2024. Július 02. - 11:51:17
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 294225 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

2007. Október 10. - 00:10:17
Válasz #135
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Üdv Pisti!

2 dologgal kapcsolatban szeretnék kérdeni tőled.

1: Reggel aerob előtt melyik a jobb? Ha protein + lenmagolajat eszek mielőtt elindulok vagy jobb lenne ha éhgyomorra csinálnám meg? Nem gátolja meg a zsírégetést ha "eszek" előtte? Mert ugye így nem megy fel az inzulinszint, ráadásul tudtommal a lenmagolaj zsírsavai termogén hatásúak elvileg, tehát nincs mitől tartani. Eddig mindig ettem mielőtt elindultam h legyen valami ami ellát tápanyaggal.

2. Olvastam valahol h aerob után 1 órával nem kéne ch-t enni, meg úgy semmit se, mert azután 1 óráig még "ég a tűz" és nem kéne "eloltani". Mi a véleményed erről?

Kösz előre is!
Hi!

1.

A reggeli kardiót TELJESEN éhgyomorra ajánlom. Max. zsírégetőt vegyél be és hajrá! Nekem ez az álláspontom.


2.

A kardiózás után valóban még egy ideig magasabb fokozatba vannak kapcsolva a zsírégető hormonok. Kardió után (30 percen belül) a legfontosabb az lenne, hogy kb. 25-60 g gyors felszívódású proteinnel lásd el a szervezetedet (pl. whey protein, aminosavak, tojásfehérje, hal...) ezt és mérsékelt mennyiségű (kb. 30-50 g) lassú felszívódású CH-val kombináld. Ezek jó ha rostban gazdagok (pl. zabpehely, kukorica stb.), mert a rostok lassítják a szénhidrátok felszívódását és ezesetben pont erre van szükségünk. Ez a csekély mennyiség(ű CH) nem fogja rossz irányban befolyásolni az inzulinszinted ergo a zsírégetést. Gyors felszívódású CH-t meg véletlenül sem használj ilyenkor [pl. fehérkenyér, gyümölcs(lé)] mert az igen rossz hatással lenne a zsírégető hormonokra, enzimekre.

GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Október 10. - 09:26:13
Válasz #136
Nem elérhető

Bubee


Üdv Pisti!

2 dologgal kapcsolatban szeretnék kérdeni tőled.

1: Reggel aerob előtt melyik a jobb? Ha protein + lenmagolajat eszek mielőtt elindulok vagy jobb lenne ha éhgyomorra csinálnám meg? Nem gátolja meg a zsírégetést ha "eszek" előtte? Mert ugye így nem megy fel az inzulinszint, ráadásul tudtommal a lenmagolaj zsírsavai termogén hatásúak elvileg, tehát nincs mitől tartani. Eddig mindig ettem mielőtt elindultam h legyen valami ami ellát tápanyaggal.

2. Olvastam valahol h aerob után 1 órával nem kéne ch-t enni, meg úgy semmit se, mert azután 1 óráig még "ég a tűz" és nem kéne "eloltani". Mi a véleményed erről?

Kösz előre is!
Hi!

1.

A reggeli kardiót TELJESEN éhgyomorra ajánlom. Max. zsírégetőt vegyél be és hajrá! Nekem ez az álláspontom.


2.

A kardiózás után valóban még egy ideig magasabb fokozatba vannak kapcsolva a zsírégető hormonok. Kardió után (30 percen belül) a legfontosabb az lenne, hogy kb. 25-60 g gyors felszívódású proteinnel lásd el a szervezetedet (pl. whey protein, aminosavak, tojásfehérje, hal...) ezt és mérsékelt mennyiségű (kb. 30-50 g) lassú felszívódású CH-val kombináld. Ezek jó ha rostban gazdagok (pl. zabpehely, kukorica stb.), mert a rostok lassítják a szénhidrátok felszívódását és ezesetben pont erre van szükségünk. Ez a csekély mennyiség(ű CH) nem fogja rossz irányban befolyásolni az inzulinszinted ergo a zsírégetést. Gyors felszívódású CH-t meg véletlenül sem használj ilyenkor [pl. fehérkenyér, gyümölcs(lé)] mert az igen rossz hatással lenne a zsírégető hormonokra, enzimekre.



Jólvan. Eddig úgy csináltam ahogy írtam, majd aerob után benyomtam egy rántottát + 6 pufirizst, de akkor úgy néz ki ez nem lesz jó, hanem átrakom a reggeli tejsavót közvetlen aerob után, majd arra rá egy 30 percre elkészítem a rántottát. Mondjuk.

Egyébként az aerob utáni tejsavóval ch helyett nem mehetne a lenmagolaj? Mert az nem befolyásolná a dolgokat. Vagy mindenképpen szükséges lenne közvetlenül utána némi ch bevitel? Rá fél órára úgyis ennék. Egyébként nekem a ch adagom most 6 szelet pufirizsből és 250 gramm rizsből áll.

Ezzel kapcsolatban lenne még 1 kérdésem: általában úgy szoktam megoldani a ch bevitelt h lehetőleg 18 órára már megegyem a napi adagot. Viszont van úgy h később vagyok kénytelen megenni még 1 adagot. Ez még viszonylag magas ch bevitelnél számít? Ja és az utolsó adag ch-t MINDIG edzés után fogyasztom, tehát azután már csak hús + zöldség megy. Mivel egyelőre nincsen glutaminom így próbálok úgy időzíteni h edzés utánra maradjon 1 adag rizs, de van úgy h ez az időpont későre esik 19-20 óra. Tartok attól h rontja a diétát a késői ch fogyasztás, hiába edzés után vagyok. Neked erről mi a véleményed?
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Október 11. - 12:19:19
Válasz #137

tozo

Vendég
Isti!

Először is Gratulálok az eredményedhez, büszkék vagyunk Rád, és arra is, hogy ilyen kicsi a mi kis Magyarországunk, és még is tele van tehetséges emberekkel!!! :-):-)::

Kérdésem van!
Először is én a Gabcsika vagyok, nem a Tozó. Valószínnű ő tudná erre a kérdésre a választ.

Tehát valaki iszik Twinlab aminót/egy egység 15g fehérjének felel meg,és erre közvetlenül elfogyaszt egy Twinlab 100%-os (50g fehérje)turmixot, akkor minen bevitt fehérjét tudja a szervezet hasznosítani, vagy van ami kárba megy. Illetve van ennek értelme edzés után????
Szerintem nem sok....

Kíváncsi vagyok a vélaményetekre.
Gabcsika ?:-/

2007. Október 11. - 12:56:41
Válasz #138
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Isti!

Először is Gratulálok az eredményedhez, büszkék vagyunk Rád, és arra is, hogy ilyen kicsi a mi kis Magyarországunk, és még is tele van tehetséges emberekkel!!! :-):-)::

Kérdésem van!
Először is én a Gabcsika vagyok, nem a Tozó. Valószínnű ő tudná erre a kérdésre a választ.

Tehát valaki iszik Twinlab aminót/egy egység 15g fehérjének felel meg,és erre közvetlenül elfogyaszt egy Twinlab 100%-os (50g fehérje)turmixot, akkor minen bevitt fehérjét tudja a szervezet hasznosítani, vagy van ami kárba megy. Illetve van ennek értelme edzés után????
Szerintem nem sok....

Kíváncsi vagyok a vélaményetekre.
Gabcsika ?:-/
Szia!

Erre most gyorsan válaszolok (de Bubi sem fog kimaradni  ;))!


Először is köszönöm a gratulációt! Zolinak is adhattam némi motivációt a profi színpadokhoz? Vagy mik a tervei? Publikus?


Tehát a kérdésre a válasz...

Magyarul vki edzés után bevisz 15 g fehérjét folyékony aminosavak formájában, majd erre iszik egy turmixot amiben 50 g protein van tejsavó protein formájában... És hogy ez így hasznosul-e és van-e értelme...? Ha jól értelmeztem a kérdést.




Nos, ha a megfelelőek a körülmények akkor igenis van értelme és hasznosul is! A megfelelő körülmények alatt értem: férfi az illető, elegendő izomtömeg, megfelelő edzésmúlt és olyan szerek amik segítik őt anabolikusabb állapotban tartani.

Először a saját példámat hozom fel... Amikor idén Fullertonban készültem és 0-50 g között volt a napi CH bevitelem akkor a protein mindig extra magas volt. Kb. 380-450 g naponta. Tehát több mint 4 g/tskg.



Namost ha túl sok a protein akkor mi történhet...és ezek megtörténtek-e:

-energiaként használja fel a szervezet...nem történt meg mert csökkent a súlyom és javult a kondícióm.
-zsírként raktározza a szervezet...ez sem történt meg.
-emésztési zavarokkal kiürül...ez sem történt meg.

Akkor hová tűnt ez a protein...a helyére...az izmaimba!  ;)

Pedig edzések alatt aminosavakat vittem be...edzések után meg nemegyszer 90 g körüli proteintartalmú turmixokat ittam...




Ami meg fontos még a kérdésedben, hogy előbb issza az amino-t és aztán a whey proteint. Ez is fontos!

Egy másik topicban már belekezdtem, hogy szerintem a "sima" aminosavaké a jövő mert sokkal anabolikusabbak mint pl. a tejsavó fehérje.

Viszont az adagolásuk sem mindegy...és ez (is) a baj a tejsavóval, kazeinnel stb... Az izomsejtek (normál esetben) egyszerre csak adott mennyiségű aminosavat tudnak befogadni (ugye a protein poroknál meg eleve előbb le kell bontania a szervezetnek aminosavakra a tejsavó készítményt)...viszont nem mindegy, hogy mi az amit az izomsejt képes már az elején befogadni.

Ugye a legfontosabbak az esszenciális aminosavak lennének (pl. a BCAA), a glutamin stb...

Vegyük azt, hogy az izomsejt a mi házunk és egy házibuliba először az ismerőseinket akarjuk beengedni [mondjuk 15-20 embert...amiket most a legfontosabb aminosavak (15-20 g) személyesítenek meg]. De ha az egész utcát elözönlik az emberek mert hallottak a buliról akkor hirtelen akár 40-50-60 ember is be akar jönni (ez mondjuk egy 40-50-60 g-os tejsavó protein turmix)...és így igen nehéz lesz prioritást adnunk az ismerőseinknek, hogy ők jussanak be először. Így habár lehet, hogy szuper kis buli kerekedik ki az egészből, de egy jobb szervezéssel jobb hangulatot is teremthettünk volna és nem lenne olyan nagy a fejetlenség.


Remélem így közérthetőbb volt az egész... ::) ;D


Abba meg már bele sem megyek, hogy én meg inkább edzés előtt és közben használok aminosavakat...mert ilyenkor a test vértartalmának akár 80 %-a az edzésben lévő izmokba áramolhat és mire jó a pumpáltság és a nitrogén-oxid, ha csak jóformán üres vér áramlik az izmaimban...nameg, hogy mikor kell ezeket használni, mennyit, hogyan, mi kell még hozzá...ez már egy másik történet... :-} 8-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Október 11. - 14:11:47
Válasz #139
Nem elérhető

tomi


Nagyon tetszett a válasz, fel is buzdultam. a kérdés: Pisti, szerinted van értelme a fehérjeporokat teljes mértékben folyékony aminosavakkal helyettesíteni?
Up the dose, lift the most!

2007. Október 11. - 17:09:46
Válasz #140
Nem elérhető

axell


Hello!
Ezt az aminósav dolgot már nem egy helyről hallottam, én is gondolkodom egy ilyenen :
   1.  Glutamine + EAA(de inkább BCAA) edzés előtt és edzés után/közben.....
A kérdésem az lenne megérni -e ez az összeállítás mit várhatnék tőle elsősorban tömegnövelés a célom erre ez OK vagy inkább használjak    2.   Jungle Warfare-t (vagy B.A.M.-t)....nem tudok már hetek óta ebben dönteni....(anyagi okok miatt csak az egyik lehetséges)

Elöre is köszi!!!!!

2007. Október 11. - 17:30:55
Válasz #141
Nem elérhető

Woodslave



2007. Október 11. - 17:34:35
Válasz #142

tozo

Vendég
Hűha!

Ez kimerítő válasz volt. És nagyon köszi, most még emésztem....
Egyébként egy középkorú, abszolút nem  olyan aktív hölgy volt-e kérdés feltevője.

Szerelmemről:

Tóth Zoltánunk most tölti be az egy év teljesen full tiszta állapotot!!! Szinte tápkiegmentesen, azért hogy teljes tisztulásunk legyen.Víztisztítás, testtisztítás,és egyebek...a további célok érdekében.

Aki ezt nem tapasztalta úgy gondolom nem is tudja, milyen nagyon-nagyon nehéz ezt a testet elfogadni, hiszen megítélnek minket az emberek, sőt a versenytársaink, és rajongóink-nem rajongóink azt várják, hogy a testünk ugyanazt a száraz, eres, izomtömeget mutatja, mint ami álltalában megszokott.
Persze ez nem így van.
Furcsa elfogadni, érezni, és megérteni, hogy visszaváltozunk. Nem csak az izomzatod, hanem az arcod is átalakul.
 Ki jobban, ki kevésbé. Én úgy gondolom, hogy ő a kevésbé kategóriába esik.Sőt édes-óriás popsija lett. Ember alakja van. :-p
Ő most mást célt tűzött ki maga elé.----ENGEM :-):-)::
Persze az ördög nem alszik...Most tisztán 102kiló, milyen lesz, ha elkedzi a felkészülést?????Edzeni ritkán van ideje, mert ezer felé rohangál, én is már képről...
Valószínűleg december közepén tudja elkezdeni a tudatos készülést, ami egy kemény év lesz, HARCORE-erre pihen. @:-)

No és ne feledjük, hogy KisTozó, már nem terv, most már csak némi simítás és össze áll a kép.
Tehát a következő évben feltehetőleg én hasra gyúrok, Tozó pedig??? :-! Hoz anyunak egy kupát.Vagy legalább egy élményekben teli szereplést.
És én velem mi lesz?
Leszek Zoli árnyéka, néma társa, az aki mindenben segít neki, hogy a cél világosabb, és elérhetőbb legyen!
Aztán??
No nem adjuk fel. Aki a versenyzés illatát megérzi, nem tudja kiverni az agysejtjeiből, ezért most nagyra teszem a lécet, és addig el sem indulok, míg a nagyok között nem lehetek ott.
Legalább fotósként.... Łł=
Gabcsika

2007. Október 11. - 18:36:47
Válasz #143
Nem elérhető

Nutzilla

VIP Member

2007. Október 12. - 11:34:01
Válasz #144
Nem elérhető

rajcipeti


Tomi kérdése érdekelne engem is.Valamint,h ha valaki pl napi 100g fehérjét fogyaszt porokból,akkor 100ml-t vagy mondjuk közel ötven 2000mg-os kapszulát kell bevennie az aminóból is?Vagy abból már jóval kevesebb is elég?

2007. Október 12. - 12:10:31
Válasz #145
Nem elérhető

Telipó


Idézet
Abba meg már bele sem megyek, hogy én meg inkább edzés előtt és közben használok aminosavakat...mert ilyenkor a test vértartalmának akár 80 %-a az edzésben lévő izmokba áramolhat és mire jó a pumpáltság és a nitrogén-oxid, ha csak jóformán üres vér áramlik az izmaimban...nameg, hogy mikor kell ezeket használni, mennyit, hogyan, mi kell még hozzá...ez már egy másik történet...

Szia Steve!

Majd ha lesz időd meg kedved hozzá, írnál ezekről a dolgokról egyszer??..

2007. Október 13. - 20:24:37
Válasz #146
Nem elérhető

reload


Hello Steve!

Szeretném, ha segítenél egy kérdésben. Egyhónapi Jungle-Restore után kell vmit. szednem, hogy hormonálisan "rendbejöjjek", vagy ez itt nem szükséges?

2007. Október 13. - 21:34:34
Válasz #147
Nem elérhető

Bubee


Üdv Pisti!

2 dologgal kapcsolatban szeretnék kérdeni tőled.

1: Reggel aerob előtt melyik a jobb? Ha protein + lenmagolajat eszek mielőtt elindulok vagy jobb lenne ha éhgyomorra csinálnám meg? Nem gátolja meg a zsírégetést ha "eszek" előtte? Mert ugye így nem megy fel az inzulinszint, ráadásul tudtommal a lenmagolaj zsírsavai termogén hatásúak elvileg, tehát nincs mitől tartani. Eddig mindig ettem mielőtt elindultam h legyen valami ami ellát tápanyaggal.

2. Olvastam valahol h aerob után 1 órával nem kéne ch-t enni, meg úgy semmit se, mert azután 1 óráig még "ég a tűz" és nem kéne "eloltani". Mi a véleményed erről?

Kösz előre is!
Hi!

1.

A reggeli kardiót TELJESEN éhgyomorra ajánlom. Max. zsírégetőt vegyél be és hajrá! Nekem ez az álláspontom.


2.

A kardiózás után valóban még egy ideig magasabb fokozatba vannak kapcsolva a zsírégető hormonok. Kardió után (30 percen belül) a legfontosabb az lenne, hogy kb. 25-60 g gyors felszívódású proteinnel lásd el a szervezetedet (pl. whey protein, aminosavak, tojásfehérje, hal...) ezt és mérsékelt mennyiségű (kb. 30-50 g) lassú felszívódású CH-val kombináld. Ezek jó ha rostban gazdagok (pl. zabpehely, kukorica stb.), mert a rostok lassítják a szénhidrátok felszívódását és ezesetben pont erre van szükségünk. Ez a csekély mennyiség(ű CH) nem fogja rossz irányban befolyásolni az inzulinszinted ergo a zsírégetést. Gyors felszívódású CH-t meg véletlenül sem használj ilyenkor [pl. fehérkenyér, gyümölcs(lé)] mert az igen rossz hatással lenne a zsírégető hormonokra, enzimekre.



Jólvan. Eddig úgy csináltam ahogy írtam, majd aerob után benyomtam egy rántottát + 6 pufirizst, de akkor úgy néz ki ez nem lesz jó, hanem átrakom a reggeli tejsavót közvetlen aerob után, majd arra rá egy 30 percre elkészítem a rántottát. Mondjuk.

Egyébként az aerob utáni tejsavóval ch helyett nem mehetne a lenmagolaj? Mert az nem befolyásolná a dolgokat. Vagy mindenképpen szükséges lenne közvetlenül utána némi ch bevitel? Rá fél órára úgyis ennék. Egyébként nekem a ch adagom most 6 szelet pufirizsből és 250 gramm rizsből áll.

Ezzel kapcsolatban lenne még 1 kérdésem: általában úgy szoktam megoldani a ch bevitelt h lehetőleg 18 órára már megegyem a napi adagot. Viszont van úgy h később vagyok kénytelen megenni még 1 adagot. Ez még viszonylag magas ch bevitelnél számít? Ja és az utolsó adag ch-t MINDIG edzés után fogyasztom, tehát azután már csak hús + zöldség megy. Mivel egyelőre nincsen glutaminom így próbálok úgy időzíteni h edzés utánra maradjon 1 adag rizs, de van úgy h ez az időpont későre esik 19-20 óra. Tartok attól h rontja a diétát a késői ch fogyasztás, hiába edzés után vagyok. Neked erről mi a véleményed?

 ::)
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. Október 14. - 05:34:33
Válasz #148
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Üdv Pisti!

2 dologgal kapcsolatban szeretnék kérdeni tőled.

1: Reggel aerob előtt melyik a jobb? Ha protein + lenmagolajat eszek mielőtt elindulok vagy jobb lenne ha éhgyomorra csinálnám meg? Nem gátolja meg a zsírégetést ha "eszek" előtte? Mert ugye így nem megy fel az inzulinszint, ráadásul tudtommal a lenmagolaj zsírsavai termogén hatásúak elvileg, tehát nincs mitől tartani. Eddig mindig ettem mielőtt elindultam h legyen valami ami ellát tápanyaggal.

2. Olvastam valahol h aerob után 1 órával nem kéne ch-t enni, meg úgy semmit se, mert azután 1 óráig még "ég a tűz" és nem kéne "eloltani". Mi a véleményed erről?

Kösz előre is!
Hi!

1.

A reggeli kardiót TELJESEN éhgyomorra ajánlom. Max. zsírégetőt vegyél be és hajrá! Nekem ez az álláspontom.


2.

A kardiózás után valóban még egy ideig magasabb fokozatba vannak kapcsolva a zsírégető hormonok. Kardió után (30 percen belül) a legfontosabb az lenne, hogy kb. 25-60 g gyors felszívódású proteinnel lásd el a szervezetedet (pl. whey protein, aminosavak, tojásfehérje, hal...) ezt és mérsékelt mennyiségű (kb. 30-50 g) lassú felszívódású CH-val kombináld. Ezek jó ha rostban gazdagok (pl. zabpehely, kukorica stb.), mert a rostok lassítják a szénhidrátok felszívódását és ezesetben pont erre van szükségünk. Ez a csekély mennyiség(ű CH) nem fogja rossz irányban befolyásolni az inzulinszinted ergo a zsírégetést. Gyors felszívódású CH-t meg véletlenül sem használj ilyenkor [pl. fehérkenyér, gyümölcs(lé)] mert az igen rossz hatással lenne a zsírégető hormonokra, enzimekre.



Jólvan. Eddig úgy csináltam ahogy írtam, majd aerob után benyomtam egy rántottát + 6 pufirizst, de akkor úgy néz ki ez nem lesz jó, hanem átrakom a reggeli tejsavót közvetlen aerob után, majd arra rá egy 30 percre elkészítem a rántottát. Mondjuk.

Egyébként az aerob utáni tejsavóval ch helyett nem mehetne a lenmagolaj? Mert az nem befolyásolná a dolgokat. Vagy mindenképpen szükséges lenne közvetlenül utána némi ch bevitel? Rá fél órára úgyis ennék. Egyébként nekem a ch adagom most 6 szelet pufirizsből és 250 gramm rizsből áll.

Ezzel kapcsolatban lenne még 1 kérdésem: általában úgy szoktam megoldani a ch bevitelt h lehetőleg 18 órára már megegyem a napi adagot. Viszont van úgy h később vagyok kénytelen megenni még 1 adagot. Ez még viszonylag magas ch bevitelnél számít? Ja és az utolsó adag ch-t MINDIG edzés után fogyasztom, tehát azután már csak hús + zöldség megy. Mivel egyelőre nincsen glutaminom így próbálok úgy időzíteni h edzés utánra maradjon 1 adag rizs, de van úgy h ez az időpont későre esik 19-20 óra. Tartok attól h rontja a diétát a késői ch fogyasztás, hiába edzés után vagyok. Neked erről mi a véleményed?
Hmmm...kezded tulbonyolitani... ::)

Eleve irtam, hogy aerob utan a gyors felszivodasu feherje lehet tojasfeherje is...akkor a rantottad ele miert akarsz meg egy turmixot is betenni? Nem gond...de miert nem jo szilard kajaval inditani a napot...?  ???

En azt csinalnam, hogy ebben az esetben az elso etkezesem pl. egy omlett lenne 10 tojasfeherjevel, 80 g zabpehellyel, zoldsegekkel...es a nap ezen szakaszaban nyugodtan mehetne zsirkent a tojassagaja...pl. 3 db.
Mit szolsz? ::) :-}


Esti CH bevitel...nos nem vagy meg drasztikus versenydietan, hogy ez tul sokat osztana vagy szorozna...minden esetre edzes utan min. 30-50 g CH-t mindig erdemes es velemenyem szerint szukseges bevinni.

Amugy en mindig az aktualis bioritmusomhoz igazodok...szarok az orara... Ha pl. (mint ma) hajnali 2-kor edzek akkor minden teljesen maskepp alakul mint ha mondjuk delelott 10-kor edzenek... Szoval az ora tokmindegy...ahogy  a merleg es a meroszalag is. Ha jol nezel ki, akkor JOL NEZEL KI! Tokmindegy mekkora az...  ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Október 14. - 08:30:57
Válasz #149
Nem elérhető

Bubee


Kösz a tanácsot.

Nem bonyolítom túl sztem  ::) Ennél jobban is túl lehetne bonyolítani  ;D  --)

A tejsavót csak kis kiegészítésnek szántam, de ha nincs rá szükség akkor nem használom, inkább eszek több tojást. Amúgy se használok tejsavót, csak ebben az 1 időpontban. De akkor elhagyom itt is és eszek több tojást.

Kösz még1x!
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index