2024. Július 08. - 00:15:51
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Chat  (Megtekintve 3838143 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

2010. Augusztus 09. - 18:55:42
Válasz #37695
Nem elérhető

mack


Nekem mondhatták anyumék h menjek tovább tanulni nem hallgattam rájuk és nem bánom...18 évesen kezdtem dolgozni és úgy érzem sokkal életképesebb vagyok mint némely barátnőm! ;D

és így mikorra lesz saját házad, kocsid?

Pff...na ez oltári nagy hülye beszólás volt...nem a diplomától függ ez!A szüleimnek sincs diplomája és már elég korán meg voltak nekik is ezek a dolgok és gondolom a tieidnek is! ;) :D

anyukám 20 éves volt amikor születtem. fél évig laktunk akkor nagyszüleimnél, utána rögtön vettek két lakást, egyet nekünk, egyet meg nekem.. csak akkor a lakásárak nem 100-150szeresei voltak egy havi keresetnek. és nem mindegy, hogy bruttó 160 ezerből akrsz lakást összehozni, vagy egy jó diplomával ennek 3-4szereséből. szóval talán annyira nem volt buta beszólás :)

Csak h elég nehezen jutsz be friss diplomával olyan helyre ahol ennyi a fizetésed...és igen is buta beszólás volt mert nekem a tesómnak sincs diplomája de simán keres a cégével ennyit...és ha megnézel jó pár maszek szakmunkást akik mondjuk burkolok vagy villanyszerelők azok is simán keresnek ennyit és még sorolhatnék ilyen foglalkozásokat amihez nem kell diploma! ;)


Persze, csak szerinted melyik a jobb: szakmunkásként reggel 5-kor kelni, 6-tól négigy dolgozni, vagy 8-9-re járni dolgozni, egy kényelmes irodába?

na itt büdös a meló!

2010. Augusztus 09. - 19:30:01
Válasz #37696
Nem elérhető

mack


megmény annyit tennék hozzá, hamár felmérgeltél....attól mer reggel kelek és elmegyek melózni, attól nem vagyok kevesebb ember mint TE. Szeretem azt amit csinálok, imádom a gépeket, a helyeket ahova eljutok. Azán meló közben lejön egy szaros, arcos majom akinek semmi fogalma hogy ez hogy áll össze, csak elképzeli és nem is sejti mennyi meló van abban....

2010. Augusztus 09. - 19:38:15
Válasz #37697
Nem elérhető

BarbieGigi


megmény annyit tennék hozzá, hamár felmérgeltél....attól mer reggel kelek és elmegyek melózni, attól nem vagyok kevesebb ember mint TE. Szeretem azt amit csinálok, imádom a gépeket, a helyeket ahova eljutok. Azán meló közben lejön egy szaros, arcos majom akinek semmi fogalma hogy ez hogy áll össze, csak elképzeli és nem is sejti mennyi meló van abban....

Bennem is valami hasonló fogalmazódott meg ahogy olvasgattam a hozzászólásokat...
"Annyi hajtson, ami megőrjít, ha nem pusztít el, megerősít." (Road)

"Te vagy az egyetlen, aki létrehozza a Világodat!" (The Secret)

"Egyszer mindent elér az ember,
Azt is, mi most még messze cél.
Csak küzdj és áldozz, ne csüggedj el,
S győzelmed lesz a hősi babér."

(Bertold Brecht )

"Bármi lehetsz, bármit megtehetsz és bármire szert tehetsz..."

2010. Augusztus 09. - 20:00:37
Válasz #37698
Nem elérhető

Jordan


megmény annyit tennék hozzá, hamár felmérgeltél....attól mer reggel kelek és elmegyek melózni, attól nem vagyok kevesebb ember mint TE. Szeretem azt amit csinálok, imádom a gépeket, a helyeket ahova eljutok. Azán meló közben lejön egy szaros, arcos majom akinek semmi fogalma hogy ez hogy áll össze, csak elképzeli és nem is sejti mennyi meló van abban....

Bennem is valami hasonló fogalmazódott meg ahogy olvasgattam a hozzászólásokat...

En akkor fekszem kb, mikor ti keltek fel  :D

Egyebkent Bandust nem kell tamadni kulonosebben, nem tudja meg hogy mi lesz vele, mint ahogy senki sem. Egyetlen percet sem elt meg egyedul. (ugy ertem, szuloktol mentesen) Az egy teljesen masvilag. Nekem speciel annyi lehetosegem volt, hogy vagy megyek fosulira, vagy megyek dolgozni. Vagy ehen halok ez elso szemeszter vegere, vagy irany kulfodre dolgozni. En nem tehettem meg, hogy tanulok meg. Most, igy utolag sem bantam meg.  ;)
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2010. Augusztus 09. - 20:01:22
Válasz #37699
Nem elérhető

bandus


Nekem mondhatták anyumék h menjek tovább tanulni nem hallgattam rájuk és nem bánom...18 évesen kezdtem dolgozni és úgy érzem sokkal életképesebb vagyok mint némely barátnőm! ;D

és így mikorra lesz saját házad, kocsid?

Pff...na ez oltári nagy hülye beszólás volt...nem a diplomától függ ez!A szüleimnek sincs diplomája és már elég korán meg voltak nekik is ezek a dolgok és gondolom a tieidnek is! ;) :D

anyukám 20 éves volt amikor születtem. fél évig laktunk akkor nagyszüleimnél, utána rögtön vettek két lakást, egyet nekünk, egyet meg nekem.. csak akkor a lakásárak nem 100-150szeresei voltak egy havi keresetnek. és nem mindegy, hogy bruttó 160 ezerből akrsz lakást összehozni, vagy egy jó diplomával ennek 3-4szereséből. szóval talán annyira nem volt buta beszólás :)

Csak h elég nehezen jutsz be friss diplomával olyan helyre ahol ennyi a fizetésed...és igen is buta beszólás volt mert nekem a tesómnak sincs diplomája de simán keres a cégével ennyit...és ha megnézel jó pár maszek szakmunkást akik mondjuk burkolok vagy villanyszerelők azok is simán keresnek ennyit és még sorolhatnék ilyen foglalkozásokat amihez nem kell diploma! ;)


Persze, csak szerinted melyik a jobb: szakmunkásként reggel 5-kor kelni, 6-tól négigy dolgozni, vagy 8-9-re járni dolgozni, egy kényelmes irodába?

Bandus!Nagyon el vagy varázsolva...egy szakmunkásnak is lehet saját vállakózása ahhoz nem kell diploma...amúgy meg ha ennyire lenézed a szakmunkásokat akkor legközelebb ha kórházba leszel(persze ne legyél) akkor nézd meg a diplomás orvosokat mennyit foglalkoznak veled és utána adj hálát h a nővérek akik igazán foglalkoznak a betegekkel milyen jó is h nem vágytak diplomára és h orvosok legyenek!
 ;)
Tévedsz... Én egyáltalán nem nézem le a szakmunkásokat, én is dolgoztam jópár nyarat segédmunkásként, a családban sincs egyetlen diplomás sem... És nem azt mondta, hogy diploma nélkül nem lehet boldogulni... Kivételek mindenhol vannak, de ha éppen nem te vagy az a tehetséges talpraesett ember (akár egy szakmával, akár egy diplomával), akkor bizony neked átlagfizud lesz, és a diploma nélküli átlagfizu messze elmarad a diplomás átlagfizutól, ennyi :) Szóval igenis megéri tanulni.

És sajnos egy szakmunkás vagy gyári dolgozó megbecsülése (főleg anyagi) messze elmarad az elvárhatótól. Olvastam egy könyvet, amelyet az atomerőmű első vezérigazgatója írt. Ő villanyszerelőként kezdte, majd néhány év munka után úgy döntött, hogy mégis szerez egy diplomát. Ezt meg is tette, mérnökként végigjárta a ranglétrát, és elmondása szerint már erőműigazgatóként (Ajkán) keresett ismét annyit, amennyit szakmunkásként... Szóval valahogy ide kellene eljutni az országnak, hogy egy akármilyen átlagfizetéssel rendelkező szakmában sem lehetetlenedjen el az ember, és ne kelljen sokévtizedes hiteleket felvállalnia, hogy legyen tető a feje felett.

Én magamról tudom, hogy kétkezi munkából biztosan nem élnék meg, mert beleőrülnék, hogy minden nap hajalban keljek, és napi 3 órát töltsek egy szakadt kisbuszban utazva, így tanulok. Szerencsére az én szakmám nem mondható telítettnek, szóval valószínűleg nem kell majd sokat várnom, hogy munkát kapjak. Aztán meg lehet, hogy mégis, majd elválik :)
"200 Danabolnak magában nem állnék neki,de tény,hogy a methandrostenolonnak az izomépítő hatását érdemes kihasználni legalább 1x-az életben..." by player

2010. Augusztus 09. - 20:17:12
Válasz #37700
Nem elérhető

Boresz


Tévedsz... Én egyáltalán nem nézem le a szakmunkásokat, én is dolgoztam jópár nyarat segédmunkásként, a családban sincs egyetlen diplomás sem... És nem azt mondta, hogy diploma nélkül nem lehet boldogulni... Kivételek mindenhol vannak, de ha éppen nem te vagy az a tehetséges talpraesett ember (akár egy szakmával, akár egy diplomával), akkor bizony neked átlagfizud lesz, és a diploma nélküli átlagfizu messze elmarad a diplomás átlagfizutól, ennyi :) Szóval igenis megéri tanulni.

És sajnos egy szakmunkás vagy gyári dolgozó megbecsülése (főleg anyagi) messze elmarad az elvárhatótól. Olvastam egy könyvet, amelyet az atomerőmű első vezérigazgatója írt. Ő villanyszerelőként kezdte, majd néhány év munka után úgy döntött, hogy mégis szerez egy diplomát. Ezt meg is tette, mérnökként végigjárta a ranglétrát, és elmondása szerint már erőműigazgatóként (Ajkán) keresett ismét annyit, amennyit szakmunkásként... Szóval valahogy ide kellene eljutni az országnak, hogy egy akármilyen átlagfizetéssel rendelkező szakmában sem lehetetlenedjen el az ember, és ne kelljen sokévtizedes hiteleket felvállalnia, hogy legyen tető a feje felett.

Én magamról tudom, hogy kétkezi munkából biztosan nem élnék meg, mert beleőrülnék, hogy minden nap hajalban keljek, és napi 3 órát töltsek egy szakadt kisbuszban utazva, így tanulok. Szerencsére az én szakmám nem mondható telítettnek, szóval valószínűleg nem kell majd sokat várnom, hogy munkát kapjak. Aztán meg lehet, hogy mégis, majd elválik :)
már megint erősen sarkítasz,nem kicsit
én is fizikai munkát végzek,és végeztem egész eddig,1 alkalommal (munkáltatónál) keltem hajnalban ,mert én akartam 6-ra menni dolgozni nem pedig 8-ra ,de most 9-re járok és addig van munkaidőm ameddig nem végzek,rajtam múlik, de ez kivételesen ritka esetek egyike
szerk: az átlagfizut pedig ne az állambácsi által meghatározott br 170k-ról mintázzad, jó lesz az br 100nak is
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2010. Augusztus 09. - 20:20:40
Válasz #37701
Nem elérhető

mack


megmény annyit tennék hozzá, hamár felmérgeltél....attól mer reggel kelek és elmegyek melózni, attól nem vagyok kevesebb ember mint TE. Szeretem azt amit csinálok, imádom a gépeket, a helyeket ahova eljutok. Azán meló közben lejön egy szaros, arcos majom akinek semmi fogalma hogy ez hogy áll össze, csak elképzeli és nem is sejti mennyi meló van abban....

Bennem is valami hasonló fogalmazódott meg ahogy olvasgattam a hozzászólásokat...

En akkor fekszem kb, mikor ti keltek fel  :D

Egyebkent Bandust nem kell tamadni kulonosebben, nem tudja meg hogy mi lesz vele, mint ahogy senki sem. Egyetlen percet sem elt meg egyedul. (ugy ertem, szuloktol mentesen) Az egy teljesen masvilag. Nekem speciel annyi lehetosegem volt, hogy vagy megyek fosulira, vagy megyek dolgozni. Vagy ehen halok ez elso szemeszter vegere, vagy irany kulfodre dolgozni. En nem tehettem meg, hogy tanulok meg. Most, igy utolag sem bantam meg.  ;)

 engem is felvettek.....de már hogy bemenjek arra nem volt időm mert dolgoztam, mivel anyám nem akarta tovább finanszírozni a szellemi fejlődésem.....ennyi. Engem nem érdekel hogy kinek milye van, de az biztos hogy a kislányom nem úgy fog felnőni ahogy én!

2010. Augusztus 09. - 20:25:18
Válasz #37702
Nem elérhető

mack


szóval, megint egy felesleges vita, mert mindenkinek van valamiben igaza. Vannak ilyen és olyan emberek, meg vannak nagyon eccerűek akiket nem tudnék csak egy faékhez hasonlítani. 1999-ben dolgoztam eg ygyárban és volt ott 2 diplomás férfi a szalagon.....és Kandót végzett villszer karbantartó. Na, sírjunk együtt kollektívan 3-ra hogy milyen országban is élünk. 1, 2, 3.... :'(

2010. Augusztus 09. - 20:26:55
Válasz #37703
Nem elérhető

csesztike


Bandus!Én nem támadlak de te kezdted azzal a mondatoddal h kíváncsi vagy mikor lesz nekem kocsim meg saját lakásom....csak azért mert azt mertem írni h nem mentem tovább tanulni és nem bánom.... ;)
"...Én nem vagyok rossz csak így sikerült..." :D
(Jessica Rabbit)

2010. Augusztus 09. - 20:27:28
Válasz #37704
Nem elérhető

AtomAnti


megmény annyit tennék hozzá, hamár felmérgeltél....attól mer reggel kelek és elmegyek melózni, attól nem vagyok kevesebb ember mint TE. Szeretem azt amit csinálok, imádom a gépeket, a helyeket ahova eljutok. Azán meló közben lejön egy szaros, arcos majom akinek semmi fogalma hogy ez hogy áll össze, csak elképzeli és nem is sejti mennyi meló van abban....

Bennem is valami hasonló fogalmazódott meg ahogy olvasgattam a hozzászólásokat...

En akkor fekszem kb, mikor ti keltek fel  :D

Egyebkent Bandust nem kell tamadni kulonosebben, nem tudja meg hogy mi lesz vele, mint ahogy senki sem. Egyetlen percet sem elt meg egyedul. (ugy ertem, szuloktol mentesen) Az egy teljesen masvilag. Nekem speciel annyi lehetosegem volt, hogy vagy megyek fosulira, vagy megyek dolgozni. Vagy ehen halok ez elso szemeszter vegere, vagy irany kulfodre dolgozni. En nem tehettem meg, hogy tanulok meg. Most, igy utolag sem bantam meg.  ;)

 engem is felvettek.....de már hogy bemenjek arra nem volt időm mert dolgoztam, mivel anyám nem akarta tovább finanszírozni a szellemi fejlődésem.....ennyi. Engem nem érdekel hogy kinek milye van, de az biztos hogy a kislányom nem úgy fog felnőni ahogy én!

Szívemből szóltál.  :-){
Én is úgy vagyok vele ha egyszer gyermekem lesz ne legyen hasonló élete mint nekem volt.
Mindent meg akarok adni neki.   ;) ;-oo-;
The pain you feel today will be the strenght you feel tomorrow.
Hard work beats talent when talent doesn't work hard.
"A világon semmiféle tehetség el nem vesz. Nem olyan bolond a természet, hogy hiába teremtsen erőket. Amit teremt, azért teremti, hogy hasznát vegye."
"A tehetség utat tör magának."

2010. Augusztus 09. - 20:39:23
Válasz #37705
Nem elérhető

bandus


Tévedsz... Én egyáltalán nem nézem le a szakmunkásokat, én is dolgoztam jópár nyarat segédmunkásként, a családban sincs egyetlen diplomás sem... És nem azt mondta, hogy diploma nélkül nem lehet boldogulni... Kivételek mindenhol vannak, de ha éppen nem te vagy az a tehetséges talpraesett ember (akár egy szakmával, akár egy diplomával), akkor bizony neked átlagfizud lesz, és a diploma nélküli átlagfizu messze elmarad a diplomás átlagfizutól, ennyi :) Szóval igenis megéri tanulni.

És sajnos egy szakmunkás vagy gyári dolgozó megbecsülése (főleg anyagi) messze elmarad az elvárhatótól. Olvastam egy könyvet, amelyet az atomerőmű első vezérigazgatója írt. Ő villanyszerelőként kezdte, majd néhány év munka után úgy döntött, hogy mégis szerez egy diplomát. Ezt meg is tette, mérnökként végigjárta a ranglétrát, és elmondása szerint már erőműigazgatóként (Ajkán) keresett ismét annyit, amennyit szakmunkásként... Szóval valahogy ide kellene eljutni az országnak, hogy egy akármilyen átlagfizetéssel rendelkező szakmában sem lehetetlenedjen el az ember, és ne kelljen sokévtizedes hiteleket felvállalnia, hogy legyen tető a feje felett.

Én magamról tudom, hogy kétkezi munkából biztosan nem élnék meg, mert beleőrülnék, hogy minden nap hajalban keljek, és napi 3 órát töltsek egy szakadt kisbuszban utazva, így tanulok. Szerencsére az én szakmám nem mondható telítettnek, szóval valószínűleg nem kell majd sokat várnom, hogy munkát kapjak. Aztán meg lehet, hogy mégis, majd elválik :)
már megint erősen sarkítasz,nem kicsit
én is fizikai munkát végzek,és végeztem egész eddig,1 alkalommal (munkáltatónál) keltem hajnalban ,mert én akartam 6-ra menni dolgozni nem pedig 8-ra ,de most 9-re járok és addig van munkaidőm ameddig nem végzek,rajtam múlik, de ez kivételesen ritka esetek egyike
szerk: az átlagfizut pedig ne az állambácsi által meghatározott br 170k-ról mintázzad, jó lesz az br 100nak is
Akkor te szerencsés vagy, hogy van ennyi "szabadság" a munkádban. Én nem sarkítok, a saját tapasztalataimból indulok ki... Anno 3 nyáron keresztül dolgoztam úgy, hogy 3/4 5-kor kelés, 5kor indulás, 7től meló délután 5ig, jó esetben 4ig, és akkor haza. Volt, hogy napi 400km-t utaztunk. Ez persze a válllakozó hülyesége, hogy világvégi munkákat vállal el... Persze így nyárra jó volt, de akik ebből családot tartottak el... Minimálbér, többi zsebbe, nyugdíjasként meg éhenhal, ráadásul a gyerekeket sem látja szinte egész héten. Nekem ez a tapasztalat, ebből tudok kiindulni, és szerencsére megvan a lehetőség, hogy nekem ne így kelljen élni. Mert ahogyan mack-nek most, később nekem is a gyerek lesz az első.
Megsérteni meg tényleg nem akartam senkit, ha sikerült akkor bocsánatot kérek :-){ Sokmindent el akarok érni, jó kocsit, nagy házat, nyaralásokat, és nekem ez a járható út. Tudás. Olyan amivel más nem rendelkezik, vagy legalábbis kevesen, és ezért megfizetik. Ahhoz szerintem sem ötletem, sem kitartásom nem lenne, hogy a semmiből kitaláljak és felépítsek egy jólmenő vállalkozást.
"200 Danabolnak magában nem állnék neki,de tény,hogy a methandrostenolonnak az izomépítő hatását érdemes kihasználni legalább 1x-az életben..." by player

2010. Augusztus 09. - 20:59:34
Válasz #37706
Nem elérhető

mack


megmény annyit tennék hozzá, hamár felmérgeltél....attól mer reggel kelek és elmegyek melózni, attól nem vagyok kevesebb ember mint TE. Szeretem azt amit csinálok, imádom a gépeket, a helyeket ahova eljutok. Azán meló közben lejön egy szaros, arcos majom akinek semmi fogalma hogy ez hogy áll össze, csak elképzeli és nem is sejti mennyi meló van abban....

Bennem is valami hasonló fogalmazódott meg ahogy olvasgattam a hozzászólásokat...

En akkor fekszem kb, mikor ti keltek fel  :D

Egyebkent Bandust nem kell tamadni kulonosebben, nem tudja meg hogy mi lesz vele, mint ahogy senki sem. Egyetlen percet sem elt meg egyedul. (ugy ertem, szuloktol mentesen) Az egy teljesen masvilag. Nekem speciel annyi lehetosegem volt, hogy vagy megyek fosulira, vagy megyek dolgozni. Vagy ehen halok ez elso szemeszter vegere, vagy irany kulfodre dolgozni. En nem tehettem meg, hogy tanulok meg. Most, igy utolag sem bantam meg.  ;)

 engem is felvettek.....de már hogy bemenjek arra nem volt időm mert dolgoztam, mivel anyám nem akarta tovább finanszírozni a szellemi fejlődésem.....ennyi. Engem nem érdekel hogy kinek milye van, de az biztos hogy a kislányom nem úgy fog felnőni ahogy én!

Szívemből szóltál.  :-){
Én is úgy vagyok vele ha egyszer gyermekem lesz ne legyen hasonló élete mint nekem volt.
Mindent meg akarok adni neki.   ;) ;-oo-;

szerintem ez egy szülő feladata, amit én sajna nem kaptam meg. Azt nemtudom jó apa vagyok/leszek e, de szeretni fogom és ha tehetem megkap mindent. Ez persze nemtunom jó-e mert elkényeztetem és akkor kis majom lesz  ;D vagy nemtom.

Bandus! Kívánom hogy sikerüljön elérni  a céljaid  ;) mikor 2001-ben kikerültem, beleestem abba a hibába amibe sokan...atttyavilág, mennyipénz! persze mingyárt költöttem is ezerrel, mivel ennyit még nem kerestem....

2010. Augusztus 09. - 21:27:26
Válasz #37707
Nem elérhető

Boresz


Bandus!Én nem támadlak de te kezdted azzal a mondatoddal h kíváncsi vagy mikor lesz nekem kocsim meg saját lakásom....csak azért mert azt mertem írni h nem mentem tovább tanulni és nem bánom.... ;)
ha újra születnék és punim lenne ,már lenne ez is az is a nevemen
és szarnék a világra,mert így könnyebb lenne az életem,de legalábbis ezzel nyugtatnám magam  :D

a gyerektémában teljesen egyetértek,de még azt sem tudom felvállalni hogy a gondolat ,mármint magát a gyereket mikorra "csináljuk",mert nemhiszem hogy megtudnék adni neki olyant ami neki az jó legyen és hasznos,há magammal bajban vagyok anyagi szinten
leginkább egy kistestvért ,mert tudom milyen egyedül felnőni a szomszéd testvérpárral szemben ,ők soha nem unatkoztak ,mert egymásnak ott voltak, akár a féltesómék
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2010. Augusztus 10. - 18:34:11
Válasz #37708
Nem elérhető

mack


Bandus!Én nem támadlak de te kezdted azzal a mondatoddal h kíváncsi vagy mikor lesz nekem kocsim meg saját lakásom....csak azért mert azt mertem írni h nem mentem tovább tanulni és nem bánom.... ;)
ha újra születnék és punim lenne ,már lenne ez is az is a nevemen
és szarnék a világra,mert így könnyebb lenne az életem,de legalábbis ezzel nyugtatnám magam  :D

a gyerektémában teljesen egyetértek,de még azt sem tudom felvállalni hogy a gondolat ,mármint magát a gyereket mikorra "csináljuk",mert nemhiszem hogy megtudnék adni neki olyant ami neki az jó legyen és hasznos,há magammal bajban vagyok anyagi szinten
leginkább egy kistestvért ,mert tudom milyen egyedül felnőni a szomszéd testvérpárral szemben ,ők soha nem unatkoztak ,mert egymásnak ott voltak, akár a féltesómék

szeretet....támogatás. nem csak az anyagiakra gondoltam.

2010. Augusztus 10. - 19:50:09
Válasz #37709
Nem elérhető

Boresz


szeretet....támogatás. nem csak az anyagiakra gondoltam.
én viszont gondolok arra is,leginkább arra, (mostmár nem csajt hanem gyermekeim anyját nézem a párom személyében),hiszen szeretetből nem fog a pék nekem kenyeret adni,és a gyerekem attól jóllakni,én így látom
nem akarok megélhetési segélyen élni,mint zsámo-ék a gettóban,agyilag nullás IQ-val rendelkező gyerekkel akiknek a helyzete olyan hogy vagy túléli a telet,vagy nem......szvsz
 :-}
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság