2024. Június 30. - 21:44:08
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Írd le az edzéseidet és oszd meg mindenkivel a tapasztalataidat!  (Megtekintve 41658 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

2008. Május 10. - 14:51:56
Válasz #75
Nem elérhető

endre66


Visszatérve a lábtolózáshoz. Az eddigi legsúlyosabb sérülésemet ezen a gépen szenvedtem el lassan 3éve, ahogy lenni szokott, utolsó sorozat, elég jól ment, asszem 240 körül lehetett rajta, és az utolsó ismétlésnél elbíztam magam, és nem koncentráltam eléggé, túl gyorsan engedtem le, és elemelkedett a derekam. Ez nagy hiba volt. 2 hétig mint aki karót nyelt, úgy közlekedtem, kínszenvedés volt, úgy becsípődhetett, aztán jöhetett mindenféle tapasz, tigristapasz, flector...jó büdösek, és sokáig fent kell hagyni magadon...Nagyon kellemetlen volt, én meg hülye, illetve oda kellett volna figyelnem... ˝=/

2008. Május 10. - 17:27:53
Válasz #76
Nem elérhető

kaza


Tegnap kipróbáltam a lábtológépet  :D , eddig nem nagyon használtam csak vádlizni, Mr. Namat Gyurmás 600kg-ja és Berkes Eszti MAP tesztes 280kg-ja után csak abban reménykedtem, hogy végül is Pisti súlyához sikerül közelebb jutnom, végül is inkább Xénáéhoz közeli súllyal sikerült befejeznem de frankó volt, teljesen más részei durrannak be a lábnak mint guggolásnál. Kicsit csiszolnom kell még a mozgáson ugyanis mindig elemelkedik egy kicsit a csípőm a háttámlától leengedéskor, de ettől függetlenül faja volt.
nem bja ha emelkedik az a léyeng hogy a térded majnem a fülednél legyen!


Szerintem nem túl jó ha megemelkedik a derekad, sőt elég veszélyes lehet. Nekem is problémás ilyen szempontból a lábtolás, mert elég merevek a bokaszalagjaim és én sem tudom beengedni elég mélyre a súlyt. De inkább ez, mint egy porckorong sérülés.
szerintem sem frankó ha nincs végig támasztva

ÚÚÚ Fastor térd a fülemnél vizuális típus vagyok  ;D ;D elég furcsa póz lenne tőlem, egyébként a mellkasom magasságában szokott lenni lehet ennek a gépnek más a meredeksége
engem tegnap basztak le hogy mért csak derékszögig hajlítom a térdem ;D
jó nem pont a füledig de épp a fejed síkja elé


sztem sem a derekad nem kene hogy emelkedjen,  valamin a terdednek sem kell fulig ernie, mert ezzel mind a derekad mind a terded gajra vagod, amig fiatal az ember nem erdeklik ezek, de kesobb elegge meg lehet fizetni az arat, es telejsen ki lehet vele nyirni a terd izuletet

2008. Május 10. - 21:31:10
Válasz #77
Nem elérhető

Jordan


Thats right!!!  @:-)

Derék nem mozdúl, stabilan a helyén marad.
Térdre meg amúgy is vigyázni a magas embereknél (Fastor  ;D), a lábtolónál elég szerintem a derékszög (mondjuk nekem szűk lábtartással nem is jönne lejjebb),
inkább guggolj előtte "seggel a földig", ott le lehet és lehetőség szerint le is kell menni!!!
Tudom Fastor hogy rossz a derekad, ezért guggolj, vagy csinálj elölguggolást kis súllyal, egy vállszélességnél nemsokkal nagyobb terpesszel a derékgondok is csökkenhetőek.  ;)
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Május 10. - 22:04:51
Válasz #78
Nem elérhető

Cressler


Tegnap kipróbáltam a lábtológépet  :D , eddig nem nagyon használtam csak vádlizni, Mr. Namat Gyurmás 600kg-ja és Berkes Eszti MAP tesztes 280kg-ja után csak abban reménykedtem, hogy végül is Pisti súlyához sikerül közelebb jutnom, végül is inkább Xénáéhoz közeli súllyal sikerült befejeznem de frankó volt, teljesen más részei durrannak be a lábnak mint guggolásnál. Kicsit csiszolnom kell még a mozgáson ugyanis mindig elemelkedik egy kicsit a csípőm a háttámlától leengedéskor, de ettől függetlenül faja volt.
nem bja ha emelkedik az a léyeng hogy a térded majnem a fülednél legyen!


Szerintem nem túl jó ha megemelkedik a derekad, sőt elég veszélyes lehet. Nekem is problémás ilyen szempontból a lábtolás, mert elég merevek a bokaszalagjaim és én sem tudom beengedni elég mélyre a súlyt. De inkább ez, mint egy porckorong sérülés.
szerintem sem frankó ha nincs végig támasztva

ÚÚÚ Fastor térd a fülemnél vizuális típus vagyok  ;D ;D elég furcsa póz lenne tőlem, egyébként a mellkasom magasságában szokott lenni lehet ennek a gépnek más a meredeksége
engem tegnap basztak le hogy mért csak derékszögig hajlítom a térdem ;D
jó nem pont a füledig de épp a fejed síkja elé

A kérdés az, hogy milyen szituációban történt a lebaszás...de több mint valószínű, hogy csak hozzá nem értésből fakadóan basztak le... :-\

Háromféleképpen szoktam lábtolózni (+ egylábasat is szoktam csinálni):

1. Viszonylag szűk lábtartás, közepes magasságban, óriás súllyal

2. Teljesen összezárt lábtartás, közepes magasságban, közepes súllyal


Az első teljesen megdolgozza az egész combot és garantálja a maximális növekedést. A második inkább a comb külső ívére van hatással, javíthatók vele az arányok. Mindkét típusnál a mellem felé mozognak a térdeim és csakis addig engedem be amíg elférnek (egyértelmű), de a lényeg az, hogy még csak véletlenül sem emelkedjen el a fenék/csípő a háttámláról, mert egyrészt nagy súlynál ez roppant sérülésveszélyes, másrészt így a megindításnál hatalmas szerepet fog vállalni a farizom (ami nagy súlynál igen nagy terhelést jelent)...gondolom nem a seggetek méretét akarjátok növelni...


3. Nagyon széles lábtartás, nagyon magasra helyezve, kis súllyal

Ennek az az érdekessége, hogy combhajlítóra és farizomra szoktam alkalmazni. Na itt meg pont az a lényeg, hogy minél mélyebbre leengedd, farizomból megindítsd, majd lassan átveszi a szerepet a combhajlító, de lábak kinyújtása előtt legalább 20 centivel állj meg és indítsd újra a mozdulatot. Legalább 10 ismétlés szériánként, de lehet 50 is, céltól függően. Tökéletes formázó gyakorlat a kritikus combhajlító/farizom területre. Merevlábas felhúzással szuperszettben ULTRABRUTÁLSZUPERHATÁSOS!!!!!


Ennyit a lábtolózásról dióhéjban. Aki mást mond, az inkább ne mondta volna.  ;D


 :-}


@:-) ;-oo-; :-){
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Május 10. - 22:06:28
Válasz #79
Nem elérhető

kaza


az rossz ezekben hogy kesobb jonnek ki, en atleta voltam es szarra hajottak bennunket,es akkor senkit sem erdekelt semmi, most pl csak csuklovedovel tudok edzeni es tele vagyok izomcsomokkal a terdemrol meg nem is beszeljunk
igy jarnak az oregek   :-OO
szval erdemesfigyelni azert egy serules galyra vagja az embert  :-Đ

2008. Május 17. - 19:16:26
Válasz #80
Nem elérhető

krisztián


sziasztok én egy fél éve kezdtem el eedzeni 15 éves vagyok.
2 naponta edzek napi kb 5 ször eszek de nem mindig. 2 naponta mindig egy dolog pl.hétfő : hát  kedd: bipes  stb....
és nagyon vékony voltam látszott minden bordám és semi mellizmom nem volt.
ha valaki tudna még több tanácsot adni h hogyan fejlődjek jobban azt megköszöném. csé
jo edzést mindenkinek

2008. Május 19. - 11:54:14
Válasz #81
Nem elérhető

krisztián



2008. Május 26. - 17:10:21
Válasz #82
Nem elérhető

God Vazzeg


Nagyon jót lábaztam, alig bírok menni, nem lettem rosszul se, szóval  :-)! Megy ez a diéta csak lassan  ˝=/ De azért  =/+'  Łł=

2008. Május 27. - 19:53:28
Válasz #83
Nem elérhető

Cressler


Nagyon jót lábaztam, alig bírok menni, nem lettem rosszul se, szóval  :-)! Megy ez a diéta csak lassan  ˝=/ De azért  =/+'  Łł=
kiáltsuk hát együtt, hogy: LÁÁÁBAZNI JÓÓÓ  :D
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Május 28. - 09:11:06
Válasz #84
Nem elérhető

God Vazzeg


Nagyon jót lábaztam, alig bírok menni, nem lettem rosszul se, szóval  :-)! Megy ez a diéta csak lassan  ˝=/ De azért  =/+'  Łł=
kiáltsuk hát együtt, hogy: LÁÁÁBAZNI JÓÓÓ  :D

Olyan jól sikerült a lábazás, hogy még mindig fáj, és az este ha be akartam feszíteni a lábam, be akart görcsölni  ˝=/ Most meg lapos vagyok mint a sz@r, asszem valami csalónap szerűséget be kell iktatnom, mert lassan úgy nézek ki, mint aki soha nem edzett  !+"%

2008. Május 28. - 10:13:41
Válasz #85
Nem elérhető

FirstLady


Nagyon jót lábaztam, alig bírok menni, nem lettem rosszul se, szóval  :-)! Megy ez a diéta csak lassan  ˝=/ De azért  =/+'  Łł=
kiáltsuk hát együtt, hogy: LÁÁÁBAZNI JÓÓÓ  :D

Olyan jól sikerült a lábazás, hogy még mindig fáj, és az este ha be akartam feszíteni a lábam, be akart görcsölni  ˝=/ Most meg lapos vagyok mint a sz@r, asszem valami csalónap szerűséget be kell iktatnom, mert lassan úgy nézek ki, mint aki soha nem edzett  !+"%
Inkább egyél több fehérjét :)
Csalónapot akkor van értelme beiktatni, -szerintem-, ha megállt a fogyás, és csak nem akar az istennek se lejjebb menni a súlyod. Ha laposodsz, akkor az annak a jele, hogy izomból is veszítesz, szóval inkább egyél több fehérjét, ha többet fogysz, mint heti 1 kiló, akkor emelj picit a ch-n. szerintem :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Május 28. - 11:40:56
Válasz #86
Nem elérhető

God Vazzeg


Nagyon jót lábaztam, alig bírok menni, nem lettem rosszul se, szóval  :-)! Megy ez a diéta csak lassan  ˝=/ De azért  =/+'  Łł=
kiáltsuk hát együtt, hogy: LÁÁÁBAZNI JÓÓÓ  :D

Olyan jól sikerült a lábazás, hogy még mindig fáj, és az este ha be akartam feszíteni a lábam, be akart görcsölni  ˝=/ Most meg lapos vagyok mint a sz@r, asszem valami csalónap szerűséget be kell iktatnom, mert lassan úgy nézek ki, mint aki soha nem edzett  !+"%
Inkább egyél több fehérjét :)
Csalónapot akkor van értelme beiktatni, -szerintem-, ha megállt a fogyás, és csak nem akar az istennek se lejjebb menni a súlyod. Ha laposodsz, akkor az annak a jele, hogy izomból is veszítesz, szóval inkább egyél több fehérjét, ha többet fogysz, mint heti 1 kiló, akkor emelj picit a ch-n. szerintem :)

Igenis  /:-) Fehérje emelve mától  :-oD

2008. Május 28. - 12:20:49
Válasz #87
Nem elérhető

FirstLady


Nagyon jót lábaztam, alig bírok menni, nem lettem rosszul se, szóval  :-)! Megy ez a diéta csak lassan  ˝=/ De azért  =/+'  Łł=
kiáltsuk hát együtt, hogy: LÁÁÁBAZNI JÓÓÓ  :D

Olyan jól sikerült a lábazás, hogy még mindig fáj, és az este ha be akartam feszíteni a lábam, be akart görcsölni  ˝=/ Most meg lapos vagyok mint a sz@r, asszem valami csalónap szerűséget be kell iktatnom, mert lassan úgy nézek ki, mint aki soha nem edzett  !+"%
Inkább egyél több fehérjét :)
Csalónapot akkor van értelme beiktatni, -szerintem-, ha megállt a fogyás, és csak nem akar az istennek se lejjebb menni a súlyod. Ha laposodsz, akkor az annak a jele, hogy izomból is veszítesz, szóval inkább egyél több fehérjét, ha többet fogysz, mint heti 1 kiló, akkor emelj picit a ch-n. szerintem :)

Igenis  /:-) Fehérje emelve mától  :-oD
Nem parancs volt, csak egy javaslat 8-) ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Május 28. - 12:22:28
Válasz #88
Nem elérhető

God Vazzeg


Nagyon jót lábaztam, alig bírok menni, nem lettem rosszul se, szóval  :-)! Megy ez a diéta csak lassan  ˝=/ De azért  =/+'  Łł=
kiáltsuk hát együtt, hogy: LÁÁÁBAZNI JÓÓÓ  :D

Olyan jól sikerült a lábazás, hogy még mindig fáj, és az este ha be akartam feszíteni a lábam, be akart görcsölni  ˝=/ Most meg lapos vagyok mint a sz@r, asszem valami csalónap szerűséget be kell iktatnom, mert lassan úgy nézek ki, mint aki soha nem edzett  !+"%
Inkább egyél több fehérjét :)
Csalónapot akkor van értelme beiktatni, -szerintem-, ha megállt a fogyás, és csak nem akar az istennek se lejjebb menni a súlyod. Ha laposodsz, akkor az annak a jele, hogy izomból is veszítesz, szóval inkább egyél több fehérjét, ha többet fogysz, mint heti 1 kiló, akkor emelj picit a ch-n. szerintem :)

Igenis  /:-) Fehérje emelve mától  :-oD
Nem parancs volt, csak egy javaslat 8-) ;D

Én úgy tudtam hogy a laposodás a CH megvonástól van, mert nincs betöltve az izom. De lehet rosszul tudom, oszt tolom a fehérjét, oszt meglássuk  :-oD  8-}

2008. Május 28. - 12:25:31
Válasz #89
Nem elérhető

FirstLady


Nagyon jót lábaztam, alig bírok menni, nem lettem rosszul se, szóval  :-)! Megy ez a diéta csak lassan  ˝=/ De azért  =/+'  Łł=
kiáltsuk hát együtt, hogy: LÁÁÁBAZNI JÓÓÓ  :D

Olyan jól sikerült a lábazás, hogy még mindig fáj, és az este ha be akartam feszíteni a lábam, be akart görcsölni  ˝=/ Most meg lapos vagyok mint a sz@r, asszem valami csalónap szerűséget be kell iktatnom, mert lassan úgy nézek ki, mint aki soha nem edzett  !+"%
Inkább egyél több fehérjét :)
Csalónapot akkor van értelme beiktatni, -szerintem-, ha megállt a fogyás, és csak nem akar az istennek se lejjebb menni a súlyod. Ha laposodsz, akkor az annak a jele, hogy izomból is veszítesz, szóval inkább egyél több fehérjét, ha többet fogysz, mint heti 1 kiló, akkor emelj picit a ch-n. szerintem :)

Igenis  /:-) Fehérje emelve mától  :-oD
Nem parancs volt, csak egy javaslat 8-) ;D

Én úgy tudtam hogy a laposodás a CH megvonástól van, mert nincs betöltve az izom. De lehet rosszul tudom, oszt tolom a fehérjét, oszt meglássuk  :-oD  8-}
Még egy dolog eszembejutott, glutaminnal nagyon jól tudod tölteni a glikogénraktárakat  8-) Próbálj meg többet tolni belőle :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady