2024. Szeptember 20. - 17:19:30
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 305938 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

2009. Június 03. - 19:17:27
Válasz #945
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Június 03. - 19:23:48
Válasz #946
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Pisti! Most kezdem újra az edzést, 22 éves vagyok, előtte 13-tól 19 éves koromig edzettem, csak közbe jött egy súlyos betegség ami miatt abba kellett hagynom és elvesztettem mindent amit elértem :(

Mostani adataim: 180/60 kg


Így nézne ki a kajálásom:

1: 75g zabpehely + 2 kanál Up Your Mass, plusz gyümölcs + Mass-FX
2: 50g rizs, 90g csirkemell, plusz zöldség
3: 50g rizs, 90g csirkemell, plusz zöldség + Mass-FX
4: 50g rizs, 90g csirkemell, plusz zöldség
5: (edzés után) 2 kanál Up Your Mass + Mass-FX
6: 70g rizs, 100g csirkemell, plusz zöldség
7: 100g cottage chees , 75g zabpehely , 1 kanál Up Your Mass + Mass-FX


C-vitamnból megy be napi 5g még pluszba meg valamiyen vitamin pakk.



Rendben van ez így szerinted? Ha nem kérlek segíts! Köszönöm előre is.
Szia!

Ha jól látom ez kb. 150 g protein és közel 500 g szénhidrát. Nézd, egész jól összeraktad!  ;-oo-;

Ha mégsem leszel elégedett az eredményekkel akkor emelném a proteint 200 g közelébe.


 /7%
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Június 05. - 17:48:40
Válasz #947
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Steve! Én is kérdeznék akkor párat:)

Egy kérdezőnek (pár oldallal visszább) ilyet írtál:

"Ultrakirályok a barátaid, mert az említett gyakorlat nagyszerűen terheli a bicepsz belső részét és szuperül formálja az alsó részét!"

Nekem ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mely gyakorlatok terhelik-formázzák kifejezetten a felső részt? Ugyanis a franciarudas szélesfogású bicepszhajlítást én is rendszeresen végzem, és a tapasztalatom ugyanez, amit fentebb Te is leírtál, viszont szeretném ezt valahogy kompenzálni. Valami tipped van?

Írtál még olyat is, hogy a kedvenc bicepsz-gyakorlataid közt (illetve a saját, rendszeresen végzett gyakorlatok közt) szerepel az egykezes bicepszhajlítás, állva. Érdekel, hogy az, hogy állva csinálod, valami konkrét okból adódik, vagy csak neked így kényelmesebb, esetleg pusztán így szereted? Csak mert én ülve szoktam, és érdekel, hogy a kettő közt mi a különbség.


Valamint egy harmadik kérdés, a mell alsó részére szeretnék jobban ráfeküdni. Ennek érdekében az utolsó edzésen már az egykezes súlyzókkal való fekvenyomást, amit sokáig ferdepadon végeztem, mostmár egyenes padon végzem. Ezen kívül azonban még biztos vannak más lehetőségek is, ahogy mondtad, hogy meglepjük az izmokat mindig valamivel. Mit javasolsz ennek az izomcsoportnak meglepetésgyanánt?

Köszönöm előre is a válaszokat,
Hi!

1.

A bicepsz felső részét mondhatni minden (bicepsz) gyakorlat megdolgozza. Némelyik jobban, némelyik kevésbé. Pl. azt már emltettük, hogy a Scott pados hajlítások kifejezetten az alsó részt célozzák meg...de ez még nem jelenti azt, hogy közben a felső rész nem dolgozna. Szóval a lényeg az, hogy az alapvető bicepsz gyakorlatok különböző alternatíváit minden edzésen alkalmazd! Mindig legyen rúd, kézi súlyzók, kalapácsos mozdulat és csak elvétve gépek és csigák.


2.

Állva és ülve is szoktam végezni. Ülve kevésbé tudsz csalni, állva meg talán egy kicsit nagyobb súllyal megy.


3.

Nem mennék rá külön a mellizom alsó részére. Már korábban írtam vkinek, hogy ha fejletlen az alsó mellizom az csak annyit jelent, hogy az egész mell fejletlen még. Hisz ha nagyobb tömegű lenne a mell akkor alul eleve nagyobb kiterjedése/térfogata lenne. Véleményem szerint vagy kiegyensúlyozott mellizomzat létezik vagy pedig fejletlen felső mell. Kétlem, hogy vkinek az ALSÓ rész lenne fejletlen, hisz akkor lefelé befelé lejtene a melled...  ;D
Szóval végezz általános melledzéseket, ellentétben velem, mert én előtérbe helyezem a felső mellet. Te közel azonos arányban dolgozz minden területre. Edzésenként 4-5 gyakrolat.

A legfontosabbak:

-fekvenyomás rúddal/kézi súlyzókkal
-ferdenyomás rúddal/kézi súlyzókkal
-tárogatás kézi súlyzókkal sima/ferde padon
-tolódzkodás (ne úgy mint mindenki más...hanem lassan, előre dőlve, maximálisan megnyújtva és a felső holtponton a könyököket nem kiakasztva)
-áthúzás padon keresztben (de ezt nem szívesen írom mert az emberek 99%-a rosszul végzi és itt nem is tudom elmagyarázni...).



 @:-) =/+' @:-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Június 05. - 17:53:01
Válasz #948
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Steve. Azt szeretném kérdezni hogy a fehérje bevitel egy része történhet "tejporral"? Vagy annak nem sok értelme van?
Szia!

Nos életemben nem ettem/ittam/láttam még tejport, de van egy olyan halvány emlékem, hogy a sovány tejpor kb. 40 % fehérje, 50 % tejcukor és 10 % zsír...de majd javítson ki valaki.

Ebből kiindulva messzire elkerülném.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Június 05. - 19:52:13
Válasz #949
Nem elérhető

aleSs


" Amíg az erőmből futja megyek és előre megyek...és meg fogom mutatni, hogy meg lehet csinálni egyedül! Nem kell hozzá senkinek a segítsége !!! " by Farkas Andi

2009. Június 11. - 18:34:24
Válasz #950
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Helló!
Segítséget szeretnék kérni!
szálkásítani igyekszem de nem akar beindulni!
étrendem: reggeli:100g zabpehely + 1 turmix,cellmass(BSN),ARSON,PCT
                  3*a nap folyamán : 200g csirkemell , 100g rizs     
                    edzés után( kb.20:00) :  200g csirkemell, 100g párolt zöldség + 2turmix, cellmass
                    este még ha éhes vagyok 250g túrót bedobok
                     a második adag arsont edzés elött veszem be.
                     heti 3-4* 40perc bringa vagy 20-30perc kocogás de nem nagyon akar az uszógumi lemenni!
már a ch-t is csökkentettem de nem látom a hatást!:( (arra gondoltam az arson helyett spiropentet fogom kipróbálni, mert az arson nem pörget)
  A segítséget előre is köszönöm!
Hi!

Először is azt tudnám hozzáfűzni, hogy ez azért nem olyan kevés szénhidrát...ha jól látom akár 350-400 g naponta. Esetleg próbáld meg "hintáztatni" a mennyiségeket. A legegyszerűbb ha pl. 3-4 napon keresztül 100-150 g CH naponta, aztán az azt követő napon 350-400 g. Ez kicsit felgyorsítja majd az anyagcserédet, mert ha hosszabb ideig azonos mennyiségeket viszel be akkor hajlamos lassulásra az anyagcsere.

A Spiropent azért egész más kategória mint az Arson... Ettől függetlenül mehetnek együtt is. De csak óvatosan az adagolásokkal!
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Június 11. - 18:45:47
Válasz #951
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Pisti!

Sikerült rendbe tenni a gyomrom olyannyira, hogy 3 adagolókanalas turmix meg se kottyan már, eddig az 1 kanál volt a max, amitől nem puffadtam  :-X

Kérdésem a következő lenne:
Szerinted mennyi az a fehérje mennyiség, amit egyszerre érdemes bevinni a 100kg-omhoz, értve ezt naturálon és nem naturálon.. Gondolom ha több részletben viszem be ugyanazt a mennyiséget, mondjuk 2 óránként, sokkal többet profitálok, mintha egyszerre megy be mondjuk 90g.

Válaszod előre is köszönöm  :-){
Üdv!

Erre nem igazán tudok válaszolni. Egyénfüggő és hozzászokás kérdése is...meg persze attól is függ, hogy ki mit használ még mellé és emellett mennyi a napi szénhidrát és zsírbevitele.

Minden esetre edzés után sztem min. 30 g proteint be kell vinni. Normál esetben és naturálon sztem edzés után 50-60 g körül van az optimális limit. A felső határ meg egyénfüggő. Nálam alacsony szénhidrátos diéta mellett 80-100 g sima ügy.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Június 12. - 10:07:44
Válasz #952
Nem elérhető

God Vazzeg


Szia Pisti!

Sikerült rendbe tenni a gyomrom olyannyira, hogy 3 adagolókanalas turmix meg se kottyan már, eddig az 1 kanál volt a max, amitől nem puffadtam  :-X

Kérdésem a következő lenne:
Szerinted mennyi az a fehérje mennyiség, amit egyszerre érdemes bevinni a 100kg-omhoz, értve ezt naturálon és nem naturálon.. Gondolom ha több részletben viszem be ugyanazt a mennyiséget, mondjuk 2 óránként, sokkal többet profitálok, mintha egyszerre megy be mondjuk 90g.

Válaszod előre is köszönöm  :-){
Üdv!

Erre nem igazán tudok válaszolni. Egyénfüggő és hozzászokás kérdése is...meg persze attól is függ, hogy ki mit használ még mellé és emellett mennyi a napi szénhidrát és zsírbevitele.

Minden esetre edzés után sztem min. 30 g proteint be kell vinni. Normál esetben és naturálon sztem edzés után 50-60 g körül van az optimális limit. A felső határ meg egyénfüggő. Nálam alacsony szénhidrátos diéta mellett 80-100 g sima ügy.

Értem, köszi  ;-oo-; Utána olvastam közben én is, és elvileg jobb, ha a nap folyamán egyenletes a fehérje bevitel, így inkább sűrűbben kevesebbet elvet fogom követni, mint az egyszerre sokat. Edzés után úgy érzem, kell a 90-100g, legalábbis nem esik annyira össze az izom másnapra, egyéni megfigyelés  ;D

2009. Június 16. - 20:48:13
Válasz #953

Gerr

Vendég
Szia Steve,

diéta ügyben lenne szükségem a véleményedre. Hosszú kihagyás után év elején kezdtem újra az edzéseket (ezt már leírtam más topikban), az izommemóriának és az elég jó genetikámnak hála elég gyorsan "alakultam (és alakulok) vissza" a régebbi formámra. Tömegnövelést testsúlyom miatt abszolút nem terveztem, a magas fehérje és alacsonya(bba)n tartott szénhidrát bevitel volt a cél. 187 cm vagyok, 120 kg. Nagyon képet egyenlőre nem tudok föltenni, de az avataromon látszik valamennyire, hogy hálistennek az elég nagy mennyiségű fölös zsír nem szumós alkatot rejt. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e valamennyi kilótól megszabadulnom (olyan 10-15-re gondoltam), vagy ezt az évet az újrakezdés miatt pörgessem végig vigyázva a kajálásra? Nem szeretnék hirtelen nagyon visszaesni a diéta miatti esetleges izomvesztés okán, viszont érzem hogy a közérzetemen sokat javítana pár kiló leadása. Szóval eléggé tanácstalan vagyok az ügyben...1 hete egyébként többet forditok alapjáraton a kardióra (túlzásba azért nem viszem), zöld teát fogyasztok napi 1 liter körül plusz thermo-x megy épp (ajándék volt, gondoltam kipróbálom).
Válaszodat, tanácsod előre is köszönöm!


2009. Június 17. - 11:55:11
Válasz #954
Nem elérhető

valakivagyok


Szia.
Szerinted mi a tenedő ínhüvelygyulladással? Már kihagytam egy hónapot ahogy vissazjöttem edzeni már szinte nem is éreztem most egy hónap után megint érzem kicsit az alkaromban a fájdalmat.
Aminél nem fáj az bicepsznél 12kg.Mit lehetne kezdeni a kezemmel csináljam tovább 12kg-val hogy erösödjön vagy valami? :)
Köszi.

2009. Június 21. - 16:31:23
Válasz #955
Nem elérhető

Dreamliner


Szia  (:-)
Most kezdtem az edzeseket ujra leirom milyen kiegeket akarok vasarolni.
Cytogen whey gainer 6kg.Crea-Bomb 660 gr,...... C-1000 Caps,...... Calcium-Magnesium 
Ez igy jo ossze allitas?
Üdv :-):-)::

2009. Június 21. - 16:31:23
Válasz #956
Nem elérhető

Dreamliner


Szia.
Szerinted mi a tenedő ínhüvelygyulladással? Már kihagytam egy hónapot ahogy vissazjöttem edzeni már szinte nem is éreztem most egy hónap után megint érzem kicsit az alkaromban a fájdalmat.
Aminél nem fáj az bicepsznél 12kg.Mit lehetne kezdeni a kezemmel csináljam tovább 12kg-val hogy erösödjön vagy valami? :)
Köszi.
#:-)

2009. Június 21. - 21:51:02
Válasz #957
Nem elérhető

Rafi


Szia!
Segitségedet szeretném kérni ,15 éves fiu  vagyok és van egy gerinc problémám Scheuermann-kór.Tudsz nekem küldeni egy edzés tervet(vagy ajánlani egy oldalt ahol utána nézhetek)
Az orvosaim azt mondják fekve mindent csinálhatok de abban kérném a segítséged hogy minden izmomat a legkevesebb gerinc terhelés nélkül egyformán kidolgozhassam.
És az volna a kérdésem hogy melyik az az izomtömeg növelő amit biztonságosan használhatok válaszod előre is köszönöm

2009. Június 25. - 18:44:21
Válasz #958
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Steve,

diéta ügyben lenne szükségem a véleményedre. Hosszú kihagyás után év elején kezdtem újra az edzéseket (ezt már leírtam más topikban), az izommemóriának és az elég jó genetikámnak hála elég gyorsan "alakultam (és alakulok) vissza" a régebbi formámra. Tömegnövelést testsúlyom miatt abszolút nem terveztem, a magas fehérje és alacsonya(bba)n tartott szénhidrát bevitel volt a cél. 187 cm vagyok, 120 kg. Nagyon képet egyenlőre nem tudok föltenni, de az avataromon látszik valamennyire, hogy hálistennek az elég nagy mennyiségű fölös zsír nem szumós alkatot rejt. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e valamennyi kilótól megszabadulnom (olyan 10-15-re gondoltam), vagy ezt az évet az újrakezdés miatt pörgessem végig vigyázva a kajálásra? Nem szeretnék hirtelen nagyon visszaesni a diéta miatti esetleges izomvesztés okán, viszont érzem hogy a közérzetemen sokat javítana pár kiló leadása. Szóval eléggé tanácstalan vagyok az ügyben...1 hete egyébként többet forditok alapjáraton a kardióra (túlzásba azért nem viszem), zöld teát fogyasztok napi 1 liter körül plusz thermo-x megy épp (ajándék volt, gondoltam kipróbálom).
Válaszodat, tanácsod előre is köszönöm!


Szia!

Nos ha okosan diétázol akkor miért kellene félned az esetleges izomvesztéstől? Meg gondolom amúgy sem afféle keresztben-hosszában keresztszálkás fazon a cél jelenleg...olyankor nehéz megóvni az izomzatot, de ha csak némi felesleget szeretnél ledobni akkor ettől nem kell tartanod.

Csupán annyi a dolgod, hogy magasan tartsd a fehérjebevitelt (min. 2-2.5 g/tskg), mérsékelten a CH-t (ez egyénfüggő, de majd mesélhetsz róla...) és alacsonyan a zsírt. Valamint mindezeket a lehető legminőségibb forrásokból kellene fedezned!

Az edzésen sztem nem kell változtatnod. Edzz olyan stílusban ahogyan felépítetted az izomzatodat. El ne kezdj fitness-ezni, meg 20-akat fekvenyomni!  ˝=/ :D

Az alakulásod tempója a diétád keménységétől (CH) és a kardió mennyiségétől, intenzitásától fog függeni!
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Június 25. - 19:00:49
Válasz #959

Gerr

Vendég
Szia Steve,

diéta ügyben lenne szükségem a véleményedre. Hosszú kihagyás után év elején kezdtem újra az edzéseket (ezt már leírtam más topikban), az izommemóriának és az elég jó genetikámnak hála elég gyorsan "alakultam (és alakulok) vissza" a régebbi formámra. Tömegnövelést testsúlyom miatt abszolút nem terveztem, a magas fehérje és alacsonya(bba)n tartott szénhidrát bevitel volt a cél. 187 cm vagyok, 120 kg. Nagyon képet egyenlőre nem tudok föltenni, de az avataromon látszik valamennyire, hogy hálistennek az elég nagy mennyiségű fölös zsír nem szumós alkatot rejt. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e valamennyi kilótól megszabadulnom (olyan 10-15-re gondoltam), vagy ezt az évet az újrakezdés miatt pörgessem végig vigyázva a kajálásra? Nem szeretnék hirtelen nagyon visszaesni a diéta miatti esetleges izomvesztés okán, viszont érzem hogy a közérzetemen sokat javítana pár kiló leadása. Szóval eléggé tanácstalan vagyok az ügyben...1 hete egyébként többet forditok alapjáraton a kardióra (túlzásba azért nem viszem), zöld teát fogyasztok napi 1 liter körül plusz thermo-x megy épp (ajándék volt, gondoltam kipróbálom).
Válaszodat, tanácsod előre is köszönöm!


Szia!

Nos ha okosan diétázol akkor miért kellene félned az esetleges izomvesztéstől? Meg gondolom amúgy sem afféle keresztben-hosszában keresztszálkás fazon a cél jelenleg...olyankor nehéz megóvni az izomzatot, de ha csak némi felesleget szeretnél ledobni akkor ettől nem kell tartanod.

Csupán annyi a dolgod, hogy magasan tartsd a fehérjebevitelt (min. 2-2.5 g/tskg), mérsékelten a CH-t (ez egyénfüggő, de majd mesélhetsz róla...) és alacsonyan a zsírt. Valamint mindezeket a lehető legminőségibb forrásokból kellene fedezned!

Az edzésen sztem nem kell változtatnod. Edzz olyan stílusban ahogyan felépítetted az izomzatodat. El ne kezdj fitness-ezni, meg 20-akat fekvenyomni!  ˝=/ :D

Az alakulásod tempója a diétád keménységétől (CH) és a kardió mennyiségétől, intenzitásától fog függeni!

Igazából a diétától azért félek, mert "naturál" vagyok. Úgy gondolom messze nem értem el a maximumom.
Versenyezni nem fogok (kevés vagyok hozzá és öreg), úgyhogy a vészjósló külső a cél  ;D
Természetesen a hasam a problémás testrész és ugye lokálisan fogyni csak a TV ujság hátoldalán található hirdetésekben lehet.
Fehérjét nagyon sokat fogyasztok, szerintem többet, mint amit elbír a szervezetem (estére némi émelygés már jellemzően előjön). Nagyon kardiózni, ugrabugrálni nem akarok (szoktam gyalogolni gépen, de bemelegítés és levezetés céljából).