFBB szövetség vezetőit
 
vagy

-külföldi szinekben indulni

erre vártam már mióta hogy ilyen témába belemenjünk  :D
a hozzáállásoddal abszolút egyetértek, tetszett a "bevonzottam az életembe" kifejezés, én is ismerem és tényleg működik, ha az ember rááll mentálisan a dolgokra. A felsoroltaknak tényleg arányos fizikumuk van, és árad belőlük a potenciál. Majd meglátjuk, kinek mi lesz a célja, és hogy alakulnak. :-)!

2008. Április 08. - 22:17:09
Válasz #569
Nem elérhető

Seth


Remélem nem gond, ha ebbe a topicba linkelem, az illető is beleegyezett. Zoli az edzőtársam a ma délelőtt motivációhiányban szenvedett, és végigolvasta a "Steve Namat in the house" oldalakat. Után írta ezt a levelet. Sokat beszélgettünk a napokban, és próbáltam is "lelket önteni belé", de valahogy nem ment. Ha van ötletetek, vagy véleményemenyetek, esetleg Neked Pisti, hamár a Te blogod  8-),  azt szívesen hallgatjuk. Annyit még érdemes tudni Zoliról nagyon lekiismeretesen, edz és a diétánál sem szokott csalni, tehát nem egy link alak...

Szia!


Olvastam az oldalt A-tól Z-ig. Ki vagyok ütve, teljesen elszomorodtam: ha 9 év alatt vki ennyit és ilyen töretlenül tud fejlődni, akkor velem gond van! Igaz, hogy Ő 15 évesen kezdte és erre feltéve az életét (amiért tisztelet illeti) halad a célja felé.
Meg fogsz lepődni: amit a kezdetekről ír (1-2 év), akár én is írhattam volna, mert szinte magamat hallottam vissza (erősebbnek lenni, sikerélmények stb.) De! Ő megváltozott vagy lépést tudott váltani a sikerei láttán, én pedig nem. Ez nem negatív gondolkodás, csak a tények rögzítése.
Bennem is megvolt az elszántság, kitartás (testi lehetőseégeinket nem tudom összemérni) csak az eredményeim nem jók. Nem, mert nem fejlődtem annyit, mint szerettem volna!
Lelkesen és sikerre éhesen vágtam bele a közös edzéseink sorozatába, de... Az akarat, kitartás megvan, az edzésmódszert folyamatosan tökéletesítem és figyelek a tanácsaidra. Nagyon igyekszem, mégssem elég. Telhetetlenség? Nem hinném, 4 év kitartó munka után látványos eredményt szerettem volna elérni. Hittem magamban, bíztam a segítségedben és nyomtam, ahogy tőlem tellett. Most mégis úgy érzem: kudarcot vallottam és ez nagyon bánt!!! Kiábrándító érzés.
Amikor azt mondtad, hogy a diéta végén összemérhetők leszünk majd kiugrottam a bőrömből, úgy örültem. De az örömbe üröm vegyül és nem feltétlenül a hétfői bénázásom miatt. A tükör kegyetlen bíró... Kijelenthetem, hogy elbuktam a tömegelést, mert karra és lábra szinte SEMMI izomtömeg nem jött föl - így pedig a diétázás végére pálcikaember leszek megint.
Nekem nincs annyi kifutási időm, mint Neked: 35 leszek lassan és max. 5 jó évem van még. Persze 40 után is lehet jól kinézni és fittnek maradni, de nem ez volt a cél.
Én a lelkem legmélyén abban bíztam, hogy 35 évesen elérem a legjobb formámat, 42-46 cm karokkal, széles háttal és lapos hassal. Hol vagyok én ettől? - sehol, a termben is majd mindenkinek jobb karjai vannak az enyémeknél, ez fájóbb pont, mint a hasam!!! A tűz húnyt ki bennem azt gondolom, csak a parázs ízzik tovább, vagy akár úgy is mondhatnám: visz a lendület tovább, mert a mozgás örömet okoz.
Üresség és csaslódottság vett rajtam erőt. Egyelőre ez van. Magamat kell kirángatnom a gödörből, tudom. Rendkívül szimpatikus Német Úr hozzáállása, de a fórumozókkal ellentétben nem tudok erőt meríteni belőle: engem inkább sokkolt, mertr rádöbbentett a sikertelenségemre! Olvastam minden hozzászólást, ami a motiváltságról és hitről szólt. Vmi látványos változás kellene, hogy az akaratom mellé hit is társuljon!

Zoli