2024. Június 30. - 13:13:39
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 294151 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2007. November 02. - 18:41:05
Válasz #165
Nem elérhető

hopika


Ja és még ki is választhatod melyik zenekaromról legyen a dedikált plakát... @:-)
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2007. November 02. - 18:58:07
Válasz #166
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Ééééshamondjuk valaki bemutat egy két héttel ezelőtti blokkot 40.000 Ft értékben az úgy ér ?  ::)
Parrre ne feszítsd túl a húrt!  8-} ))=/ ;D :-*
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. November 02. - 20:15:33
Válasz #167
Nem elérhető

parrre


Ééééshamondjuk valaki bemutat egy két héttel ezelőtti blokkot 40.000 Ft értékben az úgy ér ?  ::)
Parrre ne feszítsd túl a húrt!  8-} ))=/ ;D :-*

 /:-)  :'(


 ;D

2007. November 02. - 20:17:01
Válasz #168
Nem elérhető

parrre


Ja és még ki is választhatod melyik zenekaromról legyen a dedikált plakát... @:-)

Ok. És a zenekarodban túlfeszíthetem a húrt ?  :-/-(-:  @-o

2007. November 02. - 20:37:51
Válasz #169
Nem elérhető

Bubee


Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. November 03. - 00:46:01
Válasz #170
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. November 03. - 02:59:07
Válasz #171
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Idézet
Abba meg már bele sem megyek, hogy én meg inkább edzés előtt és közben használok aminosavakat...mert ilyenkor a test vértartalmának akár 80 %-a az edzésben lévő izmokba áramolhat és mire jó a pumpáltság és a nitrogén-oxid, ha csak jóformán üres vér áramlik az izmaimban...nameg, hogy mikor kell ezeket használni, mennyit, hogyan, mi kell még hozzá...ez már egy másik történet...

Szia Steve!

Majd ha lesz időd meg kedved hozzá, írnál ezekről a dolgokról egyszer??..
Helló mindenkinek!


Nos, ígértem, hogy majd bővebben is írok ezekről az "aminosavas praktikákról"... Most éppen erre is van egy kis időm, járjuk kicsit körbe a témát.


De azért azt megjegyezném, hogy ez a témakör és ezek a praktikák már megkívánnak egy bizonyos "bodys alapműveltséget" és min. 4-5 év edzésmúltat. De azért megpróbálok közérthető lenni, hogy mindenki kicsit agyalhasson rajta és alkalomadtán majd esetleg ő is hasonló dolgokat építsen be a programjába, akár csak egy "fizikális komfort zóna" limitének kijebb tolása végett, vagy akár testépítő (vagy másmilyen) versenyre való felkészüléskor.


Ugyebár miről szól a testépítés dióhéjban: edzeni kell, majd edzés után az izmokat ellátni megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyaggal, hogy azok könnyebben regenerálódhassanak és nagyobbá, erősebbé válhassanak. Pofonegyszerű nem?  :)
 

Csakhogy én mindig is azon voltam, hogy még ha sikeresek is vagyunk egy adott területen (nálam ez perpilllanat a bodybuilding) akkor is hogyan hozhatnánk ki még többet a dologból (ezesetben magunkból) vagy akár hogyan hozhatnánk ki a MAXIMUMOT. Persze, hogy maximumot elérjük az rengeteg dologtól függ: genetika, intelligencia, mentalitás, idegrendszer, motiváltság, kitartás, edzésintenzitás, reagálás és tolerancia bizonyos hatóanyagokra/gyógyszerekre, anyagcsere...és sajnos a pénz is...de még sorolhatnám. Én a világ egyik legjobbja akarok lenni, így nekem ezeket mind folyamatosan figyelnem, javítanom, erősítenem, korrigálnom kell különben nem fogom elérni a célomat. De egy, ezt a sportot alacsonyabb szinten űző embernél talán már az is jelentős előrelépés lenne, ha 10 vagy akár csak 5 %-ot javíthatna a teljesítményén vagy 5 klióval növelhetné meg az izomtömegét. Milossal nagyon sokat beszélgettünk, vitázgattunk erről a témáról...de abban már egyet értünk, hogy az izomtömegnövelés jövője ebben (is) rejlik!


Akkor vágjunk bele!


Szó volt arról, hogy miről is szól a testépítés...de akkor próbáljuk meg más szemszögből nézni ezt az egészet és vizsgáljuk meg a "biológiai alaphelyzetet".
 

Az emberi szervezetben körülbelül 5 liter vér kering folyamatosan. Az vér egyik és legfontosabb szerepe, hogy a testet (pl. a belső szerveket, az izmokat...) tápanyagokkal lássa el. A tápanyagok a vérben keringenek, a szívizomzat ritmikus pumpálása generálja a folyamatos keringést. Ha a vér teljesen "üres" lenne akkor gyakorlatilag egy halott személyről beszélünk. (De majd ha áttérünk a testépítő szemléletre akkor majd az "üres vér" kifejezés azt fogja jelenteni, hogy "a maximális izomnövekedéshez, a maximális anabolizmushoz nem elegendő a vérben keringő tápanyagok mennyisége".) OK?  ;)


Nézzük tovább...



A testben lévő kb. 5 liter vérből alapesetben (pihenő személy) csak kb. 15 %-a van a vázizomzatban. Ha a pihenő személy aktivizálja magát akkor a szív gyorsabban kezd el pumpálni és a vér követni fogja az aktivitás irányát...tápanyagot fog szolgáltatni a munkavégzéshez...azokba az izmokba fog több vért áramoltatni amik a munkát végzik. Ezt testépítőként nap mint nap megtapasztaljuk...sőt már a hétköznapi életünkbe is beférkődzik, erre áll rá a testünk...ezért van az, hogy ha jövök a bevásárlásból, mire beérek a lakásba 10x megcserélem a szatyrot a karjaimban mert az izmaim ezt is edzésnek fogják fel és azonnal BEDURRANOK...és akkor jöhetne a hülye duma: "Minek vagy ekkora, ha még ezt a szatyrot sem bírod el...?" ;D Nos én lehet, hogy egy 12 kilós szatyrot alig bírok egy kézzel elvinni 100 m-re...de attól még egy 300 kilós szatyrot is elvinnék 25 m-re.... :-*


És akkor nézzük ezt testépítő szempontból...


Az izmokban a legnagyobb vérbőséget a testépítő edzésekkel lehet elérni! Ilyenkor a testben lévő vérmennyiségnek akár a 80 %-a is a munkában lévő izmokba áramolhat!!! 5x annyi mint normál esetben!!! Ezért (is) fordulhat elő, hogy kemény edzésnél (pl. lábazás) elszédülhet az ember. Akinek eddig még nem derült ki: testépítőként az a célunk, hogy mire elhagyjuk az edzőtermet addigra az aznapra megedzendő izmokba MAXIMÁLIS MENNYISÉGŰ VÉRT JUTTASSUNK!!! Erre kell törekednünk mind a gyakorlatok sorrendjének, a sorozatszámoknak, az ismétlésszámoknak...de leginkább az EDZÉSSTÍLUSNAK a megválasztásánál! Ugyebár Arnold már a 60-70-es években alkalmazta pl. a mell-hát szuperszetteket és nem volt hülye...az edzés végére szinte az egész felsőteste maximálisan megtelt vérrel...és ekkor máris készíthette róla Art Zeller azokat a hihetetlen fotókat a Gold's Gym-ben...


Akkor most menjünk tovább...


Az edzőterembe járó emberek nagy része és minden valamire való testépítő versenyző is ugyebár próbálja elérni azt, hogy az edzés alatt maximális pumpáltságot érjen el. Azért a legtöbben itt nem aknázzák ki a különböző edzésmódszerekben rejlő lehetőségeket...de pl. egyre többen használnak nitrogén-oxid alapanyagú táplálékkiegészítőket amik nagyszerűen fokozzák a vérbőséget és a tápanyagok szállítását edzés közben és akár napközben (pl. Nitrix, naNOx9...) is. Arról meg ne is beszéljünk, hogy milyen sokan használnak anabolikus szteroidokat, hogy még nagyobb vérbőséget, még jobb tápanyagszállítást és tápanyaghasznosulást érjenek el...


De...



Beszéltünk arról, hogy pl. számomra nem elég az ha valamit "csak simán" jól csinálunk... Én a maximumot akarom kihozni a dolgokból. Említettem, hogy ebben a témakörben a testépítő szótárban mit jelent az "üres vér" kifejezés...

Vegyünk egy "átlag XXI. századi gyúróst"... Szed valamilyen methadienone származékot, testosterone enanthate-ot meg valami nandrolone származékot is...szed True Mass-t, Nitro-Tech-et, glutamint, Animal Pak-ot + C vitamin-t, és naNOx9-et vagy No-Xplode-ot... Mondjuk délben kajál egyet...kb. ez a 3. étkezése aznap...majd délután lemegy a terembe előtte bedob 5 naNOx9-et vagy iszik egy 3 kanalas No-Xplode-ot...elkezdi a hátazást, leedz...bemegy az öltözőbe megissza a True-Mass-t, hazamegy és 2 órán belül eszik még 150 g csirkemellet és egy zacskó rizst...stb...

Jól csinálja?
Jól.

Fog fejlődni?
Fog.

Csinálhatná jobban is?
Igen.

Fejlődhetne jobban?
Igen.

Lehetne az egész fényévekkel jobb is?
Igen, de az már egy másik szint...ezzel most ne is foglalkozzunk...emberünk még nem tart ott.



Nézzük mi történt...

Délben kajált. Utána ment még a nitrogén-oxid is. Délután 2 körül megfogta a rudat és hátazott egyet. Egy kemény hátedzés azért nagyon minimálisan 1 órás. Mondjuk 12:30-kor befejezte a kajálást, megkezdődik az emésztés. Fehérjét (pl. csirkét), szénhidrátot (pl. rizst, burgonyát) és némi zsírt vitt be a szervezetébe. Ezeket a szervezetnek előbb meg kell emésztenie, majd a tápanyagok (pl. a csirkéből aminosavak lesznek, a rizsből pl. keményítő lesz ami poliszacharid) már megemésztett állapotban bekerülnek a véráramba és megkezdődik a már említett tápanyag keringés a vérkörben.

2-kor elkezd edzeni...pl. a 12:30-kor megemésztődött aminosavnak vajon hány %-a kering a hátizom sejtjei között 2:45-kor... ::) Nem tudom kapisgáljátok-e már hogy mire akarok kilyukadni... :)



A vér 15%-a helyett akár 80% kering a hátizmokban. Nézzük ezt 5 liter vérre levetítve hozzávetőlegesen... Normál esetben 0.75 liter áramlik a hátizmokban...hátedzés alatt ez elérheti majdnem az 4 litert is!!! Még kokszol is az ember és nitrogén-oxidot is szed. TUDTOK ENNÉL ANABOLIKUSABB PERIÓDUST TALÁLNI AZ EMBERÜNK NAPIRENDJÉBEN??? Kötve hiszem. De...ő inkább hagyja azt, hogy "üres vérrel" végigeddze az edzést, majd "megvárja" hogy a már említett "hiperanabolikus ablak" szinte bezáruljon (a rengeteg vér és vérnyomás a hátában) és megissza a True-Mass-t, aztán komótosan elfogyaszt még egy étkezést 2 órával később. Élete nagy (izomtömegnövelő) lehetősége mellett ment éppen el...és másnap ezt rutinosan megismétli... ;D


Természetesen csak viccelek, ennyire nem drámai a helyzet, de már apró változtatásokkal is sokkal többet lehetne kihozni a dologból...


Ezt a "hiperanabolikus ablakot" ami az edzés alatt kitárul illene kihasználni... Itt jönnek képbe az "előemészett" tápanyagok...pontosabban tápanyagok amelyeket már nem kell megemészteni...készen állnak arra, hogy a véráramba kerülve megrohanják az "éhes" izomsejteket.


Mit kellene tenni? Edzés előtt és/vagy közben ilyen tápanyagokat juttatni a véráramba, kihasználva az extrém vérbőséget és vérnyomást...mely ráadásul éppen az aznapra célbavett izmok felé irányul. Mit kellene bevinnünk: aminosavakat (komplett amino termék, glutamin, BCAA, EAA) és egyszerű cukrokat (dextróz, fruktóz...) vagy keményítőből kivont maltodextrint... A cukrok hatására beindult inzulintermelés csak tovább segíti célunkat...hogy már az edzés alatt minél több izomsejtbe, minél több aminosavat és szénhidrátot pumpáljuk bele!!! Aztán persze edzés után mehet tovább a megszokott protokoll. Ez az egész procedúra mindössze annyiban befolyásolhatja az étrendünket, hogy számításba kell venni az edzés előtt/közben elfogyasztott szénhidrátokat is...


Egy szó mint száz...



Ha az edzés által ilyen kedvező helyzetbe hozhatjuk a szervezetünket izomtömegnövelés szempontjából akkor szerintem megéri foglalkozni azzal, hogy ezt maximálisan kihasználhassuk és az egekig fokozzuk az anabolikus és anti-katabolikus folyamatokat a testünkben!





Úgyhogy:





                            IGYATOK AMINOSAVAKAT!!! 

 





@:-) @:-) @:-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. November 03. - 03:25:26
Válasz #172
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
És a már említett stratégia a megfelelő edzéssel, táplálkozással és (mindent magába foglaló) táplálékkiegészítéssel...


10 nap alatt ez történhet...


Johnnie Jackson eleinte kételkedett Milos módszereiben...majd megmutattuk neki ezt a két fotót...


Utána már nem kételkedett... ;D


Az első képen közelebb állok...de sztem így is látszódik vmi differencia... ::)


Jah...az első képen 96.1 kg vagyok...a másodikon 97.7 kg... :-O
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. November 03. - 06:40:52
Válasz #173
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member
...jó pap is holtig tanul...még emésztem a leírtakat.  :-)! Łł=

2007. November 03. - 08:08:00
Válasz #174
Nem elérhető

tomi


Wow, ez igen! Nagyon jó kis cikk, köszönjük szépen Pisti, én totál beleillek a XXI. századi gyúrós képbe. Eddig is folyékony amino-t ittam, de csak közvetlenül edzés után. Ezekszerint, jobban járok, ha már edzés 2. félórájában elkezdem iszogatni. Az első félórában sztem elég ha az xpand dolgozik. Javíts ki ha tévedek.  :-){
Up the dose, lift the most!

2007. November 03. - 08:46:12
Válasz #175
Nem elérhető

jang


Szia Pisti!

KÖSZÖNJÜK!

Sikerült elérned, hogy folyamatos olvasóból kérdezővé váljak.

A gyakorlatra fordítva tehát.
Kiindulva  az edzés előtti étkezésből, ami - az egyéni emésztési sebesség tudatában - a lehető legközelebb  van a tréninghez. Nálam ez 1-1,5óra.

-Edzés közben megiszom 1-1,5l vizet. Tehát keverjek hozzá, pl.: 10g BCAA-t + 10g glutamint + 5g kreatint + 20g szőlőcukrot és mehet a kortyolgatás és a vérpumpálás. Vagy valami full spektrum aminóból 20g és a kreatin és a cukor. Elegendő mennyiségekkel számoltam?

Az tuti, hogy kipróbálom!  :-oD
 

2007. November 03. - 09:28:14
Válasz #176
Nem elérhető

Bubee


Én már régebb óta eldöntöttem h a következő tömegelési ciklusomtól kezdődően új stratégiákat fogok alkalmazni, aminek egyik összetevője ez lesz. Két nappal ezelőtt szóba került egy olyan személynél akinek van mit konyítania a "szakmához", hiszen versenyző és úgymond le lettem szólva h miért akarok aminosavat inni edzés közben, hiszen az LUXUS és hagyjam meg a profiknak. Nos, én NEM hagyom meg a profiknak, hanem jómagam is használni fogom. Sokan itthon nem hajlandóak használni a fejüket és nem "mernek" gondolkodni, valami újat kipróbálni, mert fosnak h nem lesz jó. De ha állandóan megmaradnak a középszerű és bevált dolgaiknál akkor SOHA nem fognak újabb szintre lépni SOHA nem fognak új és JOBB dolgokat megismerni. Ezt a fajta mentalitást és rühellem. És asszem te is Pisti... Na mind1, ez nem ide tartozik... Egyébként is én nem iszom tejsavót már edzés után (h miért nem azt most hagyjuk), én inkább abból a pénzből húst és aminosavat, glutamint veszek.

A lényeg h én kb. 10 gramm EEAt, 5-10 gramm glutamint (sztem MHP-s lesz) és kb. 10 gramm ch-t (ez vagy cukor lesz vagy vitargo) fogok iszogatni. Az se kizárt h kreatint is teszek hozzá, bár ez annyira nem szükséges szerintem.

Pisti, neked meg kösz az írást, én személy szerint nagyon kedvellek azért mert nem elégedsz meg a középszerűséggel és keresed az utat h jobb és jobb legyél. Valamint nem hallgatsz olyan emberekre akik kételkednek állandóan benned! Nagyon jól teszed! Mutasd meg h kell ezt csinálni!
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. November 04. - 00:46:53
Válasz #177
Nem elérhető

parrre



2007. November 04. - 12:21:23
Válasz #178
Nem elérhető

God Vazzeg


Jó cikk!  :o  :-){

Kérdés: csak folyékony aminot érdemes használni? Ha igen, mely termékeket ajánlod Steve?  =/+'

2007. November 04. - 20:18:40
Válasz #179
Nem elérhető

Atesz


Szia Steve! ?:-/

Nyáron ,,gyötörtelek" utoljára a kérdéseimmel, de most... @-o @-o @-o! Egyébként az akkori első komolyabb diétám a tanácsaidnak (táplálkozás, edzés) köszönhetően jól sikerült (-7kg 11-12hét alatt, minimális izomveszteség mellet). Persze a köv. még jobb lesz @:-)
Jelenleg tömegelek (2 hete), célom minőségibb (száraz) izomtömeg. A célom eléréséhez javítottam a táplálkozásomon, (ez azt jelenti, hogy kb. 3/4 éve sokkal nagyobb hangsúlyt fektetek a táplálkozásra, ételek minőségére, összetételére), valamint minőségi kiegekre váltottam  :-oD(extremefit). Jelenleg a következő termékeket használom: Alri-N'Gorge(B.Laci ajánlotta-Lurdyban), BSN-True Mass, Muscletech- Ntro-Tech, MHP-Glutamin SR. A 2 hét elteltével, nagyon jó tapasztalataim vannak, 1kg plusz és számomra érthetetlen 1cm mínusz a derekamon ????...(CH 60%-Protein 40%-zsír 20% arány megfelelő?) A véleményedet kérem, mivel tehetném még ütősebbé a fenti kombinációt,(gondolok itt BCAA amino, stb.), ill., ha az N'Gorge elfogy, érdemes-e más kreatin termékkel kiváltani?

Még 1kérdés a végére: (Megfelelő az edzéstervem =/+' ? (sajnos a munkám miatt, jelenleg csak a heti 3X1,5 órát tudok az edzőteremben tölteni)

1. Edzés             
            
1   Fejfölé nyomás rúddal/kézi súlyzóval   4   x   12,10,8,6
2   Oldalemelés állva         4   x   12-8
3   Oldalemelés fekve         4   x   10-8
4   Váltott karú bicepsz   4   x   10-6/kar
5   Lenyomás csigán                4   x   15-8
6   Bicepszhajlítás állva rúddal   4   x   12,10,8,6
7   Tricepsz nyújtás fekve/szűkennyomás   4   x   15-8
8   Scott pad két/egykezes   3-4   x   12-8
9   Szűennyomás               4   x   12-8
            
2. Edzés              
1   Fekvenyomás                4   x   12,10,8,6
2   Ferdepados nyomás   4   x   12,10,8,8
3   Tárogatás                4   x   15,12,10,8
4   Húzódzkodás/lehúzás mellhez szélesen   4   x   max./ 15,12,10,8
5   Döntött törzsű evezés   4   x   12,10,8,6
6   Evezés hason/egykezes fűrészelés   4   x   12,10,8,6
7   Döntött törzsű evezés   4   x   10-8
            
3. Edzés             
            
1   Állíghúzás   4   x   10
2   Vállvonogatás   4   x   15-8
3   Guggolás                4           x   12,10,8,6
4   Lábtológép   4   x   15,12,10,8
5   Fekvő lábhajlítás      4   x   15-8
6   Merevlábú felhúzás   5   x   15-8
7   Kitörés                3   x   10-8/láb
8   Álló vádli                5   x   20-12

Válaszodat előre is köszönöm!
Üdv, :-){
Atesz