2024. Szeptember 20. - 17:29:34
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 305943 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

2009. Június 25. - 19:07:04
Válasz #960
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Steve,

diéta ügyben lenne szükségem a véleményedre. Hosszú kihagyás után év elején kezdtem újra az edzéseket (ezt már leírtam más topikban), az izommemóriának és az elég jó genetikámnak hála elég gyorsan "alakultam (és alakulok) vissza" a régebbi formámra. Tömegnövelést testsúlyom miatt abszolút nem terveztem, a magas fehérje és alacsonya(bba)n tartott szénhidrát bevitel volt a cél. 187 cm vagyok, 120 kg. Nagyon képet egyenlőre nem tudok föltenni, de az avataromon látszik valamennyire, hogy hálistennek az elég nagy mennyiségű fölös zsír nem szumós alkatot rejt. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e valamennyi kilótól megszabadulnom (olyan 10-15-re gondoltam), vagy ezt az évet az újrakezdés miatt pörgessem végig vigyázva a kajálásra? Nem szeretnék hirtelen nagyon visszaesni a diéta miatti esetleges izomvesztés okán, viszont érzem hogy a közérzetemen sokat javítana pár kiló leadása. Szóval eléggé tanácstalan vagyok az ügyben...1 hete egyébként többet forditok alapjáraton a kardióra (túlzásba azért nem viszem), zöld teát fogyasztok napi 1 liter körül plusz thermo-x megy épp (ajándék volt, gondoltam kipróbálom).
Válaszodat, tanácsod előre is köszönöm!


Szia!

Nos ha okosan diétázol akkor miért kellene félned az esetleges izomvesztéstől? Meg gondolom amúgy sem afféle keresztben-hosszában keresztszálkás fazon a cél jelenleg...olyankor nehéz megóvni az izomzatot, de ha csak némi felesleget szeretnél ledobni akkor ettől nem kell tartanod.

Csupán annyi a dolgod, hogy magasan tartsd a fehérjebevitelt (min. 2-2.5 g/tskg), mérsékelten a CH-t (ez egyénfüggő, de majd mesélhetsz róla...) és alacsonyan a zsírt. Valamint mindezeket a lehető legminőségibb forrásokból kellene fedezned!

Az edzésen sztem nem kell változtatnod. Edzz olyan stílusban ahogyan felépítetted az izomzatodat. El ne kezdj fitness-ezni, meg 20-akat fekvenyomni!  ˝=/ :D

Az alakulásod tempója a diétád keménységétől (CH) és a kardió mennyiségétől, intenzitásától fog függeni!

Igazából a diétától azért félek, mert "naturál" vagyok. Úgy gondolom messze nem értem el a maximumom.
Versenyezni nem fogok (kevés vagyok hozzá és öreg), úgyhogy a vészjósló külső a cél  ;D
Természetesen a hasam a problémás testrész és ugye lokálisan fogyni csak a TV ujság hátoldalán található hirdetésekben lehet.
Fehérjét nagyon sokat fogyasztok, szerintem többet, mint amit elbír a szervezetem (estére némi émelygés már jellemzően előjön). Nagyon kardiózni, ugrabugrálni nem akarok (szoktam gyalogolni gépen, de bemelegítés és levezetés céljából).
Akkor a fehérje elvileg OK. A minőség talán OK.

De extra mozgásra szükséged lesz, hogy alakulj! Ellenkező esetben túlságosan le kellene csökkentened az energiabeviteledet és ha naturál vagy akkor ez valóban veszélyes lehet az izomzatodra nézve.

Szóval súlyzós edzések után pl. 30 perc futópadon gyaloglás hetente 3-5x, sok baszás és egyéb energiaigényes időtöltések...


 ;-oo-;
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Június 25. - 19:10:07
Válasz #961

Gerr

Vendég
Szia Steve,

diéta ügyben lenne szükségem a véleményedre. Hosszú kihagyás után év elején kezdtem újra az edzéseket (ezt már leírtam más topikban), az izommemóriának és az elég jó genetikámnak hála elég gyorsan "alakultam (és alakulok) vissza" a régebbi formámra. Tömegnövelést testsúlyom miatt abszolút nem terveztem, a magas fehérje és alacsonya(bba)n tartott szénhidrát bevitel volt a cél. 187 cm vagyok, 120 kg. Nagyon képet egyenlőre nem tudok föltenni, de az avataromon látszik valamennyire, hogy hálistennek az elég nagy mennyiségű fölös zsír nem szumós alkatot rejt. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e valamennyi kilótól megszabadulnom (olyan 10-15-re gondoltam), vagy ezt az évet az újrakezdés miatt pörgessem végig vigyázva a kajálásra? Nem szeretnék hirtelen nagyon visszaesni a diéta miatti esetleges izomvesztés okán, viszont érzem hogy a közérzetemen sokat javítana pár kiló leadása. Szóval eléggé tanácstalan vagyok az ügyben...1 hete egyébként többet forditok alapjáraton a kardióra (túlzásba azért nem viszem), zöld teát fogyasztok napi 1 liter körül plusz thermo-x megy épp (ajándék volt, gondoltam kipróbálom).
Válaszodat, tanácsod előre is köszönöm!


Szia!

Nos ha okosan diétázol akkor miért kellene félned az esetleges izomvesztéstől? Meg gondolom amúgy sem afféle keresztben-hosszában keresztszálkás fazon a cél jelenleg...olyankor nehéz megóvni az izomzatot, de ha csak némi felesleget szeretnél ledobni akkor ettől nem kell tartanod.

Csupán annyi a dolgod, hogy magasan tartsd a fehérjebevitelt (min. 2-2.5 g/tskg), mérsékelten a CH-t (ez egyénfüggő, de majd mesélhetsz róla...) és alacsonyan a zsírt. Valamint mindezeket a lehető legminőségibb forrásokból kellene fedezned!

Az edzésen sztem nem kell változtatnod. Edzz olyan stílusban ahogyan felépítetted az izomzatodat. El ne kezdj fitness-ezni, meg 20-akat fekvenyomni!  ˝=/ :D

Az alakulásod tempója a diétád keménységétől (CH) és a kardió mennyiségétől, intenzitásától fog függeni!

Igazából a diétától azért félek, mert "naturál" vagyok. Úgy gondolom messze nem értem el a maximumom.
Versenyezni nem fogok (kevés vagyok hozzá és öreg), úgyhogy a vészjósló külső a cél  ;D
Természetesen a hasam a problémás testrész és ugye lokálisan fogyni csak a TV ujság hátoldalán található hirdetésekben lehet.
Fehérjét nagyon sokat fogyasztok, szerintem többet, mint amit elbír a szervezetem (estére némi émelygés már jellemzően előjön). Nagyon kardiózni, ugrabugrálni nem akarok (szoktam gyalogolni gépen, de bemelegítés és levezetés céljából).
Akkor a fehérje elvileg OK. A minőség talán OK.

De extra mozgásra szükséged lesz, hogy alakulj! Ellenkező esetben túlságosan le kellene csökkentened az energiabeviteledet és ha naturál vagy akkor ez valóban veszélyes lehet az izomzatodra nézve.

Szóval súlyzós edzések után pl. 30 perc futópadon gyaloglás hetente 3-5x, sok baszás és egyéb energiaigényes időtöltések...


 ;-oo-;

Amit leírtál az kb. megy, húsfaló vagyok és baxni is szeretek.  ;D

2009. Június 26. - 18:04:07
Válasz #962

Gerr

Vendég
Osztottam, szoroztam, tanácsaidat követve nekiugrom egy diétának. olyan 10-15kg-ra gondoltam (ha lúd, legyen kövér (karcsú) alapon). A melóm mellett nem lesz egyszerű, de így nagyobb a kihívás. Ha izmot vesztek, a diéta végén az izommemória gondolom ugyanúgy aktívan fog segédkezni...
Noob kérdés : kreatin CE a diéta alatt off? Mintha az nem segítené túlzottan a dolgot...

2009. Június 28. - 18:50:30
Válasz #963
Nem elérhető

warren



Steve, tudnál segíteni egy váll-al kapcsolatos problémámban?

Kb.: fél éve fekve nyomás után elkezdett fájni a oldalsó vállam alatt a csont vége körül, ez eléggé hátráltat az edzésben.
Oldalemelést 15kg-ról már csak 8 kg-al tudok csinálni, de így is majd besz@rok a fájdalomtól.

Egy jó ideje már minden gyakorlatnál felemeltem az ismétlésszámot 8-ról 12-re.
De ezt a váll fájástól függetlenül.

Viszont észrevettem, hogy a vállam kereksége szépen eltűnik eközben.

Nem tudom hogy az ismétlésszámot kellene vissza csökkentenem, vagy esetleg valami kiegészítő gyakorlat kellene beiktatnom.
Illetve ez a válltömeg csökkenés kapcsolatban lehet-e a fájdalommal.

 ????...
http://www.youtube.com/watch?v=sAPv_DhIFkQ

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

2009. Július 07. - 23:52:17
Válasz #964
Nem elérhető

NaturalBoy


A mai edzésen kipróbáltam a 12 %-os emelkedőn a sétát.Igazából csak edzés elején bemelegítés gyanánt néztem meg a szokásos kocogás helyett.5 percig csináltam fokozatosan emelve a sebességet  és az emelkedőt. 6%-al és 5km/h-val kezdtem.Az utolsó 2 percet már 12%-os emelkedőn és 6km/h-val csináltam.
És azt szűrtem le hogy kicsit értesz az edzéshez  ;D nagyon tetszett.Különösen abból a szempontból jobb mint a futás mert nem fájt se a bokám se a térdem és ráadásul a vádlim annyira bedurrant már ennyi edzéstől is hogy csak na, ráadásul bedurrant a vádlim eleje is.ha rendszeresen végzem a szokásos vádli edzésen felül szerintem, nem csak felhozom majd a vádlim de a szemből nézett alakján is javítok vele.

A kérdésem az lenne, hogy tömegnövelés alatt mennyi kardiót ajánlanál hetente hogy az aerob állóképességem javuljon.Lábedzésen sokszor azért kell előbb letenni a súlyt mert kifulladok és nem azért mert az izmomat fárasztottam volna ki  :-\

Én arra gondoltam hogy kardióznék hétfő-szerda-péntek: alkalmanként 20 percet hétfőn és pénteken a 12%-os emelkedőn gyaloglás lenne szerdán meg lépcsőzés.Szerinted ez így jó lenne?Illetve síma extenzív módszert ajánlanál mondjuk 3 perc bemelegítés 1-12%-os emelkedőn 4-6km/h aztán 15 percig 12%-os emelkedő 6km/h foylamatosan aztán 2 perc levezetés vagy intervallummal pl: 1 perc 8%-os emelkedőn 5km/h aztán 1 perc 13%-os emelkedőn 6-7km/h ?

2009. Július 08. - 02:13:20
Válasz #965
Nem elérhető

kemi


hali Steve

kicsit késve, de elkezdtem a fentebb említett kúrát.
deca+winny

úgy döntöttem, hogy mellőzöm a tesztoszteront,esetleg később kiegészítem propival, ha úgy érzem nem elég jó

hétfő csütörtök 200-200mg deca, 3.héttől heti 3*50mg winny
az első 2 hétben csak napi 25mg proviront szedek, 3.tól már 50et

tudom hogy a deca nem gyors hatású készítmény, de ha elvileg nem fake (hellas kék 2ml/200mg) mennyi idő múlva kell éreznem hogy dolgozik? első kúrám nemvagyok tapasztalt :)

winnyt hova adjam és mekkora tűvel? 25G-de hány cm hosszú? a deca farizomba megy 3,5cm 23as tűvel

lehetséges-e hogy zsírt veszítsek és izmot építsek úgy ha a kajám teljesen tiszta(fött párolt a csmell/rizs lenmagolajos saláta, zabpehey tejsavóprotein és edzés utén vitargo+dextóz 50g)
4tskg CHn vagyok pihenőnapon, edzésnapon hozzájön még az 50g cukor
pihenőnapon aeroboznék és akkor nem menne semmi cukor a turmixba

van ennek értelme vagy, maradjak ugyanilyen tiszta kajánál de felejtsem el az aerobot?

2009. Július 22. - 05:42:31
Válasz #966
Nem elérhető

domee092


Heló! Szeretném a segítséged kérni. Az Anabolic Xtreme Hypedrol X2 és a Mass fx  együttes használata esetén ha a két csomag 120 kapszulás akkor naponta hányat kell bevenni mindegyikből? És milyen hatása van neki? Érdemes szedni őket? Vagy esetleg valami olcsóbb hatékonyat nem tudsz ajánlani ? Előre is köszi. Üdv Domee.

2009. Október 05. - 05:56:25
Válasz #967

Hunreal

Vendég
Sziasztok!

A helyzet a következő: 25 éves, 171 cm és jelenleg 81-82 kg fiú vagyok. Kb. 4 évvel ezelőtt 1 évig jártam (heti 3, hobbi szinten) terembe, de aztán jöttek a gondok és szépen abbamaradtak az edzések. Időközben egy több, mint 3 éves kapcsolatom született, ami a mai napig tart, de a nagy szerelem mellett nem foglalkoztam magammal. Keményen fogalmazva: Elkényelmesedtem...
Felszedtem 13 kg fölösleget, ami leginkább a hasamra ment (kis pocak..). Úszógumim is lett.. Régen sem volt igazán mellizmom, de a punnyadás eredménye azt hozta, hogy melleim kicsit lógnak. Bár igaz, nem vagyok ettől dagi gyerek (alkatilag), de nem érzem jól magam a bőrömben. Ezen szeretnék változtatni és segítséget kérni tőletek.

A célom nem egy újságcímlapos body builder vagy egy Schwarzenegger lenni, de szeretném a fenti problémákat eltüntetni és egy olyan felsőtestet kialakítani amire méltán lehetek büszke.
Első kérdésem az, hogy most hogyan tovább? Mihez kezdjek?
Milyen edzéstervet végezzek? Összetudnátok állítani nekem egy edzéstervet? (Heti 3 alkalommal tudnék lejárni)
A termen kívül végezzek gyakorlatokat? Ha igen, mit?
Étkezés? Mit? Mennyit?
Valamint, mivel teljesen naiv vagyok a témában ezért szeretném kikérni a véleményeteket azzal kapcsolatban, hogy szedjek-e valamit, gondolok ezalatt a táplálékkiegészítőkre vagy egyéb dolgokra. Fogalmam sincs, hogy milyen termékek vannak. Káros hatásuk van? Vese, máj, ne adj isten impotencia problémák?

Elsőnek ennyi jutott eszembe. Köszönöm szépen előre a segítséget és kérlek ne haragudjatok, hogy a kezdő kérdéseimmel zavarlak titeket.

Üdv, Hunreal

2009. Október 30. - 17:45:38
Válasz #968
Nem elérhető

eddie22


hello csak érdeklödnék 61 kilo vagyok és most kezdtem a testépitést hogyí kezdjek neki mit szedjek és mikortól kérlek irjatok. kurdisarok@citromail.hu

2009. November 08. - 01:40:13
Válasz #969
Nem elérhető

Army


szia Steve 8-)

az utóbbi időben nagyon sokat olvasok,tájékozodok a tömegnöveléssel kapcsolatos dolgok, van  személyi edzővel csináltatok tömegeléshez szükséges étrendet , és mondom neki hogy ugy számoljon vele hogy napi
336kcal és 69g  Fehérjét nyerek  a proteinemből ,és ehez tartva magát készitse el a  kajámat :-oD 8)

namost tömegeléshez szeretném az alábbi kiegészitőket használni eggyüt  amig el nem fogynak. /7%

Activite Sport - 120 tabletta  30nap
Sizeon - Gyümölcsös Puncs 12,900Ft  30nap
Glutamine-Sr 63nap
Elite Whey - Csokoládé 4,5kg     25,094Ft 51nap
Super Amino - 500 tabletta     9,896Ft  41nap
N.O. Plasmacore  13500Ft  94.5nap
 :-):-)::

mind1iknek ottvan az ára , és hogy hány napra lesz nekem elég.  8-)
a kérdésem a következö :
mennyire jó kombo ez igy eggyüt? lehet - e párositani őket?
illetve plasmacore tartalmaz kreatint , és a sizeon is , nem gáz ha 1üt használom őket?
hormonos cuccokhoz nem nyulok, szóval ez igy alap cuccoknak  jók? ????...

amennyiben jó, kérlek még annyit mondj el nekem hogy hogyan szedjem őket ahogy a dobozra van ráirva vagy
lehet pl a fehérjét meg a glutamint 1üt keverni 1 shakerbe, esetleg edzésközbe igyam meg, edzésvégén amino vagy hogy? ?:-/  okosságok jöhetnek ^^ 

illetve glutamin edzésnapon 2x10g , pihenőnapon 10g, elég? szükös a pénztárca :/

2009. November 08. - 09:48:58
Válasz #970
Nem elérhető

Kris


Miért ide írtok ilyen alap dolgokat?????


Azután meg csodálkoztok ,ha nem kaptok választ.

2. Ha már személyi edződ van? Ennyit nem tud???

 

2009. November 08. - 10:45:52
Válasz #971
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Ennek a topiknak a mukodese amugy is szunetel.

Tovabbi informaciokat Efitmaster-tol lehet megtudni.



 :-oD

GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. November 08. - 11:15:27
Válasz #972
Nem elérhető

Army


Miért ide írtok ilyen alap dolgokat?????


Azután meg csodálkoztok ,ha nem kaptok választ.

2. Ha már személyi edződ van? Ennyit nem tud???

 

igazából nagyon konzervativ tipus ilyen tápkieg téren, ö a tápkieg nélküli edzés hive, ami nemfeltétlen arrol panaszkodik hogy ért a tápkiegekhez, viszont a sima edzésterveket és étrendeket jól megtudja csinálni

ezért is irtam ide.  steve segitss ?:-/

2009. November 08. - 11:18:02
Válasz #973
Nem elérhető

AtomAnti


Miért ide írtok ilyen alap dolgokat?????


Azután meg csodálkoztok ,ha nem kaptok választ.

2. Ha már személyi edződ van? Ennyit nem tud???

 

igazából nagyon konzervativ tipus ilyen tápkieg téren, ö a tápkieg nélküli edzés hive, ami nemfeltétlen arrol panaszkodik hogy ért a tápkiegekhez, viszont a sima edzésterveket és étrendeket jól megtudja csinálni

ezért is irtam ide.  steve segitss ?:-/

 ****:)))
The pain you feel today will be the strenght you feel tomorrow.
Hard work beats talent when talent doesn't work hard.
"A világon semmiféle tehetség el nem vesz. Nem olyan bolond a természet, hogy hiába teremtsen erőket. Amit teremt, azért teremti, hogy hasznát vegye."
"A tehetség utat tör magának."

2009. November 08. - 13:44:20
Válasz #974
Nem elérhető

Kris