2024. Szeptember 21. - 04:46:42
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 306115 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

2008. Február 10. - 12:13:05
Válasz #330
Nem elérhető

God Vazzeg


Szia Steve!

Ezt írtam a teszt topikban, ha nem olvasnád, ide is berakom, van erre valami tipped mi lehet ez:

"Mellel kezdtem, 45 fokon, majd sima padra mentem rá. Eddig sima padon kezdtem mindig, előtte szoktam csinálni kis súllyal előre emeléseket, hogy kikapcsoljam az első vállat. Ma ez elmaradt, elsőnek 45 fok, majd a sima pad jött, és iszonyat erősnek éreztem magam, fel is pakoltam a súlyt rendesen. Itt volt kis malőr, max súlyomba nyomtam épp a 4.-et, mikor roppant párat a mellem, úgy, mint amikor nyújtásnál reped a bőr. De ez nem az volt, mert most, mikor előre felemelem a karom, szúró-égő érzés van a mellem külső felében."

Válaszodat előre is megköszönöm  :-){
Hi!

Ez lehetne izomszakadás (de az jobban fájna), részleges szakadás illletve kisebb-nagyobb húzódás.

Én a legutóbbira tippelek, ez típusú húzódás tipikusan jellemző a fekvenyomásra...velem is legalább 4-5-ször előfordult már. Pihentetni kell. Viszont ha ilyen legközelebb előfordul legyél óvatos, mert innen már csak egy hajszál választ el a mellizom szakadástól!

Köszönöm a választ, mostanában akkor nem megyek nagy súlyra  o--O

2008. Február 10. - 17:07:09
Válasz #331
Nem elérhető

hopika


Pisti!

Te ebbe a tervbe hová szúrnád be az Orastan A-t?Melyik hónap lenne e nyerő?Vagy majd csak,ha lemegy ez a 3 havi ciklus-utána vessem be?
"A formázás alatt használni kívánt kiegészítők:
1-2. hónap:
-Aplodan
-Lipo 6 (2.hónaptól az esti órákban megtolva 4 szem Hydroxycut Carb Block-kal)
-Glutamin Sr
-Celltech (csak az első hónapban)
-OptiMen
-Vitamin C 1000
-Amino 2222
-Fehérje(változó-ami jelenleg van:OnWhey,MHP Whey,Probolic Sr,Sixstar Whey)
3. hónap:
-Hyperdrol X2
-Hydroxycut Hardcore (az esti órákban megtolva 3 szem Hydroxycut Carb Block-kal)
-Glutamin Sr
-OptiMen
-Vitamin C 1000
-Amino 2222
-Fehérje(változó-ami jelenleg van:OnWhey,MHP Whey,Probolic Sr,Sixstar Whey---játszani fog sztem még:Syntha 6 és Nitrotech HC)"
Várom válaszod,üdv
Tamás
Szia!

A lényeg az, hogy a "formázás" legutolsó fázisába rakd be! Tehát ha pl. versenyre készülnél és a 3 hónapos felkészülés alatt kérdés lenne, hogy melyik hónapban használd az Orastan-A-t akkor egyértelműen az utolsó hónapban lenne optimális.

De neked honnan van még Orastan-od?  :-O ????...

A nyíregyházi boltban még volt egy elfekvőben és én lecsaptam rá...  @-o
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2008. Február 10. - 22:35:02
Válasz #332
Nem elérhető

palkocsaba



2008. Február 10. - 23:13:06
Válasz #333
Nem elérhető

Mongoose


Szia abban szeretném kikérni tanácsod, hogy mit tudok kezdeni a hatalmas izomlázzal ? Természetesen a lábazás után a legdurvább, csak az a baj, hogy vagy 5-6 napig meggától a hétkönapi teendőimben. Kaja rendeben, vitaminok mennek nagy mennyiségben.
Tudnál ajánlani valamit, hogy ez csökkenjen ??  ˝=/

2008. Február 11. - 15:45:22
Válasz #334
Nem elérhető

Rob


Szia!

Még csak most regisztáltam magam ezen az oldalon,mert szeretném kikérni a tanácsodat.
Olyan jellegű problémám van,hogy mostanába csak este tudok edzeni,és ha edzés után megiszom a turmixot (2 adag fehérje+30 g szőlőcukor) rá 1 órára kajálok (7-8 körül) ,alvás előtt pedig benyomom a túrót akkor úgy veszem észre,h erősen hízok hasba. Nekem is az is érthetetlen,hogy egyesek hogy tudnak 50g cukort meginni,engem 30g is eltelít és alig tudok enni tőle. Egész napi ch bevitelm közel nem haladja meg az előírt 4-5g/tkg-ot,és mégis úgy veszem észre,hogy inkább zsírba jön a tömeg mintsem izom. Kicsivel több mint 1 éve edzek. Jelenleg 93kg vagyok ( 82 voltam mikor elkezdtem ). kb 10hónapig osztott edzéstervet használtam,de az utóbbi időbe kipróbáltam a Illés Norbert ( Tesztoszteron ) féle HST-t,ami inkább erőbe hozott mintsem izomba. Kajám sztem többé kevésébe rendbe van. Ch-t többségébe riszből,puffasztott rizsből,durum tésztából,krumpliból és zabból áll. Fehérje: csirkemell,protein,soványtúró,tojás.
Az elkövetkező időkben szeretném heti kétszer edzeni a mellem és a bicepszem. Tudnál esetleg ajánlani egy edzéstervet??

Válaszod előre is köszönöm!!!!!!  :-):-):: =/+' ?:-/ :-){ :-){ :-){
" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2008. Február 11. - 22:52:11
Válasz #335
Nem elérhető

Ren


Hy Steve

Látom bombáznak a kérdésekkel!
Nekem olyan problémám van hogy becsomósodott mindkét mellem és nem tudom h mitől!
Talán nem ment bele elég vér a nyomások közben vagy mi?
A masszőr szerinted kibírja hozni?
Előre köszönöm!

2008. Február 12. - 17:33:08
Válasz #336
Nem elérhető

Kővári Tamás


Karácsonyi MuscleTech Teszt

Kik jelentkezhetnek:

-18 évet betöltött
-jelenleg már regisztrált fórumozó
-versenyzők is (!)
-akik elfogadják, hogy ez nem egy tudományos, hanem "csak" felhasználói teszt és a tapasztalataikat majd őszintén megosztják a többi fórumozóval is
-veterán fórumozók, korábbi sikeres tesztelők előnyben
-Jay Cutler és Ronnie Coleman nem vehet részt mert ők elfogultak lennének

 8-}   

2008. Február 12. - 21:49:28
Válasz #337
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Steve te a túrót hogy készíted el?
hogy fini legyen?:P
mert ez a zsírszegény túró nálam nem akar ehetö formát felveznni:S

A srácok már jó ötleteket adtak!

Én párszor így csináltam...és igencsak finom volt:

250 g túró (én zsírszegény Bakony-t vettem), folyékony édesítőszer, csokis proteinpor (nálam Syntha-6 vagy Muscle Milk volt), némi sótlan pörkölt földimogyoró és mandula...ééééss akár még egy kis kókuszreszelék is... ;D <:-) /7%

Jah, ha meg besűrűsödne akkor adj hozzá egy kevés szénsavmentes ásványvizet vagy akár zsírszegény tejet!  ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Február 12. - 22:09:39
Válasz #338
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia abban szeretném kikérni tanácsod, hogy mit tudok kezdeni a hatalmas izomlázzal ? Természetesen a lábazás után a legdurvább, csak az a baj, hogy vagy 5-6 napig meggától a hétkönapi teendőimben. Kaja rendeben, vitaminok mennek nagy mennyiségben.
Tudnál ajánlani valamit, hogy ez csökkenjen ??  ˝=/
Szia!

Nos, nem nagyon tudok érdemben segíteni. Ez lehet egyéni érzékenység is! Ha én keményet lábazok, akkor nem sok testépítő tartaná velem a lépést a világon...és természetesen lesz is hatalmas izomlázam, sőt edzés után pár órával néha úgy szoktam görcsölni, hogy nem bírok lábra állni sem és négykézláb közlekedek...de legalább derüs perceket okozok ezzel Lindának... :D

Viszont 2-3 napnál tovább nem szoktam érezni. De ha érzem is, max. 1 napig hátráltat a teendőimben. Nem tudok újat mondani:

-kiegyensúlyozott táplálkozás extra protein és folyadékbevitellel
-teljes vitamin és ásványi anyag arzenál, extra C-vitaminnal, Calciummal és Magnesiummmal
-edzés után egy-két nappal nyújtás, masszázs, forró fürdő, szauna és folyamatosan sok-sok szex!!!  8-) ;D

Egyébként elmellett nem egy helyről hallottam már az ilyen esetekben a koffein és a meggy (meggylé) jótékony hatását...de nekem soha nem volt szükségem ilyen "extrákra" izomláz ellen.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Február 12. - 22:13:04
Válasz #339
Nem elérhető

fastor


köszönöm szépen így is megpróbálom meg gy is midnehogyan:D
jah és bocsi hogy beírom de régen nekem is voltak ilyen angyon nagy izomlázaim, ha edzés utáni turmixba több szölöcukrot tetem nem volt aniyra súlyos...
lehet bejön
mégegyszer bocsi hogy belemakogtam STeve
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Február 12. - 22:53:21
Válasz #340
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia!

Még csak most regisztáltam magam ezen az oldalon,mert szeretném kikérni a tanácsodat.
Olyan jellegű problémám van,hogy mostanába csak este tudok edzeni,és ha edzés után megiszom a turmixot (2 adag fehérje+30 g szőlőcukor) rá 1 órára kajálok (7-8 körül) ,alvás előtt pedig benyomom a túrót akkor úgy veszem észre,h erősen hízok hasba. Nekem is az is érthetetlen,hogy egyesek hogy tudnak 50g cukort meginni,engem 30g is eltelít és alig tudok enni tőle. Egész napi ch bevitelm közel nem haladja meg az előírt 4-5g/tkg-ot,és mégis úgy veszem észre,hogy inkább zsírba jön a tömeg mintsem izom. Kicsivel több mint 1 éve edzek. Jelenleg 93kg vagyok ( 82 voltam mikor elkezdtem ). kb 10hónapig osztott edzéstervet használtam,de az utóbbi időbe kipróbáltam a Illés Norbert ( Tesztoszteron ) féle HST-t,ami inkább erőbe hozott mintsem izomba. Kajám sztem többé kevésébe rendbe van. Ch-t többségébe riszből,puffasztott rizsből,durum tésztából,krumpliból és zabból áll. Fehérje: csirkemell,protein,soványtúró,tojás.
Az elkövetkező időkben szeretném heti kétszer edzeni a mellem és a bicepszem. Tudnál esetleg ajánlani egy edzéstervet??

Válaszod előre is köszönöm!!!!!!  :-):-):: =/+' ?:-/ :-){ :-){ :-){
Szia!

Így van, az egyszerű szénhidrátok nekem is kissé elveszik az étvágyamat és puffasztanak is. De azért 30 g még nem olyan nagy mennyiség...habár lehet, hogy a Te gyomrod érzékenyebben reagál rá. Nálam rendszeresen előfordult, hogy 3-4 órán belül 400 g egyszerű szénhidrátot és min. 150 g protein-t vittem be...de ez már egy másik történet.. ;D..gondolhatod milyen jó étvágyam volt utána.  :-\

Ha téged ennyire hátráltat a szőlőcukor akkor hagyd ki a turmixodból és inkább egy órán belül legyen egy komplett szilárd étkezésed (protein+carb) és akkor szerintem még a túró is bele fog férni 2-3 óra múlva.

Zsírba jön a tömeg? ::)

Egy-két dolgot szögezzünk le...miből lesz vkin zsír:

-túl sok és/vagy rossz időpontban bevitt (vagy esetlegesen nem megfelelő minőségű) szénhidráttól
-túl magas zsírbeviteltől
-túl kevés/túl alacsony intenzitású edzéstől
-túl magas proteinbeviteltől

Az utolsó opciót az összes fórumozóval kapcsolatban kizárnám... :-}

Az első 3 lényege végülis az, hogy magasabb a kalória beviteled, mint amennyit az aktivitási szinted megkívánna. Le kell csökkenteni az energia bevitelt és/vagy meg kell vizsgálni a tápanyagaid minőségét és/vagy többet és intenzívebben kell edzeni. Egyébként én tömegnöveléskor is max. 4 g/tskg szénhidrátot viszek be. Viszont a proteinbevitelnél nyugodtan fel lehet tekerni a hangerőt!!! Min. 2.5 g/tskg!!!  :-/--



Fogalmam sincs mi az a HST. ????...

Én is hetente kétszer mellezek, kétszer karozok, a többi izomcsoport hetente egyszer van megdolgoztatva. Biztos, hogy már Te is eljutottál arra a szintre, hogy hetente kétszer keményen meg tudod dolgozni a melledet és a bicepszedet is?

Edzésterv? Nos, nekem soha nincsen két egyforma edzésem, mindig változtatok. De leírok egy tipikus mell és bicepszedzést ami nálam is előfordulhat és talán nálad is beválik egy-egy edzésen.



Mell


1. Fekvenyomás rúddal

3 sorozat bemelegítés növekvő súlyokkal 6-20-as ismétlésszámmal

4-5 munkasorozat növekvő súlyokkal, 12, 10, 8, 6-5, 3-2 ismétlésszámokkal


2. Ferdepados nyomás kézi súlyzókkal

1 sorozat bemelegítés

3 munkasorozat 15, 12, 10 ismétléssel (kicsik a súlyok...csak 60 kg-ig van súlyzó a teremben... :'()


3. Ferdepados tárogatás kézi súlyzókkal

1 sorozat bemelgítés

3 munkasorozat 12-15 ismétléssel


4. Nyomás szabadsúlyos gépen

3 munkasorozat 8-12 ismétléssel


5. Áthúzás padon keresztbe kézi súlyzóval

3 munkasorozat 12-15 ismétléssel




Bicepsz


1. Váltott karú bicepszhajlítás állva kézi súlyzókkal

2 sorozat bemelegítés 6-10 ismétléssel

4 munkasorozat növekvő súlyokkal 10, 8, 6, 4 ismétléssel (karonként)


2. Bicepszhajlítás állva francia rúddal

1 sorozat bemelgítés

4 munkasorozat növekvő súlyokkal 15, 12, 10, 8-6 ismétléssel


3. Kalapácsos bicepszhajlítás kézi súlyzókkal

3-4 munkasorozat min. 6 ismétlés (karonként)


4. Scott pad kézi súlyzóval

3-4 munkasorozat 8-12 ismétléssel
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Február 13. - 17:12:56
Válasz #341
Nem elérhető

Rob


" Úgy kell enni,mintha finom lenne" :D

2008. Február 14. - 23:53:16
Válasz #342
Nem elérhető

Ren


Főnök ezt már régebben is megszerettem volna kérdezni tőled: nem akarsz csinálni egy filmet az életedről(Linda,edzés,kajálás,othon+minden)?
Lenne rá lehetőség??
Igény az biztos!!
A verseny felkészülésed előtt lehetne árulni egy bizonyos összegért(támogatás gyanánt) ;D ?
Egyet ígérj+, ha kész lesz, ez legyen a címe:  STEVE THE UNBELIEVABLE !!!

2008. Február 15. - 00:38:24
Válasz #343
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Hy Steve

Látom bombáznak a kérdésekkel!
Nekem olyan problémám van hogy becsomósodott mindkét mellem és nem tudom h mitől!
Talán nem ment bele elég vér a nyomások közben vagy mi?
A masszőr szerinted kibírja hozni?
Előre köszönöm!
Szia!

Ööö...nem egészen értem a kérdést, de a feltételezett okodat kizárnám.

Nem véletlenül gynecomastia-d (gyno) van?

Habár nem tudom, hogy szedsz-e hormonális cuccokat...minden esetre azok nélkül is előfordulhat. Ha gyógyszerektől van, arra tudok megoldást...
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2008. Február 15. - 00:43:43
Válasz #344
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"