2024. Július 07. - 05:30:53
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 294487 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

2007. December 03. - 23:30:20
Válasz #240
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Pisti! Az lenne a kérdésem hogy a mell-hát szuperszettben történő edzése megfelelő? Most próbáltam ki először és nagyon tetszett, hogy az egész felsőtestem bedurrant tőle.
Így nézne ki:
fekvenyomás - húzódzkodás 12-10-8-6
ferde nyomás - döntött törzsű evezés 12-10-8-6
tárogatás gépen - nyakhoz húzás csigán 15-12-10-10
Áthúzás - evezés csigán 15-12-10-10

Ez így megfelelő?
               


Szia!

Amit leírtál az is tökéletes, de ha már itt tartunk leírom Arnold legendás mell-hát edzéstervét is, ami nagyon is hasonlít a tiédre... ;)


1. Szuperszett

Fekvenyomás rúddal
Húzódzkodás

2. Szuperszett

Ferdénnyomás rúddal
T rudas evezés

3. Szuperszett

Tárogatás sima padon kézi súlyzókkal
Döntött törzsű evezés rúddal

4. Szuperszett

Tolódzkodás
Szűk fogású húzódzkodás

+

Nyújtott karú áthúzás
Pózolás


Piramiselv szerint emelte a súlyokat és széles skálán mozogtak az ismétlésszámai (20-6).


 @:-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. December 04. - 08:06:39
Válasz #241
Nem elérhető

tomi


Up the dose, lift the most!

2007. December 04. - 10:35:34
Válasz #242
Nem elérhető

hopika


Én régebben csináltam így az edzésket a Tölgy nyomán és ki lehet bírni,plusz sok időt meg tudsz vele takarítani.
Most is mell-hát van együtt-ez megmaradt az emlékeimből... =/+'
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2007. December 09. - 00:55:41
Válasz #243
Nem elérhető

axell


Hello Steve!
A segítségedet szeretném kérni zsírégetés témakörben?!
Paraméterek:
  - Tömeg: 86-87kg
  - Testzsírszázalék:16%
  - LBM(zsírmentes testtömeg):72-73kg
  - Zsírtömeg:14kg
  - Cél:8-10% testzsír  -  7-8 kgzsír leadása 6-8 hét alatt

Diéta:40/40/20       @ 2400kcal               
          (protein/CH/zsír)
260g P + 200-220g CH + 50g Zsír  (kb.)
(whey protein + vitamin/mineral complex  --  kiegészítőként + zsírégető????)
Edzés:4 nap súlyzós + 3 nap kardió(reggel + du.)30min/kardioedzés   majd +10min minden 2 hét elteletével

1.kérdés:
Megfelel- e ez az étrend vagy sok a Ch, stb??

2.kérdés:
Edzésmennyiség megfelelő -e??

3.kérdés
Zsírégető - milyen (estleg melyik a legjobb választás - ár érték arányban)Pl.:StimX/Arson/HyrdoxycutHC/Lipo6/CytoLean..stb.

4.kérdés/kérés:egyéb hasznos tanács...sosem szálásítottam még...

Elöre is köszönöm!!!


2007. December 09. - 01:12:39
Válasz #244
Nem elérhető

fastor


SZia PIsti:azt szeretném kérdeznihogy hogyan tudnám felhzoni a karomat!
az  úszás miatt amit sportolok, fejlett a hátam, a mellemet, és a vállamat is sikerült felhoznom de a karom nem akar fejlödni...:S próbáltam már nagy súlyal szabálytalanul, közepessel szabályosan, mégse nö úgy mint a többi, szinte egyáltalán nem:S jó nyiilván valamennyire...
esetleg van valami amit érdmees lenne megpróbálnom?
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2007. December 09. - 05:13:22
Válasz #245
Nem elérhető

Frici


Szia Steve!

Most találtam rá erre a fórumra, már rég óta nem foglalkozom a testépítéssel, de mostanában megint érdekelni kezdett a dolog. Először is gratulálok neked, a testépítésben elért eredményeidhez! Nekem egy két tanácsra lenne szükségem. Én most 27 éves vagyok! 12-16 éves koromig kerékpár versenyző voltam, majd 16-22 éves koromig súlyzós edzéseket végeztem, de persze a kerékpár is megmaradt melette de már nem versenyszerűen. Elég vékonyka legény voltam 16 évesen. 59 kg és 177cm magas. Nagyon nehezen híztam mindig bár elég jó minőségben. 6 év gyúrás alatt sikerült 59-ről 86kg ra felhíznom. Elég jó minőségben, hasamon látszottak a kockák, nem voltam nagyon vizes, zsíros. De 6 év után jött egy forduló pont az életemben és inkább csak buliról bulira jártam az edzéseket pedig elhanyagoltam majd teljesen abbahagytam. Kerékpározom néha aztán ennyi az edzésem. Most 70kg vagyok és 179cm magas. Szerencsére nem zsírosodtam el a semmittevésben inkább csak csúnyán elvesztettem az izomtömegem. Vékony vagyok de szálkás. Most újra szertném kezdeni a testépítést. Azért emlékszem még sokmindenre nem felejtettem el a gyakorlatokat. Az teljesen egyértelmű hogy a 0-ról kell kezdem mint bármelyik kezdő. De viszont kiváncsi lennék, hogy most vajon megint ugyan olyan sok idő lesz elérni a régi formám vagy emlékszik a szervezet és esetleg hamarbb vissza jön a régi fizikum? Efellől már sokféle legendát halottam de gondoltam megkérdezek egy olyan profit mint te. A másik kérdésem pedig az lenne, hogy milyen táplálék kiegészítőket javasolnál így a kezdéshez? Láttam egy olyat reklámozni az oldalon, hogy nitro-tech hardcore. Nem egy olcsó termék, de azt írják nagyon hatásos. Bár igaz mindegyikre ezt szokták mondani. :) Ez a protein jó lenne nekem a kezdéshez vagy esetleg valami más fajta?
Válaszodat előre is köszönöm. Üdv. Frici.

2007. December 09. - 15:33:27
Válasz #246
Nem elérhető

Yanou


Szia Frici!

Ugyan én nem Steve vagyok, sőt profi sem vagyok, de az általad leírtak alapján nagyon hasonló cipőben járunk! Én is nemrég kezdtem újra a testépítéssel foglalkozni egy hosszabb kihagyás után és mára (kb 5 hónap után) már teljes mértékben a régi úton tudok járni az edzések szempontjából. Az újrakezdés első két hónapjában lesznek nehézségek, de (személyes tapasztalatból kiindulva) hidd el ez az időszak átmeneti és valóban gyorsan át lehet rajta lendülni!
Egy két dolog, ami segíthet túlvészelni valahogy ezt a pár első hetet:
- Fokozatosság!
Ha egyből nekiveselkedsz a régen használt súlyoknak, annak könnyen sérülés lehet a vége. Használd a régi súlyok kb felét minden gyakorlatnál! Az első edzések inkább átmozgató jellegűek legyenek, heti 3-nál ne nagyon legyen sűrűbb, valamint ne menj rá külön izomcsoportokra edzésenként, hanem próbáld átmozgatni az egész tested! Hidd el, így is előjön az a régen tapasztalt érzés, amit izomláznak hívunk... :-\  :)
Az első hónap letelte után nekifekhetsz az izomcsoportokra tagolt edzésnek, emelhetsz heti 4-5 alkalomra, ha van rá lehetőséged. Kis súlyokkal kezdj, de minden edzésen pakolj még pár kilót a rudak végére, vagy a stiftet tedd lentebb pár vaslappal. Ez az elején elég gyorsan fog menni, ami idővel (esetemben a második hónap után) belassul... A súlyok emelésének lassulása lesz az az időszak, amikor a tükörbe belenézve felfedezni véled a régi önmagad néhány szellemképét. Na innen átestél a holtponton, visszaállhatsz minden szempontból a régi edzésritmusodra...
- Esetleges fájdalmak...
Mivel elszoktak a végtagjaid a súlyoktól, így könnyen lehet, hogy előjön néhol ilyen-olyan fájdalom. Nekem az alkarom kezdett el fájni nem is picit az elején, de Steve tanácsainak köszönhetően mára teljesen megszűnt. Idő kell, mire visszaszokik a szervezeted a megterheléshez, légy türelmes, idővel elmúlik! Használj fáslit, csuklószorítót, övet! Ezekkel megelőzheted/csökkentheted a kellemetlenségeket!
- Kezdő löket!
A kajálás rendbetétele alap, ezt nem is említeném külön...ezen felül én fél kiló kreatin monohidráttal, dextrózzal (szőlőcukor) tettem könnyebbé a kezdést, valamint ezt kiegészítendő vegyél valami normális minőségű fehérjét (az általad említett MT Nitro-Tech Hardcore-t vettem én is, nagyon jó választás)! Engem nagyon megdobott mind mentálisan, mind fizikailag, és ez cumó nem is jelent olyan nagy kiadást. Łł=

Ami biztos:
Jó helyre jöttél, itt a fórumon igencsak nagy nevek tudnak Neked (is) segítő szavakat monitorra vetni! Sokat tanulhatsz akár csak a fórum olvasásából is, valamint az egész társaságnak összetartó ereje van, így ha valahol megbotlasz az újonnan macsétával feltárandó utadon, akkor elég pl egy edzésnaplóba/termékteszbe beleolvasnod...garantáltan kirángat a mentális mélypontodból! Van egy pár igen erőtadó módon fogalmazó emberke itt...

Ebben a hozzászólásban csak a saját tapasztalataimat írtam le, nekem sikerült az újrakezdés, nagyon élvezem az egész feelingjét, valamint az életformával kapcsolatos összes "hercehurcát", remélem Neked is hasonlóképp sikerül formába hozni magad! =/+'

Jó fórumozást, kívánom, hogy minél hamarabb csapja meg az orrodat a vasszag! ;D

2007. December 13. - 07:09:35
Válasz #247
Nem elérhető

Frici


Nos köszönöm a tanácsokat! Azért olyan nagyon nem vagyk amatőr, hogy elkezdjem azokat a súlyokat használni amiket régen. Szerintem még a fele is megerőltető lenne. Legalább is az ízületekre nézve mindenképpen. Szörnyű érzés, hogy ennyi
 izmot elvesztettem. A karom már 44cm volt. Most meg kb 35.   A vasszag már nagyon hiányzik! Januártól fogom elkezdeni az edzéseket! El kezdeném előbb is, de most sajnos fogorvoshoz járok és az evéssel gondok vannak. Amíg ezen túl nem esek addig nem akarom elkezdeni. A heti 3 az szerintem is bőven elég lesz, bár úgy érzem tovább is mint 1 hónap. Én egy olyan 6-7kg hízás-ig heti 3 napot tervezek. Csak alap gyakorlatok, aztán majd ha már rajtam van az a 6-7kg izom akkor jöhet a 4 napos. Meg persze nekem kerékpározás még kiegészíti a gyúrást. A lábnak nagyon jót tesz. Imádok tekerni. Igaz kicsit nehezebb a hízás ha sokat tekersz, de az izomminőség javul én legalább is ezt tapasztaltam. Lábedzés után mindig tekertem kb egy 20km-t volt hogy 30-at is! Nagyon jót tett a lábamnak. A combom és vádlim volt a legjobban fejlődő izomcsoprtom! és nem is kelett hatalmas súlyokkal goggolnom hozzá, voltak srácok akik szó szerint a duplájával guggoltak és sokkal szarabb lábuk volt mint nekem! Bár most a lábam sincs a helyzet magaslatán, de majd januártól beindul a kemény body!

2007. December 14. - 09:04:00
Válasz #248
Nem elérhető

darknight



Helló Steve!

Egy olyan témában kérném a segítségedet, sőr inkább a véleményedet, ami rajtam kívül valószínűleg másokat is érdekelhet. Ezek a különböző szárazizom-növelő, prohormon-illetve szteroidszerű, de legálisan kapható készítmények.

Te, mint elismert és sokat látott IFBB profi, hogyan látod ezeknek a termékeknek a hatásosságát, mennyivel jobbak egy átlagos kiegőszítőnél, egy átlag kieg-kombónál (fehérje, tömegnövelő, kreatin-transzport, BCAA-k, aminosavak, NO-fokozók, erőfokozók stb.), mennyivel megterhelőbbek a szervezet számára, és persze mennyivel kevesebbek egy szteroidtól. Nyilvánvaló, hogy ezekkel sem érhető el olyan fejlődés, mint egy szteroiddal, de megéri-e a szedésük a maguk esetleges kockázatával az átlag kiegészítőkkel szemben.

Egy helyen korábban már írtad, hogy ALRI termékeket nem próbáltál még, de az Anabolic Xtreme-től a Hyperdrol-t használtad már, és a terméktesztekből azt is megtudhattuk, hogy Linda, nő létére, bevállalta az Orastan-A-t, ami igen dícséretes és maximális eltökéltséget jelent :-)!. Kiváncsi lennék, hogy Neked/Nektek hogy váltak be ezek a készítmények, hozták-e azt az eredményt, ami elvárható tőlük.

Az islandsupplements.com-on anabolic-hormone alternative-ként vannak kategorizálva pl. a következő termékek:
ALRI: Bad Ass Mass, Jungle Warfare, Anabolic Xtreme: Hyperdrol X2, Mass FX, MHP: Sarm-X, Leukidrol-SR, A-Bomb, MuscleTech: Musclebuilding Stack, Leukic, Anator P70, jövőbeli termékek közül pedig a BSN: NCG-CR és a MuscleTech-től az Anabolic Halo.

Emellett külön kategóriát képeznek ezen az oldalon a prohormonok, 3 kategóriára felosztva: Superdrol és klónjai, Halodrol-50 és klónjai, Cutting prohormonok. Superdrol klónok pl. AMS: Super Mastervol, illetve Anabolic Xtreme: SuperDrol NG.
Halodrol-50 klón pl. Peak Performance: ProMagnon-25. Cutting prohormon pedig pl. Ergopharm: 11-Oxo, illetve a Gaspari: Orastan-A-nak megfelelő CTD Labs: Winadrol. Emellett ez az oldal sima prohormonként kategorizálja pl. az ALRI: Pro-Anabol-t, vagy mondjuk az AX-től a 3-AD-t. Plusz ott van a rengeteg olyan termék, amiket kis hazánkban nem forgalmaznak.

Steve, most őszintén ;), mennyire érik meg az árukat (mindenféle értelemben) ezek a termékek? Érdemes ezeket már 1-2 év edzés után szedni, vagy csak akkor érdemes őket bevetni, ha már megállt a fejlődés, de az ember nem akar szteroidhoz nyúlni? Vagy megfelelő edzés, kajálás, alap kiegészítők szedése is elegendő a célok eléréséhez, ha valaki egy neki tetsző, nem versenyképes, de kidolgozott fizikumot szerezne? Kellenek ezek a cuccok, vagy "támogatásnak" elég egy kis NO-fokozó, pörgető, tesztófokozó cucc (pl. kis Altered State, Aplodan, Nitrix, Axis-Ht, miegyebek)?

Én a magam részéről még csak az ALRI termékeit próbáltam, eddig a Jungle Warfare/Bad Ass Mass/Pro-Anabol/Restore-kombóból véglegesen a Jungle-t abszolváltam, jelenleg a BAM és a Pro-Anabol megy párhuzamosan. Eddig tömegben jött a heti 1-1 kiló, és erőben is volt növekedés, de igazán ezen a héten kezdem érezni a dolgot. Nem tudom, hogy ezt a 3. komponens, a Pro-Anabol okozza-e önmagában, vagy a Bad Ass Mass-el karöltve hozzák ezt a hatást, mindenesetre most kezd beindulni a cucc >:D. Kiváncsi leszek a végére, ez majd majd másfél hónap múlva kiderül.

Steve,  nagyon érdekel a Te véleményed ezekkel a cuccokkal kapcsolatban, de örömmel fogadom bárki hozzászólását, aki próbált már hasonló terméket. Addig is: /7% :-oD =/+' :-)- /7% :-oD =/+' :-)-
"Faith Divides Us Death Unites Us"

"Vágyból építesz templomot
Vagy elhagyod, vagy lerombolod
Új bánat űz, új fájdalom kell
A múló öröm nem érdekel"

"Monsters are real, and ghosts are real, too. They live inside us. And sometimes they win."

"The Night Is Darkest Just Before The Dawn"

"A Bűn Zsoldja Halál" (Róma 6:23)

"Az Emberek Erejét Nem Számokban Mérik..."

2007. December 14. - 09:24:16
Válasz #249
Nem elérhető

hopika


Jó a kérdés,szerintem sokunkat érdekel ez a dolog.
Ettől függetlenül 100%-ig biztosat szerintem Pisti sem fog tudni mondani,mivel mindenkinél másképp hatnak a szerek.
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2007. December 14. - 18:14:36
Válasz #250
Nem elérhető

Jordan


Csá!!! Igaz e az hogy milos felkészul a 2008as Japán Gpre???  0o0o0
Drugs Bunny Edző Válaszol
Szia Bunny! A Sárga kapszula olyan lett nekem, mint a Szent Grál, egy Szentírás, maga a Szent Biblia :)

2007. December 16. - 07:45:03
Válasz #251
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Hello Steve!
A segítségedet szeretném kérni zsírégetés témakörben?!
Paraméterek:
  - Tömeg: 86-87kg
  - Testzsírszázalék:16%
  - LBM(zsírmentes testtömeg):72-73kg
  - Zsírtömeg:14kg
  - Cél:8-10% testzsír  -  7-8 kgzsír leadása 6-8 hét alatt

Diéta:40/40/20       @ 2400kcal               
          (protein/CH/zsír)
260g P + 200-220g CH + 50g Zsír  (kb.)
(whey protein + vitamin/mineral complex  --  kiegészítőként + zsírégető????)
Edzés:4 nap súlyzós + 3 nap kardió(reggel + du.)30min/kardioedzés   majd +10min minden 2 hét elteletével

1.kérdés:
Megfelel- e ez az étrend vagy sok a Ch, stb??

2.kérdés:
Edzésmennyiség megfelelő -e??

3.kérdés
Zsírégető - milyen (estleg melyik a legjobb választás - ár érték arányban)Pl.:StimX/Arson/HyrdoxycutHC/Lipo6/CytoLean..stb.

4.kérdés/kérés:egyéb hasznos tanács...sosem szálásítottam még...

Elöre is köszönöm!!!


Szia!

1. válasz

Az étrendben a makronutriensek aránya és mennyisége jónak tűnik a testsúlyodhoz. A CH nagyon egyénfüggő dolog. Mindenesetre a beállítását ahhoz mérném, hogy mennyi CH-t szoktál enni tömegnöveléskor. Én minden évben azt csináltam a diétámnál, hogy megnéztem mennyi CH-t etten addig, amivel tartottam illetve növeltem a testsúlyomat és a diéta kezdetekor megtartottam ezt a mennyiséget, csak ezt a CH mennyiséget kizárólag minőségi szénhidrátokból vittem be (cukor, sültkrumpli, pékárú elfelejtve és persze a zsír is). Ez a változtatás máris szálkásodást idézett elő MINDEN ÉVBEN! Szinte mindig kb. napi 500 g CH-val kezdtem a diétát és ezt 12 hét alatt vittem le nulla közelébe.


2. válasz

Edzésmennyiségből ez legyen a minimum!


3. válasz

A Hydroxycut-ot és a Lipo-6-ot egyaránt jónak tartom. Igaz, most a Lipo-6X még jobbnak tűnik az Arson-nal egyetemben de ezeket még nem próbáltam...illetve Arson-t dobtam már be edzések előtt és brutál jól pörget!



Egyéb tanácsok? Rengeteg lehetne... Nézz még körbe a fórumon, ebben a topikban is sok-sok tanács van még a szálkásításhoz!

Ha drasztikusan lecsökkentetted már a CH-t ne felejts el emelni a protein és zsírbeviteleden, hogy némileg fenntartsd a makronutriensek egyensúlyát!



Sok sikert!
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. December 16. - 08:05:46
Válasz #252
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
SZia PIsti:azt szeretném kérdeznihogy hogyan tudnám felhzoni a karomat!
az  úszás miatt amit sportolok, fejlett a hátam, a mellemet, és a vállamat is sikerült felhoznom de a karom nem akar fejlödni...:S próbáltam már nagy súlyal szabálytalanul, közepessel szabályosan, mégse nö úgy mint a többi, szinte egyáltalán nem:S jó nyiilván valamennyire...
esetleg van valami amit érdmees lenne megpróbálnom?

Szia!

Ez nem egyszerű kérdés... Általában az ilyen esetekben majdnem minden rendben sokott lenni, csak túl türelmetlen az illető.

Először is elegendő proteint kell bevinned! Véleményem szerint minimum 3 g/tskg-ot! Ez a legfontosabb! Csakis proteinből lesz izom! Se zsírból, se szénhidrátból nem fogsz izmokat építeni...mert nem lehet.

Aztán...rendszeresen meg kell edzened keményen az karjaidat, de hagyni kell elegendő regenerációt nekik, mivel kis izomcsoportok könnyű őket túledzeni. Sztem hetente kétszer azért belefér.

Például úgy is beoszthatod a heti edzésedet, hogy egyik nap a bicepszet rakod egy nagyobb izmcsoport mellé, egy másik nap pedig a tricepszet...majd egy harmadik napon pedig egyben edzed őket. Én is így edzek most.

Ez a heti edzésbeosztásom:

Hétfő:       Mell, bicepsz
Kedd:        Váll, tricepsz
Szerda:     Hát
Csütörtök:  Láb
Péntek:      Mell, kar
Szombat:   Pihenő
Vasárnap:  Pihenő


Én hétfőn és kedden jobban rámegyek, hogy külön-külön is kikészítsem őket alacsony és közepes ismétlésszámmal, majd pénteken általában szuperszetteket és magas ismétlésszámokat alkalmazok.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. December 16. - 11:55:51
Válasz #253
Nem elérhető

axell


Idézet
Szia!

1. válasz

Az étrendben a makronutriensek aránya és mennyisége jónak tűnik a testsúlyodhoz. A CH nagyon egyénfüggő dolog. Mindenesetre a beállítását ahhoz mérném, hogy mennyi CH-t szoktál enni tömegnöveléskor. Én minden évben azt csináltam a diétámnál, hogy megnéztem mennyi CH-t etten addig, amivel tartottam illetve növeltem a testsúlyomat és a diéta kezdetekor megtartottam ezt a mennyiséget, csak ezt a CH mennyiséget kizárólag minőségi szénhidrátokból vittem be (cukor, sültkrumpli, pékárú elfelejtve és persze a zsír is). Ez a változtatás máris szálkásodást idézett elő MINDEN ÉVBEN! Szinte mindig kb. napi 500 g CH-val kezdtem a diétát és ezt 12 hét alatt vittem le nulla közelébe.


2. válasz

Edzésmennyiségből ez legyen a minimum!


3. válasz

A Hydroxycut-ot és a Lipo-6-ot egyaránt jónak tartom. Igaz, most a Lipo-6X még jobbnak tűnik az Arson-nal egyetemben de ezeket még nem próbáltam...illetve Arson-t dobtam már be edzések előtt és brutál jól pörget!



Egyéb tanácsok? Rengeteg lehetne... Nézz még körbe a fórumon, ebben a topikban is sok-sok tanács van még a szálkásításhoz!

Ha drasztikusan lecsökkentetted már a CH-t ne felejts el emelni a protein és zsírbeviteleden, hogy némileg fenntartsd a makronutriensek egyensúlyát!



Sok sikert!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2007. December 16. - 13:47:23
Válasz #254
Nem elérhető

fastor


SZia PIsti:azt szeretném kérdeznihogy hogyan tudnám felhzoni a karomat!
az  úszás miatt amit sportolok, fejlett a hátam, a mellemet, és a vállamat is sikerült felhoznom de a karom nem akar fejlödni...:S próbáltam már nagy súlyal szabálytalanul, közepessel szabályosan, mégse nö úgy mint a többi, szinte egyáltalán nem:S jó nyiilván valamennyire...
esetleg van valami amit érdmees lenne megpróbálnom?

Szia!

Ez nem egyszerű kérdés... Általában az ilyen esetekben majdnem minden rendben sokott lenni, csak túl türelmetlen az illető.

Először is elegendő proteint kell bevinned! Véleményem szerint minimum 3 g/tskg-ot! Ez a legfontosabb! Csakis proteinből lesz izom! Se zsírból, se szénhidrátból nem fogsz izmokat építeni...mert nem lehet.

Aztán...rendszeresen meg kell edzened keményen az karjaidat, de hagyni kell elegendő regenerációt nekik, mivel kis izomcsoportok könnyű őket túledzeni. Sztem hetente kétszer azért belefér.

Például úgy is beoszthatod a heti edzésedet, hogy egyik nap a bicepszet rakod egy nagyobb izmcsoport mellé, egy másik nap pedig a tricepszet...majd egy harmadik napon pedig egyben edzed őket. Én is így edzek most.

Ez a heti edzésbeosztásom:

Hétfő:       Mell, bicepsz
Kedd:        Váll, tricepsz
Szerda:     Hát
Csütörtök:  Láb
Péntek:      Mell, kar
Szombat:   Pihenő
Vasárnap:  Pihenő


Én hétfőn és kedden jobban rámegyek, hogy külön-külön is kikészítsem őket alacsony és közepes ismétlésszámmal, majd pénteken általában szuperszetteket és magas ismétlésszámokat alkalmazok.

köszönöm! @:-)
kipróbálom! ;-oo-;
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó