2024. Július 02. - 11:10:34
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 294220 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

2007. November 05. - 02:33:53
Válasz #180
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Wow, ez igen! Nagyon jó kis cikk, köszönjük szépen Pisti, én totál beleillek a XXI. századi gyúrós képbe. Eddig is folyékony amino-t ittam, de csak közvetlenül edzés után. Ezekszerint, jobban járok, ha már edzés 2. félórájában elkezdem iszogatni. Az első félórában sztem elég ha az xpand dolgozik. Javíts ki ha tévedek.  :-){
Kezdetnek nem rossz! Persze lehet többféleképpen kombinálni...ez is egy megoldás.  ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. November 05. - 02:49:36
Válasz #181
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia Pisti!

KÖSZÖNJÜK!

Sikerült elérned, hogy folyamatos olvasóból kérdezővé váljak.

A gyakorlatra fordítva tehát.
Kiindulva  az edzés előtti étkezésből, ami - az egyéni emésztési sebesség tudatában - a lehető legközelebb  van a tréninghez. Nálam ez 1-1,5óra.

-Edzés közben megiszom 1-1,5l vizet. Tehát keverjek hozzá, pl.: 10g BCAA-t + 10g glutamint + 5g kreatint + 20g szőlőcukrot és mehet a kortyolgatás és a vérpumpálás. Vagy valami full spektrum aminóból 20g és a kreatin és a cukor. Elegendő mennyiségekkel számoltam?

Az tuti, hogy kipróbálom!  :-oD
 

Örülök, hogy már Te is kérdezővé váltál... ;)

Nos, nekem az a véleményem, hogy jobb ha edzés alatt van egy üveg sima víz nálad és külön iszol egy másik üvegből/shaker-ből egy speciális italt. Mert nem is kell abból az italból 1.5 liter és sztem kár is elrontani a 1.5 liter víz semleges ízét...

Inkább nem is adnék konkrét összetevőket (majd biztos kiadom a titkaimat... :-/-- >:D), mivel sokféle megoldás létezik.


De pl. mik jöhetnek szóba (nem csak ezek):


Folyékony amino:

-ON
-Nature's Best
-Twinlab


BCAA:

-Dymatize (por)


Glutamin:


-MHP
-ON
-Dymatize


Szénhidrát és kreatin:

-dextróz (+ akár némi maltodextrin)
-Gatorade vagy Powerade
-SizeOn
-Cell-Tech



És milyen mennyiségben...? Ez függ a testsúlytól, edzésmúlttól, céloktól, étrendtől, edzésstílustól, gyógyszerhasználattól... De nézzük nagyjából egy 'mindent vagy semmit' koktélt...


-20-100 g CH
-10-30 g protein folyékony aminosavból
-5-15 g glutamin
-5-15 g BCAA


 :-oD =/+' :-)!
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. November 05. - 02:58:38
Válasz #182
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Én már régebb óta eldöntöttem h a következő tömegelési ciklusomtól kezdődően új stratégiákat fogok alkalmazni, aminek egyik összetevője ez lesz. Két nappal ezelőtt szóba került egy olyan személynél akinek van mit konyítania a "szakmához", hiszen versenyző és úgymond le lettem szólva h miért akarok aminosavat inni edzés közben, hiszen az LUXUS és hagyjam meg a profiknak. Nos, én NEM hagyom meg a profiknak, hanem jómagam is használni fogom. Sokan itthon nem hajlandóak használni a fejüket és nem "mernek" gondolkodni, valami újat kipróbálni, mert fosnak h nem lesz jó. De ha állandóan megmaradnak a középszerű és bevált dolgaiknál akkor SOHA nem fognak újabb szintre lépni SOHA nem fognak új és JOBB dolgokat megismerni. Ezt a fajta mentalitást és rühellem. És asszem te is Pisti... Na mind1, ez nem ide tartozik... Egyébként is én nem iszom tejsavót már edzés után (h miért nem azt most hagyjuk), én inkább abból a pénzből húst és aminosavat, glutamint veszek.

A lényeg h én kb. 10 gramm EEAt, 5-10 gramm glutamint (sztem MHP-s lesz) és kb. 10 gramm ch-t (ez vagy cukor lesz vagy vitargo) fogok iszogatni. Az se kizárt h kreatint is teszek hozzá, bár ez annyira nem szükséges szerintem.

Pisti, neked meg kösz az írást, én személy szerint nagyon kedvellek azért mert nem elégedsz meg a középszerűséggel és keresed az utat h jobb és jobb legyél. Valamint nem hallgatsz olyan emberekre akik kételkednek állandóan benned! Nagyon jól teszed! Mutasd meg h kell ezt csinálni!
Köszi Bu(,a) méh!  ;D

Nos, azt hiszem Neked (és Vazzeg-nek) is segítettem kicsit az előző válaszommal.  ;)


Akik meg kételkednek bennem és bölcs tanácsokkal látnak el...írtam már Neked is...ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani...


 @:-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. November 05. - 09:06:05
Válasz #183
Nem elérhető

Bubee


 ;D  ;-oo-;

Amúgy a Vitargo-val mi a helyzet? Nem lenne okosabb mint mondjuk a cukor? (Én szinte biztos h azt fogom először kipróbálni)
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. November 06. - 02:45:20
Válasz #184
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Nem feltétlenül okosabb a Vitargo de természetesen az is OK!  ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. November 06. - 13:41:11
Válasz #185
Nem elérhető

ViCtor


Bubi t-ma ,OFF:
Nekem is az a véleményem - és a gyakorlat is ezt mutatja - , h érdemes sokmindent edzés közelébe helyezni/tenni. Látványos eredmények érhetőek el, ha "Dájrekt"-módban tápláljuk magunkat!
Bubi, bártan ajánlom, hogyha teheted, ne csak a séma szerint jár el, hanem hallgass magadra és próbálj ki dolgokat közvetlenűl az edzés folyamán..stb!
Már maga a glutamin-keverék fogyasztása is nagyon tutkó edzés közben! Ez a véleményem! Hajrá!
Magam már az elején elemezni szoktam, hogy ha valamire vágyom, az mibe fog nekem kerülni. Nem próbálom becsapni magam. Tudom, hogy vagy pénzzel, vagy az időmmel, az energiámmal, esetleg a kényelmetlenséggel vagy valami mással fizetnem kell érte. Ha pedig eldöntöttem, hogy valami megéri az árát, kész vagyok fizetni, és fizetek is.

2007. November 06. - 23:41:07
Válasz #186
Nem elérhető

Bubee


Nem feltétlenül okosabb a Vitargo de természetesen az is OK!  ;)

Miért? Mi a "gond" vele? Vagy miért írtad h nem feltétlenül?

Én azt tudom h én a dextrózzal amúgy is hadilábon állok, a gyomromnak nem tesz jót, de ha a mese igaz akkor elvileg a Vitargo mindenképpen ideálisabb, már csak amiatt is h gyorsabban elhagyja a gyomrot és ezáltal gyorsabban áramlik a vérbe... Vagy nincs igazam? Ha jól tudom te már anno a BBTV-be is azt iszogattad.

Ha van vmi negatívum róla akkor elmondhatnád  ;D
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2007. November 07. - 00:13:05
Válasz #187
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Nem feltétlenül okosabb a Vitargo de természetesen az is OK!  ;)

Miért? Mi a "gond" vele? Vagy miért írtad h nem feltétlenül?

Én azt tudom h én a dextrózzal amúgy is hadilábon állok, a gyomromnak nem tesz jót, de ha a mese igaz akkor elvileg a Vitargo mindenképpen ideálisabb, már csak amiatt is h gyorsabban elhagyja a gyomrot és ezáltal gyorsabban áramlik a vérbe... Vagy nincs igazam? Ha jól tudom te már anno a BBTV-be is azt iszogattad.

Ha van vmi negatívum róla akkor elmondhatnád  ;D
A BBTV-ben hypo-s víz volt, nem?  ;D

Dehogy is, semmi gond a Vitargo-val! És jól írtad...néhány embernek nem annyira tolerálja a gyomra a dextrózt és ők mindenképpen jobban járnak a Vitargo-val!  ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. November 07. - 00:16:35
Válasz #188
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Bubi t-ma ,OFF:
Nekem is az a véleményem - és a gyakorlat is ezt mutatja - , h érdemes sokmindent edzés közelébe helyezni/tenni. Látványos eredmények érhetőek el, ha "Dájrekt"-módban tápláljuk magunkat!
Bubi, bártan ajánlom, hogyha teheted, ne csak a séma szerint jár el, hanem hallgass magadra és próbálj ki dolgokat közvetlenűl az edzés folyamán..stb!
Már maga a glutamin-keverék fogyasztása is nagyon tutkó edzés közben! Ez a véleményem! Hajrá!
Victor! Te kedd este (8 körül) mit ólálkodtál a Lurdy előtti villamosmegállóban?  ::) :D


Se MRP-t, se aminosavas italt nem láttam a kezed ügyében!!!  !+"%



 

:-/-      ViCtor



 ;D ;D ;D
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. November 07. - 00:56:05
Válasz #189
Nem elérhető

ViCtor


..majd fox aplodant látni:)
sőt a lurdyban is voltam, de kerek nyóckór már zárva voltatok:)  ejnye-ejnye:P
anyway, volt dolgom arrafelé, de elhúzódott, és nem vártatok meg. hehe

így se glutamin, se aplodan...  sese

halálomon vagyok, a hyperdrive odabasz. :(

szal kaptam volna gift-et tőletek.mmmhhhhhhhhh viszem mikulásra a bakancsomat, jól telitömködhetitek finomságokkal.  <3!

Valamikor té-szeletet szoktam csámcsogni és endoval szoktam leöblíteni  az adott színhelyen, most nem láthattál így, ugyanis siettél haza!!!!!  ;)


Magam már az elején elemezni szoktam, hogy ha valamire vágyom, az mibe fog nekem kerülni. Nem próbálom becsapni magam. Tudom, hogy vagy pénzzel, vagy az időmmel, az energiámmal, esetleg a kényelmetlenséggel vagy valami mással fizetnem kell érte. Ha pedig eldöntöttem, hogy valami megéri az árát, kész vagyok fizetni, és fizetek is.

2007. November 07. - 19:11:38
Válasz #190
Nem elérhető

darknight



Hi Steve!

Te mit ajánlanál egy folyékony amino+glutamin+BCAA+szénhidrát(dextróz/fruktóz/maltodextrin-keverék) kombó mellé edzés előtti bedurrantónak, értágítónak? 2 kanál N.O.-Xplode vagy inkább 6 szem naNox9?

Jelenleg N.O.-Xplode-ot (Blue raspberry, elég vad íze van, de a hatása király:) használok, de akad otthon egy doboz naNox9 is.

Edzés előtt megy majd 20 mg folyékony amino (Dymatize), az edzés alatt meg 10 gramm glutamin, 10 gramm BCAA(vessetek meg érte, de ez ...... BCAA-Express lesz), valamint a szénhidrát.

Amúgy mennyi legyen a CH mennyisége, és miből álljon inkább (dextróz-fruzktóz-maltodextrin)?

Thanks előre is a választ.
"Faith Divides Us Death Unites Us"

"Vágyból építesz templomot
Vagy elhagyod, vagy lerombolod
Új bánat űz, új fájdalom kell
A múló öröm nem érdekel"

"Monsters are real, and ghosts are real, too. They live inside us. And sometimes they win."

"The Night Is Darkest Just Before The Dawn"

"A Bűn Zsoldja Halál" (Róma 6:23)

"Az Emberek Erejét Nem Számokban Mérik..."

2007. November 07. - 21:00:42
Válasz #191
Nem elérhető

darknight



Sorry, a kérdésemben annyit pontosítanék, hogy a folyékony amino nem 20 mg, hanem 3 evőkanál, kb. 46 ml lesz :-oD.
"Faith Divides Us Death Unites Us"

"Vágyból építesz templomot
Vagy elhagyod, vagy lerombolod
Új bánat űz, új fájdalom kell
A múló öröm nem érdekel"

"Monsters are real, and ghosts are real, too. They live inside us. And sometimes they win."

"The Night Is Darkest Just Before The Dawn"

"A Bűn Zsoldja Halál" (Róma 6:23)

"Az Emberek Erejét Nem Számokban Mérik..."

2007. November 07. - 22:01:46
Válasz #192
Nem elérhető

God Vazzeg


Nem csodálom hogy rátok rohadtak a termékek, azért az áráért amennyit kértek értük, de hasonlítsad össze az amerikai és magyar termék árakat, és az amerikai és magyar fizetéseket. Ezek tükrében talán újdonság, de nem csodálom hogy rátok rohadtak. Ezen kéne elgondolkodni...

Ha valami túl drága, lehet hogy csak egyszerűen nem neked készült  O0  :-} Ez az élet minden területére igaz  :-/-(-:

2007. November 07. - 22:03:03
Válasz #193
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member

Hi Steve!

Te mit ajánlanál egy folyékony amino+glutamin+BCAA+szénhidrát(dextróz/fruktóz/maltodextrin-keverék) kombó mellé edzés előtti bedurrantónak, értágítónak? 2 kanál N.O.-Xplode vagy inkább 6 szem naNox9?

Jelenleg N.O.-Xplode-ot (Blue raspberry, elég vad íze van, de a hatása király:) használok, de akad otthon egy doboz naNox9 is.

Edzés előtt megy majd 20 mg folyékony amino (Dymatize), az edzés alatt meg 10 gramm glutamin, 10 gramm BCAA(vessetek meg érte, de ez ...... BCAA-Express lesz), valamint a szénhidrát.

Amúgy mennyi legyen a CH mennyisége, és miből álljon inkább (dextróz-fruzktóz-maltodextrin)?

Thanks előre is a választ.
Hi!


Nos, én a helyedben edzés előtt kevernék egy NO-Xplode-ot és abba tenném a folyékony amino-t.


Az általam ajánlott mennyiségeket már leírtam korábban...ez eléggé tág fogalom...függ a testsúlytól, céloktól, edzésmúlttól, gyógyszerek esetleges használatától...de ez az ajánlatom:


-20-100 g CH
-10-30 g protein folyékony aminosavból
-5-15 g glutamin
-5-15 g BCAA


CH-nak dextrózt ajánlok...de jó a maltodextrin is akár 50-50 %-ban...illetve mint ahogy Bubee-val is írtuk, a Vitargo is megfelel.



 :-oD
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. November 12. - 20:11:51
Válasz #194
Nem elérhető

ati


Szia Pisti
Nem tudom jó helyre írok?
Lenne egy kérdésem egy kurárol, mi a véleményed rola, mi kéne hozzá még és miből mennyit mikor?Pár kilót fel szeretnék szedni!
ON 100% Whey Protein mellé dextroz, NO-xplod , Anabolic Xtreme  Hyperdrol,  Optimum Nutrition Amino 2222 vagy melyik a jobb glutamin+bcaa! Most 77 kiló vagyok hízásra nehezen reagáló! Táplálék kiegészítökön kivül mást nem szedtem még!Kajám rendbe általába majdnem egésznap eszek normális kajákat.
A válaszodat elöre is köszi!
Ati