2024. Szeptember 20. - 22:31:33
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 306032 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

2008. Március 11. - 14:23:33
Válasz #390
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Steve!

Olyan jellegű kérdésem lenne,hogy milyen gyakorlattal lehet a mell középső részére izmot pakolni? Úgy tudom,hogy a legjobb gyakorlat a szűkön nyomás,de én azt inkább tricepszbe érzem. Fórumozok véleményére is kiváncsi vagyok!!??
Másik kérdésem,hogy Te melyik tömegnövelőt vennéd? Bsn - True Mass v. Mhp - Your Mass? :-oD
Köszi!!!! ;) :-){ :-OO
Szia!

A melled középső része annál látványosabb lesz minél nagyobb lesz a melled általános tömege!

De a legjobb gyakorlat valóban a szűknyomás erre a területre! Minél közelebb hozod a könyökeidet a testedhez annál inkább tricepszre megy a gyakorlat és minél jobban eltávolítod őket a tested középvonalától annál inkább a mellizomra fog irányulni a terhelés. Emellett fontos, hogy ne nyomd ki teljesen a rudat (ne nyújtsd ki teljesen a karjaidat), hogy folyamatos feszülés alatt legyen a mellizom (tricepsznél meg pont hogy nyomd ki teljesen a rudat)!

A True Mass-t valamivel jobb terméknek tartom, jelenleg is azt fogyasztom!  :-oD
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Március 11. - 14:26:59
Válasz #391
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Steve ! Egész szép masszát felépítettem már stranfazonba olyan 98 kiló leszek 183 cm magasan. Kérdésem a külső combom különösen a térdfelé eső rész nagyon hiányos hogyan lehetne profin letámadni ezt a terrületet?
 
Hi!

A térdközeli részre a legjobb az elölguggolás, a sissy guggolás és a lábnyújtás.

A külső ívre pedig szinte minden guggoló és nyomó mozdulat minél szűkebb lábtartásban!
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Március 11. - 16:55:16
Válasz #392
Nem elérhető

axell


Idézet
Hi!

Erre a kérdésre semmi extrát nem tudok válaszolni, illetve ezt a gyakorlatban lehetne csak jól elmagyarázni.

Viszont a "slow speed" kifejezéssel közel jársz a megoldáshoz, hisz a gyakorlatok végrehajtásának extrém lelassításával lehet jobb koncentrációt elérni az izmokban. Milossal is gyakran alkalmaztuk ezt az edzések alatt: fekvenyomás extra lassú negatív szakasszal, vállból nyomás-pozitív és negatív szakasz is extra lassú (nagyon durva!), extra lassú Hack guggolás (ez a legdurvább  ), lábnyújtás 3 mp-ig megtartva a csúcsösszehúzódást...és még sokáig sorolhatnám.

Szóval az ilyen szempontból problémás izomcsoportjaidnál tegyél próbát 1-2 gyakorlatnál! 

Köszi a segítséget ki fogom próbálni!!!!

Lenne egy més jellegű problémám (is sajnos)!
Nagyon ropog a vállam : kis éles szúró fájdalom ált. karkörzésnél veszem észre de inkább a nyomó mozdulatoknál!!Szerintes mi lehet ez???Én rotátor köpeny sérülésre gyanakszom???elés zavaró ... esetleg tudnál nekem ebben igy távlatból segíteni(elég nehéz megítálni így tudom,de hátha)-mit tehetek hogy ne legyen ennek semmi következménye - kezdeti edzegetéseimből kimaradt/de inkább háttérbe szorult a hát (trapézizom)+bicepsz edzés-16 évesen lehet hogy ez az oka???

Elöre is köszi!!!
Hello!

2008. Március 15. - 13:30:56
Válasz #393
Nem elérhető

Johnnyx


Szia Steve,

Kíváncsi volnék a véleményedre. Még kb. 2-3 hónapig fogok tömegelni, utána egy kisebb diéta következik majd. Arra gondoltam, hogy a fennmaradó időben kipróbálnám milyen lehet, ha egy izomcsoportra heti 2-szer edzek. Pl. az Arnold féle beosztással Hétfő-Csütörtök: Mell+Hát, Kedd-Péntek: Váll+Kar, Szerda-Szombat: Comb+Vádli. Mi a véleményed, érdemes megpróbálni?
Egyetek zabot!

2008. Március 16. - 02:17:35
Válasz #394
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Tisztelt Steve!

Én egy elég kezdő figura lennék a testépítésbe, de most rászántam magam ugyanis eresztettem egy kis pocakot...addj tanácsot!! 176 cm magas, 81 kg vok. Elsősorban a kilókat szeretném megtartani, de kissebb hasat, nagyobb melleket, karokat, deltákat és lábakat szeretnék...biztos hogy szükségem lenne valamilyen táplálékkiegészítőre...milyet szedjek és mennyit? Egy héten lefogok járni 3-4-szer kb. Nem tudom, hogy hogy fogok emelni mert egy kissé derékfájós vok. Segíts, hogy milyen gyakorlatokat végezzek tömegnövelséhez vagy tartáshoz csak nagyobb izmokkal. Ha egyáltalán erre van szükségem. Előre is köszönöm megtisztelő válaszod.

robycash
Szia!

A kérdésedre válaszolva 3-400 oldalas könyveket szoktak írni... ::) ;D

Az edzési tanácsok a legegyszerűbbek: Maradj az alapoknál!  8-} (Avagy kövesd a régi amerikai KISS elvet! Keep It Simple Stupid!)  >:D 8-)

Az edzéseid alapját összetett gyakorlatok kell hogy alkossák...

Pl.

Mell - Fekvenyomás, tárogatás
Hát - Döntött törzsű evezés, húzódzkodás
Váll - Vállból nyomás, oldalemelés
Bicepsz - Bicepszhajlítás rúddal
Tricepsz - Tricepsznyújtás fekve
Comb - Guggolás
Vádli - Álló vádli
Has - Hasprés

Tehát az alapgyakorlatok a legfontosabbak, ezek köré kell építened az edzéseidet! Persze ezeket helyesen is kellene végrehajtani, gyakorlatonként pl. 4 szériában, 8-12 ismétléssel.

A táplálékkiegészítés szempontjából a legfontosabbak a protein alapú táplálékkiegészítők illetve az aminosavak (azon belül a glutamin és a BCAA):

http://www.extremefit.hu/modules.php?name=catalog&file=index&cPath=9

http://www.extremefit.hu/modules.php?name=catalog&file=index&cPath=43

http://www.extremefit.hu/modules.php?name=catalog&file=index&cPath=42


Akin van némi felesleg az tartózkodik a tömegnövelők használatától, pedig az edzés után sztem min. 30 g szénhidrátra is szükség lenne...nem ezen a szénhidrát mennyiségen fog múlni a feleslegtől való megszabadulás, úgyhogy nézelődj itt is:

http://www.extremefit.hu/modules.php?name=catalog&file=index&cPath=30



Így látatlanban több infót nem tudok célirányosan adni, de ha kérdés merül fel, írj újra!

Minden esetre, ha az edzésben és a táplálékkiegészítésben is betartod az alapokhoz és a fokozatossághoz való ragaszkodást akkor már csak a táplálkozásodon és a genetikádon fog múlni, hogy milyen messzire jutsz majd és mennyi idő alatt!


Hajrá!  @:-)


GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Március 17. - 15:09:55
Válasz #395
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Értem Steve...meg tisztában is vagyok vele h a legfontosabb a tápanyag bevitel...de egyszerűen már nem tudom mit csináljak...
2 és fél éve eddzek...akkor voltam 53 kg....most vagyok 65 kg és 183 cm magas...zsírról meg ne is beszéljünk nagyon...minden izomcsoport látszik szépen szálkásan!
A gond ott van hogy egyszerűen nem tudom ezt a 65 kgot átlépni...a múlt hónapben benyomtam egy No Xplodot és egy 4,5 kg-os ...... MyoMax-et,ami hozott 3kg-ot...az étrendemen azután se változtattam ahogy elfogytak...nem egész 3 hét alatt mégis eltűnt az a 3 kg! :( Napi 4szer eszek rendesen,kb olyan 3 óránként ( húsfélék...rizs...krumpli...tésztafélék...mikor mi jön) és mellett még 2szer ilyeneket hogy tükortojás meg szenyók!
És semmi eredmény...eddzés megy keményen...erőben kitartásban...elég intenziven szoktam eddzeni...pihenő napok megvannak...bár napi 6-7 óránál sajna nem tudok többet aludni,ami lehet kevés de ha egyszer több nem megy :P
Szóval lényeg a lényeg h fogalmam sincs mit tegyek még...segits ha tudsz kérlek!
Köszi ;)
Szia!

Mivel az edzéseden nem tudok ott lenni, ezért jelen esetben a táplálkozásodhoz tudok csak tanácsokat adni...de egyébként is ott van a hiba az tuti.

Maradjuk az alapoknál...

Szükséged lesz egy kalória táblázatra (a fehérje és a szénhidrát tartalom meghatározásához), egy konyhai mérlegre és sok sok táplálékra.

Mivel alacsony a testsúlyod és nehezen hízó típus vagy, jóformán annyit kellene enned amennyit csak a gyomrod elbír. Viszont magadnak teszel szívességet azzal, ha minél inkább megpróbálod minőségi tápanyagokból fedezni a napi szükségletedet.



Mennyit kellene enned?

Min. napi:

3 g protein/testsúlykilogram (Források: csirkemell, pulykamell, sovány marhahús, tojás, túró, proteinporok, aminosavak stb)

4-5 g szénhidrát/tskg (Források: rizs, burgonya, pékárú-főleg teljes kiőrlésűre gondolok, zöldségek, gyümölcsök stb.).


De a testsúlyod alapján neked még simán beleférnek különböző "szemét" kaják is, hogy néha azzal is turbózd a kalóriabeviteledet!


Írj, ha nem tiszta vmi!  ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Március 17. - 15:15:31
Válasz #396
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Steve!

Elképzelhető, hogy a Mass-tech okoz pattanásokat?
33 éves vagyok, nem voltam soha ragyás...
1 hónapig ittam, nagyon bejött...

Szia!

Nos, minden lehetséges.  ;D

A "nagyon bejött" vélemény ironikus volt a pattanások miatt?  ::) O0


Ha fehérjeérzékeny vagy, vagy ha bármelyik hatóanyagra érzékenyen reagálsz akkor előfordulhatnak pattanások.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Március 17. - 22:40:13
Válasz #397
Nem elérhető

moszad


Szia!

kb 2 hete érzékeny lett a bal mellbimbóm.
utánna semmi...
Mostanában elég sokat híztam/nöttem.
Se kox, se prohormon, se gyógyszer(se most se régen)
Kérdés: lehet, hogy gyno?
A polóm irritálja, de lehet hogy csak hipohonder vagyok... ????...
Ha esetleg gyno-m van, lehet tenni valamit?
válaszodat előre is köszönöm.
Akinek van humorérzéke az mindent tud,
akinek nincs az mindenre képes.

2008. Március 22. - 15:12:23
Válasz #398
Nem elérhető

NaturalBoy


Üdv Steve!
nekem oylan kérdésem lenne,hogy egy 1 hónapos Ultimatum Stack (Hyperdrol x2,Mass FX,Retain2) és utánna további egy hónapig tartó Pro-Anabol után kell valami levezetés?Gondolok itt AnabolicXtreme PCT-re.
Most 18 éves vagyok,ezt scak azért írtam, hogy ez esteleg befolyásolja e.

2008. Március 23. - 11:12:00
Válasz #399
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Steve nem tudom mi a véleményed,de én örülnék neki 30 évesen,ha olyan lenne a tesztotermelésem mint a 18 éves NaturalBoy-nak,nekem inkább szükségem van ezekre a tápkiegekre,mint neki.Szerintem várjon még 2 évet velük,addig meg sok fehérje,glutamin,bcaa,+jobbnál jobb kreatinos cuccokat lehet kapni már,nem úgy mint régen.Megfelelő választás BSN,Gaspari,Muscletech,s lehet mellé Leukicet is szedni.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2008. Március 23. - 14:05:58
Válasz #400
Nem elérhető

marx01


Tisztelt Steve

Az utóbbi időben sokat olvastam a fórumot és felvilágosodtam ;D
Eddig egy bizonyos cég termékeit használtam, de a jövő héttől kipróbálnám a BSN és az ON termékeit, ide lenne egy kérdésem.
kb 30-40 e. tudok költeni havi szinten kiegészítőkre, így úgy gondoltam ON 100% wheit+multivitamint+vagy NO-expold vagy cellmass-t veszek , mindekettőről olvastam tesztet+ termékleírást így tudom mi a különbség a kettő között és hogy mindkettőnek van izomtömeg és erő növelő hatása. A kérdésem hogy ha csak az egyik fér bele a keretbe és a cél inkább tömeg mint a erő növelése (tudom a kettő összefügg 8) ), melyiket válaszzam. Ha ez olyan ez olyan, hogy inkább próbáljam ki és ne kérdezősködjek akkor nyugodtan írd azt ::)
Köszönöm
Márk

2008. Március 23. - 15:56:22
Válasz #401
Nem elérhető

NaturalBoy


Üdv István!
Az a helyzet,hogy én is mint mindegyik tetépítő a legjobb termékeket keresem és azokat amiktől a legtöbb izmot remélhetem.Próbáltam már nagy részét azoknak amit írtál.Nekem eddig a BSN Mass Stack-je vált be a legjobban.A Leukicot is próbáltam de attól semmit nem éreztem.Az AnabolicXtreme illetve az Alri termékekről nagyon sok jót hallotam,ogy nagyon jól és megbízhatóan hatnak és a legerősebb táplálékkiegészítők,ennél csak a szteroidok erősebbek.Ezért már nagyon kíváncsi vagyok,hogy tényleg ilyen brutális tömeget tudnak produkálni.Úgy hallotam,hogy bajom nem lehet tőle és ráadásul hozzák azt amit ígérnek szóval nem tudom,hogy mi lehet vele a baj.Írd meg légyszi hogy Te milyért nem tartod jó választásnak nekem.Egyébként köszönöm a hozzászólásod,mert minden vélemény érdekel.Nehogy lehurrogásnak vedd vagy ilyesmi csak kíváncsi vagyok,hogy milyért nem ajánlod nekem.Hallotam,hogy ebben  akorban ahol én vagyok nem lehet megérezni egy ilyen tesztoszteronszint serkentő szer hatását jelentősen.De már oylat is olvastam,hogy ebben a korban egy iylen szer olaj a tűzre és még drasztikusabban beindítja a tesztoszteron termelést mint ha mondjuk idősebb korban szedném.
Várom a válaszod és persze a Tiédet is Steve

2008. Március 23. - 16:25:03
Válasz #402
Nem elérhető

XA

Globális moderátor
Még tudnál ezek nélkül is izmot építeni szerintem,csak azért akartalakl még lebeszélni róla,mert arra gondoltam ha 18 évesen ezeket szeded,akkor félő,hogy kicsit később,még erősebb dolgokat szeretnél kipróbálni,és 20 évesen már kokszolnál,persze remélem nem így lessz.Monduk akkor már inkább ezeket a tápkiegeket használd,minthogy vegyél valami kamu sz@r kokszot,ha már nem a kreatinos dolgok mellett döntessz.De ezek mellett tényleg rendesen kell kajálni(amúgy is),mert kidobálod a pénzed az ablakon.Sok-sok fehérje(főleg szilárd ételek formájában+turmix),meg akkor már a glutaminról sem feledkezzél meg,hidd el jó dolog.
Annyira anabolikus vagyok,hogy már félek :-).

2008. Március 23. - 17:29:30
Válasz #403
Nem elérhető

NaturalBoy


Ok!Köszi a segítséget.Figyelek a kajára,mert Stevet idézve (nem is tudom melyik topicban olvastam) Hatóanyagból nem lesz izom csak tápanyagból!Ezt mindig észben tartom  /:-)
Szerinted a kúrát amit írtam azt a 2 hónapot le kell vezetni AnabolicXtreme PCT-vel?Tőled is megkérdezem ameddig Steve mester nem ír.

2008. Március 23. - 20:59:44
Válasz #404
Nem elérhető

Milo


Tisztelt Steve!

Olvastam a superdroll ng teszt beszámolókat. elég komoly eredményeket hozott.Májusra tervezem 1.kúrámat csak nem tudom hogy ezt válasszam vagy deca durabolint.Melyik lenne jobb választás szerinted? Mind izomnövelés,mind mellékhatás szempontjából
Magamról:188cm vagyok 98kg 15%körüli testzsír,43-as kar
Riceman