2024. Október 02. - 00:29:33
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Chat  (Megtekintve 3990144 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

2009. Július 03. - 14:11:40
Válasz #17745
Nem elérhető

FirstLady


Hali

Voltam jogásznál, és tiszta a kép munkajogból.
Ami tény: ha valaki 15 napnál régebben van táppénzen az védettséget élvez a felmondás alól,ha ebben az időben (táppénz alatt) szeretnék megszüntetni a munkaviszonyát. Ha visszakerül dolgozói állományba akkor aznap odaadhatják a kezébe a felmondást,de bele kell venni a felmondásba ,hogy 30 nap múlva kezdődik a felmondási időszak,aminek a felét köteles csak ledolgozni.

nyásgem főnök  &5*  :-/--  ;D ;D

azt én értem, de amit írtam, hogy indokolás és kapcsolódó dolgok...?
nah erre nem tért ki a beszélgetés, hirtelen neszembe sem jutott az irodában
az indok mennyire lehet fontos? leépítési címszóval küld el,de közben vett fel valakit akkor már az jogilag támadható lehet ?
Ráadásul ha jól tudom, nem is régi (pár éves) módosítás, hogy a leépítést 3 hónappal előbb be kell jelenteni!
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Július 03. - 14:14:18
Válasz #17746
Nem elérhető

FirstLady


A kefirben nincs tejcukor -elvileg-, a túróban minimális... viszont a tejcukor érzékenyek, könnyebben emésztik a nap korai szakaszában az ilyen tejtermékeket is, és lehetőleg este ne nagyon egyél.

Egy kis érdekesség: képzeld el, valamelyik nap olvastam -csak sajnos nem találom a cikket :( -, lényege az volt, hogy nem a laktóz intoleránsok a "nem normális" réteg, hanem, akiknek marad laktáz enzim a szervezetükben. Plusz kifejtették azt is, hogy a "tejlobby" tartja életben ezt a hülyeséget, hogy joghurtot meg tejet kell enni, mert jót tesznek a vitaminok benne, meg kalcium miatt milyen egészséges. A legújabb kutatások szerint minimális vitamin van bennük, plusz a Kalciumot nem hogy pótolnák, de elvonják a tejtermékek a testből, tehát teljesen egészségtelenek a tejtermékek. Érdekes volt... :)
akkor tévedtem, bocs  :-){ azért mertem erre következtetni, mert 2 éven át szinte csak túrón éltem(fehérje forrásként), mivel sokkal nagyobb mennyiségű fehérjét tudtam bevinni belőle, mint húsból ugyanojan ár mellett(csóróság vót na  :D ), és ebből a 2 évből az utolsó fél évet elég ... szarul bírtam... minden adag túró után hatalmas fájdalom, és hasmenés lett volna, de ha kibírtam 1 órát, akkor utánna elmúlt, a tápanyagokat viszont muszáj volt benttartani  O0 amint elhagytam a túrót, megszűnt minden, csak akkor jött elő, ugyanaz az effektus, ha tejet ittam

ami a tejről írtál... nálunk ez már "tananyag" az iskolában, azaz a biokémia tanárom hozzá szokta fűzni a tananyaghoz már kb 5 éve, hogy a tej fogyasztása (ha jól emlékszem)fél éves korig indokolt, utánna kifejezetten káros lehet, főleg a felnőttek számára, tehát egyetértek  ;-oo-;
bocs az offért  :-){
Az a baj, hogy a túrót is "felütik" valami tejcukros sz*rral... ˝=/

Na tényleg? nem is tudtam! :) és a suliban mivel indokolják a káros voltát?
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Július 03. - 14:37:57
Válasz #17747
Nem elérhető

FirstLady


okéj, köszi :)

Csak kíváncsi voltam, mert ha ugyanazt mondják, amit a cikkben, akkor mégjobban elhiszem, ha nem ugyanazt, akkor elkezdek kételkedni :D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Július 03. - 14:40:07
Válasz #17748
Nem elérhető

lue


szijjasztok ;)

2009. Július 03. - 14:41:16
Válasz #17749
Nem elérhető

FirstLady


"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Július 03. - 15:03:03
Válasz #17750

Torony

Vendég
Hali

Voltam jogásznál, és tiszta a kép munkajogból.
Ami tény: ha valaki 15 napnál régebben van táppénzen az védettséget élvez a felmondás alól,ha ebben az időben (táppénz alatt) szeretnék megszüntetni a munkaviszonyát. Ha visszakerül dolgozói állományba akkor aznap odaadhatják a kezébe a felmondást,de bele kell venni a felmondásba ,hogy 30 nap múlva kezdődik a felmondási időszak,aminek a felét köteles csak ledolgozni.

nyásgem főnök  &5*  :-/--  ;D ;D

azt én értem, de amit írtam, hogy indokolás és kapcsolódó dolgok...?
nah erre nem tért ki a beszélgetés, hirtelen neszembe sem jutott az irodában
az indok mennyire lehet fontos? leépítési címszóval küld el,de közben vett fel valakit akkor már az jogilag támadható lehet ?
Ráadásul ha jól tudom, nem is régi (pár éves) módosítás, hogy a leépítést 3 hónappal előbb be kell jelenteni!

csak a csoportos létszámleépítést, ami (nem fogom a részletes szabályokat bepötyögni) a munkavállalól min. 10 %át jelenti.

2009. Július 03. - 15:07:47
Válasz #17751
Nem elérhető

FirstLady


Hali

Voltam jogásznál, és tiszta a kép munkajogból.
Ami tény: ha valaki 15 napnál régebben van táppénzen az védettséget élvez a felmondás alól,ha ebben az időben (táppénz alatt) szeretnék megszüntetni a munkaviszonyát. Ha visszakerül dolgozói állományba akkor aznap odaadhatják a kezébe a felmondást,de bele kell venni a felmondásba ,hogy 30 nap múlva kezdődik a felmondási időszak,aminek a felét köteles csak ledolgozni.

nyásgem főnök  &5*  :-/--  ;D ;D

azt én értem, de amit írtam, hogy indokolás és kapcsolódó dolgok...?
nah erre nem tért ki a beszélgetés, hirtelen neszembe sem jutott az irodában
az indok mennyire lehet fontos? leépítési címszóval küld el,de közben vett fel valakit akkor már az jogilag támadható lehet ?
Ráadásul ha jól tudom, nem is régi (pár éves) módosítás, hogy a leépítést 3 hónappal előbb be kell jelenteni!

csak a csoportos létszámleépítést, ami (nem fogom a részletes szabályokat bepötyögni) a munkavállalól min. 10 %át jelenti.
jaaa, akkó nem szóltam :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Július 03. - 15:53:05
Válasz #17752
Nem elérhető

lue


Mostanában  elég sürün fáj a  fejem :-\
Éjelente  forgolodok alig tudom magam kipihenni..

2009. Július 03. - 15:58:26
Válasz #17753
Nem elérhető

Boresz


Mostanában  elég sürün fáj a  fejem :-\
Éjelente  forgolodok alig tudom magam kipihenni..
front, meleg van ,meg ilyesmik
panel legfelső nyugati szobában .urvára "jó" idő tud lenni déli 2-től hajnalig
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2009. Július 03. - 16:02:25
Válasz #17754
Nem elérhető

lue


Boresz  Apám  te  erre  nagyon ráéreztél most!!!
9ediken "lakunk" panelbe.
 :-O

2009. Július 03. - 20:30:47
Válasz #17755
Nem elérhető

Gabe



Aztán egy ilyen kis "átsuhanás" miatt lesz egy "picike baleset", utána persze jön a sírás-rívás... **:))))* ***))))

Nálam ez egy "kicsivel" nagyobb pénzbírsággal lett volna "honorálva"...

  >:D >:D >:D
Ezt meséld el az utánam suhanó metálfényű fekete audinak, aki felnyársalt volna, ha megállok!
Mellesleg sárga-piros átmenet volt, nem úgy mentem át, hogy már rég a piros világított!
Misem bizonyítja jobban, mint az, hogy  a zsaruk is átjöttek utánam, és csak mikor mögém értek, akkor kezdtek csörögni-csattogni!
Persze az audis nem érdekelte őket!
Szóval teszek rá, ki hogy honorálta volna! El kellene gondolkodni a gigakorrupt hatósági emberkéknek, kicsit leszállni alfába, aztán okítani!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Július 03. - 20:33:16
Válasz #17756
Nem elérhető

lue


 d:)enyjebejnye  rendörbácsik!

2009. Július 03. - 20:44:17
Válasz #17757
Nem elérhető

darknight



Aztán egy ilyen kis "átsuhanás" miatt lesz egy "picike baleset", utána persze jön a sírás-rívás... **:))))* ***))))

Nálam ez egy "kicsivel" nagyobb pénzbírsággal lett volna "honorálva"...

  >:D >:D >:D
Ezt meséld el az utánam suhanó metálfényű fekete audinak, aki felnyársalt volna, ha megállok!
Mellesleg sárga-piros átmenet volt, nem úgy mentem át, hogy már rég a piros világított!
Misem bizonyítja jobban, mint az, hogy  a zsaruk is átjöttek utánam, és csak mikor mögém értek, akkor kezdtek csörögni-csattogni!
Persze az audis nem érdekelte őket!
Szóval teszek rá, ki hogy honorálta volna! El kellene gondolkodni a gigakorrupt hatósági emberkéknek, kicsit leszállni alfába, aztán okítani!

Én arra a sztorira reagáltam, amit először leírtál...

Abban még k....a nem volt szó arról, hogy egy Audis kényszerített bele a piroson való áthajtásba, csak ment a szöveg, hogy milyen fasza gyerek vagy, hogy megmondtad a tutit a rendőröknek...

Én nem őket védem, nagyon jól tudom, hogy sok esetben belekötnek az élő fába is, a jogszabályokat pedig még hírből sem ismerik (még a Rendőrségi törvényt sem)...

Az okításhoz meg talán megvan a JOGOM (ellentétben veled), figyelembe véve hogy több, mint 18 éves korom óta foglalkozom joggal, 4 éve bíróságon dolgozom, jelenleg (minő meglepetés) szabálysértésekkel foglalkozom...

Erről ennyit... (Bár valószínűleg a joghoz is jobban értesz nálam, hiszen mindig mindenkinél jobban tudsz mindent...)

  >:D >:D >:D
"Faith Divides Us Death Unites Us"

"Vágyból építesz templomot
Vagy elhagyod, vagy lerombolod
Új bánat űz, új fájdalom kell
A múló öröm nem érdekel"

"Monsters are real, and ghosts are real, too. They live inside us. And sometimes they win."

"The Night Is Darkest Just Before The Dawn"

"A Bűn Zsoldja Halál" (Róma 6:23)

"Az Emberek Erejét Nem Számokban Mérik..."

2009. Július 03. - 20:45:17
Válasz #17758
Nem elérhető

George



Szóval teszek rá, ki hogy honorálta volna!
Mondom! Képed alapján 3 nap elzárás >:D ****:))) Biztos valami illegális biznisz volt az audival, azért menekültetek mindketten a piroson keresztül 8-} Ez gyanús  ::) ;D

2009. Július 03. - 20:47:43
Válasz #17759
Nem elérhető

lue


(Bár valószínűleg a joghoz is jobban értesz nálam, hiszen mindig mindenkinél jobban tudsz mindent...)
 ::)