2024. Szeptember 29. - 11:26:22
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Chat  (Megtekintve 3988345 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

2008. Február 20. - 13:52:18
Válasz #945
Nem elérhető

izomboy


Idézet
"...Az edzés előtti vagy utáni többlet fehérje bevitel elősegíti az erő és az izmok növekedését.

A sportolóknak kb. 0,9-1,5 g fehérjére van szükségük naponta, testsúlykilogrammonként. A túlzott proteinfogyasztás gátolhatja a fehérjeszintézist. Mindamellett nagyon fontos a fehérjebevitel időzítése is. Az edzés utáni fehérje bevitel növelheti az edzés hatékonyságát, segíti a regenerálódását és megelőzi az edzés utáni izomfájdalmat.

Az Indiana-i Orvostudományi Egyetem tudósai patkányokon végzett kísérleteikkel kimutatták, hogy a kimerítő edzés utáni szója- vagy tejsavó fehérje bevitel serkenti a fehérje szintézist azáltal, hogy segíti az amino sav kódok rendeződését az izomsejteken belül. A megnövekedett fehérjebevitel nem csupán a szükséges aminosavakat szállítja az új izomszövet építéséhez, de támogatja a sejten belüli folyamatokat is, erősebbé és nagyobbá téve a sejteket."

(Forrás: Journal of Nutrition 2007)

A túlzott fehérjebevitel gátolja a fehérjeszintézist... :o ::) :-X :-\

2008. Február 23. - 11:11:53
Válasz #946
Nem elérhető

Lalika85


A túlzott fehérjebevitel gátolja a fehérjeszintézist... :o ::) :-X :-\

Máshol is olvastam már hasonlókat.... :-\ 
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Február 23. - 11:39:07
Válasz #947
Nem elérhető

God Vazzeg


A túlzott fehérjebevitel gátolja a fehérjeszintézist... :o ::) :-X :-\

Máshol is olvastam már hasonlókat.... :-\ 

Ha jól emléxem a szintézis szó azt jelenti, hogy előállítja a szervezet a fehérjét valami másból, tehát egyfajta átalakítás. Nyílván ha sok a fehérjebevitel, akkor nem szintetizál a szevezet, hanem a tápanyagokból nyeri. De nem azt jelenti, hogy nem használja fel. Ha tényleg így van, akkor ez jó is nekünk  ::)

Ha hülyeséget írtam, lehet javítani  :P Bubee, Efit?  /:-)

2008. Február 23. - 11:59:19
Válasz #948
Nem elérhető

tas


Sztem a testben azt jelenti a fehérjeszintézis, hogy a bevitt tápanyagokat peptidekre bontja, és azokból építi fel a szükséges szerkezetű új fehérjéket. Az hogyha keveset viszel be, annyit jelent, hogy a saját izmodat fogja felhasználni az egyéb fehérjeszükségletekhez. De mivel te még sportolsz is, ezért még plusz mennyiséget is kell bevinned. Józan paraszti ésszel, ha kevés az építőanyag, kevesebbet tudsz építeni.

2008. Február 23. - 12:09:28
Válasz #949
Nem elérhető

God Vazzeg


Sztem a testben azt jelenti a fehérjeszintézis, hogy a bevitt tápanyagokat peptidekre bontja, és azokból építi fel a szükséges szerkezetű új fehérjéket. Az hogyha keveset viszel be, annyit jelent, hogy a saját izmodat fogja felhasználni az egyéb fehérjeszükségletekhez. De mivel te még sportolsz is, ezért még plusz mennyiséget is kell bevinned. Józan paraszti ésszel, ha kevés az építőanyag, kevesebbet tudsz építeni.

Na vagy lehet hogy ezt jelenti  ;D  8-)

2008. Február 24. - 13:26:42
Válasz #950
Nem elérhető

danybuilding

VIP Member
Elsőre nem tudtam, hogy hova is írjam, de aztán a "chat"-szobát láttam erre alkalmasnak, szóval olvassátok és tanúljatok!

Csütörtökön mentem volna edzeni a jó öreg Echo fitnessbe, ahova is 2-3 éve járogatok, s a hosszú idők folyamán ki is harcoltam, hogy saját versenyzőjükként tekintenek rám, s békén is hagynak, még ha nem is úgy edzek mint a többi "tag". Folytatva: Szóval csütörtökön mentem volna edzeni, mire láttam, hogy felfeszítették a szekrényemet és elloptak belőle mindenemet. (Cipő, nadrág, edzőnaci, pólók, heveder, kampó stb...). Elsőre nem hittem el, s mikor mentem a teremigazgatóhoz (aki állítólag jó haverom), csak annyit mondott, hogy ez van... Nem is lenne ezzel semmi gond, mert én vagyok olyan hülye, hogy a zárható szekrénybe bezárom a cuccaimat, s otthagyom, de egy héttel elötte szóltam, hogy erősítse meg a szekrényeket, mert egy hónapja lopások vannak a teremben. S már 2-3 edzőnek eltüntek a cuccai. Mondtam, hívja ki a rendőröket és vegyenek újlenyomatot, de lerázott, hogy nem vesznek fel jegyzőkönyvet. Szóval minden egyes dolog alól próbált kibújni. S nyugtatott, hogy ő nem gerinctelen és mindent megtesz, s elmegy a rendőrségre és feljelentést tesz. Ebből pont annyi lett, hogy a mai nap azzal rendezte le: "voltak fontosabb dolgaim is, mint elmenni". Ja és azt is ilyenkor azonnal felhozta, hogy többet tett értem, mint én ő érte, ha forintosítani akarja a dolgot. S megkérdezte mivel hozok neki többet, mint ő nekem? Mire mondtam, hogy minden felvétel ami rólam készűlt a teremben történt. A válasz: Ez az egy terem mögött áll egyedűl média. (Érdekes, még csak én nem láttam reklámozni ezt a termet sehol?)
A "baráti" beszélgetésből meg annyi lett, hogy a végén mondtam, akkor fizesse ki a cuccaimat abból a pénzből amit lenyúlnak a kasszából, a teremtulajtól. (mert ez már kezd nyílt titok lenni) Mire kérdezte miről is beszélek? Én meg szépen elmondtam, hogy a többletrendelésekről, a teremtulaj (Széles Gábor) felé el nem számlázott dolgokról, amiért teljes pultos és edzőcserét hajtott végre egy nap alatt. (mert voltak akik nem voltak hajlandóak ebben közreműködni).

Szóval zárásként: Budapest és a "barátságok" és a hülye vidéki emberek feltétlen bizadalma. Na ez a 3 dolog nem fér össze. Meg csak egy kérdés: Ki az az állat, aki egy versenyzőnek a cuccait nyúlja le versenyfelkészülés alatt?

Ebből is tanúltam, s most már tudom, hogy kb ennyire kell ebbe a terembe is többet mennem. Nem beszélve a non-sense higiéniai körülményekről, amikkel nem is foglalkoznak...

 #:-) this is Hungary!

 O0 O0 O0

2008. Február 24. - 13:27:43
Válasz #951
Nem elérhető

danybuilding

VIP Member
Ja és most kereshetek egy másik termet! Hajráááá!

2008. Február 24. - 13:38:23
Válasz #952
Nem elérhető

Lalika85


Remélem azért még mersz bízni az emberekben.
Nehéz kiszűrni a normális és tényleg jó indulatú embereket.

ŐŐŐ én szívesen látnálak nálunk a terembn....de talán ez messze van  ;)
17.kerületben van,a városközpontban.
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Február 24. - 13:42:58
Válasz #953
Nem elérhető

L


Ez mekkora szégyen... 0o0o0
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Február 24. - 13:43:30
Válasz #954
Nem elérhető

kovpeter


ŐŐŐ én szívesen látnálak nálunk a terembn....de talán ez messze van  ;)
17.kerületben van,a városközpontban.

Oda viszonylag normális emberek járnak?  ;D

2008. Február 24. - 13:54:25
Válasz #955
Nem elérhető

Lalika85


Nekem eddig soha sem volt gondom  ;D
Teljesen megfelel!
Segítőkészek az emberek és nem sok a "menő"   ;D
Akadályt csak az lát, ki leveszi szemét a célról.

Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat.

Az őszinteség fájdalmat okozhat,de a hazugságot ritkán bocsájtják meg

Zsán Klucsó Alajos (Az Örök Mosolygó)

2008. Február 24. - 14:30:21
Válasz #956
Nem elérhető

endre66


Még ha ki is van írva a teremben, hogy "nem vállalunk felelősséget az eltűnt holmikért" vagy "az értékekért nem felelünk", akkor sem háríthatja a felelősséget magáról (étterem, ruhatár, szállodák...), hisz azért van az a kúrva zár kitalálva, hogy érték megőrzésére egyszer helységet biztosítson (lásd kulcsos szekrény), és a vendég ott helyezze el a holmiját... Lényeg, hogy a saját felelősségét nem korlátozhatja, igenis fizesse ki! Köcsög!    :-/-
Ez polgári törvénykönyv...Letéti szerződés, ha utána akarsz menni.


2008. Február 24. - 14:55:28
Válasz #957
Nem elérhető

danybuilding

VIP Member
Utána akarok menni! Mindenképpen! Az eltünt cuccaim olyan 70 ropi környékét üti, szóval több mint a fél havi fizetésem...

2008. Február 24. - 16:39:46
Válasz #958
Nem elérhető

BrianB


Utána akarok menni! Mindenképpen! Az eltünt cuccaim olyan 70 ropi környékét üti, szóval több mint a fél havi fizetésem...
Ki is érdeklődött a Jordan cipőd után? ;D ;D ;D

2008. Február 24. - 17:53:18
Válasz #959
Nem elérhető

fastor


Utána akarok menni! Mindenképpen! Az eltünt cuccaim olyan 70 ropi környékét üti, szóval több mint a fél havi fizetésem...
Ki is érdeklődött a Jordan cipőd után? ;D ;D ;D
:o Łł= ))=/
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó