2024. Szeptember 29. - 19:37:49
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Chat  (Megtekintve 3988598 alkalommal)

0 Felhasználó és 35 vendég van a témában

2008. Február 04. - 18:51:07
Válasz #825
Nem elérhető

fastor


Szia!
TE írtad az origonak azt a cikket a izom diszmorfiáról?
ha igen(és nem törlöd ki rögtön a levelemet) szeretnék pár dologra választ, vagy rakcit kapni!
elöre is kössz!
1:sportoltál te már életedben rendszeresen, netán versenyszerüen?
mert kb az jött le a cikkböl hogy baj az ha valakirendszeresen napi 1-2 órát az EGÉSZSÉGÉNEK MEGÖRZÉSÉVEL tölt!...
2:ha már írsz egy cikket, mért nem olvasol tánna? tudod enek is mint minden sportnak vannak szakirodalmai! nem egy welnes központba lemenni azt az elsö két mebert megkérdezni! nah mind1...
3:te egyetértessz azzal amit írtál vagy csak fizetnek érte?
4:mond, úgy öszintén, szerinted ugyanaz, hogy valaki kórosan, fogyik, hánytatja magát, és végül szinte életre képtelen lessz, mert olyan sovány hogy elsorvadaka z izmai(ami ugye normális embernek is kell) és egyszerüen nem képes napi teendöit ellátni, vagy az hogy valaki azért hogy egészségeseb legyen, megválogatja az ételeit, edz, fitten tartja a testét, és közben még jól is érzi magát?
mert sztem rohadtul nagy külömbség van!
valószínüleg nem fogsz válaszolni, ha mégis elöre köszönöm!

kellemes napot...
Takács Gábor.

erre jött  válsz
 szia
>
> a cikk nem arról szólt, hogy az baj, hogy ha valaki
> rendszeresen sportol, hanem arról, hogy létezik egy
> betegség, aminek az a lényege, hogy az ebben szenvedő már
> nem látja reálisan a testét, olyan nagy jelentőséget
> tulajdonít neki, hogy ez lesz számára a legfontosabb,
> fontosabb bármi másnál. ezért a párhuzam az anorexiásokkal,
> mert náluk is az a baj, hogy nem veszik észre, hogy már
> lefogytak, tovább koplalnak.
> szerencsére te nyilván nem ezért sportolsz és a barátaid
> sem, ezért nehéz ezt elképzelni, de attól ez még egy létező
> betegség.
> bár nem tartozom neked beszámolóval arról, hogy hogyan
> készülök egy cikk megírására, de ha már így megkerestél: kb
> 10 olyan fiúval beszéltem, akik edzőterembe járnak, több
> személyi edzővel és 2 olyan pszichológussal, akiknek ez a
> szakterületük.
> még egy dolog: ez nem egyetértés kérdése, ha olvasod az az
> [origo]-t, láthatod, hogy nem jelennek meg vélemények,
> teljesen mindegy, hogy a cikk írója egyetért-e valamelyik
> oldallal, mi megkérdezzük az érintetteket, de a saját
> álláspontunkat nem írhatjuk le.
>
> szevasz
> Tiefenthaler Eszter
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Február 04. - 18:52:20
Válasz #826
Nem elérhető

fastor


SZia

értem, nem vádlásnak szántam, nem is számonkérni akartalak!
de nem hiszem hogy ezt tényleg betegségnek lehetne nevezni, mert ez a fajta izmosodás, teljesítmény javulással is jár, így akár párhuzamot vonhatunk már sportolok teljesítmény"hajhászásá" hoz is akár...
innetöl ez egy tézis.
Tegyük föl hogy ténlyeg betegség: mivel jár az anorexiával szemben:az anorexiások aniyra lefogynak hogy a midnenapi életüket alig tudják folytatni,a belsö szerveik megörülnek, nök esetén az alacsony zsírszázalék miatt károsodik a méh, kimarad a menszesz. a testépítök egészésgesen táplákoznak, egészésges az érrendszerük a rendszeres mozgás miatt, esetleg a mozgásukban nincs akkor szabadság mint egy vékonyabb embernél, de nem okoz gondot semmiképpen a fizikumuk a midnenapi életben...
lehet hogy betegség, de egylapon említeni az anorexiával szerintem maximum olyan szinten lehet hogy mdinekét csoport jobb akar lenni, és tesz érte...de enniy az összes egyezés!
ez kábé olyan összehasonlítás mintha Hitlert és Napoleont hasonlítanád össze! midnektten uralmuk alá akarták hajtani európát, de több lényegi egyezést nem igen találsz!
az meg hogy valaki emiatt elhanyagolja a családját rendes életét stb, az nem emiatt hanem mert paraszt! ez olyan mint amikor rajfilmeknek tulajdonítottak öngyilkosságokat! normális ember nem csinálja ezt! a nem normálisakból meg következtetéseket levonni hibás szerintem...

szervusz
Takács Gábor
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Február 04. - 18:53:00
Válasz #827
Nem elérhető

fastor


ezt ö írta


> szia,
>
> a helyzet az, hogy általában az orvosok, pszichológusok
> mondják ki valamiről, hogy betegség-e vagy sem, tehát az,
> hogy Te vagy én annak tartjuk-e, az nem mérvadó. Az
> izomdiszmorfiát, amiről a cikk szólt, a pszichológusok
> betegségnek tartják.
> viszont szerintem amiről Te írsz (és gyakorolsz), az a
> teljesen normális, egészséges sportolás, a cikkben is az
> szerepelt, hogy a testépítőknek mindössze 5 százaléka
> "kattan be" annyira, hogy ez mindennél fontosabb lesz
> számára, tehát a 95 százalékkal semmi baj nincs.
> De úgy tűnik, hogy mégis olyanok vették "sértésnek" ezt a
> cikket, aki ebben a bizonyos 95 százalékhoz tartozik,
> miközben pont nem róluk volt szó...
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Február 04. - 18:55:33
Válasz #828
Nem elérhető

fastor


ezt én

Szia

igen 5%...csak az a baj hogy a nagy átlag aki ezt olvassa pl rögtön a versenyzöket fogja ennek az 5% nak tartani, aki mondjuk azért építi magát ilyen nagyra mert ezt követeli a mezöny! ezért hoztam fel a más sportokkal való példát!
nem tudok ehhez mit hozzátenni, az elöbbi kérdéseim föleg a véleményedre voltak kiváncsiak, nem a pszihológusokéra azokat ismerjük most már legalábbis
esetleg a megkérdezett szakedzök névsorát le tudod írni?

ezt ö

szia

a személyes véleményem az, hogy nagyon fontos a rendszeres sport, nem is lehet nélküle elképzelni egy normális, egészséges életet. hogy ki, milyen sportot választ, az szinte mindegy, csak mozogjon rendszeresen.

a sportszerű testépítésről viszont azt tudtam meg, miközben a cikkre készültem, hogy sajnos ahhoz, hogy a lépést tudják tartani, és olyan méreteik legyenek, amit a mezőny megkíván, ahhoz sokan nyúlnak tiltott szerekhez. onnantól viszont már megkérdőjelezhető a dolog sportszerűsége...tudom, hogy ez nem csak a testépítőkre igaz, hiszen sorban derül fény a dopping ügyekre egyéb sportágakban is, de azért az megdöbbentő volt, hogy a testépítéssel foglalkozók úgy beszéltek a szteroidokról, hogy az bárki számára elérhető, minden edzőteremben tudták, hogy kitől lehet szerezni...azért szerintem ez nem hangzik túl jól...

a személyi edzők, akiket megkérdeztem, mindketten névvel szerepelnek a cikkben.




nah egyelöre errer még enm váalszoltam...
nem kivonatoltam ha valami nem teccik szoljatok:P

"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Február 04. - 18:59:54
Válasz #829
Nem elérhető

Jordan


Válaszolj!!!
Én kiváncsi vagyok a további fejleményekre!  ;)
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Február 04. - 19:10:36
Válasz #830
Nem elérhető

endre66


Izgi, izgi. De ő legalább nem pszichológus  ;D  Hanem újságíró  >:D Szrintem a gond az ilyenekkel, hogy ha már elfogadjuk, hogy létezik 5%, aki beteg, akkor miért nem az 5%-ból valót szólaltatnak meg, miért átlagos testalkatú, egészséges, de elszánt embereket. Összekeverik az elszántságot a beteges megrögzöttséggel...Azért van különbség. De ettől még a víz folyik tovább, nincsen új a nap alatt.

2008. Február 07. - 05:50:38
Válasz #831
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Izgi, izgi. De ő legalább nem pszichológus  ;D  Hanem újságíró  >:D Szrintem a gond az ilyenekkel, hogy ha már elfogadjuk, hogy létezik 5%, aki beteg, akkor miért nem az 5%-ból valót szólaltatnak meg, miért átlagos testalkatú, egészséges, de elszánt embereket. Összekeverik az elszántságot a beteges megrögzöttséggel...Azért van különbség. De ettől még a víz folyik tovább, nincsen új a nap alatt.
Na kicsit belekontárkodom én is.E sporttal 20 éve foglalkozom,mint versenyző 18 éve,edzőként pedig15 éve tevékenykedem.Rengeteg sportolót,versenyzőt és imitátort ismertem meg ez idő alatt.Foglalkoztam(zom) csakúgy médiában ismert személyekkel,milliárdosokkal,szegényekkel,tanulókkal,rengeteg féle sportág neves képviselőivel,testépítő és fitness versenyzőkkel,tehát van valamiféle tapasztalatom és összehasonlítási alappal is rendelkezem.
Sajnos meg kell hogy mondjam,hogy ez a betegség tényleg létezik,"tehát regisztrált gond a pszichológiában".És ami még fájó,hogy azt hiszem ez a fajta gond magasabb az 5%-os részaránynál.
Egyértelműen viszont ki kell azt is mondani,hogy akinek nem inge,ne vegye magára.Ezen kívül rengeteg sportban van rengeteg féle pszicés betegség,ezért is van zsírosabb sportokban(általában az olimpiai sportoknál) egy csapatpszichológus,aki átlendíti a versenyzőket azon a ponton ahol egyébként "elakadna",így gátat szabna a csúcsteljesítményének.
De nemcsak olimpiai sportok vannak és nem csak versenyzők művelnek különféle sportokat,hanem a privát szférában is rengetegen vannak akik egy-egy sportnak a megszállotjai és fanatikusan űzik azt.A különbség az,hogy itt nincs senki aki egy-egy holtponton átsegítené az embert,kiküszöbölvén azt hogy nehogy valamilyen gátat szabván magának létrejöhessen egy pszichés gond,amely természetesen a sportnál kezdődik,de egyértelműen kihat a hétköznapokra és a bajokat csak tetőzi.A lényeg hogy sajnos létezik ilyen betegség,úgyhogy mindig kell lenni egy komoly önkontroll-unknak amivel csírájában elfolytjuk,hogy felléphesen .Ennek a fő útja az,ha nem tűzünk ki elérhetetlen célokat,hanem mindig a képességeinkhez,pénzünkhöz,ráfordítható időhöz tervezünk.Tűzzünk ki szakasz célokat,amit ha elértünk megvan az elégedttség,aztán ne üljünk sokáig a babérokon,hanem tegyünk ismét feljebb a lécet,de megint megtervezve,képességeinkhez mérten.Így elkerülhetővé válik a gond.Persze néha nehéz,de sztem mindenhol van vki,aki segíthet átlendülni ha elakdás jelenkezne(személyi edző,barát,barátnő,bodybuilding.hu fórum általános segítség topik).
Természetesen az újságíró picit vesztére ,ennek a sportnak a pszichés betegségét vázolta fel.Ebben mindössze annyi a hiba,hogy kihagyta a többi sportág által is okozható gondokat.Ez olyan mintha vaki a betegségről írna és felsorolná,hogy van szívbetegség,érrendszeri betegség,influenza és csontritkulás...
és kihagyná azt a jó pár száz betegséget,ami létezik.
Fastor!Ha úgy gondolod ezt is elküldheted válasznak :-}
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Február 07. - 06:39:02
Válasz #832
Nem elérhető

fastor


Izgi, izgi. De ő legalább nem pszichológus  ;D  Hanem újságíró  >:D Szrintem a gond az ilyenekkel, hogy ha már elfogadjuk, hogy létezik 5%, aki beteg, akkor miért nem az 5%-ból valót szólaltatnak meg, miért átlagos testalkatú, egészséges, de elszánt embereket. Összekeverik az elszántságot a beteges megrögzöttséggel...Azért van különbség. De ettől még a víz folyik tovább, nincsen új a nap alatt.
Na kicsit belekontárkodom én is.E sporttal 20 éve foglalkozom,mint versenyző 18 éve,edzőként pedig15 éve tevékenykedem.Rengeteg sportolót,versenyzőt és imitátort ismertem meg ez idő alatt.Foglalkoztam(zom) csakúgy médiában ismert személyekkel,milliárdosokkal,szegényekkel,tanulókkal,rengeteg féle sportág neves képviselőivel,testépítő és fitness versenyzőkkel,tehát van valamiféle tapasztalatom és összehasonlítási alappal is rendelkezem.
Sajnos meg kell hogy mondjam,hogy ez a betegség tényleg létezik,"tehát regisztrált gond a pszichológiában".És ami még fájó,hogy azt hiszem ez a fajta gond magasabb az 5%-os részaránynál.
Egyértelműen viszont ki kell azt is mondani,hogy akinek nem inge,ne vegye magára.Ezen kívül rengeteg sportban van rengeteg féle pszicés betegség,ezért is van zsírosabb sportokban(általában az olimpiai sportoknál) egy csapatpszichológus,aki átlendíti a versenyzőket azon a ponton ahol egyébként "elakadna",így gátat szabna a csúcsteljesítményének.
De nemcsak olimpiai sportok vannak és nem csak versenyzők művelnek különféle sportokat,hanem a privát szférában is rengetegen vannak akik egy-egy sportnak a megszállotjai és fanatikusan űzik azt.A különbség az,hogy itt nincs senki aki egy-egy holtponton átsegítené az embert,kiküszöbölvén azt hogy nehogy valamilyen gátat szabván magának létrejöhessen egy pszichés gond,amely természetesen a sportnál kezdődik,de egyértelműen kihat a hétköznapokra és a bajokat csak tetőzi.A lényeg hogy sajnos létezik ilyen betegség,úgyhogy mindig kell lenni egy komoly önkontroll-unknak amivel csírájában elfolytjuk,hogy felléphesen .Ennek a fő útja az,ha nem tűzünk ki elérhetetlen célokat,hanem mindig a képességeinkhez,pénzünkhöz,ráfordítható időhöz tervezünk.Tűzzünk ki szakasz célokat,amit ha elértünk megvan az elégedttség,aztán ne üljünk sokáig a babérokon,hanem tegyünk ismét feljebb a lécet,de megint megtervezve,képességeinkhez mérten.Így elkerülhetővé válik a gond.Persze néha nehéz,de sztem mindenhol van vki,aki segíthet átlendülni ha elakdás jelenkezne(személyi edző,barát,barátnő,bodybuilding.hu fórum általános segítség topik).
Természetesen az újságíró picit vesztére ,ennek a sportnak a pszichés betegségét vázolta fel.Ebben mindössze annyi a hiba,hogy kihagyta a többi sportág által is okozható gondokat.Ez olyan mintha vaki a betegségről írna és felsorolná,hogy van szívbetegség,érrendszeri betegség,influenza és csontritkulás...
és kihagyná azt a jó pár száz betegséget,ami létezik.
Fastor!Ha úgy gondolod ezt is elküldheted válasznak :-}
épp ezt akartam kérdezni ;-oo-;
úgysem tudtam írni még a hölgynek!
köszönöm Mester @:-) :-):-)::
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Február 07. - 13:40:59
Válasz #833
Nem elérhető

L


Most olvastam, hogy Hide-t felmentették és 24 hónap felfüggesztettet kapott "csak" . :-}
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"

2008. Február 07. - 14:24:44
Válasz #834
Nem elérhető

God Vazzeg


Most olvastam, hogy Hide-t felmentették és 24 hónap felfüggesztettet kapott "csak" . :-}

Azért ez a "csak" inkább egy "CSAK" szerintem, mert hatalmas dolog ez, hogy végre (ezek szerint) nem vették egy kalap alá a drogokkal..  #:-)

2008. Február 07. - 22:51:12
Válasz #835
Nem elérhető

Cressler


The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Február 07. - 22:52:17
Válasz #836
Nem elérhető

Cressler


Most olvastam, hogy Hide-t felmentették és 24 hónap felfüggesztettet kapott "csak" . :-}

Azért ez a "csak" inkább egy "CSAK" szerintem, mert hatalmas dolog ez, hogy végre (ezek szerint) nem vették egy kalap alá a drogokkal..  #:-)
úgy híresztelik, hogy az ügyvédje eléggé ott van a szeren ami nagyon sokat segített neki
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Február 07. - 23:12:38
Válasz #837
Nem elérhető

pókerarc


Akit érdekel és esetleg nem tudja...Guy Shaffernek van a Milos fórumon topicja a nyúz end ívönc-ben ;D
Képet ugyan még most se rakott magáról,de jópár dolgot ír. 8-}

Csak h mindenki tudja kiről is van szó

2008. Február 08. - 06:43:55
Válasz #838
Nem elérhető

fastor


Akit érdekel és esetleg nem tudja...Guy Shaffernek van a Milos fórumon topicja a nyúz end ívönc-ben ;D
Képet ugyan még most se rakott magáról,de jópár dolgot ír. 8-}

Csak h mindenki tudja kiről is van szó

jaaa a Liltle John @:-)
mikor is indul?
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Február 09. - 01:10:55
Válasz #839
Nem elérhető

L


Hohóóó! Mondok egy nagyon meglepő dolgot: ismét megy-pletyka szinten-több nagy nemzetközi fórumon is, hogy idén Kevin Levrone visszatér a Mr.O. címért. :D Szinte menetrendszerű a sztori. :o :D
"-Pedig azt gondolják sokan, hogy egy ilyen  individuális sport inkább egy emberen múlik...
  -Nem igaz! Higgyétek el: a testépítés CSAPATMUNKA!"