2024. Szeptember 22. - 15:20:01
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Chat  (Megtekintve 3984427 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

2013. Március 18. - 13:45:00
Válasz #40815
Nem elérhető

Maszat


Shanyika elmegy a picsába!  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Március 18. - 15:09:22
Válasz #40816
Nem elérhető

csontnelkulicsirke


Isten Éltesse ma Shanyikát! Iszonyatosan nagy király!  :)

2013. Március 18. - 15:41:13
Válasz #40817
Nem elérhető

Maszat


bazd meg Efit!  ;D  meghalok :DDDDDDDDDDD

"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Március 18. - 15:56:43
Válasz #40818
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
 ;D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Március 18. - 15:57:07
Válasz #40819
Nem elérhető

Gabor24


Pont ezen gondolkodtam el, mikor kikapcsoltam a gépet, hogy nem tértem ki az internetre......Részben igazad is van, szűrni nem lehet ( jó példa erre valóban a Kurucinfo, és sorolhatnánk még ), de sokan olyan portálokon olvasnak híreket, amelyeken bizonyos szemszögből állítják be a a dolgokat, legyen az politikai, vagy gazdasági témájú. Azt, viszont, hogy melyik az objektív, ha létezik egyáltalán ilyen, vagy egyáltalán ez a fogalom, mert kis bolygónkon minden viszonyított, viszonylagos, nehéz kiszűrni, inkább szimpátia alapján lehet csak választani, illetve az ismertebb oldalakon olvasnak többen. Nem olvasok Index-et, stb..sorolhatnám. Erre is ki akartam térni előbb, csak már nem volt rá időm.
 
Igazad van nincs minden a hatalom kezében, mert nyilván ezt az egész virtuális, információs galaxist nem uralhatják, de egy részét igen. Többnyire a kezükben lévő oldalak, jól propagáltak, ismertek, olvasottak, mint pl. a felsőbb amerikai körök által üzemeltetett bodybuilding.hu vagy a  ;D ;D ;D.....

 

Objektív, tárgyilagos média nincsen, sajnos...
Szerintem az emberek nagyrésze az összes választható hírportálról csak azokat olvassa, amelyek a leginkább megfelelnek a saját politikai, vallási... stb. nézeteinek, de ezzel nincs is semmi baj egészen addig, amíg nem akarnak erőszakkal téríteni.  ;D
Gab

2013. Március 18. - 16:36:24
Válasz #40820
Nem elérhető

Gabor24


bazd meg Efit!  ;D  meghalok :DDDDDDDDDDD



Alacsony a kerítés.  ****)
Gab

2013. Március 18. - 16:46:07
Válasz #40821
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
bazd meg Efit!  ;D  meghalok :DDDDDDDDDDD

...
Szerintem DJ Shanyika a legkirályabb és a legjobb példája annak, hogy ne gondolkozzunk sokat az életen!!!  ;D  Hajrá Shanyi!!  :D Halálos.  =/+'
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Március 18. - 21:05:16
Válasz #40822
Nem elérhető

Maszat


Érdemes lenne a mai politikusoknak példát venni arról,h Németországban vajon hogyan lendült fel a gazdaság a 2. világháború előtt iszonyatos sebességgel. Mik kellettek hozzá, és kiktől függetlenítette magát az ország. De nem, erről nem lehet beszélni mert tabu. 2. világháború és Németország, ajjaj  ;D 

„A mi népünk sorsának jobbra fordítása nem gazdasági kérdéseken múlik. Hanem azon múlik, hogy képesek vagyunk-e megfelelően kihasználni egyrészt a rendelkezésünkre álló munkaerőt, másrészt országunk földjét és természeti kincseit. A nemzeti közösség (Volksgemeinschaft) nem támaszkodhat a pénz fikción alapuló értékére, hanem a valóságos termelésre kell a hangsúlyt fektetni, amely majd biztosítja a pénz értékét. A termelés a legfőbb alapja a valutánknak, nem pedig valamiféle bank vagy egy arannyal teletömött trezor. És amikor én a termelés növelésre törekszem, akkor én valóban növelni is fogom polgártársaim jövedelmét. De ha csökken a termelés, csökken a jövedelem is, függetlenül attól, mekkora összegű béreket fizetnek ki.”
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Március 18. - 22:28:36
Válasz #40823
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Érdemes lenne a mai politikusoknak példát venni arról,h Németországban vajon hogyan lendült fel a gazdaság a 2. világháború előtt iszonyatos sebességgel. Mik kellettek hozzá, és kiktől függetlenítette magát az ország. De nem, erről nem lehet beszélni mert tabu. 2. világháború és Németország, ajjaj  ;D  

„A mi népünk sorsának jobbra fordítása nem gazdasági kérdéseken múlik. Hanem azon múlik, hogy képesek vagyunk-e megfelelően kihasználni egyrészt a rendelkezésünkre álló munkaerőt, másrészt országunk földjét és természeti kincseit. A nemzeti közösség (Volksgemeinschaft) nem támaszkodhat a pénz fikción alapuló értékére, hanem a valóságos termelésre kell a hangsúlyt fektetni, amely majd biztosítja a pénz értékét. A termelés a legfőbb alapja a valutánknak, nem pedig valamiféle bank vagy egy arannyal teletömött trezor. És amikor én a termelés növelésre törekszem, akkor én valóban növelni is fogom polgártársaim jövedelmét. De ha csökken a termelés, csökken a jövedelem is, függetlenül attól, mekkora összegű béreket fizetnek ki.”

Namost, én tudom, hogy, nos, khm, a nagy vezér okos gazdasági szakember volt, ha ilyeneket mondott, de ha a gazdaság termelésre épül, akkor mire épül a termelés? (itt van az egyik kutya elásva. Ami az egész világon szintén kulcsfontosságúan hozzájárul a válsághoz)

A termelés keresletre épül.

A világ tőzsdéi és a gazdaságok is termelésre épülnek áttételesen, ezért van az, hogy a tőzsdeindexeket ipari átlagnak is hívják(hívhatják), ami a legjobban termelő 30 vállalat értékére épül pl. amerikában. Amellett, hogy lehet manipulálni a pénz értékét a pénzpiacon, a részvények értékét, ezeket a manipulációkat mindig korrigálják a piacok és ezért nyernek mindig az olyan befektetők mint Warren Buffet például, aki soha egyetlen befektetését sem alapozta rövidtávú nyerészkedésre vagy spekulációra.(persze, amiket ismerünk  8-) )

Emellett egy aberráló tényező a gazdaságban a hitelezés, de ennek nagymestere Németország is, aki a európai országok adósságának jelentős részben a haszonélvezője. Az hogy a gazdaság a termelésre kell hogy épüljön, ovodáskori anyag a gazdaságtanban.

Az 1930-as évek gazdasági szerkezete teljesen más volt mint most, minden fejlett országban.
A kereslet sokkal-sokkal nagyobb volt mint a kínálat(termelés). Ehhez kapcsolódik, hogy a fizetőképes kereslet(fogyasztás) a kulcsa a termelésnek; és nem az emberek lustasága vagy aktivítása.

Namost 70 év alatt - a 2000-es évek elejére kb. - a termelés és elosztási rendszer olyan hatékonnyá vált, hogy messze túlszárnyalta a keresletet és a fizetőképes kereslet ehhez képest teljesen beszűkült. (ezt itt most az egész világra kiterjedően kell értelmezni.)

Az ilyesmit hitelezéssel próbálják/ták megoldani, elég helytelenül.(hogy fizetőképes keresletet generáljanak.)

Hogy oldotta volna meg a nagy vezér ezt a problémát? Ha a világpiacon elképesztő mértékű túltermelés van. Termeléssel oldotta volna meg? Na ne már...

Az a baj hogy a kurucon ezek a "nagyokos" írók nem látják a fátol az erdőt...Nem a termelés hiánya és nem az emberek lustasága okozza a gazdasági problémát a világon, és még azt is mondanám, hogy nem is a nyugati, közelkeleti, és/vagy távolkeleti tőke.

Azt mondani, hogy a tőke a gazdaság problémája, kb. olyan mintha azt mondanánk, hogy az autógyárak okozzák a közúti baleseteket...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Március 18. - 22:29:02
Válasz #40824
Nem elérhető

Gabor24


Érdemes lenne a mai politikusoknak példát venni arról,h Németországban vajon hogyan lendült fel a gazdaság a 2. világháború előtt iszonyatos sebességgel. Mik kellettek hozzá, és kiktől függetlenítette magát az ország. De nem, erről nem lehet beszélni mert tabu. 2. világháború és Németország, ajjaj  ;D 

„A mi népünk sorsának jobbra fordítása nem gazdasági kérdéseken múlik. Hanem azon múlik, hogy képesek vagyunk-e megfelelően kihasználni egyrészt a rendelkezésünkre álló munkaerőt, másrészt országunk földjét és természeti kincseit. A nemzeti közösség (Volksgemeinschaft) nem támaszkodhat a pénz fikción alapuló értékére, hanem a valóságos termelésre kell a hangsúlyt fektetni, amely majd biztosítja a pénz értékét. A termelés a legfőbb alapja a valutánknak, nem pedig valamiféle bank vagy egy arannyal teletömött trezor. És amikor én a termelés növelésre törekszem, akkor én valóban növelni is fogom polgártársaim jövedelmét. De ha csökken a termelés, csökken a jövedelem is, függetlenül attól, mekkora összegű béreket fizetnek ki.”

Ezt küld már el a Parlamentnek. :) Ha nincs termelés, nulla a gazdaság, hiába vannak adósarcok. A mi oktatásunk - amire marhára büszkék vagyunk - évtizedek óta nem tud kitermelni a gazdaságpolitikához értő szakembereket.  ;D
Gab

2013. Március 18. - 22:48:56
Válasz #40825
Nem elérhető

Maszat


Közel sem a kurucról van, nem látogatom.  ;D A nagy vezér úgy oldotta meg a keresletet,h megerősítette a helyi gazdaságot, nem pedig külföldről vásárolt. Mellesleg háborúra készült  ;D  Annyira furcsa,h kontinenseket utaznak akár élelmiszerek, és még így is olcsóbban lehet hozzájutni mint a hazai árukhoz. Nehogymár azért legyen olcsóbb sok német élelmiszer, mert akkora túltermelés van ott,h szaré hugyé kénytelenek eladni, szállítással, meg 300ezer forintos minimálbérrel.
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Március 18. - 23:37:02
Válasz #40826
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Közel sem a kurucról van, nem látogatom.  ;D A nagy vezér úgy oldotta meg a keresletet,h megerősítette a helyi gazdaságot, nem pedig külföldről vásárolt. Mellesleg háborúra készült  ;D  Annyira furcsa,h kontinenseket utaznak akár élelmiszerek, és még így is olcsóbban lehet hozzájutni mint a hazai árukhoz. Nehogymár azért legyen olcsóbb sok német élelmiszer, mert akkora túltermelés van ott,h szaré hugyé kénytelenek eladni, szállítással, meg 300ezer forintos minimálbérrel.

Ja, azt hittem a kurucról vót.  ;D  A nagyfőnökhöz nem ment oda a tesco disco annak idején az vót a baj.  :D

Ezt neked küldöm Maszat   >:D

"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Március 18. - 23:39:58
Válasz #40827
Nem elérhető

Maszat


Bőségről beszél Ő is  ;D
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2013. Március 18. - 23:47:45
Válasz #40828
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
...Mellesleg háborúra készült... ;D  

Ki készült háborúra?  ;D

Mi mennyi?  ;D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2013. Március 18. - 23:53:59
Válasz #40829
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Közel sem a kurucról van, nem látogatom.  ;D A nagy vezér úgy oldotta meg a keresletet,h megerősítette a helyi gazdaságot, nem pedig külföldről vásárolt. Mellesleg háborúra készült  ;D  Annyira furcsa,h kontinenseket utaznak akár élelmiszerek, és még így is olcsóbban lehet hozzájutni mint a hazai árukhoz. Nehogymár azért legyen olcsóbb sok német élelmiszer, mert akkora túltermelés van ott,h szaré hugyé kénytelenek eladni, szállítással, meg 300ezer forintos minimálbérrel.

Egyébként a politikusok nagy részének tényleg fingja nincs a termelésről, keresletről, gazdaságról stb...Semmi olyanról, ami hasznos lenne ezen a bolygón.
Gyűlölöm a politikusokat!  >:D

Az EU 27 országból áll, ahol az áruk szabad mozgása alapvető dolog. Azt én sem értem, hogy hogyan lehet egy mondjuk Németországban előállított termék olcsóbb mint az itthoni, egyébként. Van ötletem egy pár, hogy hogyan, de...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"