2024. Szeptember 20. - 04:50:03
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 305550 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

2008. December 01. - 17:17:06
Válasz #750

Grizzly79

Vendég
Steve,

Az kérdezném, hogy tudnál-e ajánlani egy jó sportorvost, vagy valami labort, ahol időszakos vizsgálatokat el tudnék végeztetni magamon.
Edzegetek-edzegetek egy ideje és azt gondolom, hogy így 30-hoz közel nem ártana időnként megnézetni magam.
Sajnos orvosok tekintetében elég negatív tapasztalataim vannak. A 99%-uk abba akarja velem hagyatni a sportot, illetőleg a tápiekiegek szedését. Szóval semmi kedvem sincs ad-hoc módon eljárogatni hátha ráakadok egy olyanra, aki tisztában van a táplálékkiegészítők mibenlétével, illetőleg normális képet ad a kondíciómról.

Járok céges vizsgálatokra is, de persze a testépítéssel kapcsolatban ott is eléggé dilettáns a hozzáállás.

Köszi előre is!

Üdv.
Szabi

2008. December 03. - 16:58:14
Válasz #751
Nem elérhető

SD39


Szia Steve!

Nem kifejezetten testépítéssel kapcsolatban írok de szükségem lenne a tanácsaidra!  ?:-/
Összegezve szeretnék változtatni a testzsír %-omon úgy, h az erőm megmaradjon illetve növekedjen.

Tehát...185 cm / 88-90 kg / 23 éves vagyok. Elsődleges célom javítani a testzsír %-on. A célom 5-10% közt lenne. Jelenleg kb 20% a testzsírom (máramenyire az interneten utána tudtam nézni).
1. Első kérdésem egyből az lenne, h hogyan tudom viszonylag pontosan és egyszerűen mérni a testzsíromat- akár otthon is?

1 hónapja keztem el judo-zni de elötte egész életemben sportoltam tehát a mozgással nincs baj. A bajom az, h az izomzatom nem ilyensfajta terheléshez van hozzászokva és ráadásul az elmúlt 1 évben nem mozogtam így megnőt a súlyom (nagyrészben zsír) de ezzel egyidőben nem nőt az erőm.  ˝=/
Edzésen most megy az alapozás ami elég kemény. Polar pulzus mérő órában edzem és edzésenként(1,5 óra) az óra szerint elégetek 1100-1300 kcal és szerinte ennek 40% zsír. Az óra szerint a pulzusom átlaga az edzés alatt 145-160(benne van a bemelegítés-levezetés), max pulzusom 185-195.

Van-e Neked bármi féle tapasztalatod az ilyen órák pontosságával, megbizhatóságával kapcsolatban. Úgy hallottam, hogy ez a kcal menyiség elég sok egy edzés alatt. Ez igaz?

Annak érdekében,h elkezdjek fogyni elkézdtem figyelni a kajálásra. Jelenleg ott tartok, h igyekszem 1,5-2g/testsúly kg fehérjét(csirke mell,marha,hal,túró-mikor mit) enni naponta, szénhidrátot(nagyrészben rizs,néha tészta) alacsonyan tartani 100-200g/nap. És minnél kevesebb zsírt enni. Naponta megiszom 3-4 liter folyadékot. Igyekszem naponta valami gyümölcsöt(nagyrészt zöldalama) és zöldséget enni. 6óra után nem nagyon eszem csak gyümölcsöt és fehérje turmixot.Hétvégenként néha elengedem magam egy picit és félre eszem de akkor is figyelek a mértékre.
Szerinted az ilyen diéta megfelelő ehhez a mozgás intenzitáshoz ahhoz,h változzon a testzsír %-om vagy Te mit és hogyan változtatnál?  ????...

A következő kiegészitőket használom jelenleg: Hydroxycut hardcore, ON 100% whey protein, Gakic.
Az első kettő miértje egyértelmű a Gakic-et azért keztem el használni,h az edzésen 20 perc után is tudjak még mozogni és legyen erőm. Sajnos ez nekem annyira nem jött be és most szeretnék kiprobálni valami mást. Én két termékre gondoltam: BSN NO-xplode vagy PlazmaJet. A célom az lenne,h elősegitse (legalábbis ne gátolja) a zsírcsökkentést illetve végig tudjam edzeni normális erővel és intenzitással az ilyen tipusú edzéseket. NaNo Vaport már használtam de annyira nem vált be. Mit ronthattam, mindenüt pozitivumokat olvastam róla. Kiegészítés képpen szedek még halolajat és tervezem az animal pak beszerzését is. Véleményed szerint melyik termék lenne a legalkalmasabb a számomra?

Segítségedet és válaszodat előre is köszönöm!  :-){
és sorry a hosszú levél miatt  ;-oo-;
Iron shapes Iron!

2008. December 05. - 22:33:20
Válasz #752
Nem elérhető

RolandFi


Üdv!!
Az lenne a kérdésem,hogy szerinted melyik kiegészítő a jobb,mert nem igazán tudok választani??!!Jungel Warfare,Bad Ass Mass és Pro-Anabol a kiszemeltjeim. :-}
Köszi

2008. December 05. - 23:29:28
Válasz #753
Nem elérhető

doncicco


 8-) Bocs nem szeretnék belekontárkodni, de a gyártó is így ajánlja - ebben a sorrendben ahogyan leírtad - a honlapján. Nemrég fejeztem be a stacket, nagyon ok!!!

2008. December 06. - 12:48:02
Válasz #754
Nem elérhető

Clan Search 4!Lef4


Sziasztok! Kérdésem a köv lenne:Most kezdtem el a gyurást két hete,14 éves vagyok,két  egykezes sulyzoval gyurok naponta egyszer .Vmi étrendett nem tudna javasolni hozzá vki?Aki tud az vegyen már fel msn-en köv az msn-cimem:sony-94@windowslive.com   


elöre is köszönöm

cscs

2008. December 08. - 14:10:56
Válasz #755
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Steve!

Megint hozzád fordulnék egy kis segítségért!
3 hónapja tömegelek és egy kicsit bezsírosodtam :(
Arra gondoltam,h heti 2-3 nap bicikliznék 30percet. Reggeli időpontra gondoltam.  ***))
Csak nemtudom,hogy első étkezés előtt vagy után lenne a jobb?  ?:-/
tkg-ként 4g ch-t eszek. fehérjét 2g.

Előre is köszönöm a válaszod!  ****:))))))
Hi!

Tömegelés + bezsírosodás = túl sok kalória és/vagy túl kevés mozgás.

Ha a kardiózás optimális időpontjáról kérdezel akkor ez a három a legjobb választás (fontossági sorrendben):

-reggel éhgyomorra
-edzés után
-lefekvés előtt


Nem vagyok tisztában az anyagcseréd sebességével, de mindenesetre felülvizsgálnám azt a 4 g Ch/tskg-ot. De szerintem ez a plusz kardió már javíthat a formádon.


 ;-oo-;
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. December 08. - 14:18:27
Válasz #756
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Steve,

Az kérdezném, hogy tudnál-e ajánlani egy jó sportorvost, vagy valami labort, ahol időszakos vizsgálatokat el tudnék végeztetni magamon.
Edzegetek-edzegetek egy ideje és azt gondolom, hogy így 30-hoz közel nem ártana időnként megnézetni magam.
Sajnos orvosok tekintetében elég negatív tapasztalataim vannak. A 99%-uk abba akarja velem hagyatni a sportot, illetőleg a tápiekiegek szedését. Szóval semmi kedvem sincs ad-hoc módon eljárogatni hátha ráakadok egy olyanra, aki tisztában van a táplálékkiegészítők mibenlétével, illetőleg normális képet ad a kondíciómról.

Járok céges vizsgálatokra is, de persze a testépítéssel kapcsolatban ott is eléggé dilettáns a hozzáállás.

Köszi előre is!

Üdv.
Szabi
Üdv!

Sajna nincsen ilyen jellegű információm. Én csupán évente 2-3 vérvizsálatot szoktam csináltatni, de igazad van abban, hogy ennél átfogóbb viszgálatok is indokoltak lennének (ultrahang stb.)...

Úgyhogy ha találsz egy jó orvost akkor értesíts!  ****:)))
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. December 08. - 16:37:32
Válasz #757

Grizzly79

Vendég
Steve,

Az kérdezném, hogy tudnál-e ajánlani egy jó sportorvost, vagy valami labort, ahol időszakos vizsgálatokat el tudnék végeztetni magamon.
Edzegetek-edzegetek egy ideje és azt gondolom, hogy így 30-hoz közel nem ártana időnként megnézetni magam.
Sajnos orvosok tekintetében elég negatív tapasztalataim vannak. A 99%-uk abba akarja velem hagyatni a sportot, illetőleg a tápiekiegek szedését. Szóval semmi kedvem sincs ad-hoc módon eljárogatni hátha ráakadok egy olyanra, aki tisztában van a táplálékkiegészítők mibenlétével, illetőleg normális képet ad a kondíciómról.

Járok céges vizsgálatokra is, de persze a testépítéssel kapcsolatban ott is eléggé dilettáns a hozzáállás.

Köszi előre is!

Üdv.
Szabi
Üdv!

Sajna nincsen ilyen jellegű információm. Én csupán évente 2-3 vérvizsálatot szoktam csináltatni, de igazad van abban, hogy ennél átfogóbb viszgálatok is indokoltak lennének (ultrahang stb.)...

Úgyhogy ha találsz egy jó orvost akkor értesíts!  ****:)))
Rendben. Szólok ha találok valakit. /:-)

2008. December 09. - 22:42:31
Válasz #758
Nem elérhető

age403


Üdv!
38 éves vagyok.
5 éve edzem keményen, de mindig problémás volt a bicepszem (és a vádlim, de azt most hagyjuk). Egyszerűen nem bírok 1-2 cm rátenni! Most tömegelési időszakban 43 cm. Most heti két alkalommal edzem, mindig pihenőnap után, elsőként. Egyszerűen nem nő!
Több edzőt (versenyzőt) kérdeztem, mindenkinek más más tanácsa volt, de semmi nem jött be.
Ami érzésem szerint gond lehet, hogy a gyakorlatok nagy részét első vállból húzom (de nem rángatom!). A hátam, vállam szinte edzés nélkül fejlődik, bezzeg a bicepszem, az nem.
Ebben várnám tanácsodat.
Milyen gyakorlatok azok, amelyek nem engedik a váll "beleszólását"? Van egyáltalán ilyen?

Köszönettel: Csaba

2008. December 14. - 19:57:11
Válasz #759
Nem elérhető

Karcsi


SZIA STEVE !
AZ LENNE A KÉRDÉSEM,HOGY MELYIK A LEGÜTÖSEBB COMBO AMIT ÖSSZE LEHET MOST RAKNI AZ ÜZLETBEN?
JUNGLE, HIPERDROL, PROANABOL BADASSMASS MÁR MENT ÖNMAGÁBAN ,DE MOST SZERETNÉK ODAVÁGNI ÉS  VALAMI BRUTÁLISAT KOTYVASZTANI!!!!!!!!! ?:-/ ?:-/ ?:-/
KAJA,VITAMIN ,FEHÉRJE MENNYISÉG RENDBEN LESSZ !
JA ÉS MÉG ANNYI,HOGY NO-XPLODE BIZTOS VÉGIG MEGY, AZ UGYANIS A KEDVENC TÁPKIEGEM!
ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGET Łł=

2008. December 15. - 21:02:39
Válasz #760
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Steve!

Nem kifejezetten testépítéssel kapcsolatban írok de szükségem lenne a tanácsaidra!  ?:-/
Összegezve szeretnék változtatni a testzsír %-omon úgy, h az erőm megmaradjon illetve növekedjen.

Tehát...185 cm / 88-90 kg / 23 éves vagyok. Elsődleges célom javítani a testzsír %-on. A célom 5-10% közt lenne. Jelenleg kb 20% a testzsírom (máramenyire az interneten utána tudtam nézni).
1. Első kérdésem egyből az lenne, h hogyan tudom viszonylag pontosan és egyszerűen mérni a testzsíromat- akár otthon is?

1 hónapja keztem el judo-zni de elötte egész életemben sportoltam tehát a mozgással nincs baj. A bajom az, h az izomzatom nem ilyensfajta terheléshez van hozzászokva és ráadásul az elmúlt 1 évben nem mozogtam így megnőt a súlyom (nagyrészben zsír) de ezzel egyidőben nem nőt az erőm.  ˝=/
Edzésen most megy az alapozás ami elég kemény. Polar pulzus mérő órában edzem és edzésenként(1,5 óra) az óra szerint elégetek 1100-1300 kcal és szerinte ennek 40% zsír. Az óra szerint a pulzusom átlaga az edzés alatt 145-160(benne van a bemelegítés-levezetés), max pulzusom 185-195.

Van-e Neked bármi féle tapasztalatod az ilyen órák pontosságával, megbizhatóságával kapcsolatban. Úgy hallottam, hogy ez a kcal menyiség elég sok egy edzés alatt. Ez igaz?

Annak érdekében,h elkezdjek fogyni elkézdtem figyelni a kajálásra. Jelenleg ott tartok, h igyekszem 1,5-2g/testsúly kg fehérjét(csirke mell,marha,hal,túró-mikor mit) enni naponta, szénhidrátot(nagyrészben rizs,néha tészta) alacsonyan tartani 100-200g/nap. És minnél kevesebb zsírt enni. Naponta megiszom 3-4 liter folyadékot. Igyekszem naponta valami gyümölcsöt(nagyrészt zöldalama) és zöldséget enni. 6óra után nem nagyon eszem csak gyümölcsöt és fehérje turmixot.Hétvégenként néha elengedem magam egy picit és félre eszem de akkor is figyelek a mértékre.
Szerinted az ilyen diéta megfelelő ehhez a mozgás intenzitáshoz ahhoz,h változzon a testzsír %-om vagy Te mit és hogyan változtatnál?  ????...

A következő kiegészitőket használom jelenleg: Hydroxycut hardcore, ON 100% whey protein, Gakic.
Az első kettő miértje egyértelmű a Gakic-et azért keztem el használni,h az edzésen 20 perc után is tudjak még mozogni és legyen erőm. Sajnos ez nekem annyira nem jött be és most szeretnék kiprobálni valami mást. Én két termékre gondoltam: BSN NO-xplode vagy PlazmaJet. A célom az lenne,h elősegitse (legalábbis ne gátolja) a zsírcsökkentést illetve végig tudjam edzeni normális erővel és intenzitással az ilyen tipusú edzéseket. NaNo Vaport már használtam de annyira nem vált be. Mit ronthattam, mindenüt pozitivumokat olvastam róla. Kiegészítés képpen szedek még halolajat és tervezem az animal pak beszerzését is. Véleményed szerint melyik termék lenne a legalkalmasabb a számomra?

Segítségedet és válaszodat előre is köszönöm!  :-){
és sorry a hosszú levél miatt  ;-oo-;

Hi!

Ezt azóta többé kevésbé átbeszéltük élőben, de majd írj a további tapasztalataidról, kérdéseidről!


 8-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. December 15. - 21:44:19
Válasz #761
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Üdv!!
Az lenne a kérdésem,hogy szerinted melyik kiegészítő a jobb,mert nem igazán tudok választani??!!Jungel Warfare,Bad Ass Mass és Pro-Anabol a kiszemeltjeim. :-}
Köszi
Hi!

Elvileg a Jungle a legerősebb a három közül és a vásárlói visszajelzések alapján is ezt lehet leszűrni. De minden esetre itt van egy közös stack is mindhárommal...
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. December 15. - 21:46:49
Válasz #762
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Sziasztok! Kérdésem a köv lenne:Most kezdtem el a gyurást két hete,14 éves vagyok,két  egykezes sulyzoval gyurok naponta egyszer .Vmi étrendett nem tudna javasolni hozzá vki?Aki tud az vegyen már fel msn-en köv az msn-cimem:sony-94@windowslive.com   


elöre is köszönöm

cscs

GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. December 15. - 21:53:26
Válasz #763
Nem elérhető

Raymond


Sziasztok! Kérdésem a köv lenne:Most kezdtem el a gyurást két hete,14 éves vagyok,két  egykezes sulyzoval gyurok naponta egyszer .Vmi étrendett nem tudna javasolni hozzá vki?Aki tud az vegyen már fel msn-en köv az msn-cimem:sony-94@windowslive.com   


elöre is köszönöm

cscs

;D ;D :D :D ****:))) ****:))) ****:)))
Hát ez beszarás.....

2008. December 15. - 22:05:56
Válasz #764
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Üdv!
38 éves vagyok.
5 éve edzem keményen, de mindig problémás volt a bicepszem (és a vádlim, de azt most hagyjuk). Egyszerűen nem bírok 1-2 cm rátenni! Most tömegelési időszakban 43 cm. Most heti két alkalommal edzem, mindig pihenőnap után, elsőként. Egyszerűen nem nő!
Több edzőt (versenyzőt) kérdeztem, mindenkinek más más tanácsa volt, de semmi nem jött be.
Ami érzésem szerint gond lehet, hogy a gyakorlatok nagy részét első vállból húzom (de nem rángatom!). A hátam, vállam szinte edzés nélkül fejlődik, bezzeg a bicepszem, az nem.
Ebben várnám tanácsodat.
Milyen gyakorlatok azok, amelyek nem engedik a váll "beleszólását"? Van egyáltalán ilyen?

Köszönettel: Csaba
Hi!

Ha ennyire problémás a karod akkor először is maximális szabályossággal kellene végezni a gyakorlatokat...és akkor már nem is fog belesegíteni a váll. Ahhoz pedig hogy ez a maximális szabályosság létre jöhessen, először is megfelelően kell kiválasztani a súlyokat! Olyan súlyokat választanék amikkel szuperszabályosan megy legalább 8 ismétlés. Magyarul a legnagyobb használt súlyaiddal is legalább 8 szabályos ismétlést legyél képes végrehajtani!

A kar növekedéséhez szerintem elengedhetetlen a maximális vérbőség elérése és fenntartása az edzéseken, ehhez pedig alaphangon 8 ismétléseket kell végrehajtanod. Megint hangsúlyozom, hogy a LEGNEHEZEBB szériáidnál legyen meg a 8 ismétlés...kisebb súlyoknál 10-15 ismétléseket is csinálhatsz. Minél több vért pumpálsz a karjaidba, annál teltebbek lesznek a sejtek és annál több tápanyag jut majd az izomsejtek belsejébe. Ergo egyre nagyobbak és nagyobbak lesznek a karjaid! Persze csak ha megfelelően is táplálkozol...




Ahhoz, hogy még jobban kiküszöbölhesd a váll besegítését a bicepszgyakorlatokba alkalmazd gyakran ezeket a gyakorlatokat:

-Bicepszhajlítás ülve ferde pedon kézi súlyzókkal (váltott kézzel vagy egyszerre mindkettővel)

-Ugyanez a gyakorlat csak kalapács fogással (a tenyerek végig a test felé néznek...ez a bicepsz külső oldalát dolgozza meg és még nagyobbnak fog látszódni a karod)

-Scott pad (rúddal, francia rúddal, kézi súlyzóval, csigával)




Viszont ne felejtsd el, hogy a felkar kb. 3/5 részét a tricepsz teszi ki... Szóval a nagy tricepsz = nagy kar. Ne hanyagold az edzését! Maradj az alapgyakorlatoknál:

-Szűk fogású fekvenyomás

-Tricepsznyújtás fekve/ülve francia rúddal

-Tricepsznyújás ülve kézi súlyzóval (egy karral, két karral)

-Tricepszlenyomás csigán

-Tolodzkodás/hátsó tolódzkodás/tolódzkodó gép





Tekerd fel a hangerőt!!!


 :-/-- =/+' :-/--
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."