2024. Szeptember 21. - 11:40:23
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: HELP DESK  (Megtekintve 799388 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

2009. December 02. - 21:59:07
Válasz #3120
Nem elérhető

Szandi


30 emberen végzett dupla-vak, placebo kontrollált kisérlet épp az ellenkezőjét mutatta: A whey(tejsavó) fogyasztás jelentősen csökkentette a vérnyomást. 30 enyhén emelkedett vérnyomású, egészséges embernél, 6 hetes kisérletben..
http://supplementspot.com/health/library/whey-protein-lowers-blood-pressure-inhibits-ace/


Nekem nagyon nem emeli. (bár nem bánnám, tegnap mértem egy laza 85/40-et. ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) )
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2009. December 02. - 22:00:39
Válasz #3121
Nem elérhető

Kicsibors


30 emberen végzett dupla-vak, placebo kontrollált kisérlet épp az ellenkezőjét mutatta: A whey(tejsavó) fogyasztás jelentősen csökkentette a vérnyomást. 30 enyhén emelkedett vérnyomású, egészséges embernél, 6 hetes kisérletben..
http://supplementspot.com/health/library/whey-protein-lowers-blood-pressure-inhibits-ace/


Nekem nagyon nem emeli. (bár nem bánnám, tegnap mértem egy laza 85/40-et. ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) )

A halvérű...  :laugh:

2009. December 02. - 22:04:51
Válasz #3122
Nem elérhető

Szandi


30 emberen végzett dupla-vak, placebo kontrollált kisérlet épp az ellenkezőjét mutatta: A whey(tejsavó) fogyasztás jelentősen csökkentette a vérnyomást. 30 enyhén emelkedett vérnyomású, egészséges embernél, 6 hetes kisérletben..
http://supplementspot.com/health/library/whey-protein-lowers-blood-pressure-inhibits-ace/


Nekem nagyon nem emeli. (bár nem bánnám, tegnap mértem egy laza 85/40-et. ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) )

A halvérű...  :laugh:

Az tuti.:D
Hol a hal?:D Éhes lettem. ;D
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2009. December 03. - 08:52:25
Válasz #3123

Tündi-Bündi

Vendég



Nem kizárt, hogy Lalinak a Novedextől ugrott meg picit a vérnyomása.

Egy apró megjegyzés még a témához, ha megengeditek: az extra aminosavak teljesen feleslegesek a (fehérje)turmixba, ugyanis egy fehérjekészítmény tartalmaz alapvetően tirozint, glutamint, és arginint is. Egy ilyen full spektrumos bevitel esetén az általatok hozzáadott extra aminosavak nem fejtik ki az előnyös hatásaikat, mert az emésztési ciklus során gyakoraltilag az "aminosavláncba" (ami összesen azt az X gramm proteint jelenti, amit beviszel a turmixszal) beépülve szívódnak fel a fehérjével együtt és fehérjeként. Ekkor a szervezet nem fog "szelektálni" a proteinturmix argininje és az extra hozzáadott arginin között, szimplán emésztésre kerül a többi aminosavval együtt, és nem érvényesül az a pozitív hatás, ami az önmagában történő fogyasztás esetén bekövetkezne. Ugyanez igaz minden speciális tulajdonsággal rendelkező aminosavra, pl. a taurinra is. Tehát ha csak teheted, inkább oszd el ezeket az aminosavakat a nap folyamán, és magukban fogyaszd, sosem étkezéssel, szem előtt tartva a kiemelt szedési időpontokat (reggel éhgyomorra, edzés előtt/alatt, stb.). Garantálom, hogy sokkal jobban fogod érezni a pozitív hatásukat  ****:))))))

Pl. arginint főleg reggel éhgyomorra, és edzés előtt 15 perccel érdemes lehet, ekkor már úgyis egy óra eltelt már az étkezésed óta (ha minden igaz ;) ).


Üdv!

Én ebben csak annyit mernék beleszólni, h azért különbséget kell tenni komplex fehérjék és aminosavak között. Ugyanis a szabad aminosavakat a szervezet már nem fogja emészteni és kisebb részük (kb. 10%) közvetlenül a gyomorból felszívódik és a véráramba kerül, míg döntő többségük gyakorlatilag különösebb emésztés nélkül (hiszen már tulajdonképpen emésztett anyagról van szó) továbbjut az éhbélbe ahonnan a bélbolyhokon keresztül fel is szívódnak. Ez a procedúra sokkal gyorsabban lezajlik, mint a fehérjék peptidekké majd aminosavakká hasítása és felszívódása. Ergo a szabad aminosav tartalom gyorsabban véráramba kerül, mint a fehérjékből lebontott aminosavak. Tehát én úgy gondolom, h nem egyszerre kerül "emésztésre" a turmix tartalma.

Ezért is jó az edzés közbeni aminosav fogyasztás, hiszen pont ezt használjuk ki, vagyis emésztés nélküli aminosav pótlást/ellátást.

Persze nem biztos h helyes a feltevés.

Amúgy egyet értek azzal, h az aminosavakat jobb ha külön fogyasztjuk és nem öntünk egyszerre mindent a gyomorba feleslegesen. Mindennek megvan a maga ideje.

Bubee, lehet, hogy neked is többet kellene írkálnod ezekben a topikokban. Very helpful post!  ****:))))))

Háj Eff!  /:-)

Ha valami észrevételem van, akkor írok egy-két sort  ;)

Mellesleg én azt kérdezném a Lalika-Tündi párostól h változott -e mostanában valami:

1. Étkezés
2. Edzés
3. Élet

...területén? Mert bár tudjuk h a turmixban mi van - és ezt valószínűleg ki is zárhatjuk az okok közül -, de máshol mi a helyzet? Elég ha az ember stresszesebb, de például az időjárás is keményen befolyásolja a vérnyomást. Ez saját tapasztalat.
Biztos, hogy számít, hogy sokat stresszelünk, mindketten más miatt..plusz Lali van hogy két napig haza se jön melóból és ott nem igazán eszik normálisat plusz inni se sokat iszik...és mikor melózik egyértelmű, hogy nem tud edzeni sőt ha hazaesik akkor ürül hogy alhat végre...szal szerintem sokkal kevesebbet mozgunk mármint edzés ügyileg és nem viszünk be elég folyadékot plusz állandó stressz. Lehet hogy inkább a jóga fórumra kéne regisztrálnunk és ott hümmögni zümmögni, mint sem gyúrni  ;D Lassan itt az évvége és 2 hét pihi rám fér már...Lalinak meg még csak most jön a java..Én mindenesetre leállok a fehérjeturmixszal megpróbálok sokat inni, reggel éhgyomorra megy a fagyöngytea, napközben a kapszula meg a szúúúúúúúúúúúszaaaaaaaaaaaa  ****:))) most leálltam a méregetéssel mert már attól is zsibbadt a karom, szóval majd egy hónap múlva megnézem történt e változás, ha addig fel nem dobom a pacskert  ;D na köszi mindent peace

2009. December 03. - 10:26:24
Válasz #3124

Tündi-Bündi

Vendég
Az PÜ nem küldhető el a következőnek, mivel postafiókja megtelt: 'doncicco'! törölj légyszi :)

2009. December 03. - 16:37:30
Válasz #3125
Nem elérhető

doncicco


Hagyd abba a turmixot egy rövid időre és várj türelemmel.Amennyiben nem áll vissza máshol keresendő az ok. Azért írták mások is, hogy érdemes körültekintően eljárni a fehérje halmozással mert komoly terhet jelent a vesék számára, amely igénybevétel a vérnyomás emelkedésben könnyen megmutatkozhat. A testsúly nem képez egyenes arányosságot az egészségi állapottal, különösen nem az imunrendszer működésével..

Ahhoz, hogy egy jó minőségű, tiszta(tehát nem tele tömve más dolgokkal) tejsavó turmix problémát jelentsen a veséknek legalább 10-15 vagy még több turmixot kellene innia valakinek naponta. A vérnyomás emelkedéshez szintén nagyon sok protein turmix kellene.
A magasabb vérnyomás oka máshol keresendő...

And please Do Not put any shit in the shake!  O0

Ezzel az utolsó hozzászólással vitatkoznék.. egyénfüggő is lehet a dolog és egyszerüen a fehérje koncentrátum fogyasztása kiválthatja a megemelkedett vérnyomást ahogy sok estben meg is történt.Különösen, hogy mindkettejüknél megemelkedett, valahol a közös életvitelben is keresni kell az okokat.

Nem azt írtam, hogy vese probléma, csak azt, hogy a megterhelés a vérnyomás emelkedésben is megmutatkozik.

Ohh doncicco, én kérek elnézést.  ;)   

Hol van az a sok eset, ahol a fehérje koncentrátum fogyasztása megemelte a vérnyomást? Linkelj be valamit erről.

Utcahossznyi szakirodalma van a vérnyomás emelkedés és a veseműködés összefüggéseinek, többek közt a fehérjefogyasztás hatásainak a fentiekre.

2009. December 03. - 19:13:06
Válasz #3126
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Hagyd abba a turmixot egy rövid időre és várj türelemmel.Amennyiben nem áll vissza máshol keresendő az ok. Azért írták mások is, hogy érdemes körültekintően eljárni a fehérje halmozással mert komoly terhet jelent a vesék számára, amely igénybevétel a vérnyomás emelkedésben könnyen megmutatkozhat. A testsúly nem képez egyenes arányosságot az egészségi állapottal, különösen nem az imunrendszer működésével..

Ahhoz, hogy egy jó minőségű, tiszta(tehát nem tele tömve más dolgokkal) tejsavó turmix problémát jelentsen a veséknek legalább 10-15 vagy még több turmixot kellene innia valakinek naponta. A vérnyomás emelkedéshez szintén nagyon sok protein turmix kellene.
A magasabb vérnyomás oka máshol keresendő...

And please Do Not put any shit in the shake!  O0

Ezzel az utolsó hozzászólással vitatkoznék.. egyénfüggő is lehet a dolog és egyszerüen a fehérje koncentrátum fogyasztása kiválthatja a megemelkedett vérnyomást ahogy sok estben meg is történt.Különösen, hogy mindkettejüknél megemelkedett, valahol a közös életvitelben is keresni kell az okokat.

Nem azt írtam, hogy vese probléma, csak azt, hogy a megterhelés a vérnyomás emelkedésben is megmutatkozik.

Ohh doncicco, én kérek elnézést.  ;)   

Hol van az a sok eset, ahol a fehérje koncentrátum fogyasztása megemelte a vérnyomást? Linkelj be valamit erről.

Utcahossznyi szakirodalma van a vérnyomás emelkedés és a veseműködés összefüggéseinek, többek közt a fehérjefogyasztás hatásainak a fentiekre.

Ez így van doncicco, csakhogy az az utcahossznyi szakirodalom nem napi két pohár tejsavó turmixra vonatkozik.(és még nem is 3-4 pohárra)
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. December 04. - 10:15:48
Válasz #3127
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Egyébként átnéztam kicsit ezt az "utcahossznyi" szakirodalmat és összefoglalva kb. annyi, hogy soha senki nem támasztotta alá megfelelően egyszer sem azt, hogy a magas protein(fehérje) tartalmú étrend egészséges embereknél valójában problémát okozott volna a veséknél.( egy patkány(bocsánat, kutya) és egy egér kisérletre hivatkozik az ezt sugalló szakirodalom általában, melyek szintén elég kérdéses kisérletek voltak, és főleg nem emberiek.) A szakirodalom csak azt támasztotta alá, hogy már meglévő vese betegségekkel élő emberek veséjére hat negatívan a magas fehérjebevitel, egészséges emberekre nem igaz!

Itt egy nagyon átfogó 2005-ben végzett tanulmány erről(a magas fehérje bevitelű étrendről.):
http://www.nutritionandmetabolism.com/content/2/1/25

Csak a következtetését fordítom le.:

" Bár a túlzott fehérjebevitel egészségügyi aggodalom marad olyan egyéneknél, akik korábban már meglévő vesebetegséggel rendelkeznek, a szakirodalom nem rendelkezik jelentős olyan kutatással, ami demonstrálná a kapcsolatot a fehérjefogyasztás és a vese betegegség kialakulása vagy továbbfejlődése között. Ennél még fontosabb az, hogy a bizonyítékok azt mutatják, hogy a protein(fehérje) által kiváltott változások a veseműködésben valószínüleg egy normál adaptív mechanizmus, jóval belül egy egészséges vese működési határain. Megkérdőjelezhetetlenül, hosszútávú tanulmányokra van szükség ahhoz, hogy tisztázzák a ma rendelkezésre álló ELÉGTELEN bizonyítékokat a fentiek kapcsolatáról. Jelen pillanatban NEM LÉTEZIK megfelelő(elegendő) bizonyíték, ami igazolna fehérjebevitelt korlátozó közegészségügyi útmutatásokat egészséges embereknél, azzal a céllal, hogy megóvjuk veseműködésüket."


(referencia:
Dietary protein intake and renal function
William F Martin* 1 , Lawrence E Armstrong* 2  and Nancy R Rodriguez* 1

1Department of Nutritional Sciences, University of Connecticut, Storrs, CT, USA

2Department of Kinesiology, University of Connecticut, Storrs, CT, USA
Nutrition & Metabolism 2005, 2:25doi:10.1186/1743-7075-2-25 )
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. December 05. - 09:26:26
Válasz #3128
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Ha egészséges embereknél a magas fehérjebevitel és a fehérjeturmix fogyasztása annyira terhelné a veséket, akkor pl. Balu kollégám már harmadszorra várna veseátültetésre ;D.

Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2009. December 05. - 09:28:27
Válasz #3129
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Ha egészséges embereknél a magas fehérjebevitel és a fehérjeturmix fogyasztása annyira terhelné a veséket, akkor pl. Balu kollégám már harmadszorra várna veseátültetésre ;D.



 ;D

2009. December 07. - 18:37:05
Válasz #3130
Nem elérhető

Szandi


Sziasztok!
Van a D3-ból a Lurdy-ban?
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2009. December 07. - 18:48:59
Válasz #3131
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Sziasztok!
Van a D3-ból a Lurdy-ban?

Szia!

A héten kapunk valamelyik nap. Be fogom írni, ha megérkezett, mert többen érdeklődtetek felőle.

2009. December 07. - 19:17:50
Válasz #3132
Nem elérhető

Szandi


Sziasztok!
Van a D3-ból a Lurdy-ban?

Szia!

A héten kapunk valamelyik nap. Be fogom írni, ha megérkezett, mert többen érdeklődtetek felőle.
Remélem sokat,mert kettőt szeretnék majd venni. Majd akkor szólok még. Köszi.
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.

2009. December 09. - 22:32:37
Válasz #3133
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Sziasztok!
Van a D3-ból a Lurdy-ban?

Szia!

A héten kapunk valamelyik nap. Be fogom írni, ha megérkezett, mert többen érdeklődtetek felőle.
Remélem sokat,mert kettőt szeretnék majd venni. Majd akkor szólok még. Köszi.

Szandi, megérkezett a D. Rendelsz majd, vagy bejössz érte? Tegyek félre kettőt neked? Csak mert nem kaptunk túl sokat sajnos.

2009. December 09. - 22:52:50
Válasz #3134
Nem elérhető

Szandi


Sziasztok!
Van a D3-ból a Lurdy-ban?

Szia!

A héten kapunk valamelyik nap. Be fogom írni, ha megérkezett, mert többen érdeklődtetek felőle.
Remélem sokat,mert kettőt szeretnék majd venni. Majd akkor szólok még. Köszi.

Szandi, megérkezett a D. Rendelsz majd, vagy bejössz érte? Tegyek félre kettőt neked? Csak mert nem kaptunk túl sokat sajnos.
Köszönöm, bemennék érte holnap. Hatig dolgozom, de tuti megyek!
Az ember fizikai korlátja csak az, amit ő épít saját maga köré.