2024. Szeptember 20. - 15:21:47
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 305871 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

2008. Augusztus 26. - 13:29:12
Válasz #585
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Steve,

valahol írtad, hogy alacsony szénhidrát bevitel mellett is - elegendő mennyiségű fehérjével - lehet izmot építeni. Szeretnék úgy izmot építeni, hogy egyáltalán ne zsírosodjak, sőt, ha lehetséges javuljon a testkompozícióm. Az írásaidból úgy vettem ki, hogy az utóbbit is lehetségesnek tartod.
Ennek érdekében mit javasolsz, mennyi proteint és szénhidrátot kellene testsúlykilónként ennem (figyelembe véve, hogy könnyen zsírosodom)?
Esetleg még van valami speckó dolog (pl. tápkieg), ami a fenti célt elősegítheti?

Köszi
Szia!

A proteinbevitel meghatározása könnyebb...minél több kell, minőségi forrásokból. Napi min. 2-2.5 g/tskg. Ennek jó ha legalább a fele szilárd táplálékokból származik.

A szénhidrát bevitel más sokkal inkább bonyolultabb. Függ az egyén anyagcseréjétől, a céljaitól, az edzésétől (mennyit és mennyire intenzíven edz) és a zsírbeviteltől is.

Példaképpen én tömegnövelő idöszakban 400-500 CH-t fogyasztok naponta. A diétám elején kb. 400-zal kezdek, de ezt akkorf már csakis minőségi forrásokból viszem be és ez már elegendő szokott lenni a zsírvesztés beindulásához. Majd fokozatosan elkezdem lecsökkenteni. Ha elér egy bizonyos mennyiséget (200-300 g/nap) akkor elkezdem hintáztatni. Ilyenkor 3-4-5 napon keresztül csak kevesebb mint a felét viszem be (kb. 100-150 g)...majd a 4.-5. vagy 6. napon "betöltök" minimum a duplájával. Ez a taktika pörgésben tartja az anyagcserét, mert ha leviszed az energiabevitelt, fokozatosan csökken az anyagcsere.

Meg még rengeteg praktika létezik, csak már rohadtul bedurrantak az alkarjaim a gépeléstől...


 :-}
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Augusztus 26. - 13:51:53
Válasz #586
Nem elérhető

Jordan


Izom csakis fehérjéből lesz! Se szénhidrátból, se zsírból, se kreatinból, se különböző hatóanyagokból... A BCAA és a glutamin pedig aminosavak, a fehérjék építőkövei. Tehát ezek már olyan formában vannak, hogy a szervezetnek le sem kell őket bontania...15 percen belül már a véráramba és így az izomsejtekbe kerülhetnek!
Ha jól tudom, a kreatin is aminósavszármazék, méghozzá 3fajtából tevődik össze.
Az izomsejten belül köti meg a vizet, növekszik a sejt térfogata, ergo "lesz belőle izom".
Más kérdés,hogy konkrétan mit értünk az alatt, hogy izom lesz valamiből,mert sok egymásra épülő hatásmechanizmus eredményeképp jön létre.
vagy a másik verzió, hogy össze-vissza beszélek hülyeségeket.
A kreatin glicin, arginin és metionin aminosavakból áll. De nem az aminosavak által segít az izomtömegnövelésben.

Elsődleges hatása az energiafokozás, a teljesítmény-állóképesség növelés és a regeneráció gyorsítása. Emellett a szervezetben kreatin foszfáttá alakulva vizet köt meg az izomsejten belül, növelve annak a térfogatát, valamint elősegíti a proteinszintézis fokozását. Így ergo nő az izomtömeg...de nálam az izomépítés egyenlő azzal, hogy az edzés alatt az izomrostokban keletkezett mikrosérüléseket aminosavakkal újjáépítjük, regeneráljuk és méretüket megnöveljük.

Szerintem...


 ;D
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Augusztus 26. - 13:58:21
Válasz #587
Nem elérhető

Rob


Hy Steve!

Endomorf ember révén tömegelés alatt van értelme hintáztatni a Ch mennyiséget? Vagy jobb ha folymatosan magasan tartja az ember? ?:-/  :-){
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2008. Augusztus 26. - 14:56:01
Válasz #588
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Izom csakis fehérjéből lesz! Se szénhidrátból, se zsírból, se kreatinból, se különböző hatóanyagokból... A BCAA és a glutamin pedig aminosavak, a fehérjék építőkövei. Tehát ezek már olyan formában vannak, hogy a szervezetnek le sem kell őket bontania...15 percen belül már a véráramba és így az izomsejtekbe kerülhetnek!
Ha jól tudom, a kreatin is aminósavszármazék, méghozzá 3fajtából tevődik össze.
Az izomsejten belül köti meg a vizet, növekszik a sejt térfogata, ergo "lesz belőle izom".
Más kérdés,hogy konkrétan mit értünk az alatt, hogy izom lesz valamiből,mert sok egymásra épülő hatásmechanizmus eredményeképp jön létre.
vagy a másik verzió, hogy össze-vissza beszélek hülyeségeket.
A kreatin glicin, arginin és metionin aminosavakból áll. De nem az aminosavak által segít az izomtömegnövelésben.

Elsődleges hatása az energiafokozás, a teljesítmény-állóképesség növelés és a regeneráció gyorsítása. Emellett a szervezetben kreatin foszfáttá alakulva vizet köt meg az izomsejten belül, növelve annak a térfogatát, valamint elősegíti a proteinszintézis fokozását. Így ergo nő az izomtömeg...de nálam az izomépítés egyenlő azzal, hogy az edzés alatt az izomrostokban keletkezett mikrosérüléseket aminosavakkal újjáépítjük, regeneráljuk és méretüket megnöveljük.

Szerintem...


 ;D
:)

Amúgy meg egyáltalán nem állítom, hogy szakértő vagyok az ilyen témákban. Nem kell készpénznek venni a szavaimat. Annyit tudok amennyire a gyakorlatban szükségem van, ha vmit nem tudok annak meg utána nézek. Bármilyen szintű testépítőről is beszélünk rengeteg van köztük, akik mindent túlbonyolítanak... Én képtelen lennék így felfogni. Így kell, meg úgy kell, meg ez nem kedv kérdése, meg muszáj, meg mindegy milyen az ize a turmixnak meg kell inni... Én élvezem azt amit csinálok és semmit sem érzek kötelezőnek. A céljaimért dolgozok amire senki sem kényszerít.

Kissé elkanyarodtam... Csak annyit még, hogy legyetek lazábbak. Én legalább is írtózom a merev emberektől...


Csak lazán:


http://www.youtube.com/watch?v=vcWIAt6pqLc



 ;D :-oD ;D
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Augusztus 26. - 15:03:22
Válasz #589
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Helló mindenkinek!!!

Teljesen új vagyok a fórumon, és gyakorlatilag egy termékkel kapcsolatban lenne kérdésem!!! LEUKIC!!! Eléggé jókat olvastam róla, és most szeretném kipróbálni!!! Több mint 1,5 éve edzek, és kb. fél éve megálltam a fejlődésben!!! Segít e rajtam ez a cucc, hogyan kell szedni, mennyi ideig lehet szedni, kell e levezetést csinálni vele és természetesen az örök kérdés: vannak e mellékhatásai! A segítséget előre is köszönöm!!!
Hi!

A Leukic segít elérni és fenntartani az anabolikus állapotot (természetesen fokozza a proteinszintézist is), ami az izomnövekedés fő feltétele. Az adagolása naponta 1-2 x 6 kapszula. Mellékhatásoktól mentes és kedvezőtlen hormonális hatása sincsen.


http://www.extremefit.hu/modules.php?name=catalog&file=product_info&manufacturers_id=49&products_id=606



 @:-) =/+' @:-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Augusztus 26. - 15:47:45
Válasz #590
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Helló Pisti!
Én arra lennék kíváncsi,hogy milyen terveid vannak a versenyzés terén a közeljövőben?Illetve az utolsó 2 USA béli versenyedből tudtál-e profitálni valamit?Gondolok itt arra,hogy voltak-e odakint pozitív megnyílvánulások a fizikumoddal kapcsolatban,bíráló szavak a versenyen elért méltatlan helyezésedről meg ilyesmi?
Profiként nincsenek Európában lehetőségek versenyzésre?Tudom,hogy USA a hazája a body-nak,de te mint európai versenyző nem indulnál nagyobb sanszal "hazai"pályán?Ezt mint laikus kérdezem ::).
Végül gratulálok a tisztes helytálláshoz amit a 2 amerikai versenyen mutattál.Remélem,hogy nem csüggedsz és tovább folytatod ezt az utat.A legszomorúbb talán az,hogy még itthon is meg kell küzdened a negatív felhangokkal.Pedig ha be verekedted volna magad a Mr.O-ra mennyi barátod lett volna hirtelen :----.De ez egy másik történet.
Azért egy privát kérdést felteszek:engem főleg az erő érdekel.Milyen kiegekkel tudnám támogatni a fejlődésemet-e téren amit te is próbáltál már.
Minden jót!
Szia!

Köszönöm az elismerő és a bíztató szavakat!

Az utóbbi két versenyemen igen nagy pofonok kíséretében szembesültem az "amerikai debütálás" szépségeivel. Tudtam, hogy meg kell majd fizetnem a tanulópénzt, de ezek a végeredmények több mint nevetségesek. Tampa-ban reálisan 2-3.-nak, Dallasban 4-5.-nek kellett volna lennem... De mielőtt úgy tünne, hogy csak magyarázom a bizonyítványomat...majd este folytatom a képek feltöltését a topikomba, méghozzá az összevetések fotóival...  >:D

Az USA-ban csakis pozitív visszhangja volt a szereplésemnek és ezt tapasztaltam a személyes beszélgetések során is. Most nem sorolom tovább, de pl. itt egy videó Shawn Ray-el és Dave Palambo-val amiben engem is elemeznek:

http://mdtv.musculardevelopment.com/content/view/1689/173/


2009-ben tervezem majd legközelebb a versenyzést...szívem szerint már tavasszal...de sajnos anyagilag ezt képtelen vagyok most összehozni. Szóval korai lenne még nyilatkozni erről, sok ötlet kavarog most a fejemben...majd szólok ha összeálltak.  ;D

Európában szinte soha nincsenek már IFBB profi versenyek, de soha nem is volt célom ilyeneken indulni. Európában jó helyezéseket elérni és az USA-ban jó helyezéseket elérni az sajnos két különböző dolog...kérdezd meg Ronny Rockel-t vagy Paco Bautista-t... :)

Innentől kezdve a pályafutásom alakulása csakis az anyagi vonzatú dolgoktól függ. És sajnos nekem egyenlőre nincsen erre elég pénzem. De megnyugtatásképpen közlöm, hogy a 2003-2004-2005-2006-2007-2008-as évek mindegyikét úgy kezdtem, hogy fogalmam sem volt hogy miből fogok majd felkészülni...mégis mindig megcsináltam. Sajnos a 2009-es év sem fog másképpen indulni, de semmi és senki nem tud az utamba állni. Mindig egy lépéssel közelebb vagyok a céljaimhoz...

Erőnövelésre pedig elsősorban a kreatin termékeket (pl. Cell-Tech) és a természetes tesztoszteron fokozókat (pl. PCT) ajánlom.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Augusztus 26. - 16:15:47
Válasz #591
Nem elérhető

akinho94


hello 14 éves vagyok és most kezdtem el komolyabban foglalkozni ezzel az egész testépités dologal utána olvastam neten letöltötem a gyurma tv összes adását eddig csak hébe hoba "gyurogattam" ezel azt értem el hogy polo nélkül már nem nézek ki olyan hülyén  van aki azt mondja 14 évesen még fiatal vagyok ehez szerinted? Amugy ha nem szedek semmi féle táp.kieget akkor nem fogok láthato mértékben fejlödni? még nem tervezem ezek használatát és szüleim sincsenek jo véleményről róla :s most 180cm és 52 kg körül vok és mindenképp szretnék nöni ezt táp.kiegészitö nélkül lehetne? válaszodat elöre is köszi és sok sikert a versenyeidhez az edzéseidhez és reméljük a Mr.Olimpiához is! ;-oo-;
Vki tudna vmi okosat mondani?
Train with passion!

2008. Augusztus 26. - 18:10:03
Válasz #592
Nem elérhető

Gabe


Izom csakis fehérjéből lesz! Se szénhidrátból, se zsírból, se kreatinból, se különböző hatóanyagokból... A BCAA és a glutamin pedig aminosavak, a fehérjék építőkövei. Tehát ezek már olyan formában vannak, hogy a szervezetnek le sem kell őket bontania...15 percen belül már a véráramba és így az izomsejtekbe kerülhetnek!
Ha jól tudom, a kreatin is aminósavszármazék, méghozzá 3fajtából tevődik össze.
Az izomsejten belül köti meg a vizet, növekszik a sejt térfogata, ergo "lesz belőle izom".
Más kérdés,hogy konkrétan mit értünk az alatt, hogy izom lesz valamiből,mert sok egymásra épülő hatásmechanizmus eredményeképp jön létre.
vagy a másik verzió, hogy össze-vissza beszélek hülyeségeket.
A kreatin glicin, arginin és metionin aminosavakból áll. De nem az aminosavak által segít az izomtömegnövelésben.

Elsődleges hatása az energiafokozás, a teljesítmény-állóképesség növelés és a regeneráció gyorsítása. Emellett a szervezetben kreatin foszfáttá alakulva vizet köt meg az izomsejten belül, növelve annak a térfogatát, valamint elősegíti a proteinszintézis fokozását. Így ergo nő az izomtömeg...de nálam az izomépítés egyenlő azzal, hogy az edzés alatt az izomrostokban keletkezett mikrosérüléseket aminosavakkal újjáépítjük, regeneráljuk és méretüket megnöveljük.

Szerintem...


 ;D
:)

Amúgy meg egyáltalán nem állítom, hogy szakértő vagyok az ilyen témákban. Nem kell készpénznek venni a szavaimat. Annyit tudok amennyire a gyakorlatban szükségem van, ha vmit nem tudok annak meg utána nézek. Bármilyen szintű testépítőről is beszélünk rengeteg van köztük, akik mindent túlbonyolítanak... Én képtelen lennék így felfogni. Így kell, meg úgy kell, meg ez nem kedv kérdése, meg muszáj, meg mindegy milyen az ize a turmixnak meg kell inni... Én élvezem azt amit csinálok és semmit sem érzek kötelezőnek. A céljaimért dolgozok amire senki sem kényszerít.

Kissé elkanyarodtam... Csak annyit még, hogy legyetek lazábbak. Én legalább is írtózom a merev emberektől...


Csak lazán:


http://www.youtube.com/watch?v=vcWIAt6pqLc



 ;D :-oD ;D
nagyjából ugyanarról beszélünk, ezért írtam azt, hogy mit értünk azon, hogy "lesz belőle izom".
de legalább a vigyorgáson kívül valamelyest hozzá is tudok szólni.  8-)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2008. Augusztus 26. - 18:26:03
Válasz #593
Nem elérhető

Jordan


Izom csakis fehérjéből lesz! Se szénhidrátból, se zsírból, se kreatinból, se különböző hatóanyagokból... A BCAA és a glutamin pedig aminosavak, a fehérjék építőkövei. Tehát ezek már olyan formában vannak, hogy a szervezetnek le sem kell őket bontania...15 percen belül már a véráramba és így az izomsejtekbe kerülhetnek!
Ha jól tudom, a kreatin is aminósavszármazék, méghozzá 3fajtából tevődik össze.
Az izomsejten belül köti meg a vizet, növekszik a sejt térfogata, ergo "lesz belőle izom".
Más kérdés,hogy konkrétan mit értünk az alatt, hogy izom lesz valamiből,mert sok egymásra épülő hatásmechanizmus eredményeképp jön létre.
vagy a másik verzió, hogy össze-vissza beszélek hülyeségeket.
A kreatin glicin, arginin és metionin aminosavakból áll. De nem az aminosavak által segít az izomtömegnövelésben.

Elsődleges hatása az energiafokozás, a teljesítmény-állóképesség növelés és a regeneráció gyorsítása. Emellett a szervezetben kreatin foszfáttá alakulva vizet köt meg az izomsejten belül, növelve annak a térfogatát, valamint elősegíti a proteinszintézis fokozását. Így ergo nő az izomtömeg...de nálam az izomépítés egyenlő azzal, hogy az edzés alatt az izomrostokban keletkezett mikrosérüléseket aminosavakkal újjáépítjük, regeneráljuk és méretüket megnöveljük.

Szerintem...


 ;D
:)

Amúgy meg egyáltalán nem állítom, hogy szakértő vagyok az ilyen témákban. Nem kell készpénznek venni a szavaimat. Annyit tudok amennyire a gyakorlatban szükségem van, ha vmit nem tudok annak meg utána nézek. Bármilyen szintű testépítőről is beszélünk rengeteg van köztük, akik mindent túlbonyolítanak... Én képtelen lennék így felfogni. Így kell, meg úgy kell, meg ez nem kedv kérdése, meg muszáj, meg mindegy milyen az ize a turmixnak meg kell inni... Én élvezem azt amit csinálok és semmit sem érzek kötelezőnek. A céljaimért dolgozok amire senki sem kényszerít.

Kissé elkanyarodtam... Csak annyit még, hogy legyetek lazábbak. Én legalább is írtózom a merev emberektől...


Csak lazán:


http://www.youtube.com/watch?v=vcWIAt6pqLc



 ;D :-oD ;D
nagyjából ugyanarról beszélünk, ezért írtam azt, hogy mit értünk azon, hogy "lesz belőle izom".
de legalább a vigyorgáson kívül valamelyest hozzá is tudok szólni.  8-)


Hogy miert vigyorogtam, nekem meg volt az okom. Akinek tudnia kell az tudja is.
Es igen, nalam te biztos tobbet tudsz ehez hozzaszolni, mint ahogy eszrevettem mindenhez.
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Augusztus 26. - 18:31:32
Válasz #594
Nem elérhető

Gabe


Izom csakis fehérjéből lesz! Se szénhidrátból, se zsírból, se kreatinból, se különböző hatóanyagokból... A BCAA és a glutamin pedig aminosavak, a fehérjék építőkövei. Tehát ezek már olyan formában vannak, hogy a szervezetnek le sem kell őket bontania...15 percen belül már a véráramba és így az izomsejtekbe kerülhetnek!
Ha jól tudom, a kreatin is aminósavszármazék, méghozzá 3fajtából tevődik össze.
Az izomsejten belül köti meg a vizet, növekszik a sejt térfogata, ergo "lesz belőle izom".
Más kérdés,hogy konkrétan mit értünk az alatt, hogy izom lesz valamiből,mert sok egymásra épülő hatásmechanizmus eredményeképp jön létre.
vagy a másik verzió, hogy össze-vissza beszélek hülyeségeket.
A kreatin glicin, arginin és metionin aminosavakból áll. De nem az aminosavak által segít az izomtömegnövelésben.

Elsődleges hatása az energiafokozás, a teljesítmény-állóképesség növelés és a regeneráció gyorsítása. Emellett a szervezetben kreatin foszfáttá alakulva vizet köt meg az izomsejten belül, növelve annak a térfogatát, valamint elősegíti a proteinszintézis fokozását. Így ergo nő az izomtömeg...de nálam az izomépítés egyenlő azzal, hogy az edzés alatt az izomrostokban keletkezett mikrosérüléseket aminosavakkal újjáépítjük, regeneráljuk és méretüket megnöveljük.

Szerintem...


 ;D
:)

Amúgy meg egyáltalán nem állítom, hogy szakértő vagyok az ilyen témákban. Nem kell készpénznek venni a szavaimat. Annyit tudok amennyire a gyakorlatban szükségem van, ha vmit nem tudok annak meg utána nézek. Bármilyen szintű testépítőről is beszélünk rengeteg van köztük, akik mindent túlbonyolítanak... Én képtelen lennék így felfogni. Így kell, meg úgy kell, meg ez nem kedv kérdése, meg muszáj, meg mindegy milyen az ize a turmixnak meg kell inni... Én élvezem azt amit csinálok és semmit sem érzek kötelezőnek. A céljaimért dolgozok amire senki sem kényszerít.

Kissé elkanyarodtam... Csak annyit még, hogy legyetek lazábbak. Én legalább is írtózom a merev emberektől...


Csak lazán:


http://www.youtube.com/watch?v=vcWIAt6pqLc



 ;D :-oD ;D
nagyjából ugyanarról beszélünk, ezért írtam azt, hogy mit értünk azon, hogy "lesz belőle izom".
de legalább a vigyorgáson kívül valamelyest hozzá is tudok szólni.  8-)


Hogy miert vigyorogtam, nekem meg volt az okom. Akinek tudnia kell az tudja is.
Es igen, nalam te biztos tobbet tudsz ehez hozzaszolni, mint ahogy eszrevettem mindenhez.
a beismerés a tanulás felé vezető út első lépése  ::)
"Yeah buddy, light weight baby!"

2008. Augusztus 26. - 18:34:41
Válasz #595
Nem elérhető

Jordan


a beismerés a tanulás felé vezető út első lépése  ::)


 !+"%

Ez jo volt, nincs tobb hozzafuzni valom.
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2008. Augusztus 26. - 22:12:44
Válasz #596
Nem elérhető

IllésNorbi


Szia Pisti!
Látod, nem ismerjük egymást és azt lehet hallani, hogy én nem kedvellek téged? Ez nem így van. Egy kicsit meg is döbbentem, hogy egyáltalán tudod, hogy ki vagyok. Ez nagyon jól eső érzés volt számomra. Ez nem "seggnyalás", én tényleg elismerem azt, amit eddig elértél. Ez nem azt jelenti, hogy mást meg nem ismerek el. Nem értem az embereknek ezt a fajta mentalitását. "én ezt tartom jobbnak, akkor a másikat utálom, mert..." Szóval én nem tartozom ehhez a táborhoz. És köszi, hogy olvastad(od) a cikkeket.
Elhiheted, amikor az USA-ban voltál mindennap nyomon követtem a fórumon az eseményeket. Jó volt. Remélem sokan megismernek ott és akkor már "számolnak veled" is. Minden jót. Ja és sok-sok pénzt!  ;) ;D

2008. Augusztus 26. - 22:25:17
Válasz #597
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Hy Steve!

Endomorf ember révén tömegelés alatt van értelme hintáztatni a Ch mennyiséget? Vagy jobb ha folymatosan magasan tartja az ember? ?:-/  :-){

Hi Rob!

Ajajj, a kérdésed hemzseg az oximoronoktól...  ;D


1.

Tömegelésnél nem igazán van értelme hintáztatni a szénhidrátbevitelt, ez tipikusan egy diétás stratégia.


2.

Endomorf embernél nem szerencsés a magas szénhidrátbevitel.



Gondold át és kezdjük újra tiszta lappal...


 :-}


 ;D

GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Augusztus 27. - 16:53:08
Válasz #598
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
hello 14 éves vagyok és most kezdtem el komolyabban foglalkozni ezzel az egész testépités dologal utána olvastam neten letöltötem a gyurma tv összes adását eddig csak hébe hoba "gyurogattam" ezel azt értem el hogy polo nélkül már nem nézek ki olyan hülyén  van aki azt mondja 14 évesen még fiatal vagyok ehez szerinted? Amugy ha nem szedek semmi féle táp.kieget akkor nem fogok láthato mértékben fejlödni? még nem tervezem ezek használatát és szüleim sincsenek jo véleményről róla :s most 180cm és 52 kg körül vok és mindenképp szretnék nöni ezt táp.kiegészitö nélkül lehetne? válaszodat elöre is köszi és sok sikert a versenyeidhez az edzéseidhez és reméljük a Mr.Olimpiához is! ;-oo-;
Szia!

Egyáltalán nem vagy túl fiatal a súlyzós edzéshez. Én 15 évesen kezdtem. Fiatal vagy, tele energiával, a tesztoszteron szinted mostmár elegendően magas, időd mint a tenger...miért ne edzenél? A táplálékkiegészítőkről annyit, hogy habár jelentős mértékben segíthetik a céljaid elérését, de mivel kezdő vagy és igen vékony ezért még jó ideig táplálékkiegészítők nélkül is sokat tudnál fejlődni szerintem. Feltéve, hogy keményen edzel és elegendő tápanyagot viszel be. Súlyodból adódóan minél több fehérjét-min. 2.5 g/testsúlykilogram-(csirkemell, pulykamell, marha, tojás, tej, túró) és szénhidrátot (rizs, burgonya, zabpehely, neked még simán a különböző müzlik és pékárúk is)...nagyon kevés a súlyod, annyit kellene enned amennyit csak a gyomrod elbír. Keress a neten kalóriatáblázatokat! 70 kg-ra minimum fel kellene ugranod mondjuk 1.5-2 éven belül.

Az edzésnél használj főleg rudat és kézi súlyzókat, csináld az alapgyakorlatokat és ha lehet, kérd ki személyesen is egy lehetőleg a témában minél tapasztaltabb ember tanácsát, segítségét.


Mindent bele!!!


 @:-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Augusztus 27. - 16:57:51
Válasz #599
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Steve,

Olvastam az aminosavas írásodat és örömmel nyugtáztam, hogy az én korábbi "kutatásaim" is hasonló eredményre vezettek.  Łł=
A kérdésem az lenne, hogy melyik aminosav tápkieg. terméket ajánlanád (Glutamin és BCAA)?

A következő héten szándékozom nekiállni a BSN Stack-nek (CellMass, No-Xplode, Nitrix). Ezen tápkiegek mellett van-e értelme glutamint és BCAA szedni? Ha igen, akkor hova időzítsem az aminosavakat?

Köszi a választ előre is!

Üdv.
Szabi
Szia!

Mármint, hogy melyik márkát ajánlom a BCAA és a glutamin termékek közül? Változó, hogy mikor melyiket kapkodják el az üzletben, de én eddig mindegyik márkával meg voltam elégedve.

Cellmass, NO-Xplode, Nitrix...van-e értelme ezek mellett glutamint és BCAA-t szedni...? Nos, megfordítanám...BCAA, glutamin...van-e értelme ezek mellett a Cellmass, NO-Xplode, Nitrix használatának? A válaszom igen, jelentősen felgyorsíthatják a fejlódésedet és a regenerációdat!  @:-)

A Cellmass, az NO-Xplode és a Nitrix izomépítő hatása meg sem közelíti a BCAA és a glutamin hosszú távú hatásait. Izom csakis fehérjéből lesz! Se szénhidrátból, se zsírból, se kreatinból, se különböző hatóanyagokból... A BCAA és a glutamin pedig aminosavak, a fehérjék építőkövei. Tehát ezek már olyan formában vannak, hogy a szervezetnek le sem kell őket bontania...15 percen belül már a véráramba és így az izomsejtekbe kerülhetnek!
Köszönöm válaszod! Természetesen márkára voltam kíváncsi!  ;D Azóta egyébként vásároltam MHP Glutamine SR-t egy kilós kiszerelésben.
A BCAA Dymatize lesz.

A GlutamineSR és a BCAA adagolásában szeretném még kérni a segítségedet.
A GlutamineSR dobozán napi 2x1 adag fogasztását javasolja (1 adag = 6g). Nekem ez egy kicsit kevésnek tűnik. Pláne úgy, hogy én eléggé nagy vagyok... O0

Jelenleg reggel iszok 6g-ot, edzés alatt 6g-ot és lefekvés előtt 6g-ot. (régen a másik termékből, amit használtam többet ittam edzés alatt 12g, után 12g és este 12g)
BCAA-ból edzés alatt 12g-ot és lefekvés előtt 12g-ot fogyasztottam.
Jól látod...

Neked minimum napi 4x2 kanál glutamin kell. Alaphangon. Én ennél többet szoktam használni, pedig majdnem csak fele akkora vagyok mint Te... :-O Łł=

Fontossági sorrendben: edzés után, edzés közben, lefekvés előtt, edzés előtt, reggel éhgyomorra.


 :-oD
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."