2024. Október 06. - 17:26:40
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Tömegnövelős extrák  (Megtekintve 85615 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2010. Szeptember 02. - 13:45:50
Válasz #75
Nem elérhető

pmiller06


Korma csirke



- 2 ek olaj
- 1 hagyma, feldarabolva
- 1 fokhagyma, feldarabolva
- 2 szem kardamon, összetörve
- 1/2 tk kurkuma
- 1/2 tk őrölt kömény
- 1/2 tk őrölt koriander
- 1/2 tk só
- 1 ek paradicsompüré
- 2 csirkemell
- 100ml kókusztej
- 5-7 kesudió, vagy mandula
- 1 cm friss gyömbér, meghámozva, és lereszelve.
- (csipet indiai fűszerkeverék)
- (chillipor, vagy paprika)

Olajat felhevíted, és beleszórod a hagymát, a fokhagymát, és a chillit. Közepes lángon 5 percig sütöd.
Rakd bele a kardamont, a kurkumát, a köményt, a koriandert és a sót. Keverd meg, majd mehet bele a paradicsompüré is. Vedd lejjebb a lángot, és 5-6 percig rotyogtasd a csirkét kevergetés mellett.
Mandulát, vagy kesudiót reszeld bele, és adj hozzá kb. 2dl forró vizet. 7 percig főzd.
Add hozzá a gyömbért, és az indiai fűszerkeveréket(ha van).

Rizzsel tálaljuk!

2010. Szeptember 02. - 13:48:32
Válasz #76
Nem elérhető

pmiller06


Kertipartihoz, BBQ-hoz indiai satay csirke



Páchoz:

- 1/8 teáskanál reszelt gyömbér
- 1 gerezd fokhagyma kinyomva
- 1 lime leve 1 ek
- 1 evőkanál szójaszósz
- 1 evőkanál méz
- 1 teáskanál mogyoróvaj (sima vagy ropogós)
- 2 kisebb csirkemell, hosszú csíkokra vágva

 
Mártás:

- 100g ropogós mogyoróvaj
- 75m kókusztej
- 75ml víz
- 1 evőkanál édes chili szósz (ízlés szerint)
- 1 teáskanál szójaszósz


- 10db Bambusznyárs, 30 percig vízben állva.

Tedd egy nagy tálba pác alapanyagokat, és simára keverd össze. Klopfold ki a csirkemellet kb. fél centi vastagságúra, vágd 5 csíkra, és rakd bele a pácba kb. 10 percre(vagy több). Közbe a szósz hozzávalókat serpenyőben megmelegítjük, és addig forraljuk(1-2 perc), míg össze nem áll kicsit. Utána belerakjuk a maradék limelevet.
Ráhúzzuk a csirkemelleket a nyársra, és grillezzük!
Ha sütőbe szeretnéd ugyanezt megcsinálni akkor alufóliára rárakod a nyársakat, és csak úgy a sütőrácson megsütöt. 5 perc után fordítod. Persze mindezt csak ha van grill funkció.

2010. Szeptember 02. - 13:51:36
Válasz #77
Nem elérhető

pmiller06


Indonéz rizses csirke



- 50 dkg csirkemell filé
- 30 dkg rizs
- 3 kicsi zöld banán
- 1 kis fej hagyma
- 1 dl olaj
- 2 evőkanál sárgabaracklekvár
- só
- curry
- aki szereti: hegyes erős paprika
- bors

 

A csirkehúst 1x1 cm-es kockákra vágjuk. A felaprított hagymát az olaj felén üvegesre pároljuk. Ezután rádobjuk a húst, és addig pirítjuk, amíg egy kis kérget kap. Sóval és jó sok curryvel ízesítjük, és annyi vízzel felöntjük, hogy ellepje. Puhára pároljuk. Eközben a jól megmosott rizst az olaj másik felén átfuttatjuk, majd 6 dl vízzel felöntjük, erre is curryt és sót szórunk, majd hagyjuk felforrni, ezután kis lángon puhára pároljuk. Ha a hús elkészült, belekeverjük a lekvárt, a karikára vágott banánt, majd az egészet a rizzsel összekeverjük.

2010. Szeptember 02. - 13:52:42
Válasz #78
Nem elérhető

pmiller06


Zöldséges csirkeragu



- 1 nagy csirkemell
- 1 zacskó fagyasztott vegyeszöldség (zöldbab, kukorica, zöldborsó, sárgarépa)
- sózott földimogyoró
- 1 kis fej hagyma
- 1 gerezd fokhagyma
- 2 db paprika
- 2-3 db paradicsom
- só
- bors
- bazsalikom
- kakukkfű
- 1 húsleveskocka
- olívaolaj


 

A hagymát kockára vágjuk és olívaolajon üvegesre pirítjuk egy jó nagy serpenyőben vagy WOK-ban. Ezután belerakjuk a csíkokra vágott csirkemellet, megfűszerezzük, majd amikor már majdnem teljesen puha, egy gerezd zúzott fokhagymát teszünk rá, hozzáadjuk a vegyeszöldséget, a kockára vágott paprikát és paradicsomot. Az egészet felöntjük annyi vízzel, hogy éppen ellepje, belerakjuk a húsleveskockát, és fedő alatt puhára pároljuk. A végén a fedőt levesszük, és hagyjuk, hogy a víz majdnem teljesen elfőjön. Ekkor tesszük bele a sós földimogyorót. Jól elkeverjük, és rizzsel tálaljuk.

2010. Szeptember 02. - 13:55:15
Válasz #79
Nem elérhető

pmiller06


Kókusszal rántott csirkemell ananászszószban



4 csirkemellfilé(vékonyra szeletelve)
3 tojás
kókuszreszelék(ha lehet frissen)
egy nagyobb konzerv ananász
bors

szójaszósz

Dörzsöld be a csirkéket só, borssal, és szójaszósszal. Panírozd a felvert tojással és kókuszreszelékkel, amíg teljesen be nem fedi.
Rakd őket serpenyőbe, és kevés vajon süsd meg őket, kb. 10 perc alatt ne túl nagy lángon. A kókusz ne égjen meg! Vedd ki őket, és ugyanabba a serpenyőbe(ne mosd el), a konzervananászt levével együtt megsütjük, úgy, hogy barnás legyen.

Főtt rizzsel tálaljuk, először a rizs, aztán a szósz, aztán a csirkemell! Istenien néz ki, és az íze is finom!

2010. Szeptember 02. - 14:04:10
Válasz #80
Nem elérhető

pmiller06


Kesudiós csirkemell

szerintem aki nem tud angolul, annak is felismerhetők az összetevői


2010. Szeptember 02. - 14:06:07
Válasz #81
Nem elérhető

pmiller06


Pizzaalap

- 0,25kg teljes kiörlésű liszt (zabliszt itt szerintem csődöt mondana)
- 1 ek olivaolaj
- kb. 1 kiskanál só
- fél zacsi sütőpor
- (tejföl)

Az alapanyagokat vízzel gyúrjuk össze, tejfölt is tehetünk bele, h puhább legyen a tészta. Kb. 4-5 darabra szedjük szét, és szépen  nyújtófával simitjuk ki kb. fél centi vastagságura(1 centi már sok, mivel 'eléggé' száraz a tészta a liszt miatt), helyezzük el őket a tepsziben, elvileg belefér egybe. A sütőbe 200fokon, kb. 20-30 percig sütjük.
Ne lepődjön meg senki, a tészta jó ropogós és szárazra sül.

Nyilván a feltétet nem írtam rá, mehet akármi ami tetszik és jó(tonhal, zöldségek, sajtok, akármi...).

2010. Szeptember 02. - 14:07:48
Válasz #82
Nem elérhető

pmiller06


Sült paradicsom csirkével, és joghurtmártással - Buday módra



- 4 szelet csirkemellfilé
- 2 paradicsom
- 3 dl zsírszegény joghurt
- só
- bors
- mustár
- 1 hagyma
- 1 fokhagyma
- olaj
- rizs



A sózott borsozott csirkemell filé szeleteket süsd meg olajon, majd a paradicsomszeleteket is. Keverj össze- joghurtot, sót mustárt, hagymakockákat, és reszelj bele fokhagymát, majd kever össze. Ezzel tálald a husit és a paradicsomot. Mellé mehet rizs.


2010. Szeptember 02. - 14:09:01
Válasz #83
Nem elérhető

pmiller06


Csirke sali

- 250g csirkemell
- 1 fej saláta (v. kevesebb picit)
- 3 paradicsom
- 1 szelet teljes kiőrlésű kenyér
- olivaolaj
- citromlé
- bors
- sajt


Fél sült csirkemellet csíkokra vágsz, egy fej zöld salit paradicsomot felaprítasz, egy szelet kenyeret kockázol, majd pirítva hozzáadod a csirkemellet összekevered és leöntöd olívaolajból, citromléből és borsból készített öntettel. Megszórhatod reszelt pannóniával.

2010. Szeptember 02. - 14:12:45
Válasz #84
Nem elérhető

pmiller06


Fetasajtos csirkemell burgonyasalátával



- 40 dkg csirkemell
- 4 dkg fetasajt
- só
- tk olivaolaj
- kevés oregano
- kakukkfű
- bazsalikom

- 20 dkg burgonya
- 5 dkg lilahagyma
- 1dl jogonéz/salátaöntet
- 2 dl joghurt
- fél citrom leve
- ízlés szerint mustár
- őrölt bors
- kevés só


A csirkemell mindkét oldalát rostlapon átsütjük (ha nincs rostlapunk, teflon serpenyőben). Ezután megszórjuk a fűszerekkel. Rárakjuk a fél centi vékony szeletre vágott fetasajtot, úgy, hogy a szélén egy kevés a hússzeletből is kilátszódjon. Előmelegített sütőben tizenöt perc alatt készre sütjük.

A héjában megfőzött, majd meghámozott burgonyát és a hagymát felkockázzuk. Jogonézt kikeverjük a fűszerekkel, majd a joghurttal elegyítjük. Ha az nincs otthon, akkor másmilyen öntet is megteszi. Összekeverjük a kockára vágott burgonyával és hagymával. Végül fél órára hűtőbe tesszük, hogy az ízek összeérjenek.

2010. Szeptember 02. - 14:14:45
Válasz #85
Nem elérhető

pmiller06


Csirkés töltött káposzta



- 1 kg savanyú káposzta
- 1 fej káposzta
- 1 hagyma,
- 60 dkg csirkemell,
- olivaolaj
- 2 kanál teljes kiőrlésű liszt,
- 100g rizs
- tejföl

- 2 db tojás,
- 2 fokhagyma,
- bors,
- pirospaprika
- majoranna,
- só


A rizst félig megfőzzük! A húst ledaráljuk, belekeverjük a rizst, a tojásokat, az apróra vágott hagymát, a zúzott fokhagymákat. Ízesítjük sóval, őrölt borssal, fűszerpaprikával, majoránnával majd alaposan összekeverjük. A húsokat káposztalevélbe töltjük. Az aprókáposztát beletesszük egy lábosba ráültetjük a gombócokat, tetejére pedig megint savanyú káposztát, és kis pirospaprikát. Annyi vizet töltünk alá, amennyi épp ellepi. Kis lángon fedő alatt főzzük.
Amikor a hús megpuhult a gombócokat kiszedjük, félretesszük, tálalásig melegen tartjuk. Az aprókáposztát tk. lisztes olivaolajjal besűrítjük. Kiforraljuk, ha szükséges utóízesítjük.

2010. Szeptember 07. - 16:19:03
Válasz #86
Nem elérhető

pmiller06


Csirkemell whiskys mustáros mártással



2 szelet csirkemell filé megveregetve
2 evőkanál dijoni mustár
2 evőkanál whisky (nálam most Jack Daniel's)
1 evőkanál barna nádcukor
2 kiskanál worcester szósz
olaj
vaj


Elkészítés
Összekevertem egy tálban a mustárt, whiskyt, barnacukrot és a worcester szószt, megsóztam. A húst egy lapos tálba tettem, ráöntöttem a pácot, megforgattam a húst, és hűtőbe tettem kb. egy órára.
Teflonba olajat öntöttem, dobtam hozzá egy kis vajat, és megsütöttem a csirkét, majd félretettem. Kiöntöttem a serpenyőből a nagyja zsiradékot, beleöntöttem a pácot, kicsit forraltam rajta, majd a tésztaágyon csücsülő húsra öntöttem.

2010. Szeptember 07. - 21:15:07
Válasz #87
Nem elérhető

Maszat


jövő7en prestige-ben majd megnézem mekkora beled lett!  ;D 
amugy kurva jó receptek, még nem csináltam meg 1iket sem, de tuti kipróbálok párat!!!  ;)
"Nem minden tevepata visz át a sivatagon!"

"1200mg boldi okozhat e enyhe fejfájást?"  by dbr  ;D

"Ezekben a kíméletlen időkben muszáj csalni, hogy boldoguljunk!" -Eric Cartman :D

"Soha ne érd be kevesebbel, mint amit valójában akarsz!"

http://indavideo.hu/video/Cicak_26

2010. Szeptember 08. - 16:30:15
Válasz #88
Nem elérhető

pmiller06


Kuszkusszal töltött csirke




Hozzavalok:
A kuszkuszhoz:
• 1 ek olivaolaj
• 2 gerezd szetnyomott fokhagyma
• 1/8 kk piros paprika pehely
• 4 ek szaritott paradicsom, darabolva
• 4 ek olivabogyo, darabolva
• 2 csesze husleves
• 1 doboz kuszkusz
• so, bors
• 15 dkg feta sajt, morzsolva
A csirkehez:
• 4 darab bor nelkul csirkemell
• so es frissen orolt bors
• 1 ek olivaolaj
• 1 ek vaj
A szoszhoz:
• 2 gerezd szetnyomott fokhagyma
• 1/2 pohar feherbor
• 1/2 citrom leve
• 6 ek aprora vagott aszalt/szaritott paradicsom
• 4 ek durvara vagott olivabogyo
• 2 ek vaj
• 15 dkg feta sajt, morzsolva

Elkeszites
Melegitsunk egy serpenyoben olivaolajat, majd adjuk hozza a fokhagymat es a paprikapelyhet. Par percig sussuk. Adjuk hozza az olivabogyot es a huslevest,
majd forraljuk fel. Adjuk hozza a kuszkuszt, kapcsoljuk le a gazt es hagyjuk
lefedve 5 percig. Villaval ovatosan keverjuk ossze, sozzuk, borsozzuk.
2 bogrenyit teritsunk szet egy nagy tanyeron, adjuk hozza a feta sajtot,
hagyjuk kihulni. A tobbit tartsuk melegen, ezt majd a csirkevel talaljuk.
Melegistuk elo a sutot.
Filezzuk ki a csirkemellet, majd felul vagjun kbele egy hosszanti zsebet.
Ugyeljunk arra, hogy ne vagjuk at a hust.
Ha a kuszkusz kihult, kanallal toltsuk meg a zsebeket, majd a kezunkkel
egyengessuk el, a hust pedig toroljuk at, majd kivulrol sozzuk, borsozzuk a hust.
Melegistunk oliva olajat egy serpenyoben es a csirke mindket oldalat sussuk elo, majd tegyuk be a husokat 30-40 percre a sutobe.

A serpenyo visszamaradt zsiradekaba tegyuk a fokhagymat.
Ontsuk ra a bort es a citromlevet. Vegyuk vissza a gazt, fozzuk 2-3 percig,
majd adjuk hozza az olivabogyot. Zarjuk el alatta a gazt, keverjuk hozza a vajat.
Talalas: tegyuk a kimaradt kuszkuszt egy tanyerra, vagjuk a csirkemmellet felbe.
Ezt tegyuk a kuszkuszra, tegyunk ra egy kis szoszt es morzsoljuk az egeszre a maradek feta sajtot.

2010. Szeptember 08. - 22:53:20
Válasz #89
Nem elérhető

dumbass


Én nem receptet írnék csak egy tippet. Lehet ismeri mindenki... Szóval Ajvár. Egy paprika alapú, szerintem nagyon finom hideg mártás húsokhoz. Metróban, illetve nagyobb áruházakban be lehet szerezni, van csípős és csemege is. A csípős se csíp igazán, csak más az íze. Mindenkinek ajánlom, én imádom @:-)