2024. Október 01. - 13:40:53
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Chat  (Megtekintve 3989886 alkalommal)

0 Felhasználó és 40 vendég van a témában

2008. Június 02. - 22:58:13
Válasz #2115

B1ll4

Vendég
http://tv2.hu/2008-06-02/Rizskorlatozas_Angliaban_-_VIDEO/ 

Remélem nem mindenki látta a mai tényeket :)

2008. Június 02. - 23:28:43
Válasz #2116
Nem elérhető

Rencsi


http://tv2.hu/2008-06-02/Rizskorlatozas_Angliaban_-_VIDEO/ 

Remélem nem mindenki látta a mai tényeket :)

Sajnos ez teljesen várható volt, mivel Indiában a monszun késett így nagyon kevés rizs termett így nem engedték a kivitelt. :(
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Június 02. - 23:30:16
Válasz #2117

B1ll4

Vendég
Jordan barátunk összemegy , hahahahaha (káröröm szmájli) :D . Van még azért tészta , zab a világon valahogy kihúzod majd .

2008. Június 02. - 23:33:14
Válasz #2118
Nem elérhető

Jordan


Jordan barátunk összemegy , hahahahaha (káröröm szmájli) :D . Van még azért tészta , zab a világon valahogy kihúzod majd .

Ha nem lessz más majd úgy pótolom a ch-t, ahogy Stereo bátyánk tömegnöveléskor:

"Mindegy, csak jó édes legyen"  ;D ;D ;D
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Június 03. - 04:44:12
Válasz #2119
Nem elérhető

endre66


Baj lesz a rizsával, nem akarunk összedobni kis pénzt, és rizsföldet nyitni @-o, mer' ez lesz a binzisz pár éven belül...meg az ivóvíz...HVG-ben olvastam 1 hónapja kb, hogy több rizs-exportőr ország korlátozásokat akar vagy már be is vezetett a kivitelében, mert a belső ellátást is nehéz megoldaniuk. Érdekes adat. Egy átlag európai évente mennyi kiló rizst fogyaszt?
Tippek? ... Senki többet? 4-5 kilót...Egy átlag ázsiai?....Tippek? 60 kilót.  (a pontos adatokért utána nézhetek, de ez nagyon megragadt bennem) Nem újdonság, csak elgondolkodtató, hogy "mi" kenyeren élünk, ők meg rizsen...Úgyhogy megint ki fog szívni? Aki egészségesen akar kajálni. :-}

2008. Június 03. - 08:26:41
Válasz #2120
Nem elérhető

FirstLady


Baj lesz a rizsával, nem akarunk összedobni kis pénzt, és rizsföldet nyitni @-o, mer' ez lesz a binzisz pár éven belül...meg az ivóvíz...HVG-ben olvastam 1 hónapja kb, hogy több rizs-exportőr ország korlátozásokat akar vagy már be is vezetett a kivitelében, mert a belső ellátást is nehéz megoldaniuk. Érdekes adat. Egy átlag európai évente mennyi kiló rizst fogyaszt?
Tippek? ... Senki többet? 4-5 kilót...Egy átlag ázsiai?....Tippek? 60 kilót.  (a pontos adatokért utána nézhetek, de ez nagyon megragadt bennem) Nem újdonság, csak elgondolkodtató, hogy "mi" kenyeren élünk, ők meg rizsen...Úgyhogy megint ki fog szívni? Aki egészségesen akar kajálni. :-}
Hát igen...
Meg az a nyűg, hogy kifogynak az élelmiszerbankok, mert rizs helyett az emberek repcét termesztenek, bioüzemanyagnak.
Nade azért gondoljunk bele kicsit, Én a földműves, eldönthetem, hogy mit termesszek (most ne a magyar gazdák nagy részére gondoljunk, aki nem a piacnak megfelelően azt termeszt, amire szükség van, hanem amit megszokott, majd kéri a segélyt... mindegy, ez másik sztori), szóval mit termesszek, rizst, amit kell rendesen ápolgatni, meg mittom, most még nem tudja olyan jó összegért eladni, plusz az élelmiszerbankba is be kell szolgáltatni belőle... vagy repcét, amivel nem kell annyit foglalkozni, plusz jobb lóvéért el lehet adni, plusz nem kell beszolgáltatni belőle... hát asszem én is a másikat választanám...

Az érem másik oldala ugye, az, hogy a szegény rizsevők (az igaziak ;) ) egyre jobb lóvét tudnak zsebrerakni, a sok olcsó bóvliszar gyártásával, amit ugye a sok hülye megvesz, többet esznek, mint eddig, és jobban szaporodnak is... és itt vagyunk mi, akik nem gazdagodnak (persze vannak kivételek, de az most mindegy), próbálnánk rendesen kajálni, de nem azoknak korlátozzák, akik számottevően esznek többet, hanem nekünk... nagykirályság...

Egyébként hozzáteszem, hogy azt a jázminrizst, amit mi ettünk, már nem is lehet kapni a bótban, csak a sokkal rosszabb minőségűt...

Mégis azt hiszem, ha nekiállnék fődművelni, akkor én sem biztos, hogy rizst termesztenék, amig az árát nem tornásszák feljebb számottevően... ez a 22-es csapdája...

ááá, tejóég regényt írtam, korán reggel... ha van benne hiba nézzétek el, most keltem !+"% ;D ;D ;D ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Június 03. - 08:37:17
Válasz #2121

Torony

Vendég
ehhez EU-n belül még számoljuk hozzá a KAP elbaszott támogatási rendszerét...

más: évek óta mondom, há' csak igazam volt  ;D ;D ;D

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2008/06/02/sarah_jessica_parker_lofeju/

bár tekintettel arra, hogy 27 kiló az egész csontkollekció, én maradnék a "lószúnyog" jelzőnél  :----

2008. Június 03. - 08:49:03
Válasz #2122
Nem elérhető

FirstLady


ehhez EU-n belül még számoljuk hozzá a KAP elbaszott támogatási rendszerét...

más: évek óta mondom, há' csak igazam volt  ;D ;D ;D

http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2008/06/02/sarah_jessica_parker_lofeju/

bár tekintettel arra, hogy 27 kiló az egész csontkollekció, én maradnék a "lószúnyog" jelzőnél  :----
Ésakkó?! :D
Sajnos, lófejjel is sikeresebb nálam...  ;D ez biztos jelent valamit, úgyhogy én most --)  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Június 03. - 08:51:19
Válasz #2123
Nem elérhető

God Vazzeg


Mégis azt hiszem, ha nekiállnék fődművelni, akkor én sem biztos, hogy rizst termesztenék, amig az árát nem tornásszák feljebb számottevően... ez a 22-es csapdája...

De majd ha mindenki repcét termeszt már, akkor már jó ára lesz a rizsnek is, és érdemes lesz termelni, úgyhogy szépen beáll majd az egyensúly  :-} Persze addigra 3x ilyen ára lesz a rizsnek  !+"%

2008. Június 03. - 08:52:39
Válasz #2124

Torony

Vendég
bevallom, hogy a fej-test-végtaghossz aránytalanságai miatt a "gnóm" kifejezés is eszembe jutott már SJP kapcsán  ;D

2008. Június 03. - 08:54:47
Válasz #2125
Nem elérhető

FirstLady


Mégis azt hiszem, ha nekiállnék fődművelni, akkor én sem biztos, hogy rizst termesztenék, amig az árát nem tornásszák feljebb számottevően... ez a 22-es csapdája...

De majd ha mindenki repcét termeszt már, akkor már jó ára lesz a rizsnek is, és érdemes lesz termelni, úgyhogy szépen beáll majd az egyensúly  :-} Persze addigra 3x ilyen ára lesz a rizsnek  !+"%
Ahogy mondod, biztos, hogy így lesz :)

Torony: akkoris meg akarom nézni a filmeeeeet ))=/ ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Június 03. - 09:46:41
Válasz #2126
Nem elérhető

Cressler


Baj lesz a rizsával, nem akarunk összedobni kis pénzt, és rizsföldet nyitni @-o, mer' ez lesz a binzisz pár éven belül...meg az ivóvíz...HVG-ben olvastam 1 hónapja kb, hogy több rizs-exportőr ország korlátozásokat akar vagy már be is vezetett a kivitelében, mert a belső ellátást is nehéz megoldaniuk. Érdekes adat. Egy átlag európai évente mennyi kiló rizst fogyaszt?
Tippek? ... Senki többet? 4-5 kilót...Egy átlag ázsiai?....Tippek? 60 kilót.  (a pontos adatokért utána nézhetek, de ez nagyon megragadt bennem) Nem újdonság, csak elgondolkodtató, hogy "mi" kenyeren élünk, ők meg rizsen...Úgyhogy megint ki fog szívni? Aki egészségesen akar kajálni. :-}
Hát igen...
Meg az a nyűg, hogy kifogynak az élelmiszerbankok, mert rizs helyett az emberek repcét termesztenek, bioüzemanyagnak.
Nade azért gondoljunk bele kicsit, Én a földműves, eldönthetem, hogy mit termesszek (most ne a magyar gazdák nagy részére gondoljunk, aki nem a piacnak megfelelően azt termeszt, amire szükség van, hanem amit megszokott, majd kéri a segélyt... mindegy, ez másik sztori), szóval mit termesszek, rizst, amit kell rendesen ápolgatni, meg mittom, most még nem tudja olyan jó összegért eladni, plusz az élelmiszerbankba is be kell szolgáltatni belőle... vagy repcét, amivel nem kell annyit foglalkozni, plusz jobb lóvéért el lehet adni, plusz nem kell beszolgáltatni belőle... hát asszem én is a másikat választanám...


érdekes egy dolog ez a bioüzemanyag téma, egyrészt a repce termesztése mondjuk ebben a régióban sokkal tőkeigényesebb mint  a gabonaféléknek, vagy a burgonyának, egyrészt többször kell permetezni, másrészt a napsütéses órák száma nagyon határon van és nagy a valószínűsége, hogy ne kelljen +ban érésgyorsítóval is kezelni, harmadrészt ami főként a kisebb gazdáknak szokatlan hazánkban nagyon kicsi az az intervallum amiben elfogadható veszteséggel lehet betakarítani. Aztán még mindig ott van a tény, hogy 1000t alapanyagból kb300t biodízelt tudnak csinálni a leghiperszuperebb svéd előállítóban, tehát a hulladék, salakanyag kezelés kérdése elég komoly.
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Június 03. - 09:51:52
Válasz #2127
Nem elérhető

endre66


Olyasmi adat rémlik, hogy egy teli tank bio-benyához (nagyjából mindegy, hogy 40-50 literrel számolunk) valami 250kg növény kell. Ez elég rossz arány most még.

2008. Június 03. - 10:01:03
Válasz #2128

Torony

Vendég
a bioetanol meg még érdekesebb, a svédek akarnak Brazíliából behozni alapanyagot, 3 év vámfelügyelet melletti feldolgozásra kértek engedélyt, de közben meg az EU ugye ész nélkül nyomta a beruházásokat, hogy ne kelljen importálni a Közösségbe, a svédek végül kaptak egy évet, de szépen csendben leállították az etanolfeldolgozóüzemek beruházásait (a Figyelőben visszatérő téma a dolog)

2008. Június 03. - 10:18:02
Válasz #2129
Nem elérhető

Cressler


a bioetanol meg még érdekesebb, a svédek akarnak Brazíliából behozni alapanyagot, 3 év vámfelügyelet melletti feldolgozásra kértek engedélyt, de közben meg az EU ugye ész nélkül nyomta a beruházásokat, hogy ne kelljen importálni a Közösségbe, a svédek végül kaptak egy évet, de szépen csendben leállították az etanolfeldolgozóüzemek beruházásait (a Figyelőben visszatérő téma a dolog)
ráadásul a dolgok jelenlegi állása szerint még a bioetanol ami reményteljesebb  !+"%
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!