2024. Július 02. - 11:32:35
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Steve Namat (Németh István) - IFBB Pro Bodybuilder - Segít ebben a témában!  (Megtekintve 294223 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

2007. Október 16. - 11:36:24
Válasz #150
Nem elérhető

ViCtor


Hy Stevie!

Aktívan sportoló, fiatal, serdülő srácoknak kellene súlyzós edzéshez tanácsot adni. (14+) Most kezdik.

Lényegében arra kíváncsiak, hogy arányában, mekkora az a súly, amivel foglalkozhatnak, illettve mennyire intenzíven? Mennyire terhelhetőek, milyen gyakorlatoktól várhatnak fejlődést? Mire kell odafigyelniük?
Náluk a cél; erősödni. De, ez érthető is.

Talán, nem is olyan könnyű téma ez, Stevie, mit gondolsz?

Thx
Magam már az elején elemezni szoktam, hogy ha valamire vágyom, az mibe fog nekem kerülni. Nem próbálom becsapni magam. Tudom, hogy vagy pénzzel, vagy az időmmel, az energiámmal, esetleg a kényelmetlenséggel vagy valami mással fizetnem kell érte. Ha pedig eldöntöttem, hogy valami megéri az árát, kész vagyok fizetni, és fizetek is.

2007. Október 16. - 14:04:33
Válasz #151
Nem elérhető

swarci


Bár nem Steve vagyok de én is kb 14 évesen kezdtem..
Most már így kicsit idősebb fejjel azt mondom hogy mindenképp alapgyaksikkal foglalkozzanak, de mi anno szinte mindenre edzettünk, mindig megvolt az izomláz, sokszor szarásig nyomtuk a súlyokat. Persze akkor még a kajálás fontosságával egyáltalán nem voltunk tisztában.:)
Lábat alapvetően elhanyagoltuk, úgy voltunk vele hogy felsőtest nézzen ki jól :D de mell, hát, váll, bicepsz-tricepszet mindig az adottságunknak megfelelő és erősségünkhöz mért súlyt használtunk. =/+'

izületi és egyéb a növekedéssel kapcsolatos gondokkal nem foglalkoztunk/ ez lehet rossz tanács/, mert egyszerűen nem volt problémánk egyikkel sem, mint ahogy most sincs.
így is elértem egy átlagosnál valamivel nagyobbnak mondható magasságot /179-180cm/

szal én azt mondom hajrá :)

2007. Október 17. - 06:37:42
Válasz #152
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Tomi kérdése érdekelne engem is.Valamint,h ha valaki pl napi 100g fehérjét fogyaszt porokból,akkor 100ml-t vagy mondjuk közel ötven 2000mg-os kapszulát kell bevennie az aminóból is?Vagy abból már jóval kevesebb is elég?

Ez egy igen érdekes témakör, sokat agyaltam már ezen... Nem tudom a pontos választ (ha van egyáltalán pontos válasz erre)...majd konzultálok Milossal is, ha lesz ideje...

Nálam ugye sztem eleve hülyeség lenne kizárólag aminosavakból fedezni a napi proteinbevitelem kb. 50 %-át...hisz az kb. 200 g protein...ami pl. az Optimum-os folyékony amino-ból közel fél liter lenne (a kapszulás megoldást meg ki is lehet zárni...). Én mindössze annyit állítok, hogy ha vki edzés előtt és/vagy közben fehérjét akar a szervezetébe juttatni akkor annak egyértelműen aminosavaknak kell lenniük, hisz azt nem kell emészteni...nem fogja zavarni az edzést.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Október 17. - 06:56:20
Válasz #153
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Hello!
Ezt az aminósav dolgot már nem egy helyről hallottam, én is gondolkodom egy ilyenen :
   1.  Glutamine + EAA(de inkább BCAA) edzés előtt és edzés után/közben.....
A kérdésem az lenne megérni -e ez az összeállítás mit várhatnék tőle elsősorban tömegnövelés a célom erre ez OK vagy inkább használjak    2.   Jungle Warfare-t (vagy B.A.M.-t)....nem tudok már hetek óta ebben dönteni....(anyagi okok miatt csak az egyik lehetséges)

Elöre is köszi!!!!!
::)

Én értem hogy gondolod...de ez akkor is hülye kérdés... ;D ))=/ ;)

Az 1-es verzióban tápanyagok vannak, az 2-esben hatóanyagok (amik tápanyagokkal és edzéssel érnek vmit)...


Szóval...

Versenyezni akarok...mit vegyek a kocsimba...benzint vagy nitrót?

Ez is vmi ilyesmi...
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Október 17. - 07:02:07
Válasz #154
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Idézet
Abba meg már bele sem megyek, hogy én meg inkább edzés előtt és közben használok aminosavakat...mert ilyenkor a test vértartalmának akár 80 %-a az edzésben lévő izmokba áramolhat és mire jó a pumpáltság és a nitrogén-oxid, ha csak jóformán üres vér áramlik az izmaimban...nameg, hogy mikor kell ezeket használni, mennyit, hogyan, mi kell még hozzá...ez már egy másik történet...

Szia Steve!

Majd ha lesz időd meg kedved hozzá, írnál ezekről a dolgokról egyszer??..
Igen.  ;D ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Október 17. - 07:07:09
Válasz #155
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Hello Steve!

Szeretném, ha segítenél egy kérdésben. Egyhónapi Jungle-Restore után kell vmit. szednem, hogy hormonálisan "rendbejöjjek", vagy ez itt nem szükséges?
Ha a kezdéskor rendben voltál hormonálisan akkor több mint valószínű, hogy most is rendben vagy!  :-)! ;)

De mindenesetre kérdezd majd meg a barátnődet vagy csak egy nőt (vagy a barátodat  ;D) szex után, hogy: jó volt?  ;D ;D ;D

És ha azt mondja "igen"...akkor minden OK...ha azt mondja "volt már jobb is"...akkor pihenj többet szex előtt, egyél több CH-t és/vagy vegyél egy doboz Axis-HT és igyál a légyott előtt egy Black Pearl-t!


Huh, most értem haza az edzésről...lehet, hogy túlságosan pörgök még...bocs!  @-o :-)(-: 8-) @:-) ;-oo-;
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Október 17. - 07:18:45
Válasz #156
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Hy Stevie!

Aktívan sportoló, fiatal, serdülő srácoknak kellene súlyzós edzéshez tanácsot adni. (14+) Most kezdik.

Lényegében arra kíváncsiak, hogy arányában, mekkora az a súly, amivel foglalkozhatnak, illettve mennyire intenzíven? Mennyire terhelhetőek, milyen gyakorlatoktól várhatnak fejlődést? Mire kell odafigyelniük?
Náluk a cél; erősödni. De, ez érthető is.

Talán, nem is olyan könnyű téma ez, Stevie, mit gondolsz?

Thx

Hmm...

Én még nem töltöttem be a 16-ot mikor elkezdtem... De én sztem nem vagyok jó példakép, mert mindig is maximalista voltam.
Pl. az első edzésemen 55 kilósan 110 kg-t húztam fel...mert az pont dupla annyi... ;D Egy hónap után mikor már majdnem 60 kg voltam 100-zal guggoltam...stb...

Olyan súllyal dolgozzanak amivel kontrolláltan tudnak 8-12-es szériákat végezni, az intenzitás lehet akár maximális is (az sosem árt), ha lehet szorítkozzanak az alapgyakorlatokra és emellett egyenek annyit amennyit a gyomruk elbír (ne túl sok szar kaját...illetve ha felesleggel küzdenek egyenek "tisztán"), pénztárcájukhoz mérten használjanak minél több "alap" táplálékkiegészítőt, eddzenek minél gyakrabban, aludjanak min. napi 8 órát, ne dohányozzanak, csak ritkán (vagy soha ne) igyanak alkoholt...ilyesmik jutnak elsőre eszembe... =/+' @:-)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Október 17. - 22:09:58
Válasz #157
Nem elérhető

Kris


Szia!

Tömegelésnél 4,5-5g/tsk szénhidrátbevitelemhez hiányzik a nap végére 70-100 gram. Jó ha lefekvés elött betolok egy tömegnövelő turmixot amiben megvan a 100 gramm szénhidrát  vagy nem.
Félek ,hogy akkor már sok az 40 gramm cukor.

Vagy esetleg simán keverjek a proteinhez malto-t és így kilőve a cukor??

2007. Október 18. - 08:02:32
Válasz #158
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Szia!

Tömegelésnél 4,5-5g/tsk szénhidrátbevitelemhez hiányzik a nap végére 70-100 gram. Jó ha lefekvés elött betolok egy tömegnövelő turmixot amiben megvan a 100 gramm szénhidrát  vagy nem.
Félek ,hogy akkor már sok az 40 gramm cukor.

Vagy esetleg simán keverjek a proteinhez malto-t és így kilőve a cukor??
Ööö...mi az, hogy a nap végére hiányzik még 70-100 g CH? Mindössze annyit kell tenned, hogy azt már napközben beviszed. Miért hagynád lefekvés előttre?! Pl. azt a tömegnövelő turmixot idd meg még délelőtt. Tömegnöveléskor én is kétszer ittam tömegnövelő turmixot egy nap. Az egyiket délelőtt, a másikat délután (edzés után). Ehhez jöttek még a proteinturmixok és az 5 étkezés... /7%
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Október 26. - 09:16:04
Válasz #159
Nem elérhető

Benngi


Hy Steve!!!!
Az a nagy problémám, hogy van egy kis "úszógumi"-m :D!! A segítségedet szeretném kérni, h milyen gyakorlatokkal, esetleg valami zsírégetővel amit tudsz ajánlani orvosoható e a probléma??
Előre is Köszönöm!!!

2007. Október 29. - 13:50:26
Válasz #160
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Hy Steve!!!!
Az a nagy problémám, hogy van egy kis "úszógumi"-m :D!! A segítségedet szeretném kérni, h milyen gyakorlatokkal, esetleg valami zsírégetővel amit tudsz ajánlani orvosoható e a probléma??
Előre is Köszönöm!!!
Szia!

Volt már pár hasonló kérdés...pl. itt:

http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=159.msg1003#msg1003


Ha a has-derék környékén lerakódott feleslegtől szeretnél megszabadulni akkor először a táplálkozásodat/étrendedet kellene rendbe tenni, aztán jönne fontossági sorrendben a rendszeres kardió és súlyzós edzés (hasazni kell, de specifikus hasról zsírt leégető gyakorlat nincsen)...és ha ezek mind rendben vannak akkor nézném meg a belinkelt oldalnál a hozzászólásomban említett táplálékkiegészítőket!


 ;)
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. Október 31. - 00:31:03
Válasz #161
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Ebben a topicban is meghirdetem:


A GYURMA legújabb adása a debreceni Fitparádéról fog szólni, nézd meg a beharangozót itt:


www.gyurma.net


 :-OO
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. November 02. - 17:50:07
Válasz #162
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
:-< Aki a budapesti (Lurdy Ház) Extremefit Áruházban 15 ezer Ft feletti értékben vásárol az kap egy dedikált Steve Namat posztert (kb. 45x65 cm-es)!!!

A poszterekről annyit kell tudni, hogy a fotók kb. 2 héttel a Montreal Pro előtt készültek, a fotós Milos Sarcev volt, valamint ezeket kimondottan a debreceni Fitparádéra készíttette az Extremefit...de aki ott elszalasztotta az most még hozzájuk juthat...amíg a készlet tart!  ;)

És a képek...
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2007. November 02. - 18:32:25
Válasz #163
Nem elérhető

parrre


Ééééshamondjuk valaki bemutat egy két héttel ezelőtti blokkot 40.000 Ft értékben az úgy ér ?  ::)

2007. November 02. - 18:36:09
Válasz #164
Nem elérhető

hopika


Annak én adok egy posztert+a 90-es évekből valami testépítőújságot... @-o @:-) @-o @:-)
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!