2024. Szeptember 20. - 10:33:21
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 305712 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

2009. Január 15. - 09:06:15
Válasz #855

Torony

Vendég
tartalmas eszmecserék voltak... egy gondolatot ragadnék ki - a nőt kedevsséggel meg romantikával meg nemtommivele lehet levenni a lábáról.
de azért ezek is segíthetnek ;D  :-){
hehehe ****:)))))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))
Sok estben valóban ;D ;D ;D De azt pl. tudtátok, hogy a gazdag férfihoz házasodó nők 65%-a alkoholista lesz? De vajon miért?  ????...

lelkileg nehéz lehet elviselni az elkurvulás gondolatát... MNK :)
Okéj, de a gazdag nőhöz házasodó férfiak miért nem? (nagyjából 15%)

1. - a férfiak leszarják
2. - más a társadalmi megítélése (lásd még; ha egy nő szereti a "partnerváltozatosságot", az kurva, ha egy férfi, akkor macsó...)
3. - több tippem nincs

2009. Január 15. - 16:14:03
Válasz #856
Nem elérhető

nostrum


Üdv!

Az utóbbi évek során kiderült számomra, hogy a testépítés nem nekem való. Sok jel mutatott erre korábban is. Ilyenek mint: 2 év kellett hogy az 50 kiló helyett 90 kilóval tudjak szériázni fekvenyomásban. A hormonháztartásom érdekes lehet... van hogy napokig nem kívánom a szexet, szerintem csak teng leng bennem a tesztoszteron. Ha testépítősen eszek, sok szénhidráttal, akkor zsírosodok mint állat, ha nem, akkor nem hízok. Ha fogyózom, izomból fogyok, 187 centi vagyok, és még 68 kilósan is volt úszógumim. Hiába a fehérje és a kifullasztó edzés. Jelenleg 90 kiló vagyok, kb. 18% vagy több testzsírral, ami has és seggtájon a legfeltűnőbb. Napi 7 alkalommal eszek, összesen 210-220gr fehérjét (ennyire futja) és 500gr jobbfajta szénhidrátot, plusz 30g zsír (főleg telítetlen). Ezzel kontrollálni tudtam a zsírpárnákat, de nem szépültem. Egy darabig mindent elrontottam az edzésben: szar kaja, túledzés, rossz edzésmódszer, kevés pihenés stb., de kb. 9 hónapja TUDOM hogy mindent az anyagi és emberi lehetőségeimnek maximumán csinálok, és így sem tudok sok mindent felmutatni. Na mindegy, nem leszek soha oylan amilyen szerettem volna lenni, de a hosszú évek során egyvalamit nagyon megszerettem: edzeni. Szívesebben csinálom, mint bármit. És a hosszú felesleges bevezető után itt jön a kérdés:

Létezik-e olyan edzésterv, amivel egy átlagon aluli potenciával, genetikával és pénzmaggal rendelkező egyén (ÉN) is fenn tud tartani legalább egy minimális folyamatos fejlődést (legalább erőben, ha már külsőben nem) amellett hogy minden nap edz. Ha egy nap csak 1-2 izomcsoportot dolgozok meg, azt is csak összesen 3-4 gyakorlattal, gyakorlatonként 2 munkasorral, kis ismétlésszámmal (5-6), ahol csak az utolsó sor megy bukásig, és 40-45 percbe belesűrítem intenzíven, akkor mehetek minden nap, úgy hogy közben legalább ne gyengüljek le?

Tehát ugottam, nem testépítek, de edzeni szeretnék, gyakran... megoldható?

2009. Január 19. - 16:14:24
Válasz #857
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Üdv!

Az utóbbi évek során kiderült számomra, hogy a testépítés nem nekem való. Sok jel mutatott erre korábban is. Ilyenek mint: 2 év kellett hogy az 50 kiló helyett 90 kilóval tudjak szériázni fekvenyomásban. A hormonháztartásom érdekes lehet... van hogy napokig nem kívánom a szexet, szerintem csak teng leng bennem a tesztoszteron. Ha testépítősen eszek, sok szénhidráttal, akkor zsírosodok mint állat, ha nem, akkor nem hízok. Ha fogyózom, izomból fogyok, 187 centi vagyok, és még 68 kilósan is volt úszógumim. Hiába a fehérje és a kifullasztó edzés. Jelenleg 90 kiló vagyok, kb. 18% vagy több testzsírral, ami has és seggtájon a legfeltűnőbb. Napi 7 alkalommal eszek, összesen 210-220gr fehérjét (ennyire futja) és 500gr jobbfajta szénhidrátot, plusz 30g zsír (főleg telítetlen). Ezzel kontrollálni tudtam a zsírpárnákat, de nem szépültem. Egy darabig mindent elrontottam az edzésben: szar kaja, túledzés, rossz edzésmódszer, kevés pihenés stb., de kb. 9 hónapja TUDOM hogy mindent az anyagi és emberi lehetőségeimnek maximumán csinálok, és így sem tudok sok mindent felmutatni. Na mindegy, nem leszek soha oylan amilyen szerettem volna lenni, de a hosszú évek során egyvalamit nagyon megszerettem: edzeni. Szívesebben csinálom, mint bármit. És a hosszú felesleges bevezető után itt jön a kérdés:

Létezik-e olyan edzésterv, amivel egy átlagon aluli potenciával, genetikával és pénzmaggal rendelkező egyén (ÉN) is fenn tud tartani legalább egy minimális folyamatos fejlődést (legalább erőben, ha már külsőben nem) amellett hogy minden nap edz. Ha egy nap csak 1-2 izomcsoportot dolgozok meg, azt is csak összesen 3-4 gyakorlattal, gyakorlatonként 2 munkasorral, kis ismétlésszámmal (5-6), ahol csak az utolsó sor megy bukásig, és 40-45 percbe belesűrítem intenzíven, akkor mehetek minden nap, úgy hogy közben legalább ne gyengüljek le?

Tehát ugottam, nem testépítek, de edzeni szeretnék, gyakran... megoldható?
Hi!

Kevés dolgot írtál magadról... Hány éves vagy, hogy néz ki most az edzésterved...?

Amúgy a napi proteinbeviteled mondhatni tökéletes a testsúlyodhoz, viszont a szénhidrátbeviteledet kapásból kicsit soknak tartom...főleg ha hízásra hajlamos vagy és különben is szeretnél formálódni.

A leírtak alapján egy természetes tesztoszteron fokozót is aljánlanék. Az "új" edzésterv amit körvonalaztál talán jól működhet, de előbb kíváncsi lennék az eddigi edzéstervedre is.

"...hogy közben legalább ne gyengüljek le..." - Miért gyengülnél le? Ha keményen edzel, jól táplálkozol és tartod magad a tervhez nem fogsz legyengülni.


De írj egy kicsit több konkrétumot és aztán pontosítunk!


 @:-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Január 21. - 22:11:58
Válasz #858
Nem elérhető

Rob


Szia Steve!

Az lenne a kérdésem,hogy mikor nagyobb mennyiségű húst fogyasztol hosszabb ideig(bár gondolom Te mindig elég sok húst eszel) akkor nem szoktad azt érezni,hogy savasodsz? Én 0,6kg húst eszek,de 2-3 havonta érzem hogy savas vagyok. Megpróbálom kompenzálni. Reggeli zabhoz teszek mazsolát+banánt,a nap folyamán minden étkezéshez zöldséget eszek, de ilyenkor pár napig eléggé érzem, hogy vmi nincs rendbe. Finoman szólva elég kellemetlen gázok távoznak belőle és fáj a hasam is.
A húst pedig nem hagynám el...főleg nem úgy,h izomokat akarok ;D. De ahogy olvastam hosszútávon az elsavasodott szervezet nem vmi jó :(
Tudnál vmi tippet,hogy lehet a savasodást elkerülni?
Hallottam 1-2 emberkétől savlekötőről,de erről nemsokat tudok még!

Köszi előre is! ;-oo-;
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2009. Január 24. - 10:57:48
Válasz #859
Nem elérhető

lacyx8


Sziasztok!Lenne egy fontos kérdésem amiben nagyon joh lenne ha tudnál segíteni!2,5 évet foglalkoztam bodybuildingel most elkezdtem egy küzdősportot (shirayan vajramuthí) A súlyzós edzést kiegészítésnek szeretném használni azaz h a küzdősportban előnyöm legyen belőle véleményed szerint hogy kéne edzenem?kedden és csütörtökön van edzésem.Esetleg a crossfittet használjam kiegészítésnek?Előre is köszönöm a választ tovább szép napot! :--: ****:))))))

2009. Január 24. - 11:55:47
Válasz #860
Nem elérhető

Kovi90


Szia Steve!
Tudnám nekem ötleteket adni arra, hogy milyen gyakorlatokat végezzek a bicepszem külső részére?
A barátaim javasolták a Scott pados francia rudas széles fogású gyakorlatot de az nem nagyon vállt be nekem  :S
És szerinted mik a legjobb gyakorlatok oldalsó deltára?
Bocsi h ilyen faszságokkal zaklatlak :D
Előre is köszi a választ ...

2009. Január 25. - 04:51:36
Válasz #861
Nem elérhető

Pity


Hy mindenki!
Steve lenne egy kérdésem. na most azt olvastam a múltkor hogy a fehérjeturmixot egyből edzés után kell beinni mert akkor a leghatásosabb! na most az lenne a kérdésem hogy mivel én tejjel(1.5%) iszom a turmixot és ugy csinálnám hogy egyből sulyzós edzés után meginnám és utána mennék aerobozni! na az nem rontana valamit a felszívódásán vagy nem késleltetné a felszívódást?
lehet egy picit fura a kérdés de kiváncsi vagyok rá nagyon merthogy a tej az mégsem víz aztán az is plussz kalória/szénhidrát/zsír este meg ugye edzés után nem jó kalóriabombát nyomatni főleg ha diétázol ezért érdekelne.
előre is köszi a választ!

Üdv:Pity ;)

2009. Január 26. - 15:26:33
Válasz #862
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Steve!

Az lenne a kérdésem,hogy mikor nagyobb mennyiségű húst fogyasztol hosszabb ideig(bár gondolom Te mindig elég sok húst eszel) akkor nem szoktad azt érezni,hogy savasodsz? Én 0,6kg húst eszek,de 2-3 havonta érzem hogy savas vagyok. Megpróbálom kompenzálni. Reggeli zabhoz teszek mazsolát+banánt,a nap folyamán minden étkezéshez zöldséget eszek, de ilyenkor pár napig eléggé érzem, hogy vmi nincs rendbe. Finoman szólva elég kellemetlen gázok távoznak belőle és fáj a hasam is.
A húst pedig nem hagynám el...főleg nem úgy,h izomokat akarok ;D. De ahogy olvastam hosszútávon az elsavasodott szervezet nem vmi jó :(
Tudnál vmi tippet,hogy lehet a savasodást elkerülni?
Hallottam 1-2 emberkétől savlekötőről,de erről nemsokat tudok még!

Köszi előre is! ;-oo-;
Szia!

Szerintem nem kell túlbonyolítani, ha ennyire problémás vagy savasodás szempontjából, akkor próbálj meg minél több lúgosító ételt fogyasztani.

Sztem a legjobbak: brokkoli, spenót, tökmag, mandula, cékla, retek, hajdina, uborka, kelkáposzta, petrezselyem, paradicsom, zöldbab, fokhagyma, karfiol, kelbimbó, sprága, borsó...

Emellett használhatsz klorofill-t tartalmazó termékeket is.


 O0
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Január 26. - 22:00:17
Válasz #863
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Sziasztok!Lenne egy fontos kérdésem amiben nagyon joh lenne ha tudnál segíteni!2,5 évet foglalkoztam bodybuildingel most elkezdtem egy küzdősportot (shirayan vajramuthí) A súlyzós edzést kiegészítésnek szeretném használni azaz h a küzdősportban előnyöm legyen belőle véleményed szerint hogy kéne edzenem?kedden és csütörtökön van edzésem.Esetleg a crossfittet használjam kiegészítésnek?Előre is köszönöm a választ tovább szép napot! :--: ****:))))))
Szia!

Tapasztalatból nem tudok írni neked, mert sohasem küzdősportoltam. Ez vmi indiai harcművészet?

Minden esetre a lényeg az lenne, hogy minél kitartóbbak legyenek az izmaid (de minél nagyobb erőt is tudjanak kifejteni hosszú távon is), minél fejlettebb legyen a kardiovaszkuláris erőnléted, minél hajlékonyabb legyél... Sztem.

Ehhez pörgősebb, minimálpihenős súlyzós edzések kellenének, viszonylag kis súlyokkal, magasabb ismétlésszámokkal, dinamikus, robbanékony végrehajtással.

De van egy olyan érzésem, hogy ez esetben (küzdősport mellé) a crossfit-tel jobban járnál (már amennyit tudok róla) és esetleg néha beraknál súlyzós edzéseket is...akkor viszont a szokványos bodybuilding stílusban edzenél. Közepes és nehéz súlyokkal, 6-12-es ismétlésszámokkal, elegendő pihenőidőkkel. Ily módon ezeken az edzéseken extra terhelésnek teheted ki az izmaidat és az izületeidet...megfelelő táplálkozás esetén pedig erre erősödéssel fog reagálni a szervezeted, amit akár majd a küzdősportban is hasznosíthatsz.


 :--:
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Január 26. - 22:14:46
Válasz #864
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Steve!
Tudnám nekem ötleteket adni arra, hogy milyen gyakorlatokat végezzek a bicepszem külső részére?
A barátaim javasolták a Scott pados francia rudas széles fogású gyakorlatot de az nem nagyon vállt be nekem  :S
És szerinted mik a legjobb gyakorlatok oldalsó deltára?
Bocsi h ilyen faszságokkal zaklatlak :D
Előre is köszi a választ ...

Hi!

Ultrakirályok a barátaid, mert az említett gyakorlat nagyszerűen terheli a bicepsz belső részét és szuperül formálja az alsó részét!  ****:))))))

Külső részre:

-szűk fogású bicepszezés állva francia rúddal
-kalapácsos bicepszhajlítás kézi súlyzókkal (állva v. ülve v. ferde padon...egyszerre v. váltott kézzel)


Oldalsó deltára:

-oldalemelés állva kézi súlyzókkal
-oldalemelés üllve kézi súlyzókkal
-egykezes oldalemelés kézi súlyzóval (a másik kézzel kapaszkodsz vmibe)
-oldalemelés ferde padon oldalt fekve
-állig húzás széles fogással rúddal
-oldalemelés csigán (egy kézzel v. két kézzel)

De soha ne hagyd ki a nyomásokat (ülve mellről rúddal, ülve Smith gépen, ülve Smith gépen nyak mögött, ülve kézi súlyzókkal, állva mellről rúddal), mert ezek építenek igazi tömeget a vállövedre!


 =/+'
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Január 26. - 22:25:18
Válasz #865
Nem elérhető

Gabe


-oldalemelés ferde padon oldalt fekve
Ez mekkora jó kis gyakorlat, bár én egyenes padon csináltam régebben, de jó hogy írtad, mert megint ki fogom próbálni!  ****:))))))
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Január 26. - 22:39:07
Válasz #866
Nem elérhető

Kovi90


Köszi Steve:D
Az ultra királyok a barátaid indítás nagyon bejött  Łł=

2009. Január 27. - 00:37:04
Válasz #867
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Hy mindenki!
Steve lenne egy kérdésem. na most azt olvastam a múltkor hogy a fehérjeturmixot egyből edzés után kell beinni mert akkor a leghatásosabb! na most az lenne a kérdésem hogy mivel én tejjel(1.5%) iszom a turmixot és ugy csinálnám hogy egyből sulyzós edzés után meginnám és utána mennék aerobozni! na az nem rontana valamit a felszívódásán vagy nem késleltetné a felszívódást?
lehet egy picit fura a kérdés de kiváncsi vagyok rá nagyon merthogy a tej az mégsem víz aztán az is plussz kalória/szénhidrát/zsír este meg ugye edzés után nem jó kalóriabombát nyomatni főleg ha diétázol ezért érdekelne.
előre is köszi a választ!

Üdv:Pity ;)
Üdv!

Hosszabban nem megyek bele, de...


-diéta alatt nem innék tejet (vagy innék, de akkor az "fogyókúra" nem diéta)
-aerob előtt nem innék whey proteint...nem praktikus aerob közben emészteni
-aerob előtt tejjel főleg nem innék whey proteint, mert a tej még inkább nehezíti az emésztését

Edzés előtt és/vagy közben és/vagy után aminosavak (tabletta, kapszula, folyékony, por...)

És ha az aerobbal is végeztél akkor jöhet a whey protein!


 :-oD
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Január 27. - 12:47:12
Válasz #868
Nem elérhető

bandus


Szia Pisti!

Bár még messze nem vagyok olyan szinten, hogy ez jelentős problémát okozzon, de úgy látom, hogy jobb lenne rámenni a mell felső részére. Ilyenkor célravezető lehet-e, ha elhagyom az egyenes pados dolgokat, és mindent csak és kizárólag ferdén csinálok? Vagy azért nem árt kombinálni a dolgokat?

Valamint te milyen gyakorlatokat javasolnál?

Köszönöm előre is :-){
"200 Danabolnak magában nem állnék neki,de tény,hogy a methandrostenolonnak az izomépítő hatását érdemes kihasználni legalább 1x-az életben..." by player

2009. Január 29. - 15:18:49
Válasz #869
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Pisti!

Bár még messze nem vagyok olyan szinten, hogy ez jelentős problémát okozzon, de úgy látom, hogy jobb lenne rámenni a mell felső részére. Ilyenkor célravezető lehet-e, ha elhagyom az egyenes pados dolgokat, és mindent csak és kizárólag ferdén csinálok? Vagy azért nem árt kombinálni a dolgokat?

Valamint te milyen gyakorlatokat javasolnál?

Köszönöm előre is :-){
Hi!

Jobb ha kombinálod a dolgokat. Én is ezt teszem. Melledzésenként általában 5 gyakorlatot szoktam csinálni, ezekből 3-4 szokott lenni kifejezetten a mell felső részére. De minden edzésemen változtatok. Mondhatni minden gyakorlatot szoktam csinálni, de mindig mást.



Lássuk, hogy nézhetne ki két tipikus melledzésem:

1. Ferdepados nyomás rúddal
2. Ferdepados tárogatás kézi súllyal
3. Fekvenyomás kézi súlyzókkal
4. Nyomás ferdén gépen
5. Kábelkeresztezés felső csigáról


1. Ferdepados nyomás kézi súlyzókkal
2. Fekvenyomás rúddal
3. Ferdepados tárogatás csigán
4. Negatív pados tárogatás kézi súlyzóval
5. Nyújtott karú áthúzás padon keresztbe



Mindig lepd meg az izmokat valami újdonsággal!


 @:-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."