2024. Október 06. - 17:19:41
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Tömegnövelős extrák  (Megtekintve 85614 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Szeptember 15. - 14:49:51
Válasz #105
Nem elérhető

pmiller06


Jó sütögetést! Én tegnap baconbe tekert gorgonzola, feta és füstölt sajttal töltött csirkemellet ettem. Sütőben sütöttem egy 30-40 percig kb 200-220 fokon (lefedve), majd kivettem, faragtam rá jó sok grana padano forgácsot és visszaraktam fedő nélkül pirítani. Parádés lett!

2010. Szeptember 15. - 15:06:04
Válasz #106
Nem elérhető

pmiller06


Mézes-balzsamos kacsamell szendvicsbe ágyazva



Hozzávalók:

2 db kacsamell filé

1 ek méz
2 ek balzsamecet
diónyi vaj

Egy jó minőségű zsemle (pl teljes kiőrlésű)
Jégsaláta
Madársaláta
Mézes dijoni mustár

Elkészítés:
A kacsamell bőrét bevagdosom és megsózom .



Közepes lángon ( én 3-as fokozaton ) felforrósítom a vajat .  Bőrével lefelé beleteszem a kacsát és 10-12 percig sütöm . Megfordítom és még 4-5 percig sütöm a másik felét is . Fogom a sült húst és félreteszem .



 A pecsenyelébe teszem a mézet és a balzsamecetet és beforralom . Azért csak óvatosan , mert a méz közben karamellizálódik ! Amikor kellően sűrű és bevonóképes beleforgatom a kacsamelleket .



Hagyom kihűlni. A zsemlét félbe vágom. Ráhalmozom a salátákat. Majd a vékony szeletekre vágott húst. A mell akkor jó , ha a színe világos rózsaszín maradt .



Végül mézes mustárt csorgatok rá.

2010. Szeptember 16. - 14:16:35
Válasz #107
Nem elérhető

pmiller06


Tejszínes-boros csirkemell



- 50 dkg csirkemell
- 3 dl tejszín
- 3 gerezd fokhagyma
- olívaolaj
- só
- petrezselyem
- fehérbors
- 1-2 dl fehérbor
- teljes kiőrlésű liszt

A csirkemellet felcsíkozzuk, olívaolajon serpenyőben megpirítjuk, hozzáadjuk az átnyomott fokhagymát, sóval, borssal ízesítjük. Liszttel megszórjuk, meglocsoljuk borral, majd ha már elpárolgott az alkohol, a tejszínt is hozzáöntjük. Ha besűrűsödött, megszórjuk petrezselyemmel.

2010. Szeptember 16. - 14:29:57
Válasz #108
Nem elérhető

warren



Le a kalappal előtted.

Frankó kajákat teszel fel.

Ezeket el is készítetted?

 /7%
http://www.youtube.com/watch?v=sAPv_DhIFkQ

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

2010. Szeptember 16. - 15:27:09
Válasz #109
Nem elérhető

pmiller06



Le a kalappal előtted.

Frankó kajákat teszel fel.

Ezeket el is készítetted?

 /7%

Még az összeset nem, de jó párat már megvalósítottam. Most pl perceken belül nekiállok a tejszínes-boros csirkemellnek

2010. Szeptember 19. - 11:50:07
Válasz #110
Nem elérhető

pmiller06


Lencsesaláta mustáros csirkemellel



Hozzávalók:
a salátához:
30 dkg lencse
2 babérlevél
1 piros kaliforniai paprika
1 közepes fej lila hagyma
2-3 csemege savanyú uborka

az öntetéhez:
1 nagy evőkanál mustár
4 ek. olívaolaj
1 ek. fehérborecet
1 tk. citromlé
1 mk. porcukor
1 kis gerezd fokhagyma
só, bors

A húshoz:
2 csirkemellfilé
2-3 evőkanál mustár
só, bors
2 evőkanál vaj
3 gerezd fokhagyma

A mártáshoz:
1 kis doboz natúr joghurt ( vagy fél doboz joghurt és fél doboz tejföl)
2 evőkanál majonéz
csipet cukor, só
őrölt bors
kevés citromlé

A lencsét beáztattam (beáztatás nélkül is lehet lencsét főzni, de azt tapasztaltam, hogy ha az áztatóvizet leöntjük róla, akkor kevésbé puffaszt - van, aki szerint fel kell forralni, és azután ezt az "első" vizet leönteni róla), egy óra alatt dagadt valamicskét, leöblítettem és feltettem főni némi babérlevél és só társaságában. A lencse keménysége ellenére egészen elviselhető idő alatt megpuhul - különösen, hogy ezúttal kifejezetten nem kell szétfőzni, a salátában a málló szemek nem túl esztétikusak ugyebár.
Míg a lencse fő, sok mindent elő lehet készíteni: a hagymát karikára, a paprikát és a savanyú uborkát minél apróbb darabokra vágom, és egy nagy tálba szórom. Ezután elkészítem a salátaöntetet, ami rém, egyszerű: az összes hozzávalót elkeverem, hogy sűrű, fényes anyagot kapjak.
A csirkemelleket vízszintesen félbevágom, hogy négy szép szeletet kapjak, majd besózom, végül mustárral jó alaposan megmasszírozom. Egy kis borsot is szórok rá és félreteszem.
A fokhagymagerezdeket meghámozom és finomra zúzom, erre majd a hússütés végén lesz szükség.
A joghurtos tartárféle mártáshoz is összekeverek mindent, kellemesen savanykásra ízesítem.
Eddigre a lencse jó eséllyel elkészült, így leszűröm és a babért kidobom. Kicsit hűlni hagyom, majd összekeverem a többi zöldséggel és az öntettel. Félreteszem, hogy míg a hús készül, magába szívja az ízeket, vagy be a hűtőbe, ha másnap lesz tálalva.
Előveszek egy nagy serpenyőt, megolvasztom benne a vajat (ha nem fér bele az összes hús egyszerre, felezek). Nagy lángon megkapatom a csirkemell egyik felét, majd fordítok rajta, lejjebb veszem a hőt és 2-3 perc alatt átsütöm. A forró csirkemellszeletekre ecsettel rákenem a zúzott fokhagymát, és készen is.

Ha van lehetőség rá, érdemes egy kicsit előre dolgozni: összeállítani a salátát, mustárba pácolni a csirkét, és másnap nincs más tennivaló, mint kisütni a húst és enni.

2010. Szeptember 19. - 12:46:43
Válasz #111
Nem elérhető

Koxi


Jól néz ki!Nekem csak csirkepörkölt jutott,durumtésztával  :'(
A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának konditerme van.

2010. Szeptember 19. - 14:00:12
Válasz #112
Nem elérhető

Szabi


Kúrva jól néznek ki ezek a kaják :-)!

Na majd a diéta után... /7% /7% /7%
"A jövő testépítője pedig az,aki az általános jó alak,jó kinézet mellett eltér az átlagostól.Valahogy más..."

"A mai bodybuilding több szertartásból tevődik össze: vallás, sport, művészet, és tudomány, összemosva kémiával és a matematikával."

2010. Szeptember 19. - 16:16:40
Válasz #113
Nem elérhető

George


Pmiller csinálj már egy ilyen házhoz szállítós kajás céget. Én tuti rendelnék tőled ;D

2010. Szeptember 19. - 19:59:15
Válasz #114
Nem elérhető

dumbass


Almás-sajtos csirkemell:

hozzávalók:
csirkemell 40dkg
alma (zöld almával a legjobb)
cukor

sajt

Csirkemellet vízszintesen kettévágjuk. Megsózzuk mindkét oldalát, kiolajozott tűzálló edénybe beletesszük. Egy réteg almát teszünk rá, kicsit megcukrozzuk, meg sózzuk. Ez után a maradék csirkemellet befűszerezzük, rátesszük. Sajtot reszelünk rá. Aluval lefedjük az edényt, előmelegített sütőben 175-180 fokon 35 percig sütjük.

Elkészítve:

Kicsit furán néz ki, mivel én csináltam :D

2010. Szeptember 19. - 23:31:01
Válasz #115
Nem elérhető

pmiller06


Rozmaringos kacsamell lila gyümölcsös szósszal



Hozzávalók:
kacsamell
frissen őrölt rózsabors

rozmaring
édes, vörös Portói bor

kékszőlő
szilva
áfonya
kevés nádcukor

Köret ajánlat: köles

Elkészítés:

A kacsamell bőrős felén ejtsünk bevágásokat, mindkét oldalát sózzuk, illetve borsozzuk meg, és tegyünk rájuk néhány rozmaring levelet. Tegyük egy magas falú edénybe, locsoljuk meg a Portóival, és hagyjuk minimum fél órán keresztül, hogy átvegye az ízeket. Félidőben fordítsuk meg.



A szószhoz magozzuk ki a szilvákat, majd daraboljuk fel. A nagyobb szőlőszemeket vágjuk ketté, vagy negyedeljük, de a kicsik maradhatnak egyben is. Akit zavarnak a magok, az ki is magozhatja.

Egy felforrósított teflon serpenyőben a lecsepegtetett kacsamelleket bőrös felükkel lefelé süssük 4-5 percig magas hőfokon, majd fordítsuk meg a húsokat, és süssük tovább 3-4 percen át, közepes hőfokon.
Ha a hús megsült, vegyük ki a serpenyőből és tartsuk melegen. A zsírt ki ne öntsük, ha lehűlt, tartsuk hűtőben későbbi felhasználásig.

Tegyük a forró serpenyőbe a gyümölcsöket, hintsük meg egy kis nádcukorral, forgassuk jól össze, hogy karamellizálódhassanak. 1-2 perc múlva öntsük fel a húsról visszamaradt Portóival, rottyantsuk össze, majd közepes hőfokon főzzük néhány percig, míg kellőképpen besűrűsödik.

A kacsamellet szeleteljük fel és tálaljuk a szósszal nyakon öntve.
A párolt köles helyett lehet más köretet is készíteni mellé, de szerintem ez így volt tökéletes.

2010. Szeptember 20. - 16:24:55
Válasz #116
Nem elérhető

pmiller06


Fajita



- 8 db tortilla
- 60 dkg csirkemell
- gyros fűszersó
- 2 db paradicsom
- 2 db paprika
- fél kígyóuborka
- mexikói szósz
- 10 dkg márvány sajtkém


A csirkemellet vékony csíkokra vágom, befűszerezem a gyros fűszersóval, és egy fél órát állni hagyom. Ezt követően forró olajban megsütöm. A tortillát mikróban felmelegítem, majd megkenem a mexikói szósszal, majd a márványsajttal. Teszek rá felszeletelt paradicsomot, paprikát uborkát, majd a kész húsból halmozok rá egy picit. Feltekerem, és már kész is.

2010. Szeptember 26. - 04:13:35
Válasz #117
Nem elérhető

pmiller06


Csirke mézes bundában



Hozzávalók:
 
   * 500 g felcsíkozott csirkemellfilé

Pác

    * 2 ek olaj
    * 2 ek fehér bor
    * 2 ek méz
    * fűszerek (só, bors)

Bunda

    * 2 ek olaj
    * 5 ek liszt
    * 1 tk sütőpor
    * 1,5 dl víz
    * 1 db tojás
    * só

Szósz

    * 2 db paradicsom
    * 4 ek méz
    * 2 ek fehér bor
    * 1 ek balzsamecet

    * + 2 dl olaj (a sütéshez)
    * főtt rizs (köretként)

A csirkehúst beleforgattam a pácba, és 1 órára a hűtőbe tettem. Közben elkészítettem a bunda tésztáját, palacsintatészta állagúvá kevertem a hozzávalókat . Majd a szósz is sorra került: a paradicsomokat megszabadítottam a héjtól, apróra vágtam és elfőztem a levét, ekkor került bele a többi hozzávaló. Sötét pirosra készítettem a szószt. A húst a tésztába mártottam és a forró olajba dobtam. Amikor aranybarnára sült, kiemeltem, lecsepegtettem és a szószba forgattam.
Rizzsel tálaltam.



2010. Szeptember 26. - 05:40:31
Válasz #118
Nem elérhető

pmiller06


Rozmaringos-kukoricás csirkeragu



Hozzávalók:


2 evőkanál olívaolaj
50 dkg csirkemell (filézve)

1 doboz (285 g) konzerv kukorica
3 dl tejszín
0,5-1 teáskanál bazsalikom
0,5-1 teáskanál rozmaring
Reszelt parmezán
250 g orsótészta vagy rizs köret

1., Az olívaolajat a serpenyőben felforrósítjuk.
2., A felkockázott csirkemellet megpirítjuk rajta.
3., Sózzuk, rászórjuk a lecsepegtetett kukoricát, majd felöntjük a tejszínnel és elkeverjük.
4., A rozmaringgal és a bazsalikommal ízesítjük.
5., Alacsony lángon, néha kevergetve a hús teljes puhulásáig készre főzzük.
6., Kifőtt tésztával vagy rizs körettel kínáljuk.
7., Tálaláskor parmezánnal szórjuk meg

2010. Szeptember 26. - 05:41:47
Válasz #119
Nem elérhető

pmiller06


Ananászos grillnyárs



Hozzávalók – 6 nyárshoz:
40 dkg pulyka- vagy csirkemell (filézve)
1 pohár (200 ml) kefir
1 teáskanál só
Őrölt bors
1 ananász konzerv
Olívaolaj

1., A húst felkockázzuk.
2., A kefirt elkeverjük a konzerv ananász levének felével, sóval, borssal.
3., Beleforgatjuk az előkészített húst, és minimum fél napot áztatjuk benne.
4., Közvetlenül sütés előtt nyársakra húzzuk felváltva az ananász kockákat és a husikat.
5., A nyársakat tepsibe fektetjük, kevés olívaolajjal meglocsoljuk.
6., Fóliával lefedjük, és 180 fokra előmelegített sütőben kb. 30 perc alatt készre sütjük. Az utolsó 5 percben levesszük a fóliát, hogy kicsit megpirulhasson.